Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

INTERVISTA/ Ilir Meta flet për vizitën e Vuçiç, rajonin, zgjedhjet lokale dhe politikën…

INTERVISTA/ Ilir Meta flet për vizitën e Vuçiç, rajonin, zgjedhjet lokale dhe politikën… test

10:56 pm | Teksa kemi hyrë në javën e dytë të fushatës elektorale për zgjedhjet lokale të 21…

SKANDALI/ Ja kriteret si të punëson Xhelal Mziu

SKANDALI/ Ja kriteret si të punëson Xhelal Mziu test

9:02 pm | Dokumenti i mëposhtëm është një kërkesë për punë e një të riu në Kamëz, drejtuar…

VIDEO e masakrës në Tiranë, momenti i arrestimit të nipit të Mentor Lufit

VIDEO e masakrës në Tiranë, momenti i arrestimit të nipit të Mentor Lufit test

9:01 pm | Kjo video është xhiruar vetëm pak sekonda pasi ka ndodhur masakra e djeshme në Tiranë…

INTERVISTA E PLOTE/ Vuçiç: Edi Rama, miku im. Më shijoi më shumë darka në Tiranë, se ajo e Beogradit

INTERVISTA E PLOTE/ Vuçiç: Edi Rama, miku im. Më shijoi më shumë darka në Tiranë, se ajo e Beogradit test

8:29 pm | Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, në një intervistë për Top Channel vlerëson mikpritjen që gjeti në…

Çfarë qendron prapa shoqatës në liqenin e Zyrihut, me emrin FIFA, që është kthyer në një makineri parash

Çfarë qendron prapa shoqatës në liqenin e Zyrihut, me emrin FIFA, që është kthyer në një makineri parash test

8:10 pm | FIFA konsiderohet si një koncern miliardësh, me përmasat e një prodhuesi të automjeteve. Miliardat FIFA…

La Blance

Lifestyle

Rajoni

Shefja e FMN-së: Dalja e Greqisë nga eurozona është një mundësi test

Shefja e FMN-së: Dalja e Greqisë nga eurozona është një mundësi

9:12 pm | Drejtoresha e përgjithshme e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Christine Lagarde theksoi se një dalje e Greqisë nga zona euro ishte një mundësi, sipas një interviste për të përditshmen gjermane FAZ që do të publikohet nesër. “Dalja e Greqisë nga zona euro…

Ende asnjë marrëveshje mes Greqisë dhe kreditorëve

Ende asnjë marrëveshje mes Greqisë dhe kreditorëve test

4:30 pm | Negociatat mes Greqisë dhe kreditorëve do të vazhdojnë në ditët që do të vijnë, konfirmoi…

Serbia i bindet SHBA-së, gati të reduktojë varësinë nga gazi rus

Serbia i bindet SHBA-së, gati të reduktojë varësinë nga gazi rus test

3:35 pm | Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se vendi i tij do të pranojë thirrjet e…

“Hashim Thaçi po kërkon luftë”

“Hashim Thaçi po kërkon luftë” test

3:13 pm | Politikanë dhe ekspertë të marrëdhënieve dhe të drejtës ndërkombëtare në Beograd, kanë thënë që ish-kryeministri…

Sport

Çfarë qendron prapa shoqatës në liqenin e Zyrihut, me emrin FIFA, që është kthyer në një makineri parash test

Çfarë qendron prapa shoqatës në liqenin e Zyrihut, me emrin FIFA, që është kthyer në një makineri parash

8:10 pm | FIFA konsiderohet si një koncern miliardësh, me përmasat e një prodhuesi të automjeteve. Miliardat FIFA i ka, por koncern nuk është. Ajo është ligjërisht shoqatë, e kjo e ndihmon më shumë t’i bëjë kapul paratë. Federata Botërore e Futbollit, FIFA,…

Skandali i FIFA-s, Blatter: Nuk kam përgjegjësi. Lajme më të këqija do të zbulohen

Skandali i FIFA-s, Blatter: Nuk kam përgjegjësi. Lajme më të këqija do të zbulohen test

6:22 pm | Presidenti Sepp Blatter, në fjalën e tij në cermoninë e hapjes së kongresit të 65-vjetorit…

