Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Mjaft më me denoncime, ata askush nuk do i ndëshkojë

Mjaft më me denoncime, ata askush nuk do i ndëshkojë test

10:39 pm | Nga Artan Lame       Erioni dje dhe Taulanti sot, denoncuan një leje skandaloze të firmosur nga…

Tiranë, 52-vjeçari tenton të përdhunojë motrën e vet 48-vjeçare

Tiranë, 52-vjeçari tenton të përdhunojë motrën e vet 48-vjeçare test

9:25 pm | Policia e Tiranës ka arrestuar një 52-vjeçar, pasi akuzohet se ka tentuar të përdhunojë motrën…

Nga “Harbutja”, tek “Delikatja” Nexhmije Hoxha/ Ja pseudonimet e drejtuesve kryesorë të udhëheqjes komuniste

Nga “Harbutja”, tek “Delikatja” Nexhmije Hoxha/ Ja pseudonimet e drejtuesve kryesorë të udhëheqjes komuniste test

9:13 pm | Gjatë Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare, pseudonime kishin edhe drejtuesit kryesorë të Luftës. Madje për të…

Zululand/ Sherif Bundo: Qeveria s’ka profesionistë për financat. Mungon një profil i qartë për ngritjen ekonomike

Zululand/ Sherif Bundo: Qeveria s’ka profesionistë për financat. Mungon një profil i qartë për ngritjen ekonomike test

8:40 pm | Qeveria nuk ka qenë e qartë për reformat e ndërrmarra në ekonomi dhe shpesh, e…

Arrestohen 6 persona në Tiranë, vodhën një bankë duke tërhequr para me karta të klonuara

Arrestohen 6 persona në Tiranë, vodhën një bankë duke tërhequr para me karta të klonuara test

8:31 pm | Prokuroria e Tiranës ka nxjerrë urdhër ndalimi për 6 persona, të dyshuar se kanë konsumuar…

Lifestyle

Politika

Aleksandër Meksi: Takimi im i fundit me Sali Berishën… test

Aleksandër Meksi: Takimi im i fundit me Sali Berishën…

8:22 pm | Ish-kryeministri i qeverisë së parë demokratike, Aleksandër Meksi rrëfen për kohën kur ai ka qenë kryeministër dhe faktin e një përplasjeje që ka pasur me presidentin e kohës, Sali Berisha, kryetarin e atëhershëm  të PD-së, Eduard Selami dhe përplasjen me…

Reagon PD: Pas 16 katëshit tek Sky Tower fshihet….Edi Rama

Reagon PD: Pas 16 katëshit tek Sky Tower fshihet….Edi Rama test

6:18 pm | Pas akuzave të kryebashkiakut Erion Veliaj dhe më pas Taulant Ballës nga selia e PS-së,…

FOTO REPORTAZH/ Ilir Meta në një vizitë në Gjermani

FOTO REPORTAZH/ Ilir Meta në një vizitë në Gjermani test

4:57 pm | Kryetari i Parlamentit të Shqiperisë Ilir Meta ka pasur një vizitë disaditore në Gjermani në…

Shtyhet Kongresi i PS?

Shtyhet Kongresi i PS? test

4:33 pm | Kryesocialistri Edi Rama paraditen e të martës ia ka dedikuar takimeve organizative në selinë e…

Rajoni

Isa Mustafa: Nuk kemi nevojë për mësime nga Shqipëria! test

Isa Mustafa: Nuk kemi nevojë për mësime nga Shqipëria!

4:47 pm | Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar që Shqipëria të mos kalojë asnjëherë nëpër atë që është duke kaluar për momentin Kosova. “Uroj që në Shqipëri të mos ketë gaz lotsjellës”, ka thënë Mustafa, në mbledhjen e sotme të Qeverisë,…

Protesta në Tiranë për lirimin e Albin Kurtit. Abdi Baleta mes protestuesve

Protesta në Tiranë për lirimin e Albin Kurtit. Abdi Baleta mes protestuesve test

4:45 pm | Qindra vetë protestuan sot në Tiranë për lirimin e Albin Kurtit, duke mbështetur dhe kauzën…

Jakup Krasniqi replikon me Mimi Kodhelin: S’mund të vish këtu dhe të shash shtetin tënd. A jeni në vete a jo?

