Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Besimtarët myslimanë peticion online: Nuk duam xhami në tokë haram

Besimtarët myslimanë peticion online: Nuk duam xhami në tokë haram

9:39 am | Duket se jo të gjithë besimtarët myslimanë janë dakord me ndërtimin e xhamisë së madhe…

FOTOT/ Jozefinën e kap nostalgjia, poston foto kur ishte nuse

FOTOT/ Jozefinën e kap nostalgjia, poston foto kur ishte nuse

9:28 am | Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli tashmë ka boll kohë të lirë. PD nuk është më në parlament…

Ilir Meta: Nuk e identifikojmë luftën antifashiste me Enver Hoxhën

Ilir Meta: Nuk e identifikojmë luftën antifashiste me Enver Hoxhën

9:20 am | Kryeparlamentari Ilir Meta deklaron se lufta antifashiste nuk mund të identifikohet vetëm me Enver Hoxhën.…

FMN “Ok” këstit të kredisë prej 53 milionë euro

FMN “Ok” këstit të kredisë prej 53 milionë euro

11:52 pm | Shefi i Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë, Nadeem Ilahi deklaroi të martën në…

INTERVISTA/ Nishani: Mazhoranca të distancohet publikisht nga Enveri dhe të dënojë krimet e bëra nga diktatura

INTERVISTA/ Nishani: Mazhoranca të distancohet publikisht nga Enveri dhe të dënojë krimet e bëra nga diktatura

9:46 pm | Presidenti Bujar Nishani, duke ju referuar festimeve të 70-vjetorit të çlirimit, deklaroi në Tonight Ilva…

La Blance

Lifestyle

Ilir Meta: Nuk e identifikojmë luftën antifashiste me Enver Hoxhën

9:20 am | Kryeparlamentari Ilir Meta deklaron se lufta antifashiste nuk mund të identifikohet vetëm me Enver Hoxhën. Meta hedh poshtë zërat se mazhoranca po tenton që të rehabilitojë figurën e Enver Hoxhës. “Enveristët dhe anti-enveristët duket se janë bashkëpunëtorë të njëri- tjetrit për të pasur një protagonizëm artificial. Më erdhi për të qeshur se kam ndjekur shumë…

Ilir Meta: Nuk e identifikojmë luftën antifashiste me Enver Hoxhën

FMN “Ok” këstit të kredisë prej 53 milionë euro

11:52 pm | Shefi i Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë, Nadeem Ilahi deklaroi të martën në mbrëmje, se misioni do ti propozojë Bordit të FMN-së aprovimin e këstit të radhës së kredisë prej 53 milionë eurosh për qeverinë shqiptare. Shefi i Misionit, Ilahi i cili ndodhet prej 10 ditësh në Tiranë, deklaroi se stafi i misionit…

FMN “Ok” këstit të kredisë prej 53 milionë euro

Besimtarët myslimanë peticion online: Nuk duam xhami në tokë haram

9:39 am | Duket se jo të gjithë besimtarët myslimanë janë dakord me ndërtimin e xhamisë së madhe në Tiranë. Ata kanë nisur një peticion online në faqen avazz.org, me të cilin kërkojnë të mbledhin firma për të ndaluar ndërtimin e kësaj xhamie. Kjo, pasi sipas tyre, ajo po ndërtohet në tokë haram dhe kjo është kundër parimeve…

Besimtarët myslimanë peticion online: Nuk duam xhami në tokë haram

Papa Françesku në Parlamentin Europian: Europa e plakur dhe e drobitur. Kritikon politikat ndaj emigrantëve

7:39 pm | Papa Françesku ditën e martë ka mbajtur një fjalim në Parlamentin Europian. Vizita e Papës është e  para pas asaj të vitit 1988, të Papa Gjon Palit të Dytë.   Në fjalën e tij Kreu i Vatikanit u shpreh me tone të ashpra ndaj politikave që ndjekë Europa dhe që kanë të bëjnë me çështje…

Papa Françesku në Parlamentin Europian: Europa e plakur dhe e drobitur. Kritikon politikat ndaj emigrantëve

Një portret për Ramadan Perhatin, njeriun e naftës shqiptare

10:26 pm | Ing.Ahmet Ҫollaku   Ai burrë serioz, veshur me një kostum të errët, nxitonte në dimër, në verë, herë për në zyrë për në puse. Ramadani ishte drejtor I Drejtorisë për shpimet e puseve të naftës dhe gazit po edhe studjues, ai studionte teknologjinë e shpimeve të puseve dhe lëngjet larse, parametrat që përcaktoheshin nga Institute…

Një portret për Ramadan Perhatin, njeriun e naftës shqiptare

Rajoni

Isa Mustafa konfirmon: Unë kryeministër

Isa Mustafa konfirmon: Unë kryeministër

6:49 pm | Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se pa asnjë shenjë dyshimi, ai do të jetë kryeministri i ardhshëm i Kosovës. Duke thyer kështu heshtjen për këtë çështje, Mustafa ka thënë në një intervistë për Klan Kosova,…

Kroacia kërcënon hyrjen e Serbisë në BE prej krimeve të luftës

Kroacia kërcënon hyrjen e Serbisë në BE prej krimeve të luftës

4:20 pm | Ministri kroat i drejtësisë paralajmëroi se Zagrebi do të bllokojë bisedimet e anëtarësimit të Serbisë…

