Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Prezantuesja e motit në Rusi: Kohë ideale për të bombarduar Sirinë

Prezantuesja e motit në Rusi: Kohë ideale për të bombarduar Sirinë test

6:08 pm | Lajmet dhe programet në Rusi po dominohen nga fushata ushtarake e ndërmarrë në Siri. Kjo…

Skuqet SHBA-ja, 1260 të vdekur në 1 mijë ditë nga sulmet me armë

Skuqet SHBA-ja, 1260 të vdekur në 1 mijë ditë nga sulmet me armë test

5:49 pm | Sulmi i ndodhur në Oregon në 1 tetori ishte i fundit në radhë i 994…

Takimi i Tahirit me ambasadorin Lu, për “krimin me kollare”

Takimi i Tahirit me ambasadorin Lu, për “krimin me kollare” test

5:44 pm | Qeveria po hedh hapat e fundit drejt ngritjes së Byrosë Kombëtare të Hetimit. Një ekspert i…

Nëse LSI-ja garon më vete

Nëse LSI-ja garon më vete test

5:39 pm | Nga Eduard Zaloshnja Para 1 prillit 2013, Luan Rama, sekretari i përgjithshëm i LSI-së, deklaroi…

Tony Blair: Shtrembërimi i Islamit, shkak i gjithë problemeve në Lindjen e Mesme, duhet luftuar ideologjia e tyre

Tony Blair: Shtrembërimi i Islamit, shkak i gjithë problemeve në Lindjen e Mesme, duhet luftuar ideologjia e tyre test

5:33 pm | “Shtrembërimi i Islamit është burimi i gjithë problemeve në Lindjen  e Mesme”, kështu mendon ish-kryeministri…

Lifestyle

Rajoni

Si i ndihmoi përplasja e madhe shqiptaro-serbe interesat e mia të veçanta test

Si i ndihmoi përplasja e madhe shqiptaro-serbe interesat e mia të veçanta

1:18 pm | Tani Altin Raxhimi pret një goditje të befasishme nga një çetnik serb me emrin Punisha që të përfundojë hulumtimin e vet për pijet me ngjyrë. Nga Altin Raxhimi, BIRN Kërkimet e mia vjet qëlluan që të merrnin hov gjatë nadirit…

Greqia para inspektimit

Greqia para inspektimit test

12:08 pm | Greqia po shijon ende një periudhë qetësie. Ministrat e Financave të eurogrupit kërkuan dy javë…

Isa Mustafën e qëllojnë me vezë edhe në Podujevë

Isa Mustafën  e qëllojnë me vezë edhe në Podujevë test

12:01 pm | Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa është qëlluar sërish me vezë. Sapo ka filluar të flasë…

Vite më pas, aleatët e vjetër të Millosheviçit drejtojnë ende Serbinë

Vite më pas, aleatët e vjetër të Millosheviçit drejtojnë ende Serbinë test

10:54 am | Pesëmbëdhjetë vjet pasi qindra mijëra protestues u mblodhën në rrugët e Beogradit, më 5 tetor…

Sport

Serbi që kapi dronin në Beograd: Ja marrëdhëniet e mia me shqiptarët test

Serbi që kapi dronin në Beograd: Ja marrëdhëniet e mia me shqiptarët

5:52 pm | Serbi që e kapi dronin i pari në ndeshjen Serbi – Shqipëri, Stefan Mitrovic ka thënë se kurrë nuk ka pasur probleme me shqiptarët në ekipet ku ka luajtur. Mitrovic ka luajtur me lojtarë shqiptarë në disa skuadra, ndërsa sipas…

Danezët “luten” të ketë sërish një dron në Ballkan

Danezët “luten” të ketë sërish një dron në Ballkan test

5:03 pm | Danezët kërkojnë të fusin “shkopinj ndër rrota”, duke i hedhur “benzinë zjarrit” para ndeshjes Shqipëri-Serbi.…

Etrit Berisha: Ndeshja me Serbinë, historike vetëm për kualifikimin e Shqipërisë

Etrit Berisha: Ndeshja me Serbinë, historike vetëm për kualifikimin e Shqipërisë test

2:40 pm | Ndeshje historike që duhet të ndahet vetëm me fitore e ka quajtur portieri i Kombëtares,…