Jakup Krasniqi replikon me Mimi Kodhelin: S’mund të vish këtu dhe të shash shtetin tënd. A jeni në vete a jo? test

4:06 pm | Ish-kreu i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka dalë kundër disa deklaratave të ministres së Mbrojtjes,…

Kodheli, vizitë zyrtare në Kosovë: Dialogu, kjo është zgjidhja

Kodheli, vizitë zyrtare në Kosovë: Dialogu, kjo është zgjidhja test

3:44 pm | Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli ndodhet në Kosovë në një vizitë zyrtare. Ajo u…

Sociale

Shqipëria ndalon prerjen e drurëve për të shpëtuar pyjet test

Shqipëria ndalon prerjen e drurëve për të shpëtuar pyjet

5:25 pm | Një moratorium 10-vjeçar në prerjen e pyjeve shoqëruar nga gjoba të larta për shkelësit pritet të hyjë në fuqi në janar në Shqipëri, i cili ndalon gjithashtu eksportet e drurit. Nga Fatjona Mejdini Shqipëria do të vendosë një moratorium 10-vjeçar…

Pezullohen ndërtimet te Kopshti Botanik

Pezullohen ndërtimet te Kopshti Botanik test

12:34 pm | Bashkia e Tiranës pezullon totalisht ndërtimet në Kopshtin Botanik. Vendimi erdhi pak ditë pas në…

Veliaj: Nuk ka rritje çmimesh për festat. Viti i ri, te “Nënë Tereza”

Veliaj: Nuk ka rritje çmimesh për festat. Viti i ri, te “Nënë Tereza” test

11:10 am | Ndryshe nga vitet e tjera, festimet e natës së vitit të ri nuk do të…

Kush është zyrtari amerikan i Korpusit të Paqes, që sulmoi seksualisht gra në Shqipëri dhe e larguan dhe mbuluan skandalin?

Kush është zyrtari amerikan i Korpusit të Paqes, që sulmoi seksualisht gra në Shqipëri dhe e larguan dhe mbuluan skandalin? test

9:56 am | Rrjeti gjigant televiziv amerikan, CBS ka zbuluar një skandal të vërtetë të aferave seksuale me…

Kronika

Tiranë, 52-vjeçari tenton të përdhunojë motrën e vet 48-vjeçare test

Tiranë, 52-vjeçari tenton të përdhunojë motrën e vet 48-vjeçare

9:25 pm | Policia e Tiranës ka arrestuar një 52-vjeçar, pasi akuzohet se ka tentuar të përdhunojë motrën e vet. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në bulevardin “Bajram Curri”, tek pallatet “1 Maji”. Sipas policisë, shtetasi D.T, ka tentuar të përdhunojë motrën e…

Arrestohen 6 persona në Tiranë, vodhën një bankë duke tërhequr para me karta të klonuara

Arrestohen 6 persona në Tiranë, vodhën një bankë duke tërhequr para me karta të klonuara test

8:31 pm | Prokuroria e Tiranës ka nxjerrë urdhër ndalimi për 6 persona, të dyshuar se kanë konsumuar…

Jep dorëheqjen drejtori i burgut 313 në Tiranë, ishte dënuar n ’94-n për…prishje qetësie

Jep dorëheqjen drejtori i burgut 313 në Tiranë, ishte dënuar n ’94-n për…prishje qetësie test

3:18 pm | Një dënim i para 20 viteve i ka kushtuar vendin e punës drejtorit të Burgut…

14 vjet burg për “Tezen e Kokainës”

14 vjet burg për “Tezen e Kokainës” test

2:47 pm | Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë dënimin përfundimtar për Valentina Tufinën e njohur si…

Sport

FOTOT/ Ja si pritet të jetë shtëpia e re e Çelsit test

FOTOT/ Ja si pritet të jetë shtëpia e re e Çelsit

5:22 pm | Drejtuesit e Chelsea kanë nisur planin për të ndërtuar një stadium të ri, I cili do të jetë rreth 60 mijë vëndesh dhe do të ndërtohet në të njëtin vënd ku ndodhet “Stamford Bridge”. E përditshmja britanike, “Daily Mail”, ka…

