Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
publish
Aktualitet

Artan Lame këmbëngul: Jam në pritje të një konkurrimi brenda radhëve të partisë për Tiranën

Artan Lame këmbëngul: Jam në pritje të një konkurrimi brenda radhëve të partisë për Tiranën test

10:53 am | Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI-t, Artan Lame, ka rikonfimuar dëshirën e tij për të qenë…

Legalizimet/ Lame: Qindra institucione shtetërore me kate pa leje, absurditet

Legalizimet/ Lame: Qindra institucione shtetërore me kate pa leje, absurditet test

10:38 am | “Ka qindra institucione publike të cilat kanë bërë shtesa apo ndërtime pa leje dhe kjo…

Ja poezia që i recitoi Rama mbrëmjen e djeshme, Grida Dumës

Ja poezia që i recitoi Rama mbrëmjen e djeshme, Grida Dumës test

10:36 am | Emisoni i djeshëm “Opinion” është shoqëruar me debate të ashpra, deri edhe në fyerje personale.…

Zbutet Ivica Daçiç: Faleminderit Kosovë

Zbutet Ivica Daçiç: Faleminderit Kosovë test

10:32 am | Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë…

Detajet e natës së parë në qeli, të Tom Doshit dhe Mark Frrokut

Detajet e natës së parë në qeli, të Tom Doshit dhe Mark Frrokut test

10:17 am | Arrestimi i Tom Doshit dhe Mark Frrokut është ngjarja e ditës. Për këtë arsye, në…

La Blance

Lifestyle

Rajoni

Zbutet Ivica Daçiç: Faleminderit Kosovë test

Zbutet Ivica Daçiç: Faleminderit Kosovë

10:32 am | Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë ka lavdëruar zyrtarët e Qeverisë së Kosovës për mikpritjen që ia kanë bërë atij dhe ministres së Transportit. “Më duhet të pranoj se njerëzit e…

Cvitan rrëfen si arrestoi Sanaderin dhe një këshillë për prokurorët shqiptarë

Cvitan rrëfen si arrestoi Sanaderin dhe një këshillë për prokurorët shqiptarë test

12:30 am | Dinko Cvitan, prokurori që futi pas hekurave një prej kryeministrave më popullorë kroatë, Ivo Sanader…

Gazetari malazez dënohet për artikujt racistë pas ndeshjes Serbi-Shqipëri

Gazetari malazez dënohet për artikujt racistë pas ndeshjes Serbi-Shqipëri test

8:42 pm | Një gjykatë në Malin e Zi të mërkurën shpalli Novak Uskokoviç, kryeredaktorin e gazetës Informer,…

Greqia liron gardianët që dhunuan për vdekje Ilia Karelin

Greqia liron gardianët që dhunuan për vdekje Ilia Karelin test

5:38 pm | Gjashtë gardianë të tjerë që mbaheshin në burg për torturimin me pasojë vdekjen të të…

Sport

Armando Duka: Fitorja me Armeninë,  e detyrueshme test

Armando Duka: Fitorja me Armeninë, e detyrueshme

7:04 pm | Teksa ndodhej në Gjirokastër për inagurmin e një fushe të re sportive, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka u ndal tek rëndësia e madhe e ndeshjes Shqipëri-Armeni. Numri një i FSHF-së, theksoi se ndeshja kundër Armenisë është më…

Ksavi drejt Katarit, do të luajë për Al Sadd

Ksavi drejt Katarit, do të luajë për Al Sadd test

6:37 pm | Karriera e Ksavi Hernandez do të vazhdojë në Katar. 35-vjecari katalanas konsiderohet si një ndër…

Trembet Bajerni, Real Madrid kërkon David Alaban

Trembet Bajerni, Real Madrid kërkon David Alaban test

2:56 pm | Jo vetëm Danilo. Reali i Madridit kërkon të përforcojë krahët e mbrojtjes për sezonin e…

Ja kush është arbitri që do të gjykojë Shqipërinë përballë Armenisë

Ja kush është arbitri që do të gjykojë Shqipërinë përballë Armenisë test

2:52 pm | Do të jetë spanjolli Fernandez Borbalan arbitri që do të vendosë drejtësi në ndeshjen eliminatore…

