Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Sadije me Arminën, luftë onlinë me macet

Sadije me Arminën, luftë onlinë me macet test

11:24 pm |   Pas marrjes së Kalit dhe një prej maceve, Sadija dhe Armina janë në luftë…

Lubonja: Rama, kryeministër me mendje totalitare. I do të gjithë pushtetet

Lubonja: Rama, kryeministër me mendje totalitare. I do të gjithë pushtetet test

9:54 pm | Fatos Lubonja duke folur në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit, ka thënë se Edi…

Danimarka “fërkon duart”: Shqipëria trukoi, ne në Europian!

Danimarka “fërkon duart”: Shqipëria trukoi, ne në Europian! test

8:47 pm | Deklarata e presidentit të Federatës Armene të Futbollit, Ruben Hayrapetyan, se lojtarë të kombëtares së…

Mark Frroku, sponsorizues i Partisë Demokratike

Mark Frroku, sponsorizues i Partisë Demokratike test

8:37 pm | Hyri në parlament si pjesë e Aleancës së Shqipërisë Europiane por e shkuara politike e…

VIDEO/ Tensionet Turqi-Rusi, 10 faktet që njohim deri tani dhe duhet t’i dini

VIDEO/ Tensionet Turqi-Rusi, 10 faktet që njohim deri tani dhe duhet t’i dini test

8:06 pm | Një avion bombardues rus SU-24M u qëllua dhe rrëzua në Siri nga forcat ajrore turke…

Lifestyle

Politika

Lubonja: Rama, kryeministër me mendje totalitare. I do të gjithë pushtetet test

Lubonja: Rama, kryeministër me mendje totalitare. I do të gjithë pushtetet

9:54 pm | Fatos Lubonja duke folur në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit, ka thënë se Edi Rama është një kryeministër totalitar. Sipas tij, Rama kërkon që të ketë të gjitha pushtetet. “Shiko Ylli, mendoj këtë, çështja kryesore që vë në dukje…

Mark Frroku, sponsorizues i Partisë Demokratike

Mark Frroku, sponsorizues i Partisë Demokratike test

8:37 pm | Hyri në parlament si pjesë e Aleancës së Shqipërisë Europiane por e shkuara politike e…

DEBATET/ Berisha-Ballës: Vrasës, përdhunues kriminel…Balla: Jo çdo i ri në moshën e Zenit ka veset e Zenit

DEBATET/ Berisha-Ballës: Vrasës, përdhunues kriminel…Balla: Jo çdo i ri në moshën e Zenit ka veset e Zenit test

6:42 pm | Salla e Kuvendit ishte sot arenë fyerjesh nga Berisha për këdo që e përmendte. Por…

Fjalimi i “pazakontë” i Taulant Ballës: Ky ligj është hipokrizia jonë ndaj shqiptarëve

Fjalimi i “pazakontë” i Taulant Ballës: Ky ligj është hipokrizia jonë ndaj shqiptarëve test

6:07 pm | Nga Taulant Balla* Kjo është një seancë e pazakontë e këtij parlamenti te cilën dua ta them…

Rajoni

Shtetet e Ballkanit (mes tyre edhe Shqipëria) përpiqen të joshin investitorët kinezë në samit test

Shtetet e Ballkanit (mes tyre edhe Shqipëria) përpiqen të joshin investitorët kinezë në samit

6:19 pm | Samiti i katërt vjetor Ekonomik midis Kinës dhe 16 vendeve të Europës Qendrore dhe asaj Lindore filloi ditën e martë në qytetin lindor bregdetar Suzhou në Kinë. Iniciativa, e quajtur “16+1”, u iniciua nga Kina në vitin 2012, në përpjekje…

Kerry: Shqipëria, ‘mentor’ për vendet e tjera të rajonit

Kerry: Shqipëria, ‘mentor’ për vendet e tjera të rajonit test

1:07 pm | Në urimin e këtij viti për Pavarësinë sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry e quan…

Gjykata e Strasburgut dënon qeverinë malazeze: Dhunuat shqiptarët me “Fluturimin e Shqiponjës”!

