Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Athina: Pas rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më kufirin grek

Athina: Pas rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më kufirin grek test

11:24 am | Që prej rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më hapësirën greke. Një zyrtar…

Mediat gjermane: Marrëveshja mes Merkel dhe Erdoganit, fundi i Europës

Mediat gjermane: Marrëveshja mes Merkel dhe Erdoganit, fundi i Europës test

11:12 am | Një dilemë mjaft e madhe ka vënë në mendime kancelaren Angela Merkel para takimit të…

VIDEO/ Me qeleshe dhe gjoksin zbuluar: Spikerja e “zjarrtë” godet sërish

10:50 am | Televizioni “Zjarr Tv” nuk heq dorë nga mënyra “speciale” e transmetimit të lajmeve. Spikerja ka…

FOTOT/ Rrëzohet mbreti i boksit! Tyson Fury fiton “betejën” e shekullit

FOTOT/ Rrëzohet mbreti i boksit! Tyson Fury fiton “betejën” e shekullit test

10:44 am | Ndeshja e boksit mes kampionit të botës Vladimir Klitschko dhe anglezit Tyson Fury përfunduar në…

PERGJIMET/ Si trafikonin drogë dy femrat e superbandës në Tiranë

PERGJIMET/ Si trafikonin drogë dy femrat e superbandës në Tiranë test

10:32 am | Zbardhen disa prej bisedave të përgjuara nga Prokuroria e Tiranës gjatë hetimit disamujor ndaj grupit…

Lifestyle

Politika

FOTO LAJM/ Basha nxjerr huq Berishën

10:00 am | Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë qenë të pandarë ditën e djeshme gjatë festimeve të Ditës së Pavarësisë, Basha ka qenë mjaft i lumtur që ishte në krah të Berishës dhe është fotografuar në një moment duke e parë me…

LISTA/ Rama dekoron me Medaljen e Mirënjohjes krerët e Sigurimit të Shtetit

LISTA/ Rama dekoron me Medaljen e Mirënjohjes krerët e Sigurimit të Shtetit test

9:48 am | Kryeministri Edi Rama ka dekoruar dje me Medaljen e Mirënjohjes ish-funksionarë të PPSH, drejtues të…

Revoltohet ‘Kaubojsi’: Të pushohet prefekti i Lezhës, çnderoi flamurin

9:37 am | Deputeti i Lezhës Eduart Ndocaj ka kërkuar pushimin nga puna të prefektit të Lezhës pasi…

Miliona për zyra e rikonstruksione. Vetëm Presidenti 150 mijë dollarë për zyrën

Miliona për zyra e rikonstruksione. Vetëm Presidenti 150 mijë dollarë për zyrën test

7:37 pm | Nga 600 milion dollarë që jep buxheti i shtetit për investimet publike, 10% e kësaj…

Rajoni

Athina: Pas rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më kufirin grek test

Athina: Pas rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më kufirin grek

11:24 am | Që prej rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më hapësirën greke. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme greke ka deklaruar për mediat se asnjë avion turk nuk ka hyrë në hapësirën greke që prej së martës. “Turqia ka…

VIDEO/ Të armatosur deri në dhëmbë. Nuk është ndonjë aksion kundër terroristëve, por momenti i arrestimit të Kurtit

VIDEO/ Të armatosur deri në dhëmbë. Nuk është ndonjë aksion kundër terroristëve, por momenti i arrestimit të Kurtit test

8:29 pm | Ky është momenti kur forcat speciale të policisë kosovare hyjnë në ambientet e Lëvizjes Vetëvendosje…

Surroi: Pushtetet që arrestojnë opozitarë, kanë dështuar gjithmonë

Surroi: Pushtetet që arrestojnë opozitarë, kanë dështuar gjithmonë test

6:23 pm | Publicisti Veton Surroi ka komentuar ngjarjet e sotme pas arrestimit të deputetit të Vetëvendosjes, Albin…