Ekonomia

Legalizimet/ Lame: Qindra institucione shtetërore me kate pa leje, absurditet test

Legalizimet/ Lame: Qindra institucione shtetërore me kate pa leje, absurditet

10:38 am | “Ka qindra institucione publike të cilat kanë bërë shtesa apo ndërtime pa leje dhe kjo është absurde”, u shpreh Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame në një deklaratë për mediat, duke shtuar se këto institucione madje nuk kanë bërë as deklarimet…

Haxhinasto: Lidhshmëria e rajonit rëndësi për bashkëpunimin, zhvillimin dhe integrimin mes vendeve dhe të Ballkanit në BE

Haxhinasto: Lidhshmëria e rajonit rëndësi për bashkëpunimin, zhvillimin dhe integrimin mes vendeve dhe të Ballkanit në BE test

7:30 pm | Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Z. Edmond Haxhinasto mori sot pjesë në Ministerialin e Gjashtë…

“Shpërthejnë” transaksionet bankare nga interneti

“Shpërthejnë” transaksionet bankare nga interneti test

1:27 pm | Transaksionet bankare nga shtëpia nëpërmjet internetit pësuan një shpërthim gjatë vitit 2014. Sipas të dhënave…

“Western Balkans 6″/ Rama: Nis projekti i autostradës së kaltër

“Western Balkans 6″/ Rama: Nis projekti i autostradës së kaltër test

9:45 am | Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale është ndalur në projektin e autostradës…

Kulture

Rivarroset mbreti Rikardi III, i fundit që vdiq në një betejë test

Rivarroset mbreti Rikardi III, i fundit që vdiq në një betejë

3:24 pm | Mijëra persona, jashtë dhe brenda Katedrales së Leicesterit, morën pjesë sot në rivarrimin e mbretit Rikardi III, i fundit që vdiq në një betejë. Arkipeshkvi i Canterburyt, Justin Welby bëri shërbesat e rastit, në ndërkohë që aktori Benedict Cumberbatch, i…

Detajet e lëvizjes së Fatos Lubonjës te Agon Channel dhe shifra e majme që përflitet se do të marrë

Detajet e lëvizjes së Fatos Lubonjës te Agon Channel dhe shifra e majme që përflitet se do të marrë test

2:40 pm | Në zhurmën e përfoljes së emrave të kandidatëve të mundshëm, këto prag-zgjedhjesh lokale doli dhe…

FOTO/ 100 vjet nga mbytja e vaporit austro-hungarez LINZ, meshë dhe homazhe në Kepin e Rodonit

FOTO/ 100 vjet nga mbytja e vaporit austro-hungarez LINZ, meshë dhe homazhe në Kepin e Rodonit test

11:52 am | Agjencia Kombetare e Bregdetit ne bashkepunim me Ministrine e Mbrojtjes, Ambasaden Hungareze dhe ate Austriake,…

Veliaj: Toleranca fetare, themel i ekzistencës tonë kombëtare

Veliaj: Toleranca fetare, themel i ekzistencës tonë kombëtare test

11:30 am | Duke folur në takimin e sotëm me urdhërat katolikë në Europë, ku mori pjesë edhe…

Hi-Tech

Smartphonat, për 15 minuta testojnë Hiv Aids dhe sifilisin test

Smartphonat, për 15 minuta testojnë Hiv Aids dhe sifilisin

3:59 pm | Nëpërmjet një paisje shtesë në cdo smartfon inteligjent do të bëhen testet për sëmundjen Hiv Aids. Kjo gjeneratë e telefonave ka si qëllim që të shpëtojë jëtën e shumë pacientave që vuajnë nga kjo sëmundje dhe për te mos e…

Facebook sjell aplikacionin që iu çon në të kaluarën

Facebook sjell aplikacionin që iu çon në të kaluarën test

3:44 pm | FB është duke lehtësuar gjithmonë e më shumë mënyrën e përdorimit dhe gjetjeve të kujtimeve…

