Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
publish
Aktualitet

FOTOT/ Thaçi e lë ambasadoren amerikane të presë 30 minuta

FOTOT/ Thaçi e lë ambasadoren amerikane të presë 30 minuta

4:45 pm | Me rastin e shënimit të “Ditës së Forcës” të FSK-së, të mbajtur në kazermën “Adem…

Hakmarrja për vrasjen e të birit, prokuroria kërkon 50 vite bug për Jetmir Llanin dhe të vëllain

Hakmarrja për vrasjen e të birit, prokuroria kërkon 50 vite bug për Jetmir Llanin dhe të vëllain

4:11 pm | Prokuroria ka kërkuar dënimin me 50 vjet burg për vëllezërit Jetmir dhe Muharrem Llani. Ata…

VIDEO LAJM/ Siberi, pasagjerët shtyjnë avionin “e ngrirë” nga i ftohti

VIDEO LAJM/ Siberi, pasagjerët shtyjnë avionin “e ngrirë” nga i ftohti

3:44 pm | Pasagjerët rus  me shpresën për tu larguar nga qyteti i vogël i Igarkas në rajonin…

Kërcënohet me armë dhe tentohet grabitja e vajzës së ministrit Nasip Naço

Kërcënohet me armë dhe tentohet grabitja e vajzës së ministrit Nasip Naço

3:31 pm | Vajza e ministrit të Drejtesisë, Betina Naço, është kërcënuar pak ditë më parë me armë…

Angela Merkel: Rusia po kërcënon paqen në Evropë

Angela Merkel: Rusia po kërcënon paqen në Evropë

3:11 pm | Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë se operacionet e Rusisë në lindje të Ukrainës, shkelin…

La Blance

Lifestyle

 • VIDEO LAJM/ Siberi, pasagjerët shtyjnë avionin “e ngrirë” nga i ftohti
 • FOTOT/ Modelja kosovare që po “çmend” Austrinë (+18)
 • FOTOT/ Rita Ora harron të mbërthejë kopsat e fustanit
 • FOTOT/ Sherr me të qara mes Jolie e Pitt
 • VIDEO+ FOTO/ Spektakolare, udhëtimi drejt vdekjes i çiklistit
 • FOTOT/ Jozefinën e kap nostalgjia, poston foto kur ishte nuse
 • Angli/ Taksat e larta të laburistit Miliband, lënë pa shtëpi Jolie-Pitt
 • FOTOT/ “Dora e Zotit” godet sërish
 • FOTOT/ Kim, frymëzim për “top të pasmet” e Kembrixhit
 • FOTOT/ Beyonce e egër dhe seksi si asnjëherë
 • Përdhunimet në grup shokojnë Universitetin e Virxhinias
 • “Klasi im është më i madh se b***a ime”- thotë Bleona
 • Bleona: Prindërit u turpëruan aq shumë sa s’dalin nga shtëpia
 • FOTOT/ Ajo është Dita Von Teese, dhe s’ka tjetër!

Halimi kundër hapjes së dosjeve të Sigurimit: Duam dosjet e korrupsionit, jo të Enverit

12:11 pm | Demokratët duket se nuk janë shumë entuziastë nga paralajmërimi i kryeministrit Edi Rama për hapjen e dosjeve të Sigurimit të Shtetit. Me përjashtim të Mesila Dodës, për momentin asnjë drejtues i lartë nga PD nuk është shprehur pro kësaj nisme. Madje, deputeti Eduard Halimi thotë se nuk është e nevojshme që të happen dosjet e…

Halimi kundër hapjes së dosjeve të Sigurimit: Duam dosjet e korrupsionit, jo të Enverit

PD, 31 amendamente për buxhetin 2015. Por i paraqet në Kuvendin e saj paralel

3:01 pm | Partia Demokratike thotë se ka 31 amandamente për buzhetin e ri. Kjo u bë me dije nga vetë Lulzim Basha. Vetëm se këto amendamente nuk janë paraqitur në Kuvend, ku dhe është diskutuar buxheti, por do të paraqiten në Kuvendin paralel të mban PD brenda ambienteve të saj. “Mashtrim masiv i Edi Ramës. Vetëm në…

