Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Rrëshqitja e dheut, Bashkia e Tiranës ndjekje penale ndërtuesit dhe ish-kryetarit të PD të komunës Farkë

Rrëshqitja e dheut, Bashkia e Tiranës ndjekje penale ndërtuesit dhe ish-kryetarit të PD të komunës Farkë test

3:40 pm | Bashkia e Tiranës ka nisur ndjekjen penale ndaj ndërtuesit të objektit ku sot pati rrëshqitje…

Ekzekutohet në mënyrë mafioze avokati kurd në Turqi, Erdogan: Kështu trajtohen terroristët

Ekzekutohet në mënyrë mafioze avokati kurd në Turqi, Erdogan: Kështu trajtohen terroristët test

3:21 pm | Tahir Elci, kreu i shoqatës së avokatëve kurdë është vrarë pas një prite të bërë…

Skandali në kombëtaren shqiptare: Femrat seks me njëra-tjetrën

Skandali në kombëtaren shqiptare: Femrat seks me njëra-tjetrën test

3:14 pm | Për herë të parë prania e femrave që kryejnë marrëdhënie me femrat, të ashtuquajturat lesbike,…

Myslimanët rrëzojnë Trumpin, ulet ndjeshëm popullariteti

Myslimanët rrëzojnë Trumpin, ulet ndjeshëm popullariteti test

3:05 pm | Për shumë ekspertë, Donald Trumpi është mjeshtëri i populizmit. Ai provokon duke folur për gjëra…

‘Far West’ në Shkodër, pengmarrje për 10 mijë euro dhe shkëmbim zjarri me policinë

‘Far West’ në Shkodër, pengmarrje për 10 mijë euro dhe shkëmbim zjarri me policinë test

2:57 pm | Policia e Shkodrës në bashkëpunim me FNSH ka bërë të mundur lirimin e një personi…

Lifestyle

Politika

‘Ringjallja’ e Rrugës së Mëndafshit, Rama: presidenti kinez shfaqi interes test

‘Ringjallja’ e Rrugës së Mëndafshit, Rama: presidenti kinez shfaqi interes

9:36 am | Kryeministri Edi Rama tregoi dje interesin e presidentit kinez Xi Jinping për “Rrugën e Mëndafshit” që nis nga porti i Durrësit. Në një intervistë dhënë seksionit shqip të radios shtetërore kineze, CRI, Rama foli për projektet e diskutuara me kryeministrin…

Festimet e Ditës së Pavarësisë, politika sërish e ndarë

Festimet e Ditës së Pavarësisë, politika sërish e ndarë test

9:11 am | Shqiptarët festojnë sot 103-vjetorin e Pavarësisë me aktivitete të shumta, të përqendruara kryesisht në Vlorë…

Bllofi me testin e drogës/ Gjurmët në gjak mund të zhduken nga organizmi edhe brenda dy javësh (TemA TV)

Bllofi me testin e drogës/ Gjurmët në gjak mund të zhduken nga organizmi edhe brenda dy javësh (TemA TV) test

8:56 pm | Nga Fernada Cenko Prej shumë kohësh politika shqiptare është mbërthyer pas diskutimit, se për të…

Ambasadori rus: Kemi marrëdhënie problematike me qeveritë shqiptare, kanë paragjykime dhe retorikë antiruse

Ambasadori rus: Kemi marrëdhënie problematike me qeveritë shqiptare, kanë paragjykime dhe retorikë antiruse test

8:52 pm | Ambasadori i Rusisë në Tiranë, Aleksandër Karpushin, thotë se marrëdhëniet mes Rusisë dhe qeverive shqiptare…

Rajoni

Hakerohen web-et serbe. Shpalosen mesazhe patriotike shqiptare test

Hakerohen web-et serbe. Shpalosen mesazhe patriotike shqiptare

1:13 pm | Hakerët shqiptarë sulmojnë uebfaqet Serbe. Një grup hakersash shqiptarë kanë sulmuar faqen zyrtare të Ministrisë së Minierave dhe Energjitikës së Serbisë, faqen zyrtare të shtetit serb si dhe disa sektorë të tjerë të veprimtarive shtetërore serbe. Në mesazhin në faqe,…