Albin Kurti mbërrin në Pallatin e Drejtësisë: Nuk dihet nese do vendoset sot apo nesër për masën e sigurisë

Albin Kurti mbërrin në Pallatin e Drejtësisë: Nuk dihet nese do vendoset sot apo nesër për masën e sigurisë test

6:05 pm | Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Albin Kurti, si dhe anëtarët e tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje,…

Sociale

Filantropja greke që po shpëton fëmijët shqiptarë test

Filantropja greke që po shpëton fëmijët shqiptarë

9:31 am | Marianna Vardinoyannis është filantropja që gjithë angazhimin e saj ua ka kushtuar fëmijëve. Emri i saj i ka kaluar kufijtë e Greqisë për shkak të aktivitetit të ngjeshur humanitar. Aktiviteti i shumëfishtë i Marianna Vardinoyannis fokusohet te problemet sociale, si…

“Perlat” e teksteve për fëmijë: Gjyshja qelbej erë dhe p…rdhte gjithë ditën

“Perlat” e teksteve për fëmijë: Gjyshja qelbej erë dhe p…rdhte gjithë ditën test

5:04 pm | Agron Domi, drejtor i Tirana International Film Festival, ka postuar ditën e djeshme, në Facebook-un…

Rrëshqitja e dheut, Bashkia e Tiranës ndjekje penale ndërtuesit dhe ish-kryetarit të PD të komunës Farkë

Rrëshqitja e dheut, Bashkia e Tiranës ndjekje penale ndërtuesit dhe ish-kryetarit të PD të komunës Farkë test

3:40 pm | Bashkia e Tiranës ka nisur ndjekjen penale ndaj ndërtuesit të objektit ku sot pati rrëshqitje…

FOTOT/ Tirana mbushet me tullumbace Kuq e Zi

FOTOT/ Tirana mbushet me tullumbace Kuq e Zi test

12:27 pm | Në shenjë nderimi për festën e Pavarësisë, Veliaj ka   mbushur sheshin “Skënderbej” me tullumbace…

Kronika

PERGJIMET/ Si trafikonin drogë dy femrat e superbandës në Tiranë test

PERGJIMET/ Si trafikonin drogë dy femrat e superbandës në Tiranë

10:32 am | Zbardhen disa prej bisedave të përgjuara nga Prokuroria e Tiranës gjatë hetimit disamujor ndaj grupit prej 36 personash të akuzuar për shitje heroine dhe kokaine. Më 18 nëntor 2015, Policia e Tiranës njoftoi arrestimin e 36 personave, të akuzuar si…

Rrëfimi i shqiptarit në ushtrinë greke: Na poshtërojnë, na detyrojnë të shajmë nënat tona

Rrëfimi i shqiptarit në ushtrinë greke: Na poshtërojnë, na detyrojnë të shajmë nënat tona test

10:06 am | Grekët detyrojnë shqiptarët që kryejnë shërbimin ushtarak në Greqi të këndojnë këngë antikombëtare dhe të…

Itali, shqiptari vret fqinjin e tij italian se bënte zhurmë gjatë natës

Itali, shqiptari vret fqinjin e tij italian se bënte zhurmë gjatë natës test

7:26 pm | Policia italiane e qytetit të Velletrit ka arrestuar një natë më parë shqiptarin me inicialet…

‘Far West’ në Shkodër, pengmarrje për 10 mijë euro dhe shkëmbim zjarri me policinë

‘Far West’ në Shkodër, pengmarrje për 10 mijë euro dhe shkëmbim zjarri me policinë test

2:57 pm | Policia e Shkodrës në bashkëpunim me FNSH ka bërë të mundur lirimin e një personi…

