Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
publish
Aktualitet

Spartak Braho: Ja pse e takova në qeli Ballist Morinën dhe çfarë bisedova me të

Spartak Braho: Ja pse e takova në qeli Ballist Morinën dhe çfarë bisedova me të test

9:05 am | Kreu i Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho, ka takuar dje në qelinë e tij, Ballist…

Lorik Cana: Shitja e ndeshjes me Serbinë? Vetëm një budalla mund ta thotë

Lorik Cana: Shitja e ndeshjes me Serbinë? Vetëm një budalla mund ta thotë test

8:59 am | Kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, shprehet se vetëm një budalla mund të thotë që Shqipëria…

Blendi Fevziu rrëfen konspiracionin e madh: Rusët ndërhynë te armenët (Është shkrim serioz, jo Antena)

Blendi Fevziu rrëfen konspiracionin e madh: Rusët ndërhynë te armenët (Është shkrim serioz, jo Antena) test

11:02 pm | Blendi Fevziu ka bërë një shkrim për kualifikimin e Kombëtares. Ai ka qenë në Armeni…

Tifozi kuqezi i dërgon një dhuratë speciale Kombëtares serbe!

Tifozi kuqezi i dërgon një dhuratë speciale Kombëtares serbe! test

9:29 pm | Pas deklaratës së djeshme të kapitenit Lorik Cana se serbët do ta shohin Kombëtaren tonë…

Arrestohet dhe më pas lirohet Albin Kurti

Arrestohet dhe më pas lirohet Albin Kurti test

9:27 pm | E përditësuar – Pas me shume se tre oresh ne polici eshte liruar Albin Kurti.…

Lifestyle

 • FOTOT/ Denise është një seks-bombë test
 • “Lironi Ballistin, lironi Ballistin, por gjykata na liroi Fullanin” test
 • Shah, shuplaka vitheve, seks oral…punonjëset e seksit rrëfehen test
 • FOTO LAJM/ Gazeta suedeze uron kuqezinjtë në shqip test
 • VIDEO/ Atmosferë e zjarrtë dhe …dron! Ja si pritet Kombëtarja në Tiranë test
 • VIDEO/ Pamjet dramatike, dy të rinj filmojnë momentin para vdekjes test
 • Iran, i shtrëngon dorën avokatit, i bëjnë testin e shtatzanisë test
 • FOTO LAJM/ Çmenduria, tifozi bën tatuazh De Biazin dhe lojtarët test
 • FOTO LAJM/ Festimi i çmendur i këtij tifozi shqiptar test
 • Po Fevziu ç’kërkonte në dhomat e zhveshjes së lojtarëve? test
 • VIDEO LAJM/ De Biazi këndon “Xhamadani vija-vija” test
 • VIDEO/ Festë spektakolare e shqiptarëve në SHBA, për fitoren e djeshme test

Rajoni

Arrestohet dhe më pas lirohet Albin Kurti test

Arrestohet dhe më pas lirohet Albin Kurti

9:27 pm | E përditësuar – Pas me shume se tre oresh ne polici eshte liruar Albin Kurti. Ai menjehere eshte drejtuar per te grupi i protestuesve ku dhe ka mbajtur nje fjalim. Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka treguar në detaje për…

Sheshi “Nënë Tereza” shpërthen me britmat “Serbi, Serbi, të q….motrën”

Sheshi “Nënë Tereza” shpërthen me britmat “Serbi, Serbi, të q….motrën” test

5:24 pm | Edhe pse në festë, duket se tifozët shqiptarë nuk e harrojnë humbjen me Serbinë. Gjithë…

INTERVISTA / Arratia e mbesës së Faik Konicës nga Siria: Më ndihmoni, dua pasaportë shqiptare

INTERVISTA / Arratia e mbesës së Faik Konicës nga Siria: Më ndihmoni, dua pasaportë shqiptare test

3:55 pm | Nga Fatmira Nikolli Mona Ajlani është sot 60 vjeçe. Në kokë mban një shami të bardhë,…

Mediat serbe: Ja sa pagoi Shqipëria për fitoren kundër Armenisë

Mediat serbe: Ja sa pagoi Shqipëria për fitoren kundër Armenisë test

12:07 pm | Mediat serbe kanë filluar të shpifin për fitoren e Shqipërisë kundër Armenisë. Telegraf.rs shkruan se…

Sport

Lorik Cana: Shitja e ndeshjes me Serbinë? Vetëm një budalla mund ta thotë test

Lorik Cana: Shitja e ndeshjes me Serbinë? Vetëm një budalla mund ta thotë

8:59 am | Kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, shprehet se vetëm një budalla mund të thotë që Shqipëria e shiti ndeshjen me Serbinë. “Është humbje kohe t’i japësh përgjigje budallenjve. Nuk ja vlen të flasim për to. Le të mendojnë çfarë të duan…

Tifozi kuqezi i dërgon një dhuratë speciale Kombëtares serbe!