“Vetëvendosja” lincon një gazetare për qendrimet e saj. I kërkon gazetës ta heqë nga puna

“Vetëvendosja” lincon një gazetare për qendrimet e saj. I kërkon gazetës ta heqë nga puna test

6:02 pm | Gazetarja Artiana Matoshi mund të ketë humbur vendin e punës në gazetën Koha Ditore, për…

Shkelja e hapësirës ajrore: Turqia ka cënuar sovranitetin grek 1 mijë e 443 herë

Shkelja e hapësirës ajrore: Turqia ka cënuar sovranitetin grek 1 mijë e 443 herë test

4:44 pm | Turqia e cilësoi cënim të sovraniteti kalimin e avionit rus në hapësirën turke dhe e…

FOTOT/ Greqia nis patrullimet nga ajri në kufirin jugor me Shqipërinë. Diçka po ndodh, shkruan Hellas Force

FOTOT/ Greqia nis patrullimet nga ajri në kufirin jugor me Shqipërinë. Diçka po ndodh, shkruan Hellas Force test

3:24 pm | Që prej datës 18 nëntor helikopterë të ushtrisë greke patrullojnë kufirin jugor me Shqipërinë në…

Sociale

Rrëshqitja e dheut, Bashkia e Tiranës ndjekje penale ndërtuesit dhe ish-kryetarit të PD të komunës Farkë test

Rrëshqitja e dheut, Bashkia e Tiranës ndjekje penale ndërtuesit dhe ish-kryetarit të PD të komunës Farkë

3:40 pm | Bashkia e Tiranës ka nisur ndjekjen penale ndaj ndërtuesit të objektit ku sot pati rrëshqitje toke në Kopshtin Botanik . Për probleme që lidhen me dhënien e lejes së ndërtimit duke mos u marrë masat e duhura për kryerjen e…

FOTOT/ Tirana mbushet me tullumbace Kuq e Zi

FOTOT/ Tirana mbushet me tullumbace Kuq e Zi test

12:27 pm | Në shenjë nderimi për festën e Pavarësisë, Veliaj ka   mbushur sheshin “Skënderbej” me tullumbace…

Jo vetëm në Shqipëri/ Industria call center në rritje edhe në Europë

Jo vetëm në Shqipëri/ Industria call center në rritje edhe në Europë test

12:02 pm | Industria ‘call center’ (zyra ndërtuar për të pritur një vëllim të madh telefonatash) po kalon…

RENDITJA/ Ja shkollat më të mira në Tiranë

9:22 am | Drejtoria Arsimore Rajonale Tiranë ka publikuar një rankim të shkollave më të mira dhe më…

Kronika

‘Far West’ në Shkodër, pengmarrje për 10 mijë euro dhe shkëmbim zjarri me policinë test

‘Far West’ në Shkodër, pengmarrje për 10 mijë euro dhe shkëmbim zjarri me policinë

2:57 pm | Policia e Shkodrës në bashkëpunim me FNSH ka bërë të mundur lirimin e një personi të marrë peng. Autorët e pengmarrjes kishin rrëmbyer vëllezërit S.K dhe A.K për një borxh dhjetë mijë euro. Pengmarrja është bërë në 21 nëntor ndërsa…

“Si ma bëri ‘golin’ Fortuzi”

“Si ma bëri ‘golin’ Fortuzi” test

11:01 am | Zhdukja misterioze e çiftit, Indrit dhe Junida Fortuzi, prej më shumë se 3 javësh ka…

Në pranga çifti në Tiranë, u shiste drogë “VIP-ave” përmes Facebook-ut

Në pranga çifti në Tiranë, u shiste drogë “VIP-ave” përmes Facebook-ut test

10:13 am | Seksioni i Antidrogës në Policinë e Tiranës ka vënë në pranga mbrënjen e së enjtes…

