Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

FOTOT/ Vazhdon masakra e pyjeve, ndërsa drutë eksportohen në vendet fqinje

FOTOT/ Vazhdon masakra e pyjeve, ndërsa drutë eksportohen në vendet fqinje

9:24 pm | Shqipëria vazhdon të eksportojë dru zjarri në vendet fqinje, ndërkohë që po shkatërrohen pyjet tona…

Braçe sqaron arsyet e debateve me Bashkim Finon në Kuvend

Braçe sqaron arsyet e debateve me Bashkim Finon në Kuvend

9:04 pm | Deputeti socialist, Erion Braçe, ka sqaruar debatet që ka pasur në Kuvend gjatë miratimit të…

Babë e bir shfrytëzojnë një 17-vjeçare si prostitutë luksi, takime me politikanë dhe biznesmenë

Babë e bir shfrytëzojnë një 17-vjeçare si prostitutë luksi, takime me politikanë dhe biznesmenë

8:57 pm | Policia e Tiranës ka arrestuar pesë persona, mes të cilëve edhe një 17-vjeçare, për prostitucion.…

Anëtarët e Këshillit Mbikqyrës së BSH/ 30 deputetë kërkojnë heqjen e kushtit “shtetas shqiptar”

Anëtarët e Këshillit Mbikqyrës së BSH/ 30 deputetë kërkojnë heqjen e kushtit “shtetas shqiptar”

8:33 pm | Mazhoranca kërkon në Kuvend ndryshimin e ligjit për Bankën e Shqipërisë. Nisma e 30 deputetëve…

Basha përkujton viktimat e komunizmit/Shpall hapjen e projektit Drejt Lirisë

Basha përkujton viktimat e komunizmit/Shpall hapjen e projektit Drejt Lirisë

8:15 pm | Kryetari i Bashkisë së Tiranës, njëherësh Kryetar i PD-së, Lulzim Basha ka përkujtuar  në kryeqytet…

La Blance

Lifestyle

Braçe sqaron arsyet e debateve me Bashkim Finon në Kuvend

9:04 pm | Deputeti socialist, Erion Braçe, ka sqaruar debatet që ka pasur në Kuvend gjatë miratimit të buxhetit, me kolegun e tij, Bashkim Fino. Ai thotë se ajo që ndodhi në Kuvend nuk ka lidhje as me LSI-në dhe as me seriozitetin ndaj procedurave të Kuvendit. “Ajo që ndodhi në Kuvend nuk ka lidhje fare me LSI-në.…

Braçe sqaron arsyet e debateve me Bashkim Finon në Kuvend

Anëtarët e Këshillit Mbikqyrës së BSH/ 30 deputetë kërkojnë heqjen e kushtit “shtetas shqiptar”

8:33 pm | Mazhoranca kërkon në Kuvend ndryshimin e ligjit për Bankën e Shqipërisë. Nisma e 30 deputetëve socialistë është depozituar një ditë më parë dhe konsiston në heqjen e kushtit që anëtarët e Këshillit Mbikqyrës së BSH të jenë shtetas shqiptar. Në relacionin që shoqëron nismën thuhet se “përmes këtij propozimi kërkohet, shfuqizimi i fjalëve “shtetas të…

Anëtarët e Këshillit Mbikqyrës së BSH/ 30 deputetë kërkojnë heqjen e kushtit “shtetas shqiptar”

FOTOT/ Vazhdon masakra e pyjeve, ndërsa drutë eksportohen në vendet fqinje

9:24 pm | Shqipëria vazhdon të eksportojë dru zjarri në vendet fqinje, ndërkohë që po shkatërrohen pyjet tona dhe nuk mbulojmë dot nevojat e vendit për ngrohje. Nevojat e vendit për material drusor llogariten ne rreth 1.5 mln – 1.6 mln m3 (700-800.000 m3 për nevojat e qyteteve) dru zjarri dhe rreth 200.000 m3 lende punimi. Korça eshte…

FOTOT/ Vazhdon masakra e pyjeve, ndërsa drutë eksportohen në vendet fqinje

VIDEO/ Qenushja pret prej një viti të zotin në spitalin ku ai vdiq

7:12 pm | Masha, një qenushe zemërthyer, është në pritje të të zotit të saj ç‡do ditë, që nga koha kur ai vdiq në një spital siberian vitin e kaluar. Kur i zoti i Mashës ishte duke jetuar në një pavion në Spitalin e Novosibirsk, Masha ishte vizitorja e tij e vetme. Tani që i zoti ka vdekur,…

VIDEO/ Qenushja pret prej një viti të zotin në spitalin ku ai vdiq

Një portret për Ramadan Perhatin, njeriun e naftës shqiptare

10:26 pm | Ing.Ahmet Ҫollaku   Ai burrë serioz, veshur me një kostum të errët, nxitonte në dimër, në verë, herë për në zyrë për në puse. Ramadani ishte drejtor I Drejtorisë për shpimet e puseve të naftës dhe gazit po edhe studjues, ai studionte teknologjinë e shpimeve të puseve dhe lëngjet larse, parametrat që përcaktoheshin nga Institute…

Një portret për Ramadan Perhatin, njeriun e naftës shqiptare

Rajoni

Parlamenti Europian rezolutë kundër Sheshelit: Haga të rishqyrtojë lirimin e tij

Parlamenti Europian rezolutë kundër Sheshelit: Haga të rishqyrtojë lirimin e tij

5:46 pm | Parlamenti Europian ka miratuar një rezolutë ditën e sotme, kundër Vojisllav Sheshelit. Në rezolutë, e cila është mbështetur sot nga të gjitha grupet kryesore politike, dënohen aktivitetet e fundit të të akuzuarit serb për krime të luftës, Vojisllav Sheshel. Në…