Edhe Cameron kërkon dorëheqjen e Blatter

Edhe Cameron kërkon dorëheqjen e Blatter test

3:40 pm | Kryeministri britanik, David Cameron kërkoi sot dorëheqjen e presidentit të FIFA-s, Joseph Blatter, njoftoi një…

Blatter refuzon dorëheqjen e kërkuar nga Platini/ Shefi i UEFA: Europianët do të votojnë president të FIFA-s, Prince Ali

Blatter refuzon dorëheqjen e kërkuar nga Platini/ Shefi i UEFA: Europianët do të votojnë president të FIFA-s, Prince Ali test

3:23 pm |  Sepp Blatter ka refuzuar të japë dorëheqjen si president i FIFA-s pas një kërkese nga…

Ekonomia

Ahmetaj: Vetëm duke qenë bashkë, BE mund të mbështesë projektet tona test

Ahmetaj: Vetëm duke qenë bashkë, BE mund të mbështesë projektet tona

1:11 pm | Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjëes, Arben Ahmetaj, në panelin e dytë ekonomik me temë “Bridging the gap betwen the EU and the region, innovative strategies to attract FDI through connectivity”, në Forumin Ekonomik të Vjenës,  vlerësoi se…

Forumi Ekonomik i Vjenës, cel punimet në Tiranë/Busek: Mundësi e mirë për rritjen e investimeve në rajon

Forumi Ekonomik i Vjenës, cel punimet në Tiranë/Busek: Mundësi e mirë për rritjen e investimeve në rajon test

6:10 pm | Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë, Turizmit dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, deklaroi se Forumi Ekonomik i…

Rama viziton një biznes fason: Mbështetje ndaj bizneseve

Rama viziton një biznes fason: Mbështetje ndaj bizneseve test

5:11 pm | 1000 metra katror me një qera 1 euro, është ndihma që sipërmarrjes “Mito shpk”, në…

Ishulli në Osum, shpallet projekti fitues

Ishulli në Osum, shpallet projekti fitues test

4:40 pm | Pas 24 orë diskutimesh dhe vlerësimesh për 12 projektet e prezantuara për ishullin e Beratit,…

Kulture

“Dear Albania”/ Eliza Dushku: Zbulova vlerat e rralla të Shqipërisë test

“Dear Albania”/ Eliza Dushku: Zbulova vlerat e rralla të Shqipërisë

6:39 pm | Dokumentari “Dear Albania”, i aktores me origjinë shqiptare, Eliza Dushku, u prezantua mbrëmë në sallën “UNESCO” të Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë. Një rrugëtim në 15 qytete të Shqipërisë, duke përfshirë edhe Tetovën dhe Prishtinën, në një guidë turistike promovuese…

Një libër për dy familje shqiptare në Perandorinë Osmane, që askush tjetër nuk do të mund ta shkruante përveç Noel Malcolmit

Një libër për dy familje shqiptare në Perandorinë Osmane, që askush tjetër nuk do të mund ta shkruante përveç Noel Malcolmit test

2:10 pm | Agjentë të Perandorisë: kalorës, kusarë, jezuitë dhe spiunë në botën mesdhetare të fundshekullit të gjashtëmbëdhjetë.…

Tirana e paraluftës, më shumë librari sesa kryeqyteti i sotëm i internetit

Tirana e paraluftës, më shumë librari sesa kryeqyteti i sotëm i internetit test

10:11 am | Ka pasur aq shumë librari të njohura dikur, saqë Tirana vetëm në vitin 2015 mundi…

Mali i Zi në mision për të shpëtuar delfinët e ujërave shqiptare të Adriatikut

Mali i Zi në mision për të shpëtuar delfinët e ujërave shqiptare të Adriatikut test

8:01 pm | Një grup shkencëtarësh malazezë po luftojnë për të mbrojtur habitatin e delfinëve në pjesën shqiptare…

Hi-Tech

Lenovo sjell në treg tri modele të reja laptopësh me kosto të ulët test

Lenovo sjell në treg tri modele të reja laptopësh me kosto të ulët

4:09 pm | Në 28 maj në Beijing, Lenovo do të mbaje eventin ‘Lenovo Tech World’, në të cilin do të shfaqë vizionin e kompanisë përsa i përket zhvillimit të teknologjisë kompjuterike në 5 vitet e ardhshme. Për përvec kësaj kompania ka dhe…