Tifozi kuqezi i dërgon një dhuratë speciale Kombëtares serbe! test

9:29 pm | Pas deklaratës së djeshme të kapitenit Lorik Cana se serbët do ta shohin Kombëtaren tonë…

‘Bomba’ e Tares: Mu ofrua stoli i Shqipërisë këtë vit, por e refuzova

‘Bomba’ e Tares: Mu ofrua stoli i Shqipërisë këtë vit, por e refuzova test

7:54 pm | Pak para nisjes së ndeshjes mes Armenisë dhe Shqipërisë, të fituar 3-0 nga kombëtarja jonë…

Ja 6 “sekretet” e kombëtares së drejtuar nga De Biazi

Ja 6 “sekretet” e kombëtares së drejtuar nga De Biazi test

7:49 pm | Nga Corriere Della Sera   Kanë festuar kudo: Në Shqipëri, mes një shiu intensiv, nga…

Ekonomia

Ministria e Energjisë kallëzon penalisht ish-ministrin Florjon Mima dhe Enno Bozdon test

Ministria e Energjisë kallëzon penalisht ish-ministrin Florjon Mima dhe Enno Bozdon

12:16 pm | Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka përmbyllur procesin e auditit lidhur me rregullshmërinë e zbatimit të marrëveshjeve të shitjes së aksioneve të “HEC Ulëz-Shkopetit” dhe “HEC Bistrica 1 e Bristrica 2” tek shoqëria “Kurum International” sha. Nga auditimi është evidentuar…

“Hileja” e biznesit: Në shtator presin dy herë më shumë kupona, por me gjysmën e vlerës

“Hileja” e biznesit: Në shtator presin dy herë më shumë kupona, por me gjysmën e vlerës test

10:06 am | Në shtator janë lëshuar mbi 39.300 kuponë, ose 2.2 herë më shumë se shtatori i…

Një kompani shqiptare në panairin më të madh në Gjermani

Një kompani shqiptare në panairin më të madh në Gjermani test

4:51 pm | Në Keln të Gjermanisë mbahet panairin më i madh botëror i produkteve ushqimore, ndërsa kompania…

VIDEO/ Përballja Tatime-Banka, dueli që dobëson biznesin

VIDEO/ Përballja Tatime-Banka, dueli që dobëson biznesin test

3:17 pm | FORUM/ Flasin për TemA TV: Flobenc Dilaveri, Arjan Kadare dhe Zef Preçi Sekuestrimi apo masat…

Kulture

Fronti Kristian i “shpall luftë” pllakës së Sulejmanit të Madhërishëm test

Fronti Kristian i “shpall luftë” pllakës së Sulejmanit të Madhërishëm

6:47 pm | Nga Lindita Çela Vendimi nga Ministria e Kulturës për të rivendosur një pllakë 5-shekullore që përkujton rindërtimin e kalasë së Lezhës në vitin 1522, solli protesta të zemëruara nga një grup i njohur si “Fronti Kristiandemokrat”, nën udhëheqjen e kandidatit…

Katedralja ku përplaset feja me politikën

Katedralja ku përplaset feja me politikën test

9:28 am | Nga Shaban Maxharraj Një grup të rinjsh që ngjiten shkallëve të mermerta para hyrjes së…

Ndahet nga jeta aktori Lazer Vlashi

Ndahet nga jeta aktori Lazer Vlashi test

5:37 pm | Është ndarë nga jeta në moshën 96-vjeçare aktori Lazër Vlashi. Ai ishte një ndër artistët…

Koineja e gjuhës shqipe

Koineja e gjuhës shqipe test

4:28 pm |   Një studiues i njohur si Nikollë Daka, një pinjoll nga Hoti i burrave kreshnikë, …

