Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Presidencialet e SHBA / Si rrezikon të humbasë Hilari Klintoni?

Presidencialet e SHBA / Si rrezikon të humbasë Hilari Klintoni? test

10:19 pm | Ekspertë të njohur amerikanë, flasin mbi shanset që ka ish-zonja e parë e SHBA-së për…

FOTOT/ Universiteti i Shkodrës, pedagogu kërkon 500 euro për dy provime

FOTOT/ Universiteti i Shkodrës, pedagogu kërkon 500 euro për dy provime test

9:41 pm | 500 euro per te marrë dy provime në fakultetin e drejtësisë. Fiks Fare solli sot…

VIDEO/ I riu serb, pas kthimit nga Shqipëria: Kur të pret shqiptari, ai është i gatshëm të japë dorën për ty

VIDEO/ I riu serb, pas kthimit nga Shqipëria: Kur të pret shqiptari, ai është i gatshëm të japë dorën për ty test

9:16 pm | Nga Vojkan Udovičić Në Tiranë kam fituar shumë përshtypje pozitive. Jam ndier shumë mirë, sepse…

“Tifozat Kuq e Zi”, peticion për lirimin e Ballist Morinës: Ai është patriot i certifikuar në Beograd

“Tifozat Kuq e Zi”, peticion për lirimin e Ballist Morinës: Ai është patriot i certifikuar në Beograd test

8:35 pm | Ballist Morina vazhdon të jetë në qendër të lajmeve. Pas opozitës, edhe grupi më i…

Erhard Busek: Mos u fiksoni me korrupsionin. Dilini vetes zot. Bota mund të shkojë drejt Luftës së Tretë

Erhard Busek: Mos u fiksoni me korrupsionin. Dilini vetes zot. Bota mund të shkojë drejt Luftës së Tretë test

8:10 pm | Nga Kosova, ku politikani i ‘regjur’ austriak, Erhard Busek, ishte së fundmi si i ftuari…

Lifestyle

 • FOTOT/ Helga feston nudo kualifikimin e Rusisë test
 • Soni Malaj: Ja e vërteta e ndarjes sime nga im shoq test
 • VIDEO/ Futbollistët e Kombëtares e “djegin” në pub pas festës në shesh test
 • Ish-punonjësja e FA amerikane: Jam përdhunuar nga alienët test
 • VIDEO/ “Allaaaaaah!” Komentatori ‘çmendet’ te goli i Shqipërisë test
 • FOTOT/ Një ditë e shënuar dhe “shoferi” Edi Rama test
 • VIDEO/ Agon Channel i kanë mbetur vetëm llamarinat test
 • FOTOT/ Kombëtarja festoi gjatë mbrëmë edhe në club test
 • FOTOT/ Ups, Joanna tregon gjoksin “padashje” test
 • 41-vjeçarja përdhunon adoleshenten, arrestohet për sodomi test
 • FOTOT/ Gerard s’reziston pa i futur duart të dashurës nga pas test
 • FOTOT/ Motrat Kardashian, me në krye mamanë, tregojnë asetet test

Rajoni

Erhard Busek: Mos u fiksoni me korrupsionin. Dilini vetes zot. Bota mund të shkojë drejt Luftës së Tretë test

Erhard Busek: Mos u fiksoni me korrupsionin. Dilini vetes zot. Bota mund të shkojë drejt Luftës së Tretë

8:10 pm | Nga Kosova, ku politikani i ‘regjur’ austriak, Erhard Busek, ishte së fundmi si i ftuari special në një aktivitet të Shoqatës Austri-Kosovë, komentoi në një intervistë ekskluzive për DITA situatën në Ballkan, perspektivën e saj europiane dhe qëndrimin e kryeministrit…

Zbardhet plani i vrasjes së kryetares së komunës së Gjakovës, ekzekutori një 24-vjeçar nga Tropoja. Do merrte 300 mijë euro

Zbardhet plani i vrasjes së kryetares së komunës së Gjakovës, ekzekutori një 24-vjeçar nga Tropoja. Do merrte 300 mijë euro test

4:22 pm | Prokuroria për Krime të Rënda nis hetimet për vrasësit shqiptar, të paguar për ekzekutimin e…

Mediat serbe nuk gjejnë paqe: Serbia në play-off, Shqipëria përjashtohet nga Europiani

Mediat serbe nuk gjejnë paqe: Serbia në play-off, Shqipëria përjashtohet nga Europiani test

2:04 pm | Mediat serbe dhe opinioni publik duket se nuk pajtohen dot me faktin që Shqipëria u…