Kreu i Federatës Armene: S’thashë që ndeshja ndaj Shqipërisë u shit

Kreu i Federatës Armene: S’thashë  që ndeshja ndaj Shqipërisë u shit test

4:25 pm | Fitorja e Shqipërisë në ndeshjen e fundit në grup ndaj Armenisë 3-0 krijoi polemika të…

Kryeministri francez: Benzema s’ka vend në kombëtare

Kryeministri francez: Benzema s’ka vend në kombëtare test

3:09 pm | Mungon vetëm zyrtarizmi, por Benzema mund të konsiderohet si I përjashtuar nga kombëtarja franceze. Kryeministri…

Tramezani: Po vëzhgoj Berishën, mund t’i shërbejë kombëtares

Tramezani: Po vëzhgoj Berishën, mund t’i shërbejë kombëtares test

2:36 pm | Paolo Tramezani, ndihmësi i De Biazit në kombëtare, ka qenë i pranishëm në tribunën VIP…

Ekonomia

Zululand/ Sherif Bundo: Qeveria s’ka profesionistë për financat. Mungon një profil i qartë për ngritjen ekonomike test

Zululand/ Sherif Bundo: Qeveria s’ka profesionistë për financat. Mungon një profil i qartë për ngritjen ekonomike

8:40 pm | Qeveria nuk ka qenë e qartë për reformat e ndërrmarra në ekonomi dhe shpesh, e gjendur para presionit të qytetarëve, është detyruar të tërhiqet nga aksionet e saj. Kjo paqëndrueshmëri në fushën fiskale, sipas Sherif Bundos është rrjedhojë e një…

Qeveria iu përgjigjet kërcënimeve të Bankers: S’do lejojmë cënimin e integritetit të pasurive të çmuara të vendit

Qeveria iu përgjigjet kërcënimeve të Bankers: S’do lejojmë cënimin e integritetit të pasurive të çmuara të vendit test

7:29 pm | Qeveria shqiptare iu është përgjigjur kërcënimeve të Bankers, se do të ndalojë prodhimin e naftës,…

Sa efektive kanë qenë investimet e qeverisë Berisha?

Sa efektive kanë qenë investimet e qeverisë Berisha? test

3:37 pm | Një nga gjërat për të cilat për të cilat u dallua qeveria Berisha ishte rritja…

“Bankers”, qeveria nuk tërhiqet: Shkojmë në Arbitrazh

“Bankers”, qeveria nuk tërhiqet: Shkojmë në Arbitrazh test

3:27 pm | Qeveria shqiptare duket se është e vendosur që të shkojë në Arbitrazh me kompaninë kanadeze…

Kulture

Kritikat e Leka Bungos për teatrin: Drama shqipe në gjendje të mjerueshme test

Kritikat e Leka Bungos për teatrin: Drama shqipe në gjendje të mjerueshme

6:40 pm | Në pikën e tij më kritike. Kështu e përkufizon Leka Bungo jetën teatrore në Shqipëri, duke folur për Klan. Regjisori, skenaristi dhe aktori i plejadës së artë të artistëve, nuk përpiqet ta krahasojë atë me skenat e huaja, por bën…

Prapaskenat e një takimi mes Eqerem Çabejt dhe Enver Hoxhës

Prapaskenat e një takimi mes Eqerem Çabejt dhe Enver Hoxhës test

10:32 am | Është një fotografi e Prof E. Çabejt me E. Hoxhën, një fotografi mjaft e njohur.…

FOTOT/ Sharm El Sheikh, një parajsë e kthyer në një fantazëm

FOTOT/ Sharm El Sheikh, një parajsë e kthyer në një fantazëm test

11:43 am | Sharm El Sheikh është një nga destinacionet turistike më të njohura në botë. Në vitin…

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom”

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom” test

6:24 pm | Nga Entela Bineri Shqiptarët nuk e pranuakan as kinemanë autor, as kinemanë sociale dhe aq…

Hi-Tech

5 shenjat që tregojnë se celulari juaj ka marrë virus test

5 shenjat që tregojnë se celulari juaj ka marrë virus

2:02 pm | Mos i injoroni këto pesë shenja të listuara më poshtë, që tregojnë se telefoni juaj ka nevojë për një pastrim të plotë. Para së gjithash, problemi më i madh është se shumica e pronarëve të telefonit nuk janë të vetëdijshëm…

