Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Zbardhen SMS-të/ Bler i kërkoi Bill Klintonit të lavdëronte në një shkrim

Zbardhen SMS-të/ Bler i kërkoi Bill Klintonit të lavdëronte në një shkrim test

10:48 am | Toni Bleri i kërkoi Bill Klintonit që të shkruante një artikull në gazetë, për të…

10 huqet e ndryra të shqiptarëve

10 huqet e ndryra të shqiptarëve test

10:42 am | Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Kanë një shprehje interesante tironcit e vjetër: Vesi del…

“E vrava jo vetëm se më preu ujin, por dhe se më ngacmonte gruan”

“E vrava jo vetëm se më preu ujin, por dhe se më ngacmonte gruan” test

10:37 am | Fatmir Bregu, i akuzuar për vrasjen e 28-vjeçarit Namik Gjika pak ditë më pare në…

Marrëveshje me Zvicrën për menaxhimin e borxhit

Marrëveshje me Zvicrën për menaxhimin e borxhit test

10:25 am | Ministri i Financave, Shkëlqim Cani ka nënshkruar këtë të enjte një marrëveshje me ambasadorin zviceran,…

Si e mori Arben Imami tankun për të rrëzuar Berishën nga pushteti

Si e mori Arben Imami tankun për të rrëzuar Berishën nga pushteti test

10:20 am | Historianët britanikë, James Pettifer dhe Miranda Vickers, kanë nxjerrë në dritë të tjera detaje sa…

Lifestyle

Rajoni

Fatos Lubonja: Takimet Rama-Vuçiç, fasadë për t’iu bërë qejfin perëndimorëve test

Fatos Lubonja: Takimet Rama-Vuçiç, fasadë për t’iu bërë qejfin perëndimorëve

10:04 am | Takimet mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë thjesht fasadë për të legjitimuar pushtetin e tyre me mbështetje të Perëndimit. Kështu thotë gjatë një interviste për gazetën “Zëri” Fatos Lubonja, duke shtuar se marrëdhëniet…

Kleriku shqiptar sfidon klerikun serb: Jeni gënjeshtarë, kriminelë, dhe nuk keni lidhje me Jezuin

Kleriku shqiptar sfidon klerikun serb: Jeni gënjeshtarë, kriminelë, dhe nuk keni lidhje me Jezuin test

7:36 pm | Nga Gani Gashi     Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame dhe njëkohësisht Imam i…

Totozani takon homologun e tij kosovar: Nismë rajonale në përgjigje të krizës së emigrantëve

Totozani takon homologun e tij kosovar: Nismë rajonale në përgjigje të krizës së emigrantëve test

5:08 pm | Avokati i Popullit, Igli Totozani, zhvilloi dje në Prishtinë, një takim me homologun e tij…

Ballkan – Bavari dhe sërish kthim në Ballkan

Ballkan – Bavari dhe sërish kthim në Ballkan test

4:05 pm | Në një ish-kazermë në Ingolstadt do të strehohen 1500 refugjatë. Kjo qendër shërben enkas për…

Sport

Berisha, me laps në dorë: Nëse fitojmë, sigurojmë vendin e dytë test

Berisha, me laps në dorë: Nëse fitojmë, sigurojmë vendin e dytë

6:51 pm | Etrit Berisha i ka idetë e qarta për ndeshjen e së premtes kundër Danimarkës. Portieri i Kombëtares deklaron për “Panorama Sport” se do të ndihet mungesa e Mavrajt, por gjithsesi në ekip ka edhe mbrojtës të tjerë cilësorë. Sipas tij,…

Mesfushori i Barcelonës: Futbolli, më i mirë se seksi

Mesfushori i Barcelonës: Futbolli, më i mirë se seksi test

2:59 pm | Mesfushori i Barcelonës Sergio Busquets ka arritur në përfundimin se futbolli është më mirë se…

