Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
publish
Aktualitet

Kush janë tre viktimat e djeshme, e kaluara e tyre kriminale dhe bizneset që kishin?

Kush janë tre viktimat e djeshme, e kaluara e tyre kriminale dhe bizneset që kishin? test

9:37 am | Tre viktimat e djeshme në Tiranë, kanë qenë personazhe problematik dhe të përfshirë në krime.…

Atentati në Tiranë/ Italiani i arrestuar, dyshohet si vrasës me pagesë. Me vete kishte foton e Mentor Lufit

Atentati në Tiranë/ Italiani i arrestuar, dyshohet si vrasës me pagesë. Me vete kishte foton e Mentor Lufit test

9:23 am | Mentor Lufi dyshohet se ka qenë objektivi i përplasjes me armë të ndodhur pasditen e…

Berisha sulmon ashpër Glover: Është mike e ngushtë e PS-së, në 96-n s’tha asnjë fjalë për bojkotin e opozitës

Berisha sulmon ashpër Glover: Është mike e ngushtë e PS-së, në 96-n s’tha asnjë fjalë për bojkotin e opozitës test

9:20 am | Pas ambasadorit gjerman dhe asaj të BE-së, ashtu siç paralajmëronte gazeta TemA, Sali Berisha ka…

Masakra e djeshme në Tiranë/ Gjithçka nisi në Holandë më 17 prill, pas vrasjes së vëllait të Besnikt Sulkut

Masakra e djeshme në Tiranë/ Gjithçka nisi në Holandë më 17 prill, pas vrasjes së vëllait të Besnikt Sulkut test

9:09 am | Një vrasje e ndodhur në Rotterdam, qyteti detar i Holandës në prill të 2015 dyshohet…

Ministria e Jashtme greke reagon pas deklaratave të Ramës: Po zhvlerësohet gjithnjë e më shumë me vepra dhe fjalë

Ministria e Jashtme greke reagon pas deklaratave të Ramës: Po zhvlerësohet gjithnjë e më shumë me vepra dhe fjalë test

11:04 pm | Athina zyrtare ka reaguar menjëherë pas deklaratave të Kryeministrit shqiptar Edi Rama, në konferencën e…

La Blance

Lifestyle

Rajoni

Basha-Vucic: Koha për të lënë pas të kaluarën, vizioni ynë drejt BE test

Basha-Vucic: Koha për të lënë pas të kaluarën, vizioni ynë drejt BE

9:27 pm | Kryetari i Partisë Demokratike dhe kryebashkiaku i Tiranës Lulzim Basha priti në një takim kryeministrin e Serbisë Aleksandar Vuçiç  dhe delegacionin  që e shoqëron. Sipas një njoftimi zyrtar, Basha shprehu angazhimin e Partisë Demokratike për të mbështetur zgjerimin dhe forcimin  e…

INTERVISTA/ Hubert Vedrine: Kur dështuam të bindim Millosheviçin

INTERVISTA/ Hubert Vedrine: Kur dështuam të bindim Millosheviçin test

6:32 pm | Hubert Vedrine është një ndër ministrat e jashtëm më jetëgjatë të Francës, në dy dekadat…

Gjyqi i trazuar i ‘Grupit të Drenicës’

Gjyqi i trazuar i ‘Grupit të Drenicës’ test

5:55 pm | Gjyqi i ish-luftëtarëve të UÇK-së të njohur si “Grupi i Drenicës”, i cili përfundoi ditën…

Zbardhet takimi Meta-Vucic: Vizita në Tiranë, moment historik

Zbardhet takimi Meta-Vucic: Vizita në Tiranë, moment historik test

5:19 pm | Kryetari i Kuvendit Ilir Meta e vlerësoi vizitën e Kryeministrit serb Aleksander Vučić në Tiranë…

Sport

Çfarë qëndron pas arrestimit të zyrtarëve të FIFA-s? test

Çfarë qëndron pas arrestimit të zyrtarëve të FIFA-s?

