Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Rrugëtimi i 40 vajzave kosovare për në Siri/ Çfarë i josh ato të përfundojnë në ISIS

Rrugëtimi i 40 vajzave kosovare për në Siri/ Çfarë i josh ato të përfundojnë në ISIS test

11:32 am | Në Zhegër të Gjilanit e njohin me emrin Merita, por në Siri ajo quhet Ummu…

Tensione në gjyqin e imamëve në Tiranë/ Fadil Muslimani: Piktori masonik mos ta kruajë me ISIS. Vetëm ISIS mund të shpëtojë Shqipërinë

Tensione në gjyqin e imamëve në Tiranë/ Fadil Muslimani: Piktori masonik mos ta kruajë me ISIS. Vetëm ISIS mund të shpëtojë Shqipërinë test

11:22 am | Seanca e sotme gjyqësore ndaj 9 të pandehurve mes tyre edhe disa imamë xhamish të…

Veliaj: Nuk ka rritje çmimesh për festat. Viti i ri, te “Nënë Tereza”

Veliaj: Nuk ka rritje çmimesh për festat. Viti i ri, te “Nënë Tereza” test

11:10 am | Ndryshe nga vitet e tjera, festimet e natës së vitit të ri nuk do të…

John Kerry shkon vetëm në aeroportin e Prishtinës?

John Kerry shkon vetëm në aeroportin e Prishtinës? test

11:07 am | Sekretari i Shtetit, John Kerry do të vizitoj nesër Kosovën. Sipas një axhende të siguruar,…

Shqipëria, në hartën e 90 vendeve që do japin informacione bankare për britanikët

Shqipëria, në hartën e 90 vendeve që do japin informacione bankare për britanikët test

10:59 am | HM Revenue and Custom, autoriteti britanik i taksave ka hartuar një listë prej 90 shtetesh,…

Lifestyle

Politika

Servet Pëllumbi: Pas 21 qershorit pritej një përplasje mes Blushit dhe Ramë, dhe ndarje e PS-së test

Servet Pëllumbi: Pas 21 qershorit pritej një përplasje mes Blushit dhe Ramë, dhe ndarje e PS-së

9:15 am | Servet Pëllumbi thotë se pas zgjedhjeve të 21 qershorit, Ben Blushi ka pasur kërkesa ultimative ndaj Ramës, për zgjedhjen e kreut të PS-së. Sipas Pëllumbit, pritej një ndarje e re e PS-së. Por, ai thotë në librin e tij “Pluralizimi…

Skandali/ Basha shtyu lejen e pallatit te Sky Tower, 6 ditë para se të linte detyrën

Skandali/ Basha shtyu lejen e pallatit te Sky Tower, 6 ditë para se të linte detyrën test

9:04 am | Më shumë se një muaj pasi kishte humbur zgjedhjet e 21 qershorit dhe vetëm 6…

FOTO LAJM/ “Kaubojsi” tani me “Rolls Royce” dhe një mesazh perlë

FOTO LAJM/ “Kaubojsi” tani me “Rolls Royce” dhe një mesazh perlë test

4:54 pm | Eduart Ndocaj duket se në seancën e ardhshme do të shkojë në Kuvend me një…

INTERVISTA/ Bamir Topi: Tragjike, kriminelët po votojnë dekriminalizmin!

INTERVISTA/ Bamir Topi: Tragjike, kriminelët po votojnë dekriminalizmin! test

3:50 pm | Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi intervistë për TemA  TV   Nga Luljeta…

Rajoni

Rrugëtimi i 40 vajzave kosovare për në Siri/ Çfarë i josh ato të përfundojnë në ISIS test

Rrugëtimi i 40 vajzave kosovare për në Siri/ Çfarë i josh ato të përfundojnë në ISIS

11:32 am | Në Zhegër të Gjilanit e njohin me emrin Merita, por në Siri ajo quhet Ummu Hamzaa. Merita Aliu ka 5 muaj që ka braktisë Kosovën, për të marr rrugën për në Siri. Në mëngjesin e 1 Korrikut, 27 vjeçarja kishte…

John Kerry shkon vetëm në aeroportin e Prishtinës?