Gjykata e Strasburgut dënon qeverinë malazeze: Dhunuat shqiptarët me “Fluturimin e Shqiponjës”! test

1:09 pm | Gjykata e Strasburgut ka rrëzuar qeverinë malazeze, e cila 9 vjet më parë kreu një…

Mediat serbe: Thaçi dhe Ditmir Bushati, sherr me Daçiçin në Berlin!

Mediat serbe: Thaçi dhe Ditmir Bushati, sherr me Daçiçin në Berlin! test

10:10 am | Në takimin vjetor të ministrave të Jashtëm të Evropës Juglindore në Berlin pati një indicet…

Sociale

17 fëmijë shqiptarë të mbetur jetimë në Siri test

17 fëmijë shqiptarë të mbetur jetimë në Siri

6:32 pm | 17 fëmijë shqiptarë kanë mbetur jetim në Siri, pasi baballarët e tyre janë vrarë gjatë luftimeve si pjesë e organizateve terroriste të ISIS-it. ABC News ka mësuar se besimtarët myslimanë shqiptarë, që i janë bashkuar luftëtarëve në Siri, nuk kanë…

Klosi: Diferencat e nivelit ekonomik Shqipëri- Gjermani janë shkaku i azilantëve

Klosi: Diferencat e nivelit ekonomik Shqipëri- Gjermani janë shkaku i azilantëve test

6:13 pm | I pyetur në studion e TemA TV për arsyet që i shtyjnë shqiptarët të kërkojne…

Bashkia bën gati Varrezat e Dëshmorëve, Veliaj – qytetarëve: Vendosni flamuj në shtëpi

Bashkia bën gati Varrezat e Dëshmorëve, Veliaj – qytetarëve: Vendosni flamuj në shtëpi test

1:47 pm | Vetëm pak ditë përpara festave të 28 – 29 Nëntorit, Bashkia e Tiranës ka rehabilituar…

“Xhihadi është në modë si revoltë e të rinjve”

“Xhihadi është në modë si revoltë e të rinjve” test

12:25 pm | Çfarë i shtyn evropianët e rinj në krahët e xhihadistëve të dhunshëm? Si mund të…

Kronika

Kreu i Unionit të Gjyqtarëve kundër reformës në drejtësi: Është bazuar në modele të gabuara test

Kreu i Unionit të Gjyqtarëve kundër reformës në drejtësi: Është bazuar në modele të gabuara

7:08 pm | Kreu i Unionit të Gjyqtarëve të Shqipërisë Gerd Hoxha shprehet në një intervistë për BIRN se për Reformën për Drejtësi po merren si model vende pa një demokraci të konsoliduar. Nga Ben Andoni Institucionet për monitorimin e gjyqtarëve ekzistojnë. Ato…

17 fëmijë shqiptarë të mbetur jetimë në Siri

17 fëmijë shqiptarë të mbetur jetimë në Siri test

6:32 pm | 17 fëmijë shqiptarë kanë mbetur jetim në Siri, pasi baballarët e tyre janë vrarë gjatë…

VIDEO/ Shkollë apo xhungël? Ja çfarë ndodh në një shkollë në Tiranë

2:45 pm | Kjo video e publikuar nga “Jeta Osh Qef” është filmuar në një shkollë të mesme…

Grasso-Metës: Shpresoj të kryeni një reformë substanciale në drejtësi

Grasso-Metës: Shpresoj të kryeni një reformë substanciale në drejtësi test

2:24 pm | Gjatë qëndrimit në Romë, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me homologun…

Sport

Skënderbeu eleminohet nga Europa League, humbet 2-0 nga Beshiktashi test

Skënderbeu eleminohet nga Europa League, humbet 2-0 nga Beshiktashi

9:02 pm | Cenk Tosun realizoi një dygolësh për të eliminuar edhe zyrtarisht kampionët shqiptarë të Skënderbeut nga Europa League të cilët u mundën në sfidën e parafundit kundër Besiktasit në Turqi. Nga një gol në secilën pjesë mjaftoi që skuadra turke të…

Danimarka “fërkon duart”: Shqipëria trukoi, ne në Europian!