PD, 31 amendamente për buxhetin 2015. Por i paraqet në Kuvendin e saj paralel

Besimtarët myslimanë peticion online: Nuk duam xhami në tokë haram

9:39 am | Duket se jo të gjithë besimtarët myslimanë janë dakord me ndërtimin e xhamisë së madhe në Tiranë. Ata kanë nisur një peticion online në faqen avazz.org, me të cilin kërkojnë të mbledhin firma për të ndaluar ndërtimin e kësaj xhamie. Kjo, pasi sipas tyre, ajo po ndërtohet në tokë haram dhe kjo është kundër parimeve…

Besimtarët myslimanë peticion online: Nuk duam xhami në tokë haram

VIDEO LAJM/ Siberi, pasagjerët shtyjnë avionin “e ngrirë” nga i ftohti

3:44 pm | Pasagjerët rus  me shpresën për tu larguar nga qyteti i vogël i Igarkas në rajonin e Krasnoyarsk Krai në Siberi, kanë vendosur të shtyjnë avionin e tyre,  për në pistë pasi ai “kishte ngrirë” dhe nuk mund të drejtohej për në pistë nga temperaturat e ngrira që shkonin deri në minus 52 gradë celcius. Sipas…

VIDEO LAJM/ Siberi, pasagjerët shtyjnë avionin “e ngrirë” nga i ftohti

Një portret për Ramadan Perhatin, njeriun e naftës shqiptare

10:26 pm | Ing.Ahmet Ҫollaku   Ai burrë serioz, veshur me një kostum të errët, nxitonte në dimër, në verë, herë për në zyrë për në puse. Ramadani ishte drejtor I Drejtorisë për shpimet e puseve të naftës dhe gazit po edhe studjues, ai studionte teknologjinë e shpimeve të puseve dhe lëngjet larse, parametrat që përcaktoheshin nga Institute…

Një portret për Ramadan Perhatin, njeriun e naftës shqiptare

Rajoni

FOTOT/ Thaçi e lë ambasadoren amerikane të presë 30 minuta

FOTOT/ Thaçi e lë ambasadoren amerikane të presë 30 minuta

4:45 pm | Me rastin e shënimit të “Ditës së Forcës” të FSK-së, të mbajtur në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë, nuk ka shkuar gjithçka në rregull. Siç ishte paralajmëruar në protokoll, ceremonia do të fillonte në ora 11:00. Por, nuk ndodhi ashtu.…

Gjykata e Hagës bën publike kushtet e lirimit të Sheshelit

Gjykata e Hagës bën publike kushtet e lirimit të Sheshelit

2:32 pm | Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve për Ish-Jugosllavinë ditën e martë publikoi kushtet për lirimin e përkohshëm…

Cilat janë 6 gratë e PDK-së në Qeveri?

Cilat janë 6 gratë e PDK-së në Qeveri?

12:41 pm | Ndërsa gara mes burrave të partive politike për vendet ministrore është bërë jashtëzakonisht e ashpër,…

Prishtina vishet kuq e zi për 28 Nëntorin

Prishtina vishet kuq e zi për 28 Nëntorin

11:39 am | Festa e 28 Nëntorit ka filluar të ndihet në kryeqytetin kosovar, Prishtinë. Sot në mëngjes,…

Sport

Messi: Rekordi? Më e rëndësishmë ishte fitorja e Barcelonës

Messi: Rekordi? Më e rëndësishmë ishte fitorja e Barcelonës

2:20 pm | Lionel Messi është treguar modest në deklartën e tij të dhënë pas ndeshjes me Apoel Nicosia. Me tregoleshin e shenuar ndaj Apoelit,Messi u bë golashënuesi më I mirë I të gjitha kohërave në këtë kompenticion duke kaluar legjendën Raul Gonzales.…