Ironia e Ramës: Serbët ta shohin Evropianin në televizor

Ironia e Ramës: Serbët ta shohin Evropianin në televizor test

1:16 pm | Ndeshja e futbollit me Serbinë, nuk mbeti jashtë vëmendjes edhe gjatë vizitës së kryeministrit Edi…

Sport

Duka: Gjithë futbollistët që kanë luajtur me kombëtaren ndër vite, biletë nga Federata për të parë ndeshjen e parë në Francë test

Duka: Gjithë futbollistët që kanë luajtur me kombëtaren ndër vite, biletë nga Federata për të parë ndeshjen e parë në Francë

9:22 pm | Presidenti i FSHF-së, Armando Duka në emisionin Opinion ka zbuluar se për gjithë ata futbollistë që kanë luajtur me Kombëtaren ndër vite, do të ketë një surprizë. “Të gjithë do të ftohen nga FSHF në ndeshjen e parë të Kombëtares…

Irfan Hysenbelliu, pranë blerjes së ekipit francez të Auxerre?

Irfan Hysenbelliu, pranë blerjes së ekipit francez të Auxerre? test

7:51 pm | Irfan Hysenbelliu duket se është pranë blerjes së aksioneve kryesore të ekipit të njohur francez,…

VIDEO/ Jo vetëm fjalë, Rey Manaj i përgjigjet me një gol me peshë De Biazit

VIDEO/ Jo vetëm fjalë, Rey Manaj i përgjigjet me një gol me peshë De Biazit test

7:40 pm | Sulmuesi i talentuar i Kombëtares U21, Rey Manaj, që luan në një ekip prestigjioz si…

Mediat greke: Shqipëria mund të bëjë atë që bëri Greqia në Euro 2004, De Biazi si Rehagel

Mediat greke: Shqipëria mund të bëjë atë që bëri Greqia në Euro 2004, De Biazi si Rehagel test

7:17 pm | Të gjitha mediat ndërkombëtare po i mëshojnë shumë arritjes historike që Shqipëria bëri gjatë eliminatoreve…

Ekonomia

Pabarazi në rritje, jetesë më e varfër (Grafikët) test

Pabarazi në rritje, jetesë më e varfër (Grafikët)

5:46 pm | Nga Gjergj Erebara Konsumi mesatar i familjeve shqiptare ka qëndruar në vend numëro, që nga viti 2007, duke shënuar shtatë vjet stanjacion, por në të njëjtën kohë, pabarazia në konsum mes të pasurve dhe të varfërve është shtuar, gjë që…

BERZH, 100 milion euro në mbështetje të bujqësisë

BERZH, 100 milion euro në mbështetje të bujqësisë test

3:27 pm | BERZH do të japë një financim prej rreth 100 milionë euro për mbështetjen e bujqësisë,…

A po shkojmë drejt një arbitrazhi të ri? Crown Agents: Programi ynë me doganat nuk ka dështuar (TemA Tv)

A po shkojmë drejt një arbitrazhi të ri? Crown Agents: Programi ynë me doganat nuk ka dështuar (TemA Tv) test

12:56 pm | Adi Darsi Crown Agents mbetet plotësisht e përkushtuar për të mbështetur Qeverinë Shqiptare në përpjekjet…

Supergjobat hyjnë në fuqi, Presidenti kalon në heshtje ligjin e procedurave tatimore

Supergjobat hyjnë në fuqi, Presidenti kalon në heshtje ligjin e procedurave tatimore test

12:24 pm | Presidenti i Republikës do të lerë të hyjë në fuqi në heshtje projektligjin e ri…

Kulture

Ermonela Jaho, në projektin e këngëtarëve lirikë test

Ermonela Jaho, në projektin e këngëtarëve lirikë

1:31 pm | Sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho, do të jetë në fillim të tetorit në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit ku në datat 14 deri 18 tetor do të zhvillohet një kurs specializimi për këngëtarë e rinj lirikë. Jaho së…

Në 84 vjetorin e lindjes/ Dritëro Agolli dhe emigrantët

Në 84 vjetorin e lindjes/ Dritëro Agolli dhe emigrantët test

11:13 am | Nga takimet e gazetarit me njeriun e madh të letrave shqipe Dritëro Agolli, të martën…

FOTO/ Bashkia vesh Tiranën me fotot e 100 nxënësve më të mirë

FOTO/ Bashkia vesh Tiranën me fotot e 100 nxënësve më të mirë test

11:07 am | Në kuadër të nismës së propozuar nga kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, Tirana është mbushur…

Maks Velo: Më mirë të më kishin vrarë, se sa të më digjnin veprat e mia

Maks Velo: Më mirë të më kishin vrarë, se sa të më digjnin veprat e mia test

9:22 am | Maks Velo ka vendosur të dhurojë 54 vepra të tij për Galerinë Kombëtare. Gjatë një…