Danimarka “fërkon duart”: Shqipëria trukoi, ne në Europian! test

8:47 pm | Deklarata e presidentit të Federatës Armene të Futbollit, Ruben Hayrapetyan, se lojtarë të kombëtares së…

“Deri në dhjetor vendimi i Guardiolës”

“Deri në dhjetor vendimi i Guardiolës” test

2:17 pm | Fundi i këtij sezoni përkon edhe me përfundimin e kontratës së spanjollit Pep Guardiola me…

Vazhdon fantazia serbe: Shqipëria duhet të përjashtohet nga Europiani!

Vazhdon fantazia serbe: Shqipëria duhet të përjashtohet nga Europiani! test

2:13 pm | Serbët asesi nuk mund ta gëlltisin faktin që shqiptarët do i shohin përmes TV-së, në…

Ekonomia

Zhbllokohet “Rruga e Arbrit”, finalizohet marrëveshja me kompaninë kineze test

Zhbllokohet “Rruga e Arbrit”, finalizohet marrëveshja me kompaninë kineze

4:13 pm | Nga Kina, kryeministri Edi Rama, njoftoi finalizimin e marrëveshjes me kompaninë kineze “China State Construction”për vijimin e punimeve në Rrugën e Arbrit. Kompania kineze ka fituar të drejtën e ndërtimit të 26.94 kilometrave në Rrugën e Arbërit nga 65 km…

Kush e zotëron biznesin në vend? 1% e kompanive kryejnë 50% të xhirove

Kush e zotëron biznesin në vend? 1% e kompanive kryejnë 50% të xhirove test

3:42 pm | Një vrojtim i fundit i Instituti të Statistikave tregon se vetëm 1 për qind e…

Shitjet e para të gazit azer në Shqipëri do nisin në 2020

Shitjet e para të gazit azer në Shqipëri do nisin në 2020 test

1:43 pm | Si një projekt i rëndësisë së madhe, TAP po fillon zbatimin në varësi të planit…

Borxhi i ri, 526 milionë euro. Ja 10 projektet që ka firmosur qeveria këtë vit

Borxhi i ri, 526 milionë euro. Ja 10 projektet që ka firmosur qeveria këtë vit test

11:05 am | Gjatë këtij viti, në kuadër të financimit të projekteve, Shqipëria ka pasur marrëdhënie dinamike me…

Kulture

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë! test

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë!

9:34 pm | Nga Rexhep Qosja Shkove, shumë larg shkove, miku im i shtrenjtë, Jorgo! Shkove në largësinë prej nga s’do mund të kthehesh kurrë më, miku im i shtrenjtë Jorgo. Shkove papritmas, shumë papritmas. Para lajmit për shkuarjen tënde mendoja se do…

Gjermania do mundesoj shkembimet kulturore, arsimore dhe turizmin me Shqiperine

Gjermania do mundesoj shkembimet kulturore, arsimore dhe turizmin me Shqiperine test

9:09 pm | Ministrja e Kulturës, znj. Mirela Kumbaro firmosi sot në Berlin marrëveshjen e bashkëpunimit kulturor Shqipëri…

INTERVISTA/ Gruaja e Agim Krajkës i përgjigjet Merdanit: Ne kemi qenë të persekutuar, jo spiunë

INTERVISTA/ Gruaja e Agim Krajkës i përgjigjet Merdanit: Ne kemi qenë të persekutuar, jo spiunë test

4:18 pm | Një ditë pasi Sherif Merdani deklaroi live në emisionin Opinion se kompozitori Agim Krajka ishte…

Ndahet nga jeta në moshën 76-vjeçare akademiku Jorgo Bulo

Ndahet nga jeta në moshën 76-vjeçare akademiku Jorgo Bulo test

1:09 pm | Eshtë ndarë nga jeta akademiku Jorgo Bulo.  Historiani i letërsisë, kritiku letrar dhe profesori Jorgo…

Hi-Tech

5 veturat më luksoze në treg sot

2:13 pm | Nëse dëshironi të lëvizni në luks dhe ekstravagancë, këto janë zgjidhjet më të mira në treg sot. 5. BMW 730d Çmimi: 90,000€ Specifikat: 265kf, 457lb ft, 0-100kmh 6.1 sekonda, Shpejtësia maksimale 250kmh, CO2 124g/km 4. Range Rover LWB Çmimi: 150,000€…