7:51 pm | Vitet e fundit FIFA ka qenë në qendër të vëmendjes, jo vetëm për vendosjen e rregullave në futboll, por edhe për shkeljen e këtyre rregullave, të vendosura nga vetë ajo. Trupa qeverisëse e sportit më popullor në botë është shndërruar…

Antonio Konte trondit Italinë, mund të largohet

Antonio Konte trondit Italinë, mund të largohet test

3:40 pm | Momente vendimtare për të ardhmen e Antonio Kontes në stolin e Italisë. Në një moment…

FIFA, një instuticion “arrogant”

FIFA, një instuticion “arrogant” test

3:37 pm | FIFA, një institucion sa popullor aq edhe enigmatik. Prapa perdes së hekurt të institucionit më…

Ja pse SHBA arrestoi zyrtarët e FIFA-s, duke tronditur botën e futbollit. Kush është “spiuni”

Ja pse SHBA arrestoi zyrtarët e FIFA-s, duke tronditur botën e futbollit. Kush është “spiuni” test

3:33 pm | Gjatë viteve të fundit, FIFA ka punuar në dy drejtime kryesore, forcimin e rregullave të…

Ekonomia

Forumi Ekonomik i Vjenës, cel punimet në Tiranë/Busek: Mundësi e mirë për rritjen e investimeve në rajon test

Forumi Ekonomik i Vjenës, cel punimet në Tiranë/Busek: Mundësi e mirë për rritjen e investimeve në rajon

6:10 pm | Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë, Turizmit dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, deklaroi se Forumi Ekonomik i Vjenës, i cili po zhvillon punimet në Tiranë, do të shërbejë për të debatuar se si rajoni në një qasje të përbashkët dhe të unifikuar sheh…

Rama viziton një biznes fason: Mbështetje ndaj bizneseve

Rama viziton një biznes fason: Mbështetje ndaj bizneseve test

5:11 pm | 1000 metra katror me një qera 1 euro, është ndihma që sipërmarrjes “Mito shpk”, në…

Ishulli në Osum, shpallet projekti fitues

Ishulli në Osum, shpallet projekti fitues test

4:40 pm | Pas 24 orë diskutimesh dhe vlerësimesh për 12 projektet e prezantuara për ishullin e Beratit,…

Vuçiç premton autostradën Nish-Prishtinë-Durrës

Vuçiç premton autostradën Nish-Prishtinë-Durrës test

3:45 pm | Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç kreu sot në Tiranë vizitën e parë në histori të…

Kulture

“Dear Albania”/ Eliza Dushku: Zbulova vlerat e rralla të Shqipërisë test

“Dear Albania”/ Eliza Dushku: Zbulova vlerat e rralla të Shqipërisë

6:39 pm | Dokumentari “Dear Albania”, i aktores me origjinë shqiptare, Eliza Dushku, u prezantua mbrëmë në sallën “UNESCO” të Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë. Një rrugëtim në 15 qytete të Shqipërisë, duke përfshirë edhe Tetovën dhe Prishtinën, në një guidë turistike promovuese…

Një libër për dy familje shqiptare në Perandorinë Osmane, që askush tjetër nuk do të mund ta shkruante përveç Noel Malcolmit

Një libër për dy familje shqiptare në Perandorinë Osmane, që askush tjetër nuk do të mund ta shkruante përveç Noel Malcolmit test

2:10 pm | Agjentë të Perandorisë: kalorës, kusarë, jezuitë dhe spiunë në botën mesdhetare të fundshekullit të gjashtëmbëdhjetë.…

Tirana e paraluftës, më shumë librari sesa kryeqyteti i sotëm i internetit

Tirana e paraluftës, më shumë librari sesa kryeqyteti i sotëm i internetit test

10:11 am | Ka pasur aq shumë librari të njohura dikur, saqë Tirana vetëm në vitin 2015 mundi…

Mali i Zi në mision për të shpëtuar delfinët e ujërave shqiptare të Adriatikut

Mali i Zi në mision për të shpëtuar delfinët e ujërave shqiptare të Adriatikut test

8:01 pm | Një grup shkencëtarësh malazezë po luftojnë për të mbrojtur habitatin e delfinëve në pjesën shqiptare…

Hi-Tech

Android M do të sjellë jetëgjatësi më të lartë të baterisë si dhe shfrytëzim më të vogël të memorjes RAM test

Android M do të sjellë jetëgjatësi më të lartë të baterisë si dhe shfrytëzim më të vogël të memorjes RAM

4:11 pm | Sipas Android Police, Google me prezantimin e Android M synon të përmirësojë jetëgjatësinë e baterisë dhe shfrytëzimin e memorjes RAM. Të gjitha gjasat janë që Google të publikuar një ndërtim për zhvilluesit gjatë konferencës I/O. Ky ndërtim do të ketë…