John Kerry shkon vetëm në aeroportin e Prishtinës? test

11:07 am | Sekretari i Shtetit, John Kerry do të vizitoj nesër Kosovën. Sipas një axhende të siguruar,…

“Van Damme”, policia italiane arreston 4 kosovarë të akuzuar pë terrorizëm. Komplot për të vrarë Papën

“Van Damme”, policia italiane arreston 4 kosovarë të akuzuar pë terrorizëm. Komplot për të vrarë Papën test

9:00 am | Një aksion anti-terrorizëm është ndërmarrë nga policia italiane në Breshia, në bashkëpunim me policinë kosovare,…

Zululand/ Mero Baze: Rugova e donte Kosovën të pavaruar edhe nga Shqipëria. Albin Kurtin, pushteti do ta moderonte

Zululand/ Mero Baze: Rugova e donte Kosovën të pavaruar edhe nga Shqipëria. Albin Kurtin, pushteti do ta moderonte test

9:53 pm | Ngjarjet në Kosovë dhe arrestimi i Albin Kurtit kanë qenë në fokus të emisionit Zululand…

Sociale

Veliaj: Nuk ka rritje çmimesh për festat. Viti i ri, te “Nënë Tereza” test

Veliaj: Nuk ka rritje çmimesh për festat. Viti i ri, te “Nënë Tereza”

11:10 am | Ndryshe nga vitet e tjera, festimet e natës së vitit të ri nuk do të përqëndrohen tek sheshi “Skënderbej”, por tek “Nënë Tereza”. Kreu i bashkisë Erjon Veliaj, bëri të ditur edhe programin e festimeve të bashkisë. Për herë të…

Kush është zyrtari amerikan i Korpusit të Paqes, që sulmoi seksualisht gra në Shqipëri dhe e larguan dhe mbuluan skandalin?

Kush është zyrtari amerikan i Korpusit të Paqes, që sulmoi seksualisht gra në Shqipëri dhe e larguan dhe mbuluan skandalin? test

9:56 am | Rrjeti gjigant televiziv amerikan, CBS ka zbuluar një skandal të vërtetë të aferave seksuale me…

Brenda dhjetorit do ç’rregjistrohen 90 mijë automjete që nuk paguajnë taksat

Brenda dhjetorit do ç’rregjistrohen 90 mijë automjete që nuk paguajnë taksat test

9:19 am | Brenda muajit dhjetor, Ministria e Transporteve, do të marrë masat për çregjistrimin e rreth 90…

16 vjet pa drita, historia e një fshati në Bulqizë ku nuk njohin kryeministrin dhe presidentin

16 vjet pa drita, historia e një fshati në Bulqizë ku nuk njohin kryeministrin dhe presidentin test

7:10 pm | E çuditshme por e vërtetë. Ekziston një fshat në Bulqizë që quhet Gjinovec, e që…

Kronika

Tensione në gjyqin e imamëve në Tiranë/ Fadil Muslimani: Piktori masonik mos ta kruajë me ISIS. Vetëm ISIS mund të shpëtojë Shqipërinë test

Tensione në gjyqin e imamëve në Tiranë/ Fadil Muslimani: Piktori masonik mos ta kruajë me ISIS. Vetëm ISIS mund të shpëtojë Shqipërinë

11:22 am | Seanca e sotme gjyqësore ndaj 9 të pandehurve mes tyre edhe disa imamë xhamish të akuzuar për rekrutim të të rinjve për xhihad është shoqëruar me tension dhe debate të ashpra. Tensionet u shtuan në lidhje me një vendim ku…

Mbipopullimi i burgjeve, Manjani: Kam nisur procedurat e amnistisë

Mbipopullimi i burgjeve, Manjani: Kam nisur procedurat e amnistisë test

9:36 am | Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një intervistë për Tonight Ilva Tare tha se ka nisur…

Pogradec, kapet fieraku me 5.1 kg kanabis në makinë

Pogradec, kapet fieraku me 5.1 kg kanabis në makinë test

9:16 am | Gjatë kontrollit të ushtruar në postobllokun e ngritur në hyrje të Pogradecit, Policia sekuestroi 5.1 kg…