Hi-Tech

FOTOT/ Makina e së ardhmes: Dizajneri gjerman sjell Mercedesin pa dritare test

FOTOT/ Makina e së ardhmes: Dizajneri gjerman sjell Mercedesin pa dritare

12:30 pm | Duket si një makinë filmash fantashkencorë por në fakt është një projekt i Mercedesit që mund të bëhet realitet shumë shpejt. Ky model është krijuar nga Mathias Bottcher, dizajner nga Shtutgarti. Ai nuk ka dritare por vetëm dyer, dhe i…

Galaxy S7 do të vijë në tri versione dhe me tre procesorë të ndryshëm

Galaxy S7 do të vijë në tri versione dhe me tre procesorë të ndryshëm test

3:50 pm | Kanë kaluar vetëm pak javë nga prezantimi i Galaxy Note 5 dhe që tani kanë…

Mbyllet Agon Channel. Lajmin e jep Sonila Meço

Mbyllet Agon Channel. Lajmin e jep Sonila Meço test

10:12 am | Agon Channel është mbyllur. Lajmin e ka bërë të ditur Sonila Meço, një nga moderatoret…

Hawking trondit sërish: Apokalipsi do të vijë nga kapitalizmi, jo robotët

Hawking trondit sërish: Apokalipsi do të vijë nga kapitalizmi, jo robotët test

6:59 pm | Nuk do të jenë makinat dhe robotët ato që do të sjellin apokalipsin ekonomik, por…

Bota

Fushata ajrore në Siri, ja ku përplasen SHBA dhe Rusia test

Fushata ajrore në Siri, ja ku përplasen SHBA dhe Rusia

7:52 pm | Sipas Zërit të Amerikës, shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian Federica Mogherini mësohet të ketë thënë se veprimet ushtarake të Rusisë në Siri janë një faktor që e ndryshojnë rrënjësisht lojën dhe që përmbajnë “element tepër shqetësues.” Rusia…

Tension në qiejt sirianë, “Lufta e III Botërore mund të jetë 30 sekonda larg”

Tension në qiejt sirianë, “Lufta e III Botërore mund të jetë 30 sekonda larg” test

1:32 pm | Vijojnë tensionet midis Amerikës dhe Rusisë në Siri. Raportohet se të shtunën koalicioni i SHBA-vë…

“Vritini hebrenjtë në emër të Allahut”, imami “leksion” me thikë në dorë në xhami

“Vritini hebrenjtë në emër të Allahut”, imami “leksion” me thikë në dorë në xhami test

1:17 pm | Të premten e kaluar në një xhami të qytetit Rafah, në Rripin e Gazës së…

Iran, i shtrëngon dorën avokatit, i bëjnë testin e shtatzanisë

Iran, i shtrëngon dorën avokatit, i bëjnë testin e shtatzanisë test

12:54 pm | Një rast tejet i çuditshëm është denoncuar nga Amnisty International. Rasti në fjalë ka ndodhur…

Dossier

Arben Puto: Eliminimi i Mehmet Shehut ishte vendosur që më parë, pritej vetëm sebepi test

Arben Puto: Eliminimi i Mehmet Shehut ishte vendosur që më parë, pritej vetëm sebepi

8:31 pm | Gazeta “Dita” publikon prej dy ditësh pjesë të kujtimeve të historianit Arben Puto. Puto bën kalime të shpejta në periudhën e komunizmit, që edhe botohen në gazetë, për të dhënë disa konkluzione për ngjarje dhe vendime të asaj kohe. Ai…

Misteret e Che Guevarës: Pesë gjëra që duhet të dini për të

1:48 pm | Sot bëhen 48 vjet nga vrasja e Ernesto Che Guevarës, revolucionaristit që frymëzoi breza të…

Dokumenti sekret/ CIA fshehu informacione të rëndësishme për vrasjen e Kennedy-t

Dokumenti sekret/ CIA fshehu informacione të rëndësishme për vrasjen e Kennedy-t test

4:51 pm | Një dokument i deklasifikuar në vitin 2013 hedh dritë mbi devijimin e hetimeve të Komisionit…

New York Times: Njihuni me Ismail Morinen, njeriun e dronit ne Begrad

New York Times: Njihuni me Ismail Morinen, njeriun e dronit ne Begrad test

7:03 pm | New York Times sjell në vigjilje të ndeshjes futbollistike Shqipëri – Serbi një portret të…

Blogu TemA