Hi-Tech

Blerja më e madhe në historinë e teknologjisë, Dell blen EMC për 67 mld $ test

Blerja më e madhe në historinë e teknologjisë, Dell blen EMC për 67 mld $

1:35 pm | Dell njoftoi sot se ka arritur marrëveshje për ta blerë gjigantin e cloud-computing, EMC për 67 miliardë dollarë që e bën këtë blerjen më të madhe në historinë e industrisë së teknologjisë. Sipas Dell thuhet se është me rëndësi të…

VIDEO/ Agon Channel i kanë mbetur vetëm llamarinat

VIDEO/ Agon Channel i kanë mbetur vetëm llamarinat test

12:31 pm | Agon Channel prej pak ditësh ka pushuar transmetimin. Televizioni që u hap me shumë bujë,…

Vodafone prezanton faturën elektronike, Vodafone E-Bill

Vodafone prezanton faturën elektronike, Vodafone E-Bill test

8:19 am | Vodafone Albania ka prezantuar së fundmi në treg një tjetër shërbim lehtësues për të gjithë…

FOTOT/ Makina e së ardhmes: Dizajneri gjerman sjell Mercedesin pa dritare

FOTOT/ Makina e së ardhmes: Dizajneri gjerman sjell Mercedesin pa dritare test

12:30 pm | Duket si një makinë filmash fantashkencorë por në fakt është një projekt i Mercedesit që…

Bota

Sa i kushtojnë Rusisë sulmet ajrore në Siri? test

Sa i kushtojnë Rusisë sulmet ajrore në Siri?

6:07 pm | Vlerësime të përafërta sugjerojnë se Moska ka shpenzuar së paku 87 milionë dollarë për sulmet ajrore dhe me raketa në Siri, që i ka nisur më 30 shtator. Me këtë investim relativisht modest, Kremlini e ka bërë veten një lojtar…

Konflikti SHBA-Rusi zhvendoset në Rumani, zyrtari rus: Hiqni dorë para se të jetë vonë

Konflikti SHBA-Rusi zhvendoset në Rumani, zyrtari rus: Hiqni dorë para se të jetë vonë test

4:40 pm | Pas lajmërimit të instalimit të sistemeve anti-raketë në bazën ushtarake të Deveselu, Rusia paralajmëron se…

FOTOT/ Prova për arratisjen më të famshme në historinë e Alcatrazit: Dy dëshmitarë përgënjeshtrojnë FBI-në

FOTOT/ Prova për arratisjen më të famshme në historinë e Alcatrazit: Dy dëshmitarë përgënjeshtrojnë FBI-në test

2:33 pm | Ajo është ndoshta arratisja më historike nga burgu famëkeq i Alcatrazit megjithëse FBI gjithmonë e…

Nëna e xhihadistit britanik të vrarë: Jam e lumtur që vdiq, shpresoj të digjet në ferr

2:18 pm | Thomas Evans, një britanik i konvertuar në mysliman iu bashkua para disa vitesh xhihadistëve të…

Dossier

SAS vs SS: Historia e patreguar e sulmit heroik të inteligjencës britanike ndaj kasapëve nazistë test

SAS vs SS: Historia e patreguar e sulmit heroik të inteligjencës britanike ndaj kasapëve nazistë

5:20 pm | Ende me uniformat e pastra, në prapavijën e armikut në malet e rajonit Vosges në Fracë, trupat e inteligjencës britanike SAS ishin duke pritur trupat naziste për t’i sulmuar. Pas disa ditësh qendrimi në hije ata panë një xhip me…

Arben Puto / Një letër sekrete dërguar kreut të VOA-s

Arben Puto / Një letër sekrete dërguar kreut të VOA-s test

4:50 pm | Duke shfletuar librat me kujtime të Prof. Arben Putos, “Jetë me kujtime” dhe “Sfidat e…

Shqipëria në fazën finale të “Euro 2016”. Rekord? Jo!

Shqipëria në fazën finale të “Euro 2016”. Rekord? Jo! test

3:36 pm | Nga Giovanni Armillotta Më 11 tetor, Kombëtarja Shqiptare e Futbollit u kualifikua për herë të…

Arben Puto: Eliminimi i Mehmet Shehut ishte vendosur që më parë, pritej vetëm sebepi

Arben Puto: Eliminimi i Mehmet Shehut ishte vendosur që më parë, pritej vetëm sebepi test

8:31 pm | Gazeta “Dita” publikon prej dy ditësh pjesë të kujtimeve të historianit Arben Puto. Puto bën…

Blogu TemA