Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Zbulimi/ Bill Clinton tentoi të bëjë seks me Zhaklin Kenedin

Zbulimi/ Bill Clinton tentoi të bëjë seks me Zhaklin Kenedin test

4:07 pm | Bëmat e ish-presidentit Bill Clinton duket se nuk kanë të sosur. Një libër i sapopublikuar…

Mos mashtroni me skontot, do të gjobiteni

Mos mashtroni me skontot, do të gjobiteni test

4:04 pm | Është fakt se dyqanet në Shqipëri (jo të gjitha) mashtrojnë me reklamat nëpër vitrina. Si…

INTERVISTA/ Bamir Topi: Tragjike, kriminelët po votojnë dekriminalizmin!

INTERVISTA/ Bamir Topi: Tragjike, kriminelët po votojnë dekriminalizmin! test

3:50 pm | Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi intervistë për TemA  TV   Nga Luljeta…

Bankers kërcënon: Ndërpresim prodhimin nëse nuk zhbllokohen llogaritë

Bankers kërcënon: Ndërpresim prodhimin nëse nuk zhbllokohen llogaritë test

3:26 pm | “Bankers Petroleum” kërcënon se do të ndërpresë prodhimin e naftës në Patos Marinzë për shkak…

VIDEO/ Plas gallata me videomesazhin intim të Grida Dumës

VIDEO/ Plas gallata me videomesazhin intim të Grida Dumës test

3:21 pm | Videomesazhi që Grida Duma iu drejtonte fansave të saj pak ditë më parë është bërë…

Lifestyle

Politika

INTERVISTA/ Bamir Topi: Tragjike, kriminelët po votojnë dekriminalizmin! test

INTERVISTA/ Bamir Topi: Tragjike, kriminelët po votojnë dekriminalizmin!

3:50 pm | Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi intervistë për TemA  TV   Nga Luljeta Progni Debati për hapjen e dosjeve, siç ju e keni ndjekur në vazhdimësi në këto 25 vite, është shfaqur sa herë duket se mazhoranca e…

Albana Vokshi: Edi Rama, 120 milionë euro mikes së tij

Albana Vokshi: Edi Rama, 120 milionë euro mikes së tij test

1:40 pm | Partia Demokratike, përmes deputetes Albana Vokshi ka akuzuar kryeministrin Rama se i ka dhënë 120…

Rama: Prurje të reja për të avancuar reformat

Rama: Prurje të reja për të avancuar reformat test

12:17 pm | Turi “Të pastrojmë më tej Shqipërinë” është ndalur këtë të hënë në Berat, prej nga…

RREFIMI/ Spartak Ngjela: Jeta në burg dhe koha kur Ramiz Alia u prish me Berishën

RREFIMI/ Spartak Ngjela: Jeta në burg dhe koha kur Ramiz Alia u prish me Berishën test

10:24 am | Nga Monika Shoshori Stafa Janë fundvitet 1980. Ramiz Alia kish filluar të ndiente frikë, një…

Rajoni

Tsipras përplaset me Davutoglu/ Katër mesazhe radhazi kundër Turqisë. Por pastaj i fshin test

Tsipras përplaset me Davutoglu/ Katër mesazhe radhazi kundër Turqisë. Por pastaj i fshin

12:13 pm | Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, është përplasur me homologun e tij turg, Ahmet Davutoglu, me anë të disa mesazheve në Tëitter. Tsipras ka shkruajtur 4 mesazhe radhazi kundër Turqisë, për shkak të cënimit të territorit grek nga ana e avionëve të…

Albin Kurti në burg, por opozita hedh sërish gaz lotësjellës në Kuvend

Albin Kurti në burg, por opozita hedh sërish gaz lotësjellës në Kuvend test

11:30 am | Ka dështuar seanca e parashikuar e Kuvendit të Kosovës, pasi opozita ka hedhur sërish gaz…

Historia e Elmës, vajza nga Mitrovica që u arrestua për terrorizëm

Historia e Elmës, vajza nga Mitrovica që u arrestua për terrorizëm test

2:30 pm | Familja e Elma Gjyshincës, nga Lagjja e Boshnjakëve në Mitrovicën Veriore, është tronditur rëndë nga…

Albin Kurti, 30 ditë në burgun e sigurisë së lartë

Albin Kurti, 30 ditë në burgun e sigurisë së lartë test

1:21 pm | Deputeti i arrestuar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas seancës gjyqësore të zhvilluar këtë të…

Sociale

VIDEO/ Plas gallata me videomesazhin intim të Grida Dumës test

VIDEO/ Plas gallata me videomesazhin intim të Grida Dumës

3:21 pm | Videomesazhi që Grida Duma iu drejtonte fansave të saj pak ditë më parë është bërë objekt humori. Kjo, për shkak se ai ishte intim dhe gati erotik. Aktorët e “Portokalli” e kanë ironizuar Dumën, me anë të kësaj video.…

Korçë, mbishkrime terroriste në pallatet e qytetit

Korçë, mbishkrime terroriste në pallatet e qytetit test

1:16 pm | Banorët e një prej lagjeve të qytetit të Korçës janë zgjuar mëngjesin e kësaj të…