Tifozët e Gallatasarait brohorasin: Vrite serbin

Tifozët e Gallatasarait brohorasin: Vrite serbin

12:45 pm | Përsëri tifozët turq. Në ndeshjen e Champions League për moshat U-19 ndërmjet Gallatasarait dhe Anderlehtit…

Champions League/ Kryendeshja Arsenal-Dortmund, Juve për konfirmim

Champions League/ Kryendeshja Arsenal-Dortmund, Juve për konfirmim

11:49 am | Vazhdojn edhe ditën e sotme ndeshjet e grupeve A, B, C dhe D të Uefa…

Video/Messi vendos një tjetër rekord

Video/Messi vendos një tjetër rekord

10:39 am | Ylli argjentinas I barcelonws, Lionel Messi ka vendosur edhe një rekord të ri. Me tregolëshin…

Ekonomia

PD, 31 amendamente për buxhetin 2015. Por i paraqet në Kuvendin e saj paralel

PD, 31 amendamente për buxhetin 2015. Por i paraqet në Kuvendin e saj paralel

3:01 pm | Partia Demokratike thotë se ka 31 amandamente për buzhetin e ri. Kjo u bë me dije nga vetë Lulzim Basha. Vetëm se këto amendamente nuk janë paraqitur në Kuvend, ku dhe është diskutuar buxheti, por do të paraqiten në Kuvendin…

Erion Braçe: Çmimi i energjisë elektrike nuk rritet më shumë se 10 lekë për kw/orë. Të rishikohen koncesionet

Erion Braçe: Çmimi i energjisë elektrike nuk rritet më shumë se 10 lekë për kw/orë. Të rishikohen koncesionet

12:51 pm | Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe, ka thënë gjatë një konference për shtyp, se…

Civici: 1.2 miliardë euro në vit nuk arrijnë të mblidhen si pasojë e informalitetit

Civici: 1.2 miliardë euro në vit nuk arrijnë të mblidhen si pasojë e informalitetit

11:26 am | Rritja e të ardhurave tatimore në buxhet është trumbetuar nga përfaqësues të qeverisë(doganat) si një…

FMN “Ok” këstit të kredisë prej 53 milionë euro

FMN “Ok” këstit të kredisë prej 53 milionë euro

11:52 pm | Shefi i Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë, Nadeem Ilahi deklaroi të martën në…

Kulture

Intervista/ Afërdita Paqarada: Premtimi që i dhashë tim biri, forca që më bëri të mund tumorrin

Intervista/ Afërdita Paqarada: Premtimi që i dhashë tim biri, forca që më bëri të mund tumorrin

5:02 pm | Nga Jonida Hitoveizi Ajo është një grua jo vetëm e bukur, me një kurorë bukurie të marrë vite më parë, por edhe një grua jashtëzakonishtë e fortë. Afërdita Paqarada, vjen në këtë intervistë jo për këshilla bukurie, por si një…

Intervista/ Genc Salihu: Fama në art është dytësore!

Intervista/ Genc Salihu: Fama në art është dytësore!

3:10 pm | Nga Jonida Hitoveizi Ai është një muzikant shumë i talentuar. Nga ata artistë që fjalët…

Piktura e Hitlerit shitet në ankand për 130 mijë euro

Piktura e Hitlerit shitet në ankand për 130 mijë euro

10:07 am | Një akuarel 100 vjeçar i sheshit të qytetit të Mynihut arriti shifrën prej 130 mijë…

Mustafa Nano: Prezenca e shumë feve s’është pasuri, por plagë

Mustafa Nano: Prezenca e shumë feve s’është pasuri, por plagë

2:43 pm | Shkodra ishte qyteti i radhës ku publicisti Mustafa Nano prezantoi librin e tij “Pax Albanica”…

Opinion

Faqja kryesore e Gazetes TemA

Faqja kryesore