Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

A ishte personeli i sigurisë së Çeçenisë, përgjegjës për vrasjen e Nemtsovit?

A ishte personeli i sigurisë së Çeçenisë, përgjegjës për vrasjen e Nemtsovit? test

5:31 pm | Për shumë njerëz, në Rusi dhe në perëndim, Kremlini është padyshim  i dyshuari kryesor për…

Nga 21 marsi, ndalohet regjistrimi i makinave me timon në krah të kundërt

Nga 21 marsi, ndalohet regjistrimi i makinave me timon në krah të kundërt test

5:11 pm | Brenda muajit mars, Dogana shqiptare nuk do të lejojë regjistrimin dhe hyrjen në territorin shqiptar…

Asnjë prej të arrestuarve s’pranon autorësinë për vendosjen e tritolit në farmacinë e Bashkim Tahirit

Asnjë prej të arrestuarve s’pranon autorësinë për vendosjen e tritolit në farmacinë e Bashkim Tahirit test

4:46 pm | Katër të arrestuarit për aktet terroriste për ngjarjet e 10 shkurtit në kryeqytet nuk kane…

Xhihadisti John, email gazetës “Mail on Sunday”: Jam një i vdekur që eci

Xhihadisti John, email  gazetës “Mail on Sunday”: Jam një i vdekur që eci test

4:29 pm | Killeri mizor i Shteti Islamik, i njohur si xhihadisti Xhon ka zbuluar se  ai e…

Nga Zallheri për dritat në Kamëz/ MB: Teatër me persona të manipuluar, Paloka të tregojë si ia zhduku shenjat Dedës

Nga Zallheri për dritat në Kamëz/ MB: Teatër me persona të manipuluar, Paloka të tregojë si ia zhduku shenjat Dedës test

3:49 pm | Ministria e Brendshme ka sqaruar opinionin publik se kush ishte personi, i cili ditën e…

La Blance

Lifestyle

Rajoni

Pëfshirja e shqiptarëve në ISIS test

Pëfshirja e shqiptarëve në ISIS

3:19 pm | Po bëhen katër vjet që kur toka e Levantit u trondit nga qeveria diktatoriale e Bashar al Assadit, lufta ndaj të cilit i solli popullit sirian e  me vonë edhe atij irakian mijëra viktima. Si produkt specifik i atyre rrethanave…

Lunacek: Njohja e pavarësisë së Kosovës, kusht për hyrjen e Serbisë në BE

Lunacek: Njohja e pavarësisë së Kosovës, kusht për hyrjen e Serbisë në BE test

1:51 pm | Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek tha se në raportin e ardhshëm për…

Tsipras akuzon qeveritë spanjolle dhe portugeze

Tsipras akuzon qeveritë spanjolle dhe portugeze test

7:48 pm | Kryeministri majtist grek, Alexis Tsipras, e ka akuzuar Spanjën dhe Portugalinë se po udhëheqin konspiracione…

Tsiprasi sfidon Trojkën: Drita falas dhe ushqim për 300 mijë familje

Tsiprasi sfidon Trojkën: Drita falas dhe ushqim për 300 mijë familje test

6:56 pm | Ka nga ata që e shohin si sfidën e radhës që Alexis Tsiprasi i bën…

Sport

De Rossi: Mundim Juventusin, dhe rihapim kampionatin test

De Rossi: Mundim Juventusin, dhe rihapim kampionatin

12:45 pm | Daniele De Rossi ndez sfidën kundër Juventusit e cila luhet nesër në stadiumin “Olimpico” të Romës në orën 20:45. Zëvndëskapiteni i verdhekuqëve është shprehur se Roma e tij, do të dalë trumfuese përballë kryesuesve të kampionatit Juventusit, duke rihapur luftën…

Mançester Siti, ofertë 100 milionë stërlina për sulmuesin Luis Suarez

Mançester Siti, ofertë 100 milionë stërlina për sulmuesin Luis Suarez test

11:58 am | Manchester Siti është duke përgatitur një ofertë marramëndëse për sulmuesin Uruguaian të Barecelonës, Luis Suarez.…