Bashkia e Tiranës lyen me bojë hidrofobike hapësirat që u kthen urinën prapsht ndotësve

Bashkia e Tiranës lyen me bojë hidrofobike hapësirat që u kthen urinën prapsht ndotësve test

12:51 pm | Për të gjithë ata që ndotin hapësirat publike të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës ka menduar…

Qeveria çon në Kuvend strategjinë për transportin rrugor; Udhëtim me bileta elektronike

Qeveria çon në Kuvend strategjinë për transportin rrugor; Udhëtim me bileta elektronike test

9:43 am | Për herë të parë do të parashikohet me ligj udhëtimi me biletë elektronike. Qeveria ka…

Kronika

Suksesi i ligjit të dekriminalizimit, peng i vullnetit politik test

Suksesi i ligjit të dekriminalizimit, peng i vullnetit politik

2:13 pm | Nga Fatjona Mejdini Një projektligj i hartuar për të pastruar politikën shqiptare nga njerëz me rekorde kriminale ka marrë konsensusin e te gjithë grupeve politike në vend. Nëse projektligji kalon ai do t’i ndalojë personat që janë dënuar për krime…

Korçë, mbishkrime terroriste në pallatet e qytetit

Korçë, mbishkrime terroriste në pallatet e qytetit test

1:16 pm | Banorët e një prej lagjeve të qytetit të Korçës janë zgjuar mëngjesin e kësaj të…

Fatos Klosi: Kundër terroristëve duhet të sillesh si terrorist. Eleminuam terroristë me lejen e SHBA-së, por BE u mërzit

Fatos Klosi: Kundër terroristëve duhet të sillesh si terrorist. Eleminuam terroristë me lejen e SHBA-së, por BE u mërzit test

11:01 am | Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi, thotë se me terroristët duhet të sillesh si terrorist. Ai…

Rrëfimi i grave të dhunuara në diktaturë: Torturat e tmerrshme në kampet komuniste

Rrëfimi i grave të dhunuara në diktaturë: Torturat e tmerrshme në kampet komuniste test

9:57 am | Më shumë se 90 gra janë zhdukur dhe ekzekutuar pa gjyq gjatë periudhës së diktaturës…

Sport

VIDEO/ “Vallja e Tropojës”, Kërcehet në takimin e NBA mes Toronto Raports-Phonix Suns test

VIDEO/ “Vallja e Tropojës”, Kërcehet në takimin e NBA mes Toronto Raports-Phonix Suns

3:45 pm | Ndeshja e NBA midis Torontos Raports dhe Phonix Suns ka dhuruar emocione mjaft të bukura për tifozat që ishin të pranishëm për të ndjekur ketë duel spektakolar. Gjatë pushimit të basketbollistëve, në  “Air Kanada Center” është vendosur në sfond vallja…

Zyrtare: Ja cilët janë 3 kandidatët për Topin e Artë

Zyrtare: Ja cilët janë 3 kandidatët për Topin e Artë test

2:28 pm | FIFA ka shpallur sot zyrtarisht tre kandidatët për Topin e Artë. Nuk ka patur surpriza…

Letra e futbollistëve të Armenisë: Nuk e kemi shitur ndeshjen me Shqipërinë

Letra e futbollistëve të Armenisë: Nuk e kemi shitur ndeshjen me Shqipërinë test

10:39 am | Kreu i Federatës së Futbollit armen, Ruben Hayrapetyan, bëri një akuzë të rëndë pak ditë…

Skraparllinjtë: Ilir Meta eja na merr, me ty shkojmë në Champions League

Skraparllinjtë: Ilir Meta eja na merr, me ty shkojmë në Champions League test

9:05 am | Tifozët e Skraparit, një ekip që militon në Kategorinë e Tretë të futbollit shqiptar, i…

Ekonomia

Mos mashtroni me skontot, do të gjobiteni test

Mos mashtroni me skontot, do të gjobiteni

4:04 pm | Është fakt se dyqanet në Shqipëri (jo të gjitha) mashtrojnë me reklamat nëpër vitrina. Si për shembull “likujdim total”, skoto 70 për qind”, “produkte falas..”, etj. Për të gjitha këto dhe të tjera shkelje do të ketë penalite për tregtarët. Në…

Bankers kërcënon: Ndërpresim prodhimin nëse nuk zhbllokohen llogaritë

Bankers kërcënon: Ndërpresim prodhimin nëse nuk zhbllokohen llogaritë test

3:26 pm | “Bankers Petroleum” kërcënon se do të ndërpresë prodhimin e naftës në Patos Marinzë për shkak…

Gjigandi kinez fiton tenderin 1,7 mld dollarë për autostradën Mali i Zi-Shqipëri

Gjigandi kinez fiton tenderin 1,7 mld dollarë për autostradën Mali i Zi-Shqipëri test

1:42 pm | Ndërtuesi më i madh kinez “China Pacific Construction Group” ka nënshkruar një marrëveshje prej 1,7…

Marrëzia e koncesioneve

Marrëzia e koncesioneve test

4:12 pm | Bizneset shqiptare të cigareve dhe karburanteve transferuan këtë vit si çmime fundore ndaj konsumatorëve rreth…