Vetura më e re nga Lindja e Mesme e cila po i ‘lë pa mend të gjithë’

2:00 pm | Fenyr Supersport dhe Lykan hypersport sapo janë bërë me një vëlla të ri trupmadh Vetura…

Shqipëria, lidhjen më të dobët të internetit në Europë

Shqipëria, lidhjen më të dobët të internetit në Europë test

11:47 am | Shqipëria renditet e fundit në Europë përsa i përket cilësisë së lidhjes së internetit. Raporti…

FOTOT/ “BISHAT” Këto janë 10 makinat më të fuqishme në botë

2:10 pm | Shume shtete në botë shpenzojnë miliarda dollarë për të patur një ushtri sa më të…

Bota

A ka Turqia lidhje me ISIS-in? test

A ka Turqia lidhje me ISIS-in?

8:04 pm | Turqia ka kërkuar nga Rusia që të sjellë prova për pohimet e saj se Ankaraja ka rrëzuar avionin ushtarak rus, në kufi me Sirinë, për të mbrojtur tregtinë e saj të naftës me grupin militant Shteti Islamik (IS). “Nëse pretendoni…

VIDEO/ Momenti i shpërthimit në Stamboll

VIDEO/ Momenti i shpërthimit në Stamboll test

7:20 pm | Ky është moment i shpërthimit në metronë e Stambollit. Si pasojë e këtij shpërthimi raportohet…

Obama “mesazh” Putin-it: Turqia është pjesë e NATO-s, do ta mbrojmë

Obama “mesazh” Putin-it: Turqia është pjesë e NATO-s, do ta mbrojmë test

6:37 pm | Presidenti i SHBA-ve Barack Obama ka kërkuar nga Turqia dhe Rusia të ulin tensionet, një…

“Jemi në luftë!” Pentagoni dërgon trupa speciale për të luftuar ISIS-in

“Jemi në luftë!” Pentagoni dërgon trupa speciale për të luftuar ISIS-in test

5:21 pm | Pentagoni ka njoftuar sot se do të nisë trupat speciale në Siri për të luftuar…

Dossier

Nga “Harbutja”, tek “Delikatja” Nexhmije Hoxha/ Ja pseudonimet e drejtuesve kryesorë të udhëheqjes komuniste test

Nga “Harbutja”, tek “Delikatja” Nexhmije Hoxha/ Ja pseudonimet e drejtuesve kryesorë të udhëheqjes komuniste

9:13 pm | Gjatë Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare, pseudonime kishin edhe drejtuesit kryesorë të Luftës. Madje për të saktësuar duhet thënë se kishin më shumë se 5 pseudonime. Por cilat ishin ato dhe historitë e tyre? Opinion ka botuar disa prej tyre. Dushan…

“Ka shumë kulte të rremë për Lëvizjen e Dhjetorit. Ramiz Alia kontrollonte PS-në dhe elementë të PD-së”

“Ka shumë kulte të rremë për Lëvizjen e Dhjetorit. Ramiz Alia kontrollonte PS-në dhe elementë të PD-së” test

10:45 am | Afrim Krasniqi thotë se janë ngritur shumë kulte për Lëvizjen e Dhjetorit, sidomos për politikanët…

Ja si survejoi Sigurimi i Shtetit delegacionin kosovar të 1969-ës, në festimet e Pavarësisë

Ja si survejoi Sigurimi i Shtetit delegacionin kosovar të 1969-ës, në festimet e Pavarësisë test

10:02 am | “Gazeta Shqiptare” ka botuar të plotë një relacion sekret të zv/ministrit të Brendshëm, Rexhep Kolli,…

“Shefi i degës, pasi i përdhunonte femrat në qelitë e diktaturës komuniste, i pikturonte ato nudo”

“Shefi i degës, pasi i përdhunonte femrat në qelitë e diktaturës komuniste, i pikturonte ato nudo” test

9:43 am | Përgjatë 45 viteve të diktaturës 91 gra u pushkatuan, 4465 gra u burgosën, 7 gra…

Blogu TemA