Presidenti i Torinos kërkon falje: Bëra gabim që largova De Biazin

Presidenti i Torinos kërkon falje: Bëra gabim që largova De Biazin test

1:35 pm | Presidenti i Torinos, Urbano Cairo rrëfehet në një intervistë për të përditshmen Tuttosport, ku analizon…

Olsen “blindon” Danimarkën. Ruan me fanatizëm formacionin

Olsen “blindon” Danimarkën. Ruan me fanatizëm formacionin test

12:09 pm | Morten Olsen blindon Danimarkën duke iu trembur spiunëve në prag të ndeshjes eliminatore kundër Shqipërisë.…

Ekonomia

Marrëveshje me Zvicrën për menaxhimin e borxhit test

Marrëveshje me Zvicrën për menaxhimin e borxhit

10:25 am | Ministri i Financave, Shkëlqim Cani ka nënshkruar këtë të enjte një marrëveshje me ambasadorin zviceran, Christoph Graf. Marrëveshja ka të bëjë me financimin e projektit për menaxhimin më të mirë të borxhit dhe për ngritjen e kapaciteteve për analizat financiare.…

Pas Tiranës, fillon ulja e qepenave dhe në Durrës

Pas Tiranës, fillon ulja e qepenave dhe në Durrës test

9:04 am | Nuk janë vetëm dyqanet e Tiranës që po mbyllin qepenat, duke iu “fshehur” aksionit kundër…

Rruga e Kombit/ Më 15 tetor shpallet kompania fituese, 5 euro kalimi

Rruga e Kombit/ Më 15 tetor shpallet kompania fituese, 5 euro kalimi test

10:54 pm | Më 15 tetor Ministria e Infrastrukturës do të shpallë kompaninë fituese që do të marrë…

Sejko: Aksioni kundër informalitet, efekt pozitiv në ekonomi

Sejko: Aksioni kundër informalitet, efekt pozitiv në ekonomi test

5:50 pm | Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko u shpreh se, aksioni që ka ndërmarrë qeveria…

Kulture

FOTOT/ Kjo është Shqipëria e bukur test

FOTOT/ Kjo është Shqipëria e bukur

11:27 am | Nentor Oseku, një jurist nga Gjakova me pasion fotografinë dhe ekspeditat është fituesi i konkursit të fotografisë “#ColoursofAlbania” i organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, mbështetur nga Ambasada e Mbretërisë së Norvegjisë dhe British Council në Tiranë.…

Tonin Tërshana: Shtëpinë e humba te Sudja, u detyrova të shkoja në Greqi dhe të punojë në ndërtim

Tonin Tërshana: Shtëpinë e humba te Sudja, u detyrova të shkoja në Greqi dhe të punojë në ndërtim test

10:27 am | Artisti i njohur Tonin Tërshana, ka qenë një nga personat që dje ka përfituar një…

Stipçeviq dhe arbereshet e Kroacise

Stipçeviq dhe arbereshet  e Kroacise test

5:02 pm | Nga Ibrahim Berisha Poreç, e mërkurë, 10 tetor, 2012 Veshur me rroba ngjyrë kafe, xhemper…

Magjia e një dege

Magjia e një dege test

11:35 am |   Ali Podrimja (Gazeta Tema, 15, 11, 2007) Isha nxënës kur dëgjova për herë të…

Hi-Tech

Telefonat celularë në shkolla theksojnë pabarazitë sociale test

Telefonat celularë në shkolla theksojnë pabarazitë sociale

3:02 pm | Përdorimi i pajisjeve  celulare në shkolla  nuk është vetëm shkatërrues për proçesin mësimor, por është edhe simbol i statusit që mund të përforcojë pabarazinë. Duke qenë se përdorimi i pajisjeve telefonike është bërë i domosdodhëm në ditët e sotme, edhe…

Telefonatat apo emailet? Ja cilat janë më romantike

Telefonatat apo emailet? Ja cilat janë më romantike test

12:28 pm | Një studim i ri i kryer së fundmi ka bërë një krahasim midis dërgimit të…