Apple Watch po përballet me probleme në çdo hap të prodhimit të saj

Apple Watch po përballet me probleme në çdo hap të prodhimit të saj test

4:06 pm | Ora inteligjente e shumëpritur e Apple më në fund do të mbërrijë në treg në…

Microsoft bashkëpunon me Samsung për të nxjerrë jasht loje Google

Microsoft bashkëpunon me Samsung për të nxjerrë jasht loje Google test

4:04 pm | Microsoft ditën e hënë lajmëroi për një marrëveshje të re bashkpunimi me Samsung. Kjo marrëveshje…

Bota

Ana e errët e pilotit të Germanwings, që shkaktoi tragjedinë në Alpet franceze test

Ana e errët e pilotit të Germanwings, që shkaktoi tragjedinë në Alpet franceze

6:05 pm | “Në ëndrrat tona më të këqia nuk na e merrte mendja një gjë të tillë”, tha shefi i Lufthansas, Carsten Spohr. Më parë ai kishte konfirmuar para medieve se piloti i dytë qe mbyllur në kabinë për të nisur rrëzimin…

Stamboll/ Hidhet në erë redaksia e revistës pro ISIS, një i vdekur

Stamboll/ Hidhet në erë redaksia e revistës pro ISIS, një i vdekur test

3:09 pm | Një bombë ka shpërthyer para ambienteve të revistës proislamike “Adimlar” në Stamboll, dhe për pasoje…

Piloti i dytë e rrëzoi qëllimisht avionin, pasi la jashtë kabinës kapitenin. Zbardhet tmerri i vdekjes së 150 pasagjerëve të Airbus A320

Piloti i dytë e rrëzoi qëllimisht avionin, pasi la jashtë kabinës kapitenin. Zbardhet tmerri i vdekjes së 150 pasagjerëve të Airbus A320 test

1:40 pm |   Bashkë-piloti i avionit të Germanwings që u rrëzua në Alpet franceze të martën duket…

Misteri i tragjedisë/ Njëri nga pilotët u la jashtë kabinës nga kolegu i tij, para se avioni të rrëzohej

Misteri i tragjedisë/ Njëri nga pilotët u la jashtë kabinës nga kolegu i tij, para se avioni të rrëzohej test

10:44 am | Kutia e zezë që ruan bisedat e pilotëve në avion ka hedhur dyshime të tjera …

Dossier

Historiku/ Ja kush janë deputetët që iu është hequr mandati, por që në të gjitha rastet prokuroria i ka pushuar akuzat test

Historiku/ Ja kush janë deputetët që iu është hequr mandati, por që në të gjitha rastet prokuroria i ka pushuar akuzat

9:20 pm | Këta janë deputetët shqiptarë të cilëve iu është hequr mandati gjatë periudhës së pluralizimit. Vetëm tre prej tyre janë dënuar, ndërkohë për gjithë të tjerët, prokuroria ka pushuar dosjet. Deputetë qe iu është hequr mandati dhe janë dënuar. Fatos Nano…

Fotografi personal i Enver Hoxhës rrëfen historinë e fotos së fundit të diktatorit

Fotografi personal i Enver Hoxhës rrëfen historinë e fotos së fundit të diktatorit test

3:36 pm | Prej më shumë se 15 vjet, Petrit Kumi ka qenë fotografoi personal i diktatorit Enver…

Los Angeles Times, janar 1990: A është Shqipëria guri i fundit i dominosë?

Los Angeles Times, janar 1990: A është Shqipëria guri i fundit i dominosë? test

8:59 am | Guri i fundit komunist i dominosë në Europën Lindore, Shqipëria staliniste mund të jetë duke…

Shtypi çek për vrasjen e Ceno Bej Kryeziut

Shtypi çek për vrasjen e Ceno Bej Kryeziut test

7:42 pm | Kush ishte Ceno bej Kryeziu, një nga njerëzit që në 1924 i ndihmoi Ahmet Zogut…

Blogu TemA

Si e gjykoni largimin e Tom Doshit nga PS?