Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Ua morën frymën burrat o gra!

Ua morën frymën burrat o gra!

8:41 pm |   E shtuna kontraverse nga Bledi Mane  fb.com/bledi.mane twitter.com/blediMANE instagram.com/bledimane    Shqi-pë-ri-a, Shqipëria. Emër i…

24 administratorët që do të drejtojnë Tiranën/Veliaj: Hiqni flamujt partiakë

24 administratorët që do të drejtojnë Tiranën/Veliaj: Hiqni flamujt partiakë test

8:34 pm | Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj u prezantoi mbrëmjen e djeshme 24 administratorët që do të…

SOS edhe në Mirditë, riaktivizohet zjarri në Gur të Spaçit, 6 banesa në rrezik

SOS edhe në Mirditë, riaktivizohet zjarri në Gur të Spaçit, 6 banesa në rrezik test

7:56 pm | Edhe në Mirditë situata nga zjarri paraqitet mjaft alarmante. Zjarri i rënë prej ditës së…

Martesa e Clinton-ëve gënjeshtër. E gjitha për karrierë politike

Martesa e Clinton-ëve gënjeshtër. E gjitha për karrierë politike test

7:32 pm | Martesa e Hillary Clinton me burrin e saj Bill është  e gjitha një gënjeshtër. Sipas…

Enigmë fati i 24 vjeçares shqiptare. Zhduket në Angli me foshnjën 5 muajshe

Enigmë fati i 24 vjeçares shqiptare. Zhduket në Angli me foshnjën 5 muajshe test

6:54 pm | Një  nënë e re 24-vjeçare së bashku me foshnjën e saj 5 muajshe rezulton e  zhdukur…

Lifestyle

Rajoni

VIDEO/ Shqiptari që udhëton me autostop prej 3 vitesh test

VIDEO/ Shqiptari që udhëton me autostop prej 3 vitesh

8:49 pm | Një 22 vjeçar nga Kosova prej tre vitesh ka zgjedhur një mënyrë të ndryshme udhëtimi. Nexhmendin Kalisi, nga Hani i Elezit, ka shfrytëzuar autostopin për të udhëtuar nga komuna e tij deri në qytetin e Shkupit. Ai, në historinë e…

Paditet Enver Hasani dhe Instituti për Studime Ndërkombëtare në Tiranë, për fallsifikim dhe përfitim të paligjshëm

Paditet Enver Hasani dhe Instituti për Studime Ndërkombëtare në Tiranë, për fallsifikim dhe përfitim të paligjshëm test

6:09 pm |   Prokuroria e Kosovës ka ngritur nja akt padi ndaj ish rektori i Universitetit të…

Isa Mustafa: Votimi i Gjykatës Speciale, hap një kapitull të ri për Kosovën

Isa Mustafa: Votimi i Gjykatës Speciale, hap një kapitull të ri për Kosovën test

4:51 pm | Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e sotshme të rregullt miratoi unanimisht propozimin për…

Imigrantët dhe muri ndarës në kufirin hungarez

Imigrantët dhe muri ndarës në kufirin hungarez test

2:55 pm | Qindra mijëra emigrantë nga Lindja e Mesme në përpjekje për t’u shpëtuar luftimeve dhe varfërisë,…

Sport

I pari i “Plisave”: Polakët na provokuan ndaj nisi incidenti test

I pari i “Plisave”: Polakët na provokuan ndaj nisi incidenti

5:14 pm | Sipas udhëheqësit të “Plisave”Albert Kastrati, tifozët polakë provokuan shqiptarët dhe ndaj ndodhën edhe incidentet gjatë ndeshjes mes Kukësit dhe Legias. I njohur si “Tigri”, Kastrati ka thënë se  “Thjesht ata kanë provokuar. I kanë shqetësuar njerëzit nëpër Tiranë, ua kanë…

Diego Maradona: Duhet të luftojmë kundër mafias në FIFA

Diego Maradona: Duhet të luftojmë kundër mafias në FIFA test

4:56 pm | Agjentinasi Diego Armando Maradona, njëri nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave, tha se dëshiron…

