Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
publish
Aktualitet

Llalla kundër PD-së: Aferën e CEZ e hetoj vetëm unë

Llalla kundër PD-së: Aferën e CEZ e hetoj vetëm unë test

9:07 am | Prokuroria e Përgjithshme i është drejtuar me një letër Kuvendit të Shqipërisë, ku rreshton arsyet…

Katër mësimet e terrorizmit

Katër mësimet e terrorizmit test

9:01 am | Nga Veton Surroi 5. Shqiptarët nuk kanë ku të fshihen, siç nuk ka ku të…

Sekuestrohen 128 kg marijuanë me vlerë 120 mijë euro, pranga 3 vlonjatëve

Sekuestrohen 128 kg marijuanë me vlerë 120 mijë euro, pranga 3 vlonjatëve test

8:58 am | Policia e Vlorës ka sekuestruar 128 kilogramë marijuanë ndërsa ka arrestuar 3 persona si posedues…

INTERVISTA/ Mesila Doda: Problemi në PD është Lulzim Basha

INTERVISTA/ Mesila Doda: Problemi në PD është Lulzim Basha test

9:43 pm | Pas një mungese dy mujore që kur vendosi të largohet nga grupi parlamentar i Partisë…

INTERVISTA/ Kadare: E dija që spiunohesha, më paralajmëroi në një rast dhe djali i Mehmet Shehut

INTERVISTA/ Kadare: E dija që spiunohesha, më paralajmëroi në një rast dhe djali i Mehmet Shehut test

9:40 pm | Ismail Kadare intervistë për programin “Studio e  Hapur” të Eni Vasilit Zoti Kadare është botuar…

Lifestyle

Politika

INTERVISTA/ Mesila Doda: Problemi në PD është Lulzim Basha test

INTERVISTA/ Mesila Doda: Problemi në PD është Lulzim Basha

9:43 pm | Pas një mungese dy mujore që kur vendosi të largohet nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike, deputetja Mesila Doda, thyen heshtjen për të rrëfyer arsyet ekëtij  vendimi politik, por jo vetëm . Në një intervistë me gazetarin Alban Dudushi në…

Nard Ndoka: PD, një zonjë e përdalë që shkon nëpër hotele

Nard Ndoka: PD, një zonjë e përdalë që shkon nëpër hotele test

7:22 pm | Nard Ndoka ka gjetur kohë sot në Komisionin e Ligjeve, të komentojë edhe marrëdhëniet mes…

Ambasadorja e BE: Paga maksimale e një gjyqtari 1500 euro, por ata kanë miliona euro pasuri. Si mund të shpjegohet?

Ambasadorja e BE: Paga maksimale e një gjyqtari 1500 euro, por ata kanë miliona euro pasuri. Si mund të shpjegohet? test

4:16 pm | Pas ambasadorit amerikan, edhe ambasadorja e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin “heq doreza” diplomatike. Gjatë konsultimit…

Lulzim Basha: Më 8 dhjetor fillojmë protestat në Tiranë

Lulzim Basha: Më 8 dhjetor fillojmë protestat në Tiranë test

1:10 pm | Kryetari i PD, Lulzim Basha ka paralajmëruar këtë të martë mbajtjen fillimmuajin e ardhshëm të…

Rajoni

Bllokimi i produkteve shqiptare/ Tirana i jep ultimatum, Shkupi reagon dhe heq embargon test

Bllokimi i produkteve shqiptare/ Tirana i jep ultimatum, Shkupi reagon dhe heq embargon

8:58 pm | Pas bllokimit për të dytën herë brenda një muaji të produkteve shqiptare nga pala maqedonase, Tirana zyrtare ka reaguar duke i dërguar një “ultimatum” autoriteteve të Maqedonisë se, në rast se situata nuk gjen zgjidhje, nga e dita e mërkurë…

Kosovë, krerët myslimanë të rajonit: ISIS, rrymë kundër Islamit

Kosovë, krerët myslimanë të rajonit: ISIS, rrymë kundër Islamit test

5:52 pm | Në një kohë kur e gjithë Europa, përfshirë Kosovën, ka rritur alarmin e sigurisë, udhëheqësit…

Ish-luftëtari serb: Shqiptarët i vramë si dele në vitin 1999

Ish-luftëtari serb: Shqiptarët i vramë si dele në vitin 1999 test

3:18 pm | Në rigjykimin e 12 ish-trupave të Ushtrisë Jugosllave për krime lufte gjatë konfliktit të vitit…