Korçë, babai qëllon me pistoletë djalin e vet 15-vjeçar

Korçë, babai qëllon me pistoletë djalin e vet 15-vjeçar test

9:58 pm | Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të hëne në…

Sport

VIDEO/ Në gjurmët e të atit. Djali i Zidane godet kundërshtarin me kokë

5:24 pm | Episodi i famshmë kur Zidane godet me kokë Materazzin mbahet mend nga të gjithë, por djali i tij Lucas ka menduar “të rifreskojë” paksa kujtesën e sportdashësve. Ai është ndëshkuar me karton të kuq pasi ka goditur kundërshtarin me kokë.…

VIDEO/ “Vallja e Tropojës”, Kërcehet në takimin e NBA mes Toronto Raports-Phonix Suns

VIDEO/ “Vallja e Tropojës”, Kërcehet në takimin e NBA mes Toronto Raports-Phonix Suns test

3:45 pm | Ndeshja e NBA midis Torontos Raports dhe Phonix Suns ka dhuruar emocione mjaft të bukura…

Zyrtare: Ja cilët janë 3 kandidatët për Topin e Artë

Zyrtare: Ja cilët janë 3 kandidatët për Topin e Artë test

2:28 pm | FIFA ka shpallur sot zyrtarisht tre kandidatët për Topin e Artë. Nuk ka patur surpriza…

Letra e futbollistëve të Armenisë: Nuk e kemi shitur ndeshjen me Shqipërinë

Letra e futbollistëve të Armenisë: Nuk e kemi shitur ndeshjen me Shqipërinë test

10:39 am | Kreu i Federatës së Futbollit armen, Ruben Hayrapetyan, bëri një akuzë të rëndë pak ditë…

Ekonomia

Shqipëria, në hartën e 90 vendeve që do japin informacione bankare për britanikët test

Shqipëria, në hartën e 90 vendeve që do japin informacione bankare për britanikët

10:59 am | HM Revenue and Custom, autoriteti britanik i taksave ka hartuar një listë prej 90 shtetesh, të cilat brenda janarit të 2016 duhet të ndajnë informacionet bankare me to. Shqipëria gjendet në këtë listë…Kjo iniciativë, e shoqëruar me një fushatë, për…

Ja kush do ta mbrojë Albpetrolin kundër Bankers

Ja kush do ta mbrojë Albpetrolin kundër Bankers test

7:58 pm | Studioja e avokatise qe do te mbrojë Albpetrolin kunder Bankers eshte Curtis, Mallet-Prevost, Colt &…

Kinezët me sytë nga Shqipëria

Kinezët me sytë nga Shqipëria test

7:40 pm | Kompanitë kineze po shfaqin nje interes gjithnjë e ne rritje per te investuar ne Shqipëri.…

Rritet taksa e pasurisë, do paguajnë edhe qiramarrësit

Rritet taksa e pasurisë, do paguajnë edhe qiramarrësit test

5:21 pm | Jo vetëm ata që kanë në pronësi troje do të paguajnë për të, por edhe…

Kulture

FOTOT/ Sharm El Sheikh, një parajsë e kthyer në një fantazëm test

FOTOT/ Sharm El Sheikh, një parajsë e kthyer në një fantazëm

11:43 am | Sharm El Sheikh është një nga destinacionet turistike më të njohura në botë. Në vitin 2011, atë e vizituan 15 milion turistë. Por, “Pranvera Arabe” i ka ndryshuar gjërat. Vitin e kaluar, atë e vizituan vetëm 9 milion vizitorë. Ky…

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom”

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom” test

6:24 pm | Nga Entela Bineri Shqiptarët nuk e pranuakan as kinemanë autor, as kinemanë sociale dhe aq…

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon test

10:10 am | Lajmi për humbjen e papritur të mikut dhe kolegut prof. Jorgo Bulo, jo vetëm që…

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo test

10:15 am | Akademiku Jorgo Bulo ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur dje, në moshën 76-vjeçare. Ai…