Më shumë se 4 miliard njerëz në botë nuk kanë akses në internet

Më shumë se 4 miliard njerëz në botë nuk kanë akses në internet test

4:09 pm | Numri i personave që kanë akses në internet është rritur me ritme të larta vitet…

Aplikacionet Microsoft Office dhe Skype do të integrohen në tabletët e rinj Android të Sony dhe LG

Aplikacionet Microsoft Office dhe Skype do të integrohen në tabletët e rinj Android të Sony dhe LG test

4:08 pm | Sony dhe LG do të fillojnë të shesin tabletat e tyre Android me disa nga…

7 arsye pse LG G4 është më i mirë për konsumatorët e biznesit se sa Galaxy S6

7 arsye pse LG G4 është më i mirë për konsumatorët e biznesit se sa Galaxy S6 test

4:03 pm | Nuk ka dyshim se LG G4 dhe Samsung Galaxy S6 janë dy nga smartfonët më…

Bota

Lojë luftash/ SHBA-Rusi, manovra në qiej test

Lojë luftash/ SHBA-Rusi, manovra në qiej

9:00 pm | Kur gjërat bëhen serioze, Pentagoni thërret menjëherë atë “birin e k…”, Buffin. Dhe ai ngrihet në fluturim, i mbajtur prej krahëve të tij të mëdhenj. E bën që nga koha e konfliktit në Vietnam, e ka vazhduar në kohën kur…

Vatikani: Lejimi i martesave gay në Irlandë, disfatë për njerëzimin

Vatikani: Lejimi i martesave gay në Irlandë, disfatë për njerëzimin test

6:58 pm | Votat e  irlandezëve për të lejuar martesat mes homoseksualëve janë cilësuar si një “humbje për…

Erdogan provokon sërish debate në Turqi. Kërkon që imamit kryesor në vend t’i vihet në dispozicion avion privat: Edhe Papa e ka një të tillë…

Erdogan provokon sërish debate në Turqi. Kërkon që imamit kryesor në vend t’i vihet në dispozicion avion privat: Edhe Papa e ka një të tillë… test

5:38 pm | Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan është burim i përhershëm lajmesh nga më të larmishmet. Sot…

Teologu homoseksual: Fiksimi pas seksit dhe gratë, arsyeja pse ISIS kërkon të vrasë gjithë perëndimorët

Teologu homoseksual: Fiksimi pas seksit dhe gratë, arsyeja pse ISIS kërkon të vrasë gjithë perëndimorët test

3:07 pm | Një historian homoseksual  i teologjisë në Oksford mendon se arsyeja pse ISIS kërkon “të zhdukë”…

Dossier

INTERVISTA/ Hubert Vedrine: Kur dështuam të bindim Millosheviçin test

INTERVISTA/ Hubert Vedrine: Kur dështuam të bindim Millosheviçin

6:32 pm | Hubert Vedrine është një ndër ministrat e jashtëm më jetëgjatë të Francës, në dy dekadat e fundit. Socialist, 68 vjeç, bashkëpunëtor i ngushtë i ish-Presidentit François Mitterrand, Vedrine shërbeu për pesë vjet rresht (1997-202), si ministër i jashtëm i kabinetit…

Një libër për dy familje shqiptare në Perandorinë Osmane, që askush tjetër nuk do të mund ta shkruante përveç Noel Malcolmit

Një libër për dy familje shqiptare në Perandorinë Osmane, që askush tjetër nuk do të mund ta shkruante përveç Noel Malcolmit test

2:10 pm | Agjentë të Perandorisë: kalorës, kusarë, jezuitë dhe spiunë në botën mesdhetare të fundshekullit të gjashtëmbëdhjetë.…

Tirana e paraluftës, më shumë librari sesa kryeqyteti i sotëm i internetit

Tirana e paraluftës, më shumë librari sesa kryeqyteti i sotëm i internetit test

10:11 am | Ka pasur aq shumë librari të njohura dikur, saqë Tirana vetëm në vitin 2015 mundi…

FOTO LAJM/ “Sali, shihe krimin tënd në fytyrën time”

FOTO LAJM/ “Sali, shihe krimin tënd në fytyrën time” test

1:06 pm | Erjon Braçe ka kujtuar 26 majin e vitit 1996, kur Sali Berisha manipuloi zgjedhjet dhe…

Blogu TemA

Votoni kandidatin tuaj per Tiranen
Votoni kandidaten tuaj per Shkodren
Votoni kandidatin tuaj per Durresin