Qyteti europian i luftëtarëve të ISIS

Qyteti europian i luftëtarëve të ISIS test

12:09 pm | Kështu e ka titulluar reportazhin, programi investigativ italian “Le Iene” (Hienat), duke vënë në qendër…

Sociale

Bashkia e Tiranës merr masa/ Ditën e nesërme parashikohen reshje të dendura shiu test

Bashkia e Tiranës merr masa/ Ditën e nesërme parashikohen reshje të dendura shiu

9:01 pm | Bashkia e Tiranës ka njoftuar për masat e marra për ditën e nesërme (e mëkurë) ku parashikohen reshje të endura shiu gjatë gjithë ditës. Për këtë bashkia paralajmëron se mund të ketë vështirësi në qarkullim dhe bllokim të disa rrugëve.…

Rrëfimi i një xhihadisti të penduar: Si shpëtova nga rruga drejt ferrit

Rrëfimi i një xhihadisti të penduar: Si shpëtova nga rruga drejt ferrit test

8:23 pm | “Gabimi më i madh në jetën time ishte të shkoja në Afganistan, pak para sulmeve…

REAGIMI/ Koncesionin për sterilizimin e ka fituar një bashkim kompanish, udhëhequr nga “Servizi Italia Spa”, me një përvojë 30-vjeçare ndërkombëtare

REAGIMI/ Koncesionin për sterilizimin e ka fituar një bashkim kompanish, udhëhequr nga  “Servizi Italia Spa”,  me një përvojë 30-vjeçare ndërkombëtare test

6:53 pm | Faqja e qeverise Transparenca,al  reagon pas shkrimit te BIRN mbi koncesionin e sterilizimit, duke theksuar…

Qeveria vendos të regjistrojë IMEI-n, numrin që mundëson përgjimin e celularëve

Qeveria vendos të regjistrojë IMEI-n, numrin që mundëson përgjimin e celularëve test

5:14 pm | Nga Gjergj Erebara Plani i qeverisë për krijimin e një databaze me të gjithë numrat…

Kronika

Llalla kundër PD-së: Aferën e CEZ e hetoj vetëm unë test

Llalla kundër PD-së: Aferën e CEZ e hetoj vetëm unë

9:07 am | Prokuroria e Përgjithshme i është drejtuar me një letër Kuvendit të Shqipërisë, ku rreshton arsyet se hetimi për aferën e CEZ duhet të bëhet vetëm nga ky organ. Në letrën dërguar kryetarit të Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafaj, kryeprokurori Adriatik…

Sekuestrohen 128 kg marijuanë me vlerë 120 mijë euro, pranga 3 vlonjatëve

Sekuestrohen 128 kg marijuanë me vlerë 120 mijë euro, pranga 3 vlonjatëve test

8:58 am | Policia e Vlorës ka sekuestruar 128 kilogramë marijuanë ndërsa ka arrestuar 3 persona si posedues…

“Grabitja” në qendër Tiranë, 29-vjeçarja e sajoi vetë

“Grabitja” në qendër Tiranë, 29-vjeçarja e sajoi vetë test

8:21 pm | Policia e Tiranës ka zbardhur një grabitje të pretenduar nga një 29-vjeçare, në qendër të…

Gruaja qëllohet me thikë në qendër të Tiranës, i vjedhin 10 milion lekë

Gruaja qëllohet me thikë në qendër të Tiranës, i vjedhin 10 milion lekë test

4:09 pm | Një grua në Tiranë ka mbetur e plagosur këtë të martë pasi një person e…

Sport

Njeriu më i urryer në Francë! Pështyu pas këndimit të himnit test

Njeriu më i urryer në Francë! Pështyu pas këndimit të himnit

4:59 pm | Telashet nuk mbarojnë për Karim Benzema. Këtë radhë, sulmuesi francez është vënë në shënjestrën e kritikave të ashpra të eurodeputetes franceze Nadine Morano, e cila kërkoi përjashtimin e përhershëm të tij nga përfaqësuesja, pasi në sfidën me Anglinë pështyu në…