Ndeshja me Serbinë/ Gashi: Radha e Shqipërisë të kualifikohet për Europian

Ndeshja me Serbinë/ Gashi: Radha e Shqipërisë të kualifikohet për Europian test

2:19 pm | Në një status në Facebook, lojtari i Bazelit ka shkruar se “këtë herë e ka…

Ekonomia

VIDEO/ Tenderat për blerjen e energjisë vetëm nga OSHEE prej janarit 2016 test

VIDEO/ Tenderat për blerjen e energjisë vetëm nga OSHEE prej janarit 2016

3:39 pm | ERE në negociata me kompaninë KESH dhe kompaninë e shpërndarjes për çështjen e importit Duke nisur nga janari 2016 importi i energjisë elektrike, për të plotësuar nevojat e konsumit në Shqipëri do të jetë e drejtë vetëm e Operatorit të…

ÇEZ shkakton sërish debate/ Ruli: Pse erdhi Kopac? Gjiknuri: Çështje e konsumuar

ÇEZ shkakton sërish debate/ Ruli: Pse erdhi Kopac? Gjiknuri: Çështje e konsumuar test

11:53 am | Çështja e CEZ është diskutuar edhe në Komisionin Parlamentar të Veprimtarisë Prodhuese ditën e sotme,…

Kreditë me probleme, gjysma e 35 korporatave të mëdha në faliment të pashmangshëm

Kreditë me probleme, gjysma e 35 korporatave të mëdha në faliment të pashmangshëm test

11:38 am | Pas një analizë që bankat tregtare kanë bërë me asistencën e Bankës Botërore dhe konsultën…

Kroçierat, mbi 5 mijë turistë vizituan Durrësin me anije luksoze

Kroçierat, mbi 5 mijë turistë vizituan Durrësin me anije luksoze test

10:40 am | Në Portin e Durrësit gjatë sezonit veror të këtij viti u ankoruar 9 kroçera dhe…

Kulture

REPORTAZHI/ Vithkuqi, mrekullia e harruar shqiptare test

REPORTAZHI/ Vithkuqi, mrekullia e harruar shqiptare

8:27 pm | Nëse nuk do të ishte për rrugën, që duket sikur do të të drejtojë në ndonjë zonë të harruar a majë ndonjë mali të thellë, udhëtimi prej 26 kilometrash nga Korça drejt Vithkuqit do të ishte më shumë se i…

Çmimi Nobel në Mjekësi i jepet William Campbell-it, Satoshi Omura-s dhe Youyou Tu-së

Çmimi Nobel në Mjekësi i jepet William Campbell-it, Satoshi Omura-s dhe Youyou Tu-së test

5:27 pm | Çmimi Nobel në Mjekësi iu dha sot njëkohësisht William Campbell-it i lindur në Irlandë, japonezit…

Restaurohet Pazari i Vjetër i Korçës, Peleshi: Synojmë rijetësimin e trashëgimisë kulturore

Restaurohet Pazari i Vjetër i Korçës, Peleshi: Synojmë rijetësimin e trashëgimisë kulturore test

12:14 pm | Pas 6 muajsh punime, ka përfunduar restaurimi i Pazarit të Vjetër karakteristik të Korçës. Faza…

Daily Mail: Përse Shqipëria duhet të kryesojë listën e udhëtimeve

Daily Mail: Përse Shqipëria duhet të kryesojë listën e udhëtimeve test

10:38 am | Gazetarja e njohur e britanikes “Daily Mail” Diana Preston ka ndërmarrë një udhëtim në disa…

Hi-Tech

A do të largohet Facebook nga Europa? test

A do të largohet Facebook nga Europa?

2:48 pm | Gjykata Evropiane e Drejtësisë ka vendosur në favor të një studenti austriak për të shpallur të pavlefshëm një ligj mbi privatësinë në rrjetet sociale, e sidmos privatësinë në Facebook. Ky vendim është një fitore e madhe për mbrojtjen e të…

VIDEO/ Gjenerata selfie! Efektet e pabesueshme të teknologjisë

VIDEO/ Gjenerata selfie! Efektet e pabesueshme të teknologjisë test

2:12 pm | Kjo video pasqyron më së miri gjendjen e varësisë që kemi krijuar ndja telefonave të…