Kulture

FOTOT/ Sharm El Sheikh, një parajsë e kthyer në një fantazëm test

FOTOT/ Sharm El Sheikh, një parajsë e kthyer në një fantazëm

11:43 am | Sharm El Sheikh është një nga destinacionet turistike më të njohura në botë. Në vitin 2011, atë e vizituan 15 milion turistë. Por, “Pranvera Arabe” i ka ndryshuar gjërat. Vitin e kaluar, atë e vizituan vetëm 9 milion vizitorë. Ky…

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom”

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom” test

6:24 pm | Nga Entela Bineri Shqiptarët nuk e pranuakan as kinemanë autor, as kinemanë sociale dhe aq…

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon test

10:10 am | Lajmi për humbjen e papritur të mikut dhe kolegut prof. Jorgo Bulo, jo vetëm që…

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo test

10:15 am | Akademiku Jorgo Bulo ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur dje, në moshën 76-vjeçare. Ai…

Hi-Tech

FOTOT/ “BISHAT” Këto janë 10 makinat më të fuqishme në botë

2:10 pm | Shume shtete në botë shpenzojnë miliarda dollarë për të patur një ushtri sa më të fortë dhe moderne. Dhe një pjesë të rëndësishme në politikat ushtarake zënë edhe makinat e fuqishme. Në fotogalerinë e mëposhtme mund të shihni 10 makinat…

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë test

1:16 am | Google iu ka bërë një surprizë shqiptarëve me rastin e festës së Pavarësisë. Faqja më…

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman test

2:20 pm | Mercedes-AMG raportohet se ka në plan të sjellë pasardhësin e SLR-së në vitin 2018. Sipas…

Specifikat e Alfa Romeo, vetura që sfidoi BMW-në

2:18 pm | Publikohet lista e tipareve standarde dhe opsionale të kësaj bukurie italiane për tregun amerikan. Kur…

Bota

Zbulimi/ Bill Clinton tentoi të bëjë seks me Zhaklin Kenedin test

Zbulimi/ Bill Clinton tentoi të bëjë seks me Zhaklin Kenedin

4:07 pm | Bëmat e ish-presidentit Bill Clinton duket se nuk kanë të sosur. Një libër i sapopublikuar rrëfen se ish-presidenti ka tentuar të joshë edhe Zhaklin Kenedin, ish-bashkëshorten e Xhon Kenedit. Zhaklina kishte një diferencë prej 17 vitesh me Bill, por kjo…

Zbulohet vendndodhja e xhihadistit më të kërkuar

Zbulohet vendndodhja e xhihadistit më të kërkuar test

3:19 pm | Vazhdon arratia e Salah Abdeslam. Xhihadisti më i kërkuar për atentatet e Parisit mendohet se…

ISIS në dyert e Europës: Ja strategjia e re e xhihadistëve

ISIS në dyert e Europës: Ja strategjia e re e xhihadistëve test

2:56 pm | Bombardimet që po kryen Rusia me Francën në Siri dhe kryesish në qytetin e Raqqas…

ISIS kërcënon sërish: Ja foto e frikshme që kanë publikuar

ISIS kërcënon sërish: Ja foto e frikshme që kanë publikuar test

2:48 pm | ISIS ka vijuar kërcënimet ndaj shteteve perëndimore dhe këtë radhë në shënjestër është vënë kryeqyteti…

Dossier

“Feçor Shehu përdhunoi shtetasen polake. Ai ishte feminist, i lyente flokët si gratë” test

“Feçor Shehu përdhunoi shtetasen polake. Ai ishte feminist, i lyente flokët si gratë”

10:46 am | Historiani Kastriot Dervishi ka sjellë një libër, me titullin “Kampet dhe burgjet e komunizmit”. Duke komentuar librin, Dervishi tregon përdhunimin e një shtetase polake nga ana e Feçor Shehut. “Më ka bërë përshtypje historia e polakes me emrin Barbara. Në…

RREFIMI/ Spartak Ngjela: Jeta në burg dhe koha kur Ramiz Alia u prish me Berishën

RREFIMI/ Spartak Ngjela: Jeta në burg dhe koha kur Ramiz Alia u prish me Berishën test

10:24 am | Nga Monika Shoshori Stafa Janë fundvitet 1980. Ramiz Alia kish filluar të ndiente frikë, një…

Rrëfimi i grave të dhunuara në diktaturë: Torturat e tmerrshme në kampet komuniste

Rrëfimi i grave të dhunuara në diktaturë: Torturat e tmerrshme në kampet komuniste test

9:57 am | Më shumë se 90 gra janë zhdukur dhe ekzekutuar pa gjyq gjatë periudhës së diktaturës…

Rrëfimi i bashkëpunëtorit të Enverit: Liljana Hoxha më kërcënoi në ATSH

Rrëfimi i bashkëpunëtorit të Enverit: Liljana Hoxha më kërcënoi në ATSH test

8:58 am | Me Nexhmijen, ashtu si edhe me shumë ish-funksionarë të lartë të kohës, Kiço Kapedanin e…

Blogu TemA