“Je suis Paris”, PSG me fanellë të veçantë ndaj Malmoe

“Je suis Paris”, PSG me fanellë të veçantë ndaj Malmoe test

2:41 pm | Në Lorient të Shtunën, luajtën me sloganin “Je Suis Paris” nën stemën e fanellës dhe…

Klodian Duro trajneri i ri i Kukësit

Klodian Duro trajneri i ri i Kukësit test

2:21 pm | Pas shkarkimit të trajnerit brazilian, Marcelo Trosi, kukësi ka gjetur menjëherë zëvëdësuesin e tij. Stafi…

Shqiptari De Biasi: Do të eliminojmë Italinë në Euro 2016

Shqiptari De Biasi: Do të eliminojmë Italinë në Euro 2016 test

11:17 am | Duartrokitje pa fund për Gianni De Biasi-n, i ftuar nderi në “Galanë e Futbollit të…

Ekonomia

Avokatura e Shtetit reagon per çështjen Bankers: Po përgatitemi për Arbitrazh test

Avokatura e Shtetit reagon per çështjen Bankers: Po përgatitemi për Arbitrazh

7:15 pm | Avokatura e Shtetit ka reaguar pas njoftimeve se Bankers ka fituar çështjen në arbitrazh me Drejtorin e Tatimeve. Avokatura e shtetit sqaron se gjyqi në arbitrazh nuk ëhstë zhvilluar dhe se bëhet fjalë vetëm për njëurdhër të përkoshëm deri në…

Buxheti nuk është vetëm rrugë, rrugë, rrugë. E bëri Berisha dhe dështoi

Buxheti nuk është vetëm rrugë, rrugë, rrugë. E bëri Berisha dhe dështoi test

7:12 pm | Nga Erjon Braçe   Buxheti nuk është vetëm rrugë, rrugë, rrugë. E bëri Berisha dhe…

Pezullohen nga detyra krerët e Doganës në Sarandë, Fier dhe Vlorë

Pezullohen nga detyra krerët e Doganës në Sarandë, Fier dhe Vlorë test

6:09 pm | Për shkak të mosrealizimit të të ardhurave për 10 mujorin e 2015-s, janë pezulluar nga puna disa…

Shkëlqim Cani iu dërgon letra falenderimi bizneseve të rregullta

Shkëlqim Cani iu dërgon letra falenderimi bizneseve të rregullta test

5:54 pm | Ministri i Financave Shkëlqim Cani u ka dërguar ditët e fundit letra falenderimi bizneseve që…

Kulture

Një “Shqiponjë e Artë” për satirën e Kapexhiut test

Një “Shqiponjë e Artë” për satirën e Kapexhiut

9:10 am | Klik  Ekspo Group nderon karikaturistin e gazetës Mapo me medalje. Agolli: Vetëm të mençurit e kuptojnë satirën Ekspozita e Karikaturave të Bujar Kapexhiut në këndin e Universitetit Europian të Tiranës dhe Fondacionit Mapo në Panairin Klik Ekspo Group nuk tërhoqi…

INTERVISTA/ Kadare: E dija që spiunohesha, më paralajmëroi në një rast dhe djali i Mehmet Shehut

INTERVISTA/ Kadare: E dija që spiunohesha, më paralajmëroi në një rast dhe djali i Mehmet Shehut test

9:40 pm | Ismail Kadare intervistë për programin “Studio e  Hapur” të Eni Vasilit Zoti Kadare është botuar…

Zululand/ Ku ndryshon ISIS nga grupet e tjera terroriste. Mimoza Xharo: ISIS ngjan më tepër me një organizatë mafioze

Zululand/ Ku ndryshon ISIS nga grupet e tjera terroriste. Mimoza Xharo: ISIS ngjan më tepër me një organizatë mafioze test

8:32 pm | Emisioni Zululand i gazetarit Mustafa Nano, ka vijuar këtë të martë të trajtojë temën e…

Fjala magjepse e Heminguejt ditën që mori çmimin Nobel!