Hanoveri synon blerjen e Elseid Hysajt

Hanoveri synon blerjen e Elseid Hysajt test

8:22 pm | Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj, pritet të largohet nga kampionati italian për atë gjerman. Hanoveri e…

Ja emrat e rinj të listës De Biazi kundër Armenisë

Ja emrat e rinj të listës De Biazi kundër Armenisë test

8:15 pm | Ndeshja me Armeninë, e vlefshme për eliminatoret e EURO 2016, që do të zhvillohet në…

Ekonomia

INTERVISTA/ Gent Sejko: Premtoj një bankë model. S’kam lidhje me politikën test

INTERVISTA/ Gent Sejko: Premtoj një bankë model. S’kam lidhje me politikën

2:49 pm | Nëse në momentin e parë emri i tij si Guvernator i Bankës së Shqipërisë ishte një befasi, sot Gent Sejko mund të numërojë si “asete” të tij edhe votimin gati unanim për të nga Parlamenti, por dhe mbështetjen e hapur…

Gati futja e linjave “Low Cost” të fluturimeve edhe në Shqipëri?

Gati futja e linjave “Low Cost” të fluturimeve edhe në Shqipëri? test

9:20 pm | Nëse vendi ynë arrin që të jetë i pari në rajon për turizmin, këtë atribut…

Lufra apo ne, në gijotinë?!

Lufra apo ne, në gijotinë?! test

4:32 pm | Një shkrim pa autor në rrjetet sociale është kthyer në makth për pak orë për…

Velipoja me impiant të ujërave të zeza

Velipoja me impiant të ujërave të zeza test

1:40 pm | Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto përuroi sot përfundundimin e fazës së parë të…

Kulture

Ndriçim Xhepa rrëfen puthjet e censuruara me Rajmonda Bulkun dhe Matilda Makoçin test

Ndriçim Xhepa rrëfen puthjet e censuruara me Rajmonda Bulkun dhe Matilda Makoçin

12:46 pm | Të putheshe në film përpara viteve ’90 do të thoshte burg, internim apo degdisje në një provincë të largët. Por këto cungime në një film artistik natyrisht që ia humbisnin paksa shkëlqimin edhe filmit më të bukur. Aktori Ndriçim Xhepa…

Akademia e Arteve të Bukureshtit nderon me titullin “Doctor Honoris Causa” Edi Ramën

Akademia e Arteve të Bukureshtit nderon me titullin “Doctor Honoris Causa” Edi Ramën test

2:58 pm | Kryeministri Edi Rama u nderua me titullin Doctor Honoris Causa nga Akademia e Arteve të…

Rama përfshihet në librin e Alastair Campbell: Mirënjohësisht i surprizuar

Rama përfshihet në librin e Alastair Campbell: Mirënjohësisht i surprizuar test

9:50 am | Kryeministri Edi Rama është përfshirë në librin e ri të Alastair Campbell “Fituesit: Dhe si…

U rrëmbyen nga Korea e Veriut për të krijuar filma. Historia e pabesueshme e regjisorit koreanojugor dhe gruas së tij

U rrëmbyen nga Korea e Veriut për të krijuar filma. Historia e pabesueshme e regjisorit koreanojugor dhe gruas së tij test

4:36 pm | Kjo histori që ka ndodhur në Korenë e Veriut ia kalon fantazisë së çdo regjisori…

Hi-Tech

Nga 21 marsi, ndalohet regjistrimi i makinave me timon në krah të kundërt test

Nga 21 marsi, ndalohet regjistrimi i makinave me timon në krah të kundërt

5:11 pm | Brenda muajit mars, Dogana shqiptare nuk do të lejojë regjistrimin dhe hyrjen në territorin shqiptar të automjeteve me timon në krah të djathtë. Masa e parashikuar në ndryshimet e reja të Kodit Rrugor synon të ulë numrin e lartë të…

Vajzat e bukura nuk hanë! / Historia e tmerrshme si Instagram e çoi drejt vdekjes 17 vjeçaren