Hi-Tech

Shqipëria, lidhjen më të dobët të internetit në Europë test

Shqipëria, lidhjen më të dobët të internetit në Europë

11:47 am | Shqipëria renditet e fundit në Europë përsa i përket cilësisë së lidhjes së internetit. Raporti është publikuar nga Unioni Ndërkombëtar i Telekomunikacionit. Ky raport e rendit Shqipërinë të 40-tën në Europë, pas Bosnje Hercegovinës dhe Malit të Zi, dhe të…

FOTOT/ “BISHAT” Këto janë 10 makinat më të fuqishme në botë

2:10 pm | Shume shtete në botë shpenzojnë miliarda dollarë për të patur një ushtri sa më të…

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë test

1:16 am | Google iu ka bërë një surprizë shqiptarëve me rastin e festës së Pavarësisë. Faqja më…

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman test

2:20 pm | Mercedes-AMG raportohet se ka në plan të sjellë pasardhësin e SLR-së në vitin 2018. Sipas…

Bota

Tani bëhet një tjetër luftë mes Rusisë dhe Turqisë test

Tani bëhet një tjetër luftë mes Rusisë dhe Turqisë

10:54 am | Papritmas të gjithë po flasin për Turqinë. Por shumica e tyre nuk e dinë se për çfarë janë duke folur, për shkak se shumë gjëra ende nuk janë të qarta. Shoku im Maksimi erdhi dje për një birrë dhe solli…

Rusia dhe Turqia ashpërsojnë gjuhën, por SHBA është me Ankaranë

Rusia dhe Turqia ashpërsojnë gjuhën, por SHBA është me Ankaranë test

10:12 am | Rusia dhe Turqia nuk kanë ndërmend të tërhiqen. Ato e kanë ashpërsuar gjuhën ndaj njëra-tjetrës…

Në vendlindjen e Gedafit, bastioni i ri i Kalifit. Terrori tani vjen në dyert e Europës

Në vendlindjen e Gedafit, bastioni i ri i Kalifit. Terrori tani vjen në dyert e Europës test

7:29 pm | Sirte është Raqqa e re. Shërbimet e fshehtë të perëndimin druhen se qyteti ie verilindjes…

Ultimatumi i rrezikshëm i Obamës ndaj Putin

Ultimatumi i rrezikshëm i Obamës ndaj Putin test

6:18 pm | Konferenca e OKB për klimën në Paris ka bërë bashkë liderët botërorë. Aty është takuar…

Dossier

“Ka shumë kulte të rremë për Lëvizjen e Dhjetorit. Ramiz Alia kontrollonte PS-në dhe elementë të PD-së” test

“Ka shumë kulte të rremë për Lëvizjen e Dhjetorit. Ramiz Alia kontrollonte PS-në dhe elementë të PD-së”

10:45 am | Afrim Krasniqi thotë se janë ngritur shumë kulte për Lëvizjen e Dhjetorit, sidomos për politikanët që kanë qenë në pushtet. “Lëvizja e Dhjetorit ka një vlerë simbolike, me përjashtim të 1912 dhe 1920 në asnjë ngjarje tjetër historike nuk ka…

Ja si survejoi Sigurimi i Shtetit delegacionin kosovar të 1969-ës, në festimet e Pavarësisë

Ja si survejoi Sigurimi i Shtetit delegacionin kosovar të 1969-ës, në festimet e Pavarësisë test

10:02 am | “Gazeta Shqiptare” ka botuar të plotë një relacion sekret të zv/ministrit të Brendshëm, Rexhep Kolli,…

“Shefi i degës, pasi i përdhunonte femrat në qelitë e diktaturës komuniste, i pikturonte ato nudo”

“Shefi i degës, pasi i përdhunonte femrat në qelitë e diktaturës komuniste, i pikturonte ato nudo” test

9:43 am | Përgjatë 45 viteve të diktaturës 91 gra u pushkatuan, 4465 gra u burgosën, 7 gra…

FOTOT/ Lidhje obsesive dhe … sa shumë vetëvrasje! Këto ishin dashuritë e Adolf Hitlerit

FOTOT/ Lidhje obsesive dhe … sa shumë vetëvrasje! Këto ishin dashuritë e Adolf Hitlerit test

10:04 pm | Pavarësisht se sot konsiderohet që të jetë mishërimi i të keqes absolute, Adolf Hitleri ka…

Blogu TemA