Kroacia heton ‘Mbretin e Sallamit’ për përfitime lufte

Kroacia heton ‘Mbretin e Sallamit’ për përfitime lufte

3:02 pm | Një prodhues i mirënjohur i sallamit dhe produkteve të tjera të mishit, Georg ‘Djuro’ Gavrilovic,…

NATO i hap rrugën krijimit të ushtrisë së Kosovës

NATO i hap rrugën krijimit të ushtrisë së Kosovës

11:10 am | NATO ka bërë me dije se shndërrimi i Forcave të Sigurisë së Kosovës në ushtri…

14-vjeçari shqiptar vret ujkun, duke menduar se është dhelpër

14-vjeçari shqiptar vret ujkun, duke menduar se është dhelpër

7:47 pm | Një ngjarje e rrallë dhe e pabesueshme ka ndodhur në fshatin Tomoc të Istogut. Djaloshi…

Sport

Hysen Pulaku shpallet kampion Europe për të rinjtë në Qipro

Hysen Pulaku shpallet kampion Europe për të rinjtë në Qipro

6:59 pm | Hysen Pulaku shpallet kampion Europe në kampionatin për të rinjtë në Qipro në sportin e peshëngritjes. Gjatë kampionatit të zhvilluar në Qipro, Pulaku eshte shpallur kampion Europe ne peshën 85 kg  në shtytje, ndërsa në shkëputje dhe dy garësh ka marrë…

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet dy pozicione

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet dy pozicione

1:53 pm | Kombëtarja shqiptare ka humbur dy pozicione në renditjen e publikuar nga FIFA për muajin nëntor.…

VIDEO/ Ronaldo shënon dhe barazon Raulin

VIDEO/ Ronaldo shënon dhe barazon Raulin

11:16 am | Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e fitores në ndeshjen kundër zvicerianëve të Bazelit. Sulmuesi i…

VIDEO/ Champions, fiton Juventusi dhe Arsenali

VIDEO/ Champions, fiton Juventusi dhe Arsenali

10:55 am | Kampionë e Italisë, Juventusi morën një fitore me shumë vlera në transfertën kundër suedezëve të…

Ekonomia

Anëtarët e Këshillit Mbikqyrës së BSH/ 30 deputetë kërkojnë heqjen e kushtit “shtetas shqiptar”

Anëtarët e Këshillit Mbikqyrës së BSH/ 30 deputetë kërkojnë heqjen e kushtit “shtetas shqiptar”

8:33 pm | Mazhoranca kërkon në Kuvend ndryshimin e ligjit për Bankën e Shqipërisë. Nisma e 30 deputetëve socialistë është depozituar një ditë më parë dhe konsiston në heqjen e kushtit që anëtarët e Këshillit Mbikqyrës së BSH të jenë shtetas shqiptar. Në…

Kuvend, miratohet me 81 vota pro buxheti dhe paketa fiskale e vitit 2015

Kuvend, miratohet me 81 vota pro buxheti dhe paketa fiskale e vitit 2015

1:44 pm | Kuvendi diskutoi dhe miratoi Paketën Fiskale dhe projektbuxhetin e vitit 2015 me 81 vota pro, ndërsa në seancë mungonin…

Rritja e investimeve/ Gjiknuri: Duhet disiplinë financiare. Haxhinasto: Të promovojmë imazhin e vendit

Rritja e investimeve/ Gjiknuri: Duhet disiplinë financiare. Haxhinasto: Të promovojmë imazhin e vendit

1:04 pm | “Për të rritur investimet në vend nuk është e nevojshme vetëm lidhja në letër e…

PD, 31 amendamente për buxhetin 2015. Por i paraqet në Kuvendin e saj paralel

PD, 31 amendamente për buxhetin 2015. Por i paraqet në Kuvendin e saj paralel

3:01 pm | Partia Demokratike thotë se ka 31 amandamente për buzhetin e ri. Kjo u bë me…

Kulture

Fimi “Azem” shfaqet ne Kosove. Se shpejti dhe ne Tirane

Fimi “Azem” shfaqet ne Kosove. Se shpejti dhe ne Tirane

7:02 pm | Në 97 minuta është dhënë premiera e filmit “Azemi”, në Kino ABC , dhe realizatorët presin shikueshmëri, derisa thonë se do të shfaqet edhe në vende tjera, dhe më 10 dhjetor do të jetë edhe në Tiranë. Azemi, vjen nga…

Do të vë bast për Nobelin e Kadaresë, deri sa ai të jetë gjallë

Do të vë bast për Nobelin e Kadaresë, deri sa ai të jetë gjallë

5:24 pm | Nga Christian Lorentzen*   Rrëfimtari i “Muzgut të Perëndive të Stepës” nuk ka emër, por…

Heqja e shatervanit para Bashkise, zbulon pusin e vjeter te qytetit

Heqja e shatervanit para Bashkise, zbulon pusin e vjeter te qytetit

8:38 pm | Heqja e shatërvanit nxori një pus, 14 metra larg ndërtesës së qeverisë bregdetare, nga ana…

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Xhandan Erçetin merr titullin e kalorëses së Arteve dhe Letërsisë.

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Xhandan Erçetin merr titullin e kalorëses së Arteve dhe Letërsisë.

6:11 pm | Presidenti francez Francois Hollande në 2013 e nderoi këngëtaren e njohur me origjinë shqiptare Xhandan…

Blogu TemA

Faqja kryesore e Gazetes TemA

Faqja kryesore