Sport

FOTOT/ Rrëzohet mbreti i boksit! Tyson Fury fiton “betejën” e shekullit test

FOTOT/ Rrëzohet mbreti i boksit! Tyson Fury fiton “betejën” e shekullit

10:44 am | Ndeshja e boksit mes kampionit të botës Vladimir Klitschko dhe anglezit Tyson Fury përfunduar në favor të këtij të fundit i cili i ka marrë titullin ukrainasit. Ndeshja mes tyre ka qenë një spektakël i vërtetë dhe ka qenë vendim…

VIDEO/ Lojtari rrezikon jetën në fushë, por ambulanca nuk ndizet. E tërheq…zjarrëfikësja

VIDEO/ Lojtari rrezikon jetën në fushë, por ambulanca nuk ndizet. E tërheq…zjarrëfikësja test

3:48 pm | Në kampionatin shqiptar të futbollit ndodhin çudira. Një e tillë është shënuar në ndeshjen e…

Plas në kombëtaren shqiptare: Femrat seks me njëra-tjetrën

Plas në kombëtaren shqiptare: Femrat seks me njëra-tjetrën test

3:14 pm | Për herë të parë prania e femrave që kryejnë marrëdhënie me femrat, të ashtuquajturat lesbike,…

Ranieri: Nuk kam marrë “fund” si trajner

Ranieri: Nuk kam marrë “fund” si trajner test

4:59 pm | Falë tyre Leicester City ka bërë mrekullinë teksa pas 13 javëve të para kryeson Premier…

Ekonomia

Miliona për zyra e rikonstruksione. Vetëm Presidenti 150 mijë dollarë për zyrën test

Miliona për zyra e rikonstruksione. Vetëm Presidenti 150 mijë dollarë për zyrën

7:37 pm | Nga 600 milion dollarë që jep buxheti i shtetit për investimet publike, 10% e kësaj shume do të shkojë për blerjen e pajisjeve të zyrave dhe kompjuterëve për administratën. Në listën e detajuar të shpenzimeve të çdo institucioni, rezulton 58.5…

Gjithë pikëpyetjet e Buxhetit 2016! Ja përgjigjet e Ahmetaj

Gjithë pikëpyetjet e Buxhetit 2016! Ja përgjigjet e Ahmetaj test

8:14 pm | Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes prezantoi Shpenzimet Kapitale të Projektbuxhetit të vitit…

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?”

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?” test

5:58 pm | Parashikimet e buxhetit për investimet në infrasktrukturë janë kritikuar jo vetëm nga opozita në parlament…

Problemi afatgjatë dhe afatshkurtër i ekonomisë sonë

Problemi afatgjatë dhe afatshkurtër i ekonomisë sonë test

4:29 pm | 1-Problemi afatgjatë Në periudhën 1999-2009, treni ekonomik shqiptar eci me një shpejtësi të admirueshme (rritja…

Kulture

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon test

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon

10:10 am | Lajmi për humbjen e papritur të mikut dhe kolegut prof. Jorgo Bulo, jo vetëm që më zuri në befasi, por edhe me shqetësoi shumë Jorgo Bulo ka qenë ndër eskpertët më të rëndësishëm të letërsisë shqipe, studimit të së cilës, nuk…

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo test

10:15 am | Akademiku Jorgo Bulo ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur dje, në moshën 76-vjeçare. Ai…

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë!

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë! test

9:34 pm | Nga Rexhep Qosja Shkove, shumë larg shkove, miku im i shtrenjtë, Jorgo! Shkove në largësinë…

Gjermania do mundesoj shkembimet kulturore, arsimore dhe turizmin me Shqiperine

Gjermania do mundesoj shkembimet kulturore, arsimore dhe turizmin me Shqiperine test

9:09 pm | Ministrja e Kulturës, znj. Mirela Kumbaro firmosi sot në Berlin marrëveshjen e bashkëpunimit kulturor Shqipëri…