Thellohet skandali i Indrit Fortuzit, mashtrime në seri me bileta false

Thellohet skandali i Indrit Fortuzit, mashtrime në seri me bileta false test

9:15 am | Ish-­futbollisti i Tiranës dhe ish­-kryetari i Njësisë Bashkiake nr. 9 në Tiranë, Indrit Fortuzi duket…

Sport

Skandali në kombëtaren shqiptare: Femrat seks me njëra-tjetrën test

Skandali në kombëtaren shqiptare: Femrat seks me njëra-tjetrën

3:14 pm | Për herë të parë prania e femrave që kryejnë marrëdhënie me femrat, të ashtuquajturat lesbike, është pranuar publikisht. Deklarata nuk vjen nga një drejtues ekipi apo persona të jashtëm, por nga vetë njëra prej futbollisteve të kampionatit shqiptar. Ky fenomen…

Ranieri: Nuk kam marrë “fund” si trajner

Ranieri: Nuk kam marrë “fund” si trajner test

4:59 pm | Falë tyre Leicester City ka bërë mrekullinë teksa pas 13 javëve të para kryeson Premier…

VIDEO/ Kjo ndërhyrje makabër i kushtoi shumë futbollistit shqiptar

2:46 pm | Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi…

UEFA i përgjigjet akuzave për trukim të ndeshjes Shqipëri-Armeni

UEFA i përgjigjet akuzave për trukim të ndeshjes Shqipëri-Armeni test

12:30 pm | Deklarata e presidentit të Federatës Armene të Futbollit, Ruben Hayrapetyan, ka ngjallur debate dhe diskutime.…

Ekonomia

Gjithë pikëpyetjet e Buxhetit 2016! Ja përgjigjet e Ahmetaj test

Gjithë pikëpyetjet e Buxhetit 2016! Ja përgjigjet e Ahmetaj

8:14 pm | Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes prezantoi Shpenzimet Kapitale të Projektbuxhetit të vitit 2016 në komisionin parlamentar të Ekonomisë dhe Financave ku ju pergjigj pyetjeve rreth  disa problemeve qe dalin nga ky projektbuxhet.   Si ka mundësi që…

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?”

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?” test

5:58 pm | Parashikimet e buxhetit për investimet në infrasktrukturë janë kritikuar jo vetëm nga opozita në parlament…

Problemi afatgjatë dhe afatshkurtër i ekonomisë sonë

Problemi afatgjatë dhe afatshkurtër i ekonomisë sonë test

4:29 pm | 1-Problemi afatgjatë Në periudhën 1999-2009, treni ekonomik shqiptar eci me një shpejtësi të admirueshme (rritja…

“Durrës-Kukës“ kërkon sërish para, debate qeveri-opozitë për investimet

“Durrës-Kukës“ kërkon sërish para, debate qeveri-opozitë për investimet test

2:23 pm | Gjashtë vite pas përurimit zyrtar, rritja e faturës për rrugën “Durrës-Kukës” nuk ka të ndalur.…

Kulture

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon test

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon

10:10 am | Lajmi për humbjen e papritur të mikut dhe kolegut prof. Jorgo Bulo, jo vetëm që më zuri në befasi, por edhe me shqetësoi shumë Jorgo Bulo ka qenë ndër eskpertët më të rëndësishëm të letërsisë shqipe, studimit të së cilës, nuk…

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo test

10:15 am | Akademiku Jorgo Bulo ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur dje, në moshën 76-vjeçare. Ai…

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë!