Impakti negativ i Facebook-ut në lidhjet e dashurisë

Impakti negativ i Facebook-ut në lidhjet e dashurisë test

12:11 pm | Epoka e shekullit 21 ka sjellë ndryshime dhe arritje të mëdha në fushën e teknologjisë.…

BE gati masat e reja për rrjetet sociale, Facebook-u në vështirësi

BE gati masat e reja për rrjetet sociale, Facebook-u në vështirësi test

6:52 pm | Të martën e ardhshme Gjykata Evropiane e Drejtësisë shpall një vendim që pritet me vëmendje.…

Bota

Skuqet SHBA-ja, 1260 të vdekur në 1 mijë ditë nga sulmet me armë test

Skuqet SHBA-ja, 1260 të vdekur në 1 mijë ditë nga sulmet me armë

5:49 pm | Sulmi i ndodhur në Oregon në 1 tetori ishte i fundit në radhë i 994 sulmeve masive të ndodhur në më pak se tre vjet. 994 sulme me armë zjarri kanë ndodhur në 1 mijë ditët e fundit në SHBA…

Tony Blair: Shtrembërimi i Islamit, shkak i gjithë problemeve në Lindjen e Mesme, duhet luftuar ideologjia e tyre

Tony Blair: Shtrembërimi i Islamit, shkak i gjithë problemeve në Lindjen e Mesme, duhet luftuar ideologjia e tyre test

5:33 pm | “Shtrembërimi i Islamit është burimi i gjithë problemeve në Lindjen  e Mesme”, kështu mendon ish-kryeministri…

Rusia ndaj kritikave të SHBA-së, u kujton mbështetjen për 11 shtatorin: S’iu pyetëm nëse terroristët janë të mirë apo të këqinj

Rusia ndaj kritikave të SHBA-së, u kujton mbështetjen për 11 shtatorin: S’iu pyetëm nëse terroristët janë të mirë apo të këqinj test

4:55 pm | Rusia ka kundërshtuar fuqishëm kritikat e SHBA-së  pas sulmeve të saj ajrore në Siri të…

VIDEO/ Furtunë mbi ARD-në, nxorrën Merkelin të mbuluar me ferexhe

VIDEO/ Furtunë mbi ARD-në, nxorrën Merkelin të mbuluar me ferexhe test

4:54 pm | Kancelarja gjermane është treguar shumë mikpritëse ndaj azilkërkuesve sirianë dhe kjo nuk i ka pëlqyer…

Dossier

Nexhmije Hoxha e krahason veten me Nënë Terezën: Nuk jam “Merimanga e zezë” test

Nexhmije Hoxha e krahason veten me Nënë Terezën: Nuk jam “Merimanga e zezë”

9:39 am | Duke folur në një dokumentar të televizionit francez Planet +, ajo thotë se ka bërë të njëjtën gjë për Shqipërinë, që Nënë Tereza bëri për Indinë. “Atë që bëri Nënë Tereza për Indinë, e bëra unë për Shqipërinë”, ka thënë…

DOSSIER/ Leja për t`u çelur Mësënjtorja u dha nga Porta e Lartë, për të mos lejuar helenizimin e Korçës?

DOSSIER/ Leja për t`u çelur Mësënjtorja u dha nga Porta e Lartë, për të mos lejuar helenizimin e Korçës? test

8:25 pm | Nga Vepror Hasani Që të çelej një shkollë shqipe së pari duhej të jepej leje…

Justin McCarthy, një amerikan në Tiranë për të rrëfyer: Ç`i gjeti miliona myslimanë gjatë rënies së Perandorisë Osmane

Justin McCarthy, një amerikan në Tiranë për të rrëfyer: Ç`i gjeti miliona myslimanë gjatë rënies së Perandorisë Osmane test

3:53 pm | Të hënën  vjen në Tiranë nga Amerika Justin McCarthy, autori i një vepre studimore të…

Zbulohet misteri i serial killerit: Xhek Rrjepësi ishte kantautor dhe nuk u kap se mbrohej nga Masonët

Zbulohet misteri i serial killerit: Xhek Rrjepësi ishte kantautor dhe nuk u kap se mbrohej nga Masonët test

7:08 pm | “Xhek Rrjepësi” ishte një këngëtar dhe tekstshkrues i njohur i kohës dhe nuk u kap…

Blogu TemA