Harrojeni Wi-Fi, rrjeti i ri Li-Fi është 100 herë më i shpejtë

Harrojeni Wi-Fi, rrjeti i ri Li-Fi është 100 herë më i shpejtë test

8:00 pm |   Teknologjia e fundit e internetit mund ti rrezatoj të dhënat tuaja duke e përdorur…

Qeveria vendos të regjistrojë IMEI-n, numrin që mundëson përgjimin e celularëve

Qeveria vendos të regjistrojë IMEI-n, numrin që mundëson përgjimin e celularëve test

5:14 pm | Nga Gjergj Erebara Plani i qeverisë për krijimin e një databaze me të gjithë numrat…

Anketa/ 45% e shqiptarëve përdorin rrjetet sociale, lëmë pas vende si si Zvicra, Franca, Italia, Spanja

Anketa/ 45% e shqiptarëve përdorin rrjetet sociale, lëmë pas vende si si Zvicra, Franca, Italia, Spanja test

9:22 am | Shkalla e penetrimit të mediave sociale në vend është rritur shumë, sidomos gjatë pesë viteve…

Bota

VIDEO/ Tensionet Turqi-Rusi, 10 faktet që njohim deri tani dhe duhet t’i dini test

VIDEO/ Tensionet Turqi-Rusi, 10 faktet që njohim deri tani dhe duhet t’i dini

8:06 pm | Një avion bombardues rus SU-24M u qëllua dhe rrëzua në Siri nga forcat ajrore turke të martën (24 nëntor). Moska dhe Ankaraja kanë dhënë versione të ndryshme të asaj që ndodhi, dhe rrethana e incidentit janë ende nën hetim.  Ne…

Izraeli mbështet Rusinë: Lojtar kyç në krizën siriane

Izraeli mbështet Rusinë: Lojtar kyç në krizën siriane test

6:32 pm | Pas rrëzimit të avionit rus Putin ka një aleat të ri potencial në Lindjen e…

Papa, Putin dhe Khameni: Aleanca e Shenjtë kundër Shtetit Islamik

Papa, Putin dhe Khameni: Aleanca e Shenjtë kundër Shtetit Islamik test

5:37 pm | Vatikani i deklaroi luftë kalifatit islamik që një vit më parë. Duke e ditur se…

Alarm në Gjermani: Po përgatiteshin sulme terroriste nga dy xhami në Berlin

Alarm në Gjermani: Po përgatiteshin sulme terroriste nga dy xhami në Berlin test

5:03 pm | Forcat e njësisë antiterror në Berlin kanë parandaluar një atentat pasditen e sotme. Siç transmeton…

Dossier

Përdhunimet në diktaturë/ Iris Sojli: Operativi iu fut në shtëpi gruas së bukur. Tezen time e çmendën nga torturat test

Përdhunimet në diktaturë/ Iris Sojli: Operativi iu fut në shtëpi gruas së bukur. Tezen time e çmendën nga torturat

12:04 pm | Iris Sojli, skenariste dhe producente televizive, tregoi në Opinion një rast që lidhet me familjet e saj. Ajo tregon dramën e grave në komunizëm: “Tezja ime Vjosa Jakova është çmendur nga torturat. Ishtë bërë një presion i jashtëzakonshëm. Dhe ka…

Besnik Mustafaj: Çfarë (nuk) shkoi mirë nga krijimi i PD-së

Besnik Mustafaj: Çfarë (nuk) shkoi mirë nga krijimi i PD-së test

10:53 am | Një nga bashkëthemeluesit e Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj, duke komentuar aktualitetin politik që ka shoqëruar…

Agron Tufa: Si u përdhunua këngëtarja dy orë para se të dilte në skenën e festivalit të RTSH-së, nga një sigurims

Agron Tufa: Si u përdhunua këngëtarja dy orë para se të dilte në skenën e festivalit të RTSH-së, nga një sigurims test

10:18 am | Shkrimtari Agron Tufa, që njëkohësisht është edhe në krye të  Instituti i Studimeve të Krimeve…

Sherif Merdani: Agim Krajka ka qenë spiun i Sigurimit, ja pseudonimi që kishte

Sherif Merdani: Agim Krajka ka qenë spiun i Sigurimit, ja pseudonimi që kishte test

9:27 am | Këngëtari Sherif Merdani ka hapur “petët e lakrorit” mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” duke…

Blogu TemA