Çipa prej druri? Ato premtojnë energji ‘të gjelbërt’

Çipa prej druri? Ato premtojnë energji ‘të gjelbërt’ test

4:08 pm | Hulumtuesit amerikanë dhe kinezë kanë mundur të ndërtonin një lloj çipi i cili përbëhet plotësisht…

Android M do të sjellë jetëgjatësi më të lartë të baterisë si dhe shfrytëzim më të vogël të memorjes RAM

Android M do të sjellë jetëgjatësi më të lartë të baterisë si dhe shfrytëzim më të vogël të memorjes RAM test

4:11 pm | Sipas Android Police, Google me prezantimin e Android M synon të përmirësojë jetëgjatësinë e baterisë…

Më shumë se 4 miliard njerëz në botë nuk kanë akses në internet

Më shumë se 4 miliard njerëz në botë nuk kanë akses në internet test

4:09 pm | Numri i personave që kanë akses në internet është rritur me ritme të larta vitet…

Bota

Përdhunim si tek “50 Hijet e Greit”. 68 vjeçari hiqej si model seksi test

Përdhunim si tek “50 Hijet e Greit”. 68 vjeçari hiqej si model seksi

7:38 pm | Fantazia në interent nuk ka kufij. Një burrë  68-vjeçar po përballet me akuza për përdhunim “surprizë”, pasi dyshohet se duke përdorur një foto të rreme profili në internet joshte gratë, duke bërë seks me to sipas skenarit të “50 Hijet e…

Putin: Rusinë e Maqedoninë i lidh afërsia shpirtërore

Putin: Rusinë e Maqedoninë i lidh afërsia shpirtërore test

5:32 pm | Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se vendi i tij mbështet përpjekjet e lidershipit…

Al Nusra: Lufta jonë nuk është ndaj Perëndimit

Al Nusra: Lufta jonë nuk është ndaj Perëndimit test

5:05 pm | Degë të al-Kaedës në Siri ka qenë të urdhëruara nga rrjeti xhihadist që të mos…

Edhe Cameron kërkon dorëheqjen e Blatter

Edhe Cameron kërkon dorëheqjen e Blatter test

3:40 pm | Kryeministri britanik, David Cameron kërkoi sot dorëheqjen e presidentit të FIFA-s, Joseph Blatter, njoftoi një…

Dossier

INTERVISTA/ Hubert Vedrine: Kur dështuam të bindim Millosheviçin test

INTERVISTA/ Hubert Vedrine: Kur dështuam të bindim Millosheviçin

6:32 pm | Hubert Vedrine është një ndër ministrat e jashtëm më jetëgjatë të Francës, në dy dekadat e fundit. Socialist, 68 vjeç, bashkëpunëtor i ngushtë i ish-Presidentit François Mitterrand, Vedrine shërbeu për pesë vjet rresht (1997-202), si ministër i jashtëm i kabinetit…

Një libër për dy familje shqiptare në Perandorinë Osmane, që askush tjetër nuk do të mund ta shkruante përveç Noel Malcolmit

Një libër për dy familje shqiptare në Perandorinë Osmane, që askush tjetër nuk do të mund ta shkruante përveç Noel Malcolmit test

2:10 pm | Agjentë të Perandorisë: kalorës, kusarë, jezuitë dhe spiunë në botën mesdhetare të fundshekullit të gjashtëmbëdhjetë.…

Tirana e paraluftës, më shumë librari sesa kryeqyteti i sotëm i internetit

Tirana e paraluftës, më shumë librari sesa kryeqyteti i sotëm i internetit test

10:11 am | Ka pasur aq shumë librari të njohura dikur, saqë Tirana vetëm në vitin 2015 mundi…

FOTO LAJM/ “Sali, shihe krimin tënd në fytyrën time”

FOTO LAJM/ “Sali, shihe krimin tënd në fytyrën time” test

1:06 pm | Erjon Braçe ka kujtuar 26 majin e vitit 1996, kur Sali Berisha manipuloi zgjedhjet dhe…

Blogu TemA

Votoni kandidatin tuaj per Tiranen
Votoni kandidaten tuaj per Shkodren
Votoni kandidatin tuaj per Durresin