VIDEO/ Rrëfimi i vajzës që denoncon kreun e Gjykatës së Kosovës, se shantazhon studentet për seks

VIDEO/ Rrëfimi i vajzës që denoncon kreun e Gjykatës së Kosovës, se shantazhon studentet për seks

2:41 pm | Kjo është video, e cila tregon vajzën që ka denoncuar skandalin seksual, që sipas saj…

LDK e PDK ndajnë “tortën” e pushtetit, Hashim Thaçi mbetet deputet i thjeshtë deri në 2016-n

LDK e PDK ndajnë “tortën” e pushtetit, Hashim Thaçi mbetet deputet i thjeshtë deri në 2016-n

12:49 pm | Partnerët e koalicionit të ri qeverisës në Kosovë, PDK dhe LDK, ende nuk kanë arritur…

Sport

Borusia Dortmund futet në garë për shërbimet e Xherdan Shaqirit

Borusia Dortmund futet në garë për shërbimet e Xherdan Shaqirit

7:31 pm | Borusia e Dortmundit është futur në garë për të marrë sherbimet e mesfushorit Kosovar Xherdan Shaqiri. Klubi gjermanë që drejtohen nga trajnei Jurgen Kloop janë ekipi më I fundit që është futur në garë për shërbimet e Shaqirit,kjo për arsye…

Milani në sulm, kërkon shërbimet e Dani Alvesh dhe Uesli Shnajder

Milani në sulm, kërkon shërbimet e Dani Alvesh dhe Uesli Shnajder

5:31 pm | Gazeta e përdithsme spanjole “El Mundo Deportive” ka shkruar se mbrojtësi I Barcelonës, Dani Alvesh…

Messi gati për një tjetër rekord

Messi gati për një tjetër rekord

4:47 pm | Deri para pak javësh Raul Gonzales ishte golashënuesi më i mirë në Uefa Champions League,…

Grekët nxitin Kaçen kundër Kombëtares

Grekët nxitin Kaçen kundër Kombëtares

4:18 pm | Mediat greke kanë aluduar dje se mesfushori Ergys Kaçe ka refuzuar të luajë për Shqipërinë…

Ekonomia

FMN “Ok” këstit të kredisë prej 53 milionë euro

FMN “Ok” këstit të kredisë prej 53 milionë euro

11:52 pm | Shefi i Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë, Nadeem Ilahi deklaroi të martën në mbrëmje, se misioni do ti propozojë Bordit të FMN-së aprovimin e këstit të radhës së kredisë prej 53 milionë eurosh për qeverinë shqiptare. Shefi i…

Komisioni Ekonomisë nuk e heq akcizën për pijet energjike, e ul në 30 lekë për litër

Komisioni Ekonomisë nuk e heq akcizën për pijet energjike, e ul në 30 lekë për litër

6:26 pm | Komisioni i Ekonomisë ka vendosur që të mos heqë akcizën për pijet energjike, por e…

Gjiknuri: Nuk ka falje. Lehtësi për pagesat e borxheve me këste

Gjiknuri: Nuk ka falje. Lehtësi për pagesat e borxheve me këste

1:58 pm | Ministri i Energjitikës Damian Gjiknuri ka ndjekur në terren operacionin e OSHEE dhe Policisë së…

Fasonët përplasin aleatët, LSI s’pranon asnjë negociatë

Fasonët përplasin aleatët, LSI s’pranon asnjë negociatë

4:29 pm | Paketa e fasonëve vijon të mbajë në debate dy aleatët qeverisës PS dhe LSI. Në…

Kulture

Intervista/ Genc Salihu: Fama në art është dytësore!

Intervista/ Genc Salihu: Fama në art është dytësore!

3:10 pm | Nga Jonida Hitoveizi Ai është një muzikant shumë i talentuar. Nga ata artistë që fjalët i kthejnë në tinguj, e tingujt në gjuhë për shpirtrat e paqetë të kësaj bote. Genc Salihu  është trajner i “The Voice” në këtë sezon…

Piktura e Hitlerit shitet në ankand për 130 mijë euro

Piktura e Hitlerit shitet në ankand për 130 mijë euro

10:07 am | Një akuarel 100 vjeçar i sheshit të qytetit të Mynihut arriti shifrën prej 130 mijë…

Mustafa Nano: Prezenca e shumë feve s’është pasuri, por plagë

Mustafa Nano: Prezenca e shumë feve s’është pasuri, por plagë

2:43 pm | Shkodra ishte qyteti i radhës ku publicisti Mustafa Nano prezantoi librin e tij “Pax Albanica”…

Fate Velaj zbulon projektin e Ramës për Kryeministrinë: Kati i parë po kthehet në bibliotekë dhe në sallë galerie për artin figurativ

Fate Velaj zbulon projektin e Ramës për Kryeministrinë: Kati i parë po kthehet në bibliotekë dhe në sallë galerie për artin figurativ

7:49 pm | Ajo që kryeministri Edi Rama tha nga Suedia për shndërrimin e ndërtesës së Këshillit të…

Opinion

Faqja kryesore e Gazetes TemA

Faqja kryesore