Hi-Tech

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë test

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë

1:16 am | Google iu ka bërë një surprizë shqiptarëve me rastin e festës së Pavarësisë. Faqja më e madhe e kërkimit motorik në botë, ka vendosur flamurin shqiptar dhe pamje nga Shqipëria, për të nderuar shqiptarët. Kështu, sapo hap Google, të shfaqet…

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman test

2:20 pm | Mercedes-AMG raportohet se ka në plan të sjellë pasardhësin e SLR-së në vitin 2018. Sipas…

Specifikat e Alfa Romeo, vetura që sfidoi BMW-në

2:18 pm | Publikohet lista e tipareve standarde dhe opsionale të kësaj bukurie italiane për tregun amerikan. Kur…

5 veturat më luksoze në treg sot

2:13 pm | Nëse dëshironi të lëvizni në luks dhe ekstravagancë, këto janë zgjidhjet më të mira në…

Bota

Mediat gjermane: Marrëveshja mes Merkel dhe Erdoganit, fundi i Europës test

Mediat gjermane: Marrëveshja mes Merkel dhe Erdoganit, fundi i Europës

11:12 am | Një dilemë mjaft e madhe ka vënë në mendime kancelaren Angela Merkel para takimit të sja me presidentin turk Rexhep Erdogan. A duhet të bëjë ajo një marrëveshje me një vend që dyshohet se kryen trafik nafte me terroristët? Liderët…

Ulen tensionet Turqi-Rusi, Erdogan bëhet “qingj”

Ulen tensionet Turqi-Rusi, Erdogan bëhet “qingj” test

10:22 am | Përplasja verbale mes Putinit dhe Erdoganit e ditëve të shkuara krijoi përshtypjen se mund të…

Zyrtari rus: Fajin për rrëzimin e avionit e ka Putin, po sillet si aventurier

Zyrtari rus: Fajin për rrëzimin e avionit e ka Putin, po sillet si aventurier test

9:42 am | Profesori i Institutit Shtetëror të Moskës për Marrëdhënie Ndërkombëtare (MGIMO), pranë Ministrisë së Punëve të…

VIDEO/ Shpërthimi i bombës së Hitlerit në Britaninë e Madhe: E fuqishme edhe pas shumë dekadash

4:06 pm | Ekspertët britanikë të rojes bregdetare kanë gjetur një bombë gjiganë në detin verilindor të vendosur…

Dossier

Festimi i Pavarësisë më 1913 dhe një bisedë në jaht test

Festimi i Pavarësisë më 1913 dhe një bisedë në jaht

5:35 pm | VLORË Me rastin e 28 nëntorit, një vjetorit të pavarësisë, Ismail beu dha një pritje në selinë e qeverisë buzë detit, ku përveç parisë, kishte ftuar edhe anëtarët e Komisionit të Kontrollit, konsujt dhe komandantët e anijeve luftarake të Austrisë…

Historia e fotos që shfaqet çdo 28 Nëntor dhe një dëshmi e rrallë: Njihni Shqipërinë 4 muaj pas shpalljes së pavarësisë

Historia e fotos që shfaqet çdo 28 Nëntor dhe një dëshmi e rrallë: Njihni Shqipërinë 4 muaj pas shpalljes së pavarësisë test

1:59 pm | Kjo foto ku shihet Ismail Qemali ne nje varke qarkullon thuajse në çdo 28 nëntor.…

FOTOT/ Si njoftonte gazeta austro-hungareze për pavarësinë e Shqipërisë?

FOTOT/ Si njoftonte gazeta austro-hungareze për pavarësinë e Shqipërisë? test

11:04 am | Austro-Hungaria ka qenë një ndër mbështetëset më të fuqishme të Pavarësisë së Shqipërisë, para dhe…

“Shefat e Sigurimit, shtëpi sekrete për orgji”

“Shefat e Sigurimit, shtëpi sekrete për orgji” test

10:48 am | A ka ekzistuar fenomeni i përdhunimit në diktaturë, apo është një lojë e ish-Sigurimit të…

Blogu TemA