Vodafone Albania sjell internet super të shpejtë me 4G+

Vodafone Albania sjell internet super të shpejtë me 4G+ test

6:24 pm | Pas suksesit të padiskutueshëm me shërbimet 4G, Vodafone sjell një tjetër risi për klientët. Prej…

Surpriza e Apple, ja sa do të jenë çmimet e iPhone 6S

Surpriza e Apple, ja sa do të jenë çmimet e iPhone 6S test

3:09 pm | Celulari i ardhshëm i Apple pritet të kushtoj njëjtë si modeli aktual, bëhet e ditur…

Bota

Zbardhen SMS-të/ Bler i kërkoi Bill Klintonit të lavdëronte në një shkrim test

Zbardhen SMS-të/ Bler i kërkoi Bill Klintonit të lavdëronte në një shkrim

10:48 am | Toni Bleri i kërkoi Bill Klintonit që të shkruante një artikull në gazetë, për të mbështetur kandidaturën e tij (e cila nuk kishte shumë shpresa) për presidencën e Këshillit Europian, sipas asaj që del nga emailet e lëshuar rishtaz. Ish…

Rrëfimi i përkthyesit / Ora 09.00: Fyhreri u shtang pas ultimatumit 

Rrëfimi i përkthyesit / Ora 09.00: Fyhreri u shtang pas ultimatumit  test

8:00 pm | Hitleri qëndronte pa lëvizur, me sytë të ngulur diku përpara. Ai nuk e humbi, siç…

A kërcënohet lëvizja e lirë në Evropë nga kriza e imigrantëve?

A kërcënohet lëvizja e lirë në Evropë nga kriza e imigrantëve? test

5:16 pm | Nga Cedric Simon Përgjigjet shumë të ndryshme të europianëve përballë këtij fluksi të jashtëzakonshëm imigrantësh…

FOTOT tronditëse, ky fëmijë i pajetë është simboli i tragjedisë së refugjatëve (+18)

FOTOT tronditëse, ky fëmijë i pajetë është simboli i tragjedisë së refugjatëve (+18) test

4:42 pm | Tragjedia e refugjatëve nuk ka të sosur dhe kjo foto është simboli i saj. Fotografia…

Dossier

Si e mori Arben Imami tankun për të rrëzuar Berishën nga pushteti test

Si e mori Arben Imami tankun për të rrëzuar Berishën nga pushteti

10:20 am | Historianët britanikë, James Pettifer dhe Miranda Vickers, kanë nxjerrë në dritë të tjera detaje sa i përket vitit të errët 1997 dhe rrëzimit të Sali Berishës nga pushteti. Në librin e tyre “Çështja Shqiptare, Riformësimi i Ballkanit” (The Albanian Question: Reshaping…

Rrëfimi i përkthyesit / Ora 09.00: Fyhreri u shtang pas ultimatumit 

Rrëfimi i përkthyesit / Ora 09.00: Fyhreri u shtang pas ultimatumit  test

8:00 pm | Hitleri qëndronte pa lëvizur, me sytë të ngulur diku përpara. Ai nuk e humbi, siç…

INTERVISTA/ Bashkim Kopliku: Si dënuam me vdekje vëllezërit Çuko në Libofshë më 1992-n

INTERVISTA/ Bashkim Kopliku: Si dënuam me vdekje vëllezërit Çuko në Libofshë më 1992-n test

7:35 pm | Ekzekutimi i dy vëllezërve nga Libofsha katër muaj pas fitores së PD si e fundit…

Pettifer dhe Vickers: Si e braktisën Berishën bashkëpunëtorët në ’97 dhe përdorimi i mbeturinave të SHIK për të mbajtur vendin nën terror

Pettifer dhe Vickers: Si e braktisën Berishën bashkëpunëtorët në ’97 dhe përdorimi i mbeturinave të SHIK për të mbajtur vendin nën terror test

9:26 am | Historianët britanikë, James Pettifer dhe Miranda Vickers, në librin e tyre “Çështja Shqiptare, Riformësimi i…

Blogu TemA