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë! test

9:34 pm | Nga Rexhep Qosja Shkove, shumë larg shkove, miku im i shtrenjtë, Jorgo! Shkove në largësinë…

Gjermania do mundesoj shkembimet kulturore, arsimore dhe turizmin me Shqiperine

Gjermania do mundesoj shkembimet kulturore, arsimore dhe turizmin me Shqiperine test

9:09 pm | Ministrja e Kulturës, znj. Mirela Kumbaro firmosi sot në Berlin marrëveshjen e bashkëpunimit kulturor Shqipëri…

Hi-Tech

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë test

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë

1:16 am | Google iu ka bërë një surprizë shqiptarëve me rastin e festës së Pavarësisë. Faqja më e madhe e kërkimit motorik në botë, ka vendosur flamurin shqiptar dhe pamje nga Shqipëria, për të nderuar shqiptarët. Kështu, sapo hap Google, të shfaqet…

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman test

2:20 pm | Mercedes-AMG raportohet se ka në plan të sjellë pasardhësin e SLR-së në vitin 2018. Sipas…

Specifikat e Alfa Romeo, vetura që sfidoi BMW-në

2:18 pm | Publikohet lista e tipareve standarde dhe opsionale të kësaj bukurie italiane për tregun amerikan. Kur…

5 veturat më luksoze në treg sot

2:13 pm | Nëse dëshironi të lëvizni në luks dhe ekstravagancë, këto janë zgjidhjet më të mira në…

Bota

Ekzekutohet në mënyrë mafioze avokati kurd në Turqi, Erdogan: Kështu trajtohen terroristët test

Ekzekutohet në mënyrë mafioze avokati kurd në Turqi, Erdogan: Kështu trajtohen terroristët

3:21 pm | Tahir Elci, kreu i shoqatës së avokatëve kurdë është vrarë pas një prite të bërë nga disa persona. Elci ishte vënë në shënjestër pasi kishte mbrojtur të drejtat e kurdëve. Ai deklaroi pak ditë më parë se PKK, partia e…

Myslimanët rrëzojnë Trumpin, ulet ndjeshëm popullariteti

Myslimanët rrëzojnë Trumpin, ulet ndjeshëm popullariteti test

3:05 pm | Për shumë ekspertë, Donald Trumpi është mjeshtëri i populizmit. Ai provokon duke folur për gjëra…

VIDEO/ Qan si fëmijë! Momenti kur xhihadisti kapet nga luftëtarët kurdë

2:49 pm | Këto pamje të publikuara nga Daily Mail tregojnë momentin kur një xhihadist i ISIS kapet…

Tërbohen izraelitët, CNN e “fshin” nga harta

Tërbohen izraelitët, CNN e “fshin” nga harta test

1:23 pm | CNN “fshin” Izraelin nga harta e Lindjes së Mesme. Rrjeti gjigand amerikan ka publikuar në…

Dossier

Historia e fotos që shfaqet çdo 28 Nëntor dhe një dëshmi e rrallë: Njihni Shqipërinë 4 muaj pas shpalljes së pavarësisë test

Historia e fotos që shfaqet çdo 28 Nëntor dhe një dëshmi e rrallë: Njihni Shqipërinë 4 muaj pas shpalljes së pavarësisë

1:59 pm | Kjo foto ku shihet Ismail Qemali ne nje varke qarkullon thuajse në çdo 28 nëntor. Besohet se eshte shkrepur ne fillim prilli 1913, katër muaj pas shpalljes së pavarësisë. Më në fund, Ismail beu kishte arritur të dilte nga Vlora e…

FOTOT/ Si njoftonte gazeta austro-hungareze për pavarësinë e Shqipërisë?

FOTOT/ Si njoftonte gazeta austro-hungareze për pavarësinë e Shqipërisë? test

11:04 am | Austro-Hungaria ka qenë një ndër mbështetëset më të fuqishme të Pavarësisë së Shqipërisë, para dhe…

“Shefat e Sigurimit, shtëpi sekrete për orgji”

“Shefat e Sigurimit, shtëpi sekrete për orgji” test

10:48 am | A ka ekzistuar fenomeni i përdhunimit në diktaturë, apo është një lojë e ish-Sigurimit të…

A i thotë gjë emri i Hysen Shoshorit, Shkëlzen Berishës?

A i thotë gjë emri i Hysen Shoshorit, Shkëlzen Berishës? test

7:19 pm | Shkëlzen Berisha ka komentuar debatin që është hapur pas dëshmisë së këngëtares Alida Hisku. Ai…

Blogu TemA