Fjala magjepse e Heminguejt ditën që mori çmimin Nobel! test

3:29 pm | Ne, shkrimtarët, kemi jetë të vetmuar. Fjala e Ernest Heminguejit në ceremoninë e “Nobelit” Nga…

Hi-Tech

Qeveria vendos të regjistrojë IMEI-n, numrin që mundëson përgjimin e celularëve test

Qeveria vendos të regjistrojë IMEI-n, numrin që mundëson përgjimin e celularëve

5:14 pm | Nga Gjergj Erebara Plani i qeverisë për krijimin e një databaze me të gjithë numrat e identifikimit unik të telefonave celularë, IMEI, me qëllim, luftën kundër evazionit fiskal në këtë segment tregu, u kthye sërish një vit pasi vetë qeveria…

Anketa/ 45% e shqiptarëve përdorin rrjetet sociale, lëmë pas vende si si Zvicra, Franca, Italia, Spanja

Anketa/ 45% e shqiptarëve përdorin rrjetet sociale, lëmë pas vende si si Zvicra, Franca, Italia, Spanja test

9:22 am | Shkalla e penetrimit të mediave sociale në vend është rritur shumë, sidomos gjatë pesë viteve…

‘Facebook at Work’ tani edhe në pajisjet mobile

‘Facebook at Work’ tani edhe në pajisjet mobile test

4:45 pm | Facebook po zgjeron rrjetin e saj social edhe në botën profesionale. Kompania zbuloi para gati…

20 superveturat e prezantuara në LA Motor Show 2015

3:12 pm | Priusi i ri, Range Rover kabriolet dhe Ford Escape i ri janë vetëm disa nga…

Bota

Ajo ishte vetëm 28-vjeçare kur u vra nga duart barbare… test

Ajo ishte vetëm 28-vjeçare kur u vra nga duart barbare…

9:34 pm | Në një ceremoni të dhimbshme Italia është ndarë të martën nga Valeria Solesin, e cila u vra më 13 nëntor në sulmet terroriste në Paris. Në aktivitetin lamtumirës të mbajtur në Bazilikën San Marco në Venedik, qytetin e lindjes së…

VIDEO/ Momenti shokues, ushtarët izraelitë qëllojnë dy adoleshente palestineze (+18)

VIDEO/ Momenti shokues, ushtarët izraelitë qëllojnë dy adoleshente palestineze (+18) test

6:34 pm | Ky është moment shokues, kur ushtarët izraelitë qëllojnë nga afër dy adoleshente palestineze. Ato janë…

SHBA i del në krah Turqisë: Rusët u paralajmëruan!

SHBA i del në krah Turqisë: Rusët u paralajmëruan! test

5:35 pm | Rinis të ngrohet lidhja mes Amerikës dhe Turqisë. Pentagoni ka konfirmuar versionin turk të incidentit…

Skenaret e frikshme të luftës në Siri që mund të kthehet në një makth

Skenaret e frikshme të luftës në Siri që mund të kthehet në një makth test

5:23 pm | Ishte thjesht çështje kohe. Megjithëse të gjithë mendonin se askush nuk do të kisht guximin…

Dossier

VIDEO/ Superarma e Hitlerit: Dështimi i V3, armës që do shkatërronte Londrën test

VIDEO/ Superarma e Hitlerit: Dështimi i V3, armës që do shkatërronte Londrën

3:10 pm | Arma e quajtur V3 po ndërtohej nga nazistët me qëllim goditjen dhe shkatërrimin e Londrës. V3 ishte menduar të ishte një stacion raketahedhës që do të godiste me furi kryeqytetin anglez. Raketat e saj do të udhëtonin me shpejtësi më…

Intrigat e Luftës së Ftohtë: Historia e vërtetë e “Urës së Spiunëve

Intrigat e Luftës së Ftohtë: Historia e vërtetë e “Urës së Spiunëve test

10:50 am | Teksa rregjizori Stiven Spielberg ka realizuar së fundmi filmin “Ura e spiunëve”, me protagonist kryesor…

Rilindja e Kuqe: Rënia dhe ngritja e Karl Marksit

Rilindja e Kuqe: Rënia dhe ngritja e Karl Marksit test

8:03 pm | Takimi me akademikët, përkushtimi i të cilëve ndaj Marksizmit i kushtoi vendet e punës në…

Luftar Paja: Ballistët të hanë…., se pulat i mbaruan që në kohën e luftës. Bishti i qenit, bisht qeni mbetet

Luftar Paja: Ballistët të hanë…., se pulat i mbaruan që në kohën e luftës. Bishti i qenit, bisht qeni mbetet test

1:03 pm | Artisti i Popullit dhe mjeshtri i madh i humorit shqiptar Luftar Paja, e ka “kapur”…

Blogu TemA