Vajzat e bukura nuk hanë! / Historia e tmerrshme si Instagram e çoi drejt vdekjes 17 vjeçaren test

5:09 pm | Një adoleshente, e cila ka vuajtur nga anoreksia pasi u fiksua pas fotove nga ‘Thinspiration’ në…

Mos harroni këtë gjë: Po humbasim kujtesën tonë

Mos harroni këtë gjë: Po humbasim kujtesën tonë test

8:14 pm | Shërbimi Federal i Gardës së Rusisë, një trupë që ka si detyrë të mbrojë zyrtarët…

Publikohen imazhet zyrtare të Galaxy S6 dhe S6 Edge

Publikohen imazhet zyrtare të Galaxy S6 dhe S6 Edge test

4:02 pm | Imazhet e shumta të publikuara nga burime jo të sigurta duket se kanë zbehur rëndësinë…

Bota

A ishte personeli i sigurisë së Çeçenisë, përgjegjës për vrasjen e Nemtsovit? test

A ishte personeli i sigurisë së Çeçenisë, përgjegjës për vrasjen e Nemtsovit?

5:31 pm | Për shumë njerëz, në Rusi dhe në perëndim, Kremlini është padyshim  i dyshuari kryesor për vrasjen e 27 shkurtit të liderit të opozitës, Boris Nemtsov. Por, mundësia e lidhjeve çeçene nuk duhet të hidhet poshtë, marrë parasysh kritikat e shpeshta…

Xhihadisti John, email gazetës “Mail on Sunday”: Jam një i vdekur që eci

Xhihadisti John, email  gazetës “Mail on Sunday”: Jam një i vdekur që eci test

4:29 pm | Killeri mizor i Shteti Islamik, i njohur si xhihadisti Xhon ka zbuluar se  ai e…

Zgjedhjet në Estoni nën “kërcënimin” rus

Zgjedhjet në Estoni  nën “kërcënimin” rus test

2:52 pm | Estonezët po votojnë në zgjedhjet e përgjithshme, nën hijen e shqetësimeve të sigurisë shkaktuar nga…

FOTOT/ Mijëra rusë marshojnë në nderim të politikanit të vrarë Boris Nemtsov

FOTOT/ Mijëra rusë marshojnë në nderim të politikanit të vrarë Boris Nemtsov test

1:48 pm | Mijëra  njerëz kanë vendosur lule dhe kanë ndezur qirinj në një urë afër Kremlinit (selisë…

Dossier

Ndriçim Xhepa rrëfen puthjet e censuruara me Rajmonda Bulkun dhe Matilda Makoçin test

Ndriçim Xhepa rrëfen puthjet e censuruara me Rajmonda Bulkun dhe Matilda Makoçin

12:46 pm | Të putheshe në film përpara viteve ’90 do të thoshte burg, internim apo degdisje në një provincë të largët. Por këto cungime në një film artistik natyrisht që ia humbisnin paksa shkëlqimin edhe filmit më të bukur. Aktori Ndriçim Xhepa…

Intervista e rrallë e Ismail Qemalit: Isha si në burg

Intervista e rrallë e Ismail Qemalit: Isha si në burg test

8:17 pm |   Nga Ilir Ikonomi   Kjo është intervista që Ismail bej Vlora i dha një gazetari…

Tri foto nga Durrësi kur erdhi Princi i Uellsit

Tri foto nga Durrësi kur erdhi Princi i Uellsit test

3:52 pm | Ishte data 22 shkurt 1862, kur një jaht mbretëror hyri në Portin e Durrësit. Nga …

Personazhet e gënjeshtërt të 20 Shkurtit!

Personazhet e gënjeshtërt të 20 Shkurtit! test

9:32 am |  Nga Ben Andoni*   Është bërë tashmë një listë personazhesh manipulues me ditën e 20…

Blogu TemA

Nese nje i aferm i juaji do te kishte nevoje per ndihme mjekesore, cilin sherbim shendetsor do te zgjidhnit per te ?

Sheteror?
Privat?
Perse e keni zgjedhur kete spital?