VIDEO/Kukësi-Legia, sherri në stadium mes tifozëve

VIDEO/Kukësi-Legia, sherri në stadium mes tifozëve test

2:18 pm | Ndeshja mes Kukësit dhe Legias u ndërpre mbrëmjen e djeshme në stadiumin Qemal Stafa për…

Gledi Mici për TemA TV: Më vjen keq që ndeshja u ndërpre në momentin më të bukur. Shpresoj që UEFA të mos na japë një ndëshkim të rëndë

Gledi Mici për TemA TV: Më vjen keq që ndeshja u ndërpre në momentin më të bukur. Shpresoj që UEFA të mos na japë një ndëshkim të rëndë test

11:45 am | Nga Fatjon Baze Aventura e skuadrës së Kukësit në Europë kthehet në një mankth. Gjestet…

Ekonomia

Ekonominë nuk e komandon më askush test

Ekonominë nuk e komandon më askush

6:11 pm | Nga Roberto Sommella “Huffingtonpost.it” Asnjëherë më parë si në javët e fundit, bota është në kthetrat e lëvizjeve të forta në tregje, që nuk duket të kenë as logjikë dhe as një regji nga prapa. Është pasoja e transferimit të…

FMN: Deri në tetor të përmirësohet mbledhja e taksave

FMN: Deri në tetor të përmirësohet mbledhja e taksave test

3:42 pm | Fondi Monetar Ndërkombëtar sqaron për herë të parë në publik pse nuk e nënshkroi marrëveshjen…

Elbasan-Tiranë/Haxhinasto: Kompania greke jo korrekte, mund të prishim kontratën

Elbasan-Tiranë/Haxhinasto: Kompania greke jo korrekte, mund të prishim kontratën test

12:10 pm | Ministri i Transportit Edmond Haxhinasto paralajmëron prishjen e kontratës mes Qeverisë shqiptare dhe kompanisë greke…

Ahmetaj pret Ministrin e Jashtëm të Bosnje–Hercegovinës. “Avancim i Procesit të Berlinit dhe nxitja e bashkëpunimit ekonomik në fokus”

Ahmetaj pret Ministrin e Jashtëm të Bosnje–Hercegovinës. “Avancim i Procesit të Berlinit dhe nxitja e bashkëpunimit ekonomik në fokus” test

6:27 pm | Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes Arben Ahmetaj priti në një takim zyrtar…

Kulture

30 vjet puthje në New York test

30 vjet puthje në New York

5:02 pm | Një metropol i madh mund të rrëfehet në shumë mënyra. Matt Weber filloi të bëjë  fotografi në vitin 1978, ndërsa  punonte si taksist në të njëjtën kohë. Në këto vite ai ka dokumentuar çdo gjë: vetminë, dhunën, margjinalizimin. Por, në…

FOTO/ Afganistani para pushtimit sovjetik, një vend i emancipuar dhe i qetë

FOTO/ Afganistani para pushtimit sovjetik, një vend i emancipuar dhe i qetë test

12:19 pm | Këto foto tregojnë jetën në Afganistan para pushtimit sovjetik të vitit 1979. Ato vijnë nga  Dr…

FOTO/ Jahti luksoz francez, 70 metra i gjatë ndalet në Sarandë

FOTO/ Jahti luksoz francez,  70 metra i gjatë ndalet në Sarandë test

5:46 pm | Në portin e Sarandës është ankoruar një jaht super luksoz mbi 70 metra i gjatë.…

Shkodranët vdisnin nga uria më 1913

Shkodranët vdisnin nga uria më 1913 test

2:19 pm | Një nga betejat kryesore gjatë Luftërave Ballkanike ishte ajo për marrjen e Shkodrës. Rreth 25.000…

Hi-Tech

Zbulimi i fundit i Wikileaks: NSA ka spiunuar qeverinë japoneze test

Zbulimi i fundit i Wikileaks: NSA ka spiunuar qeverinë japoneze

5:21 pm | Të premten Wikileaks ka zbuluar se Agjencia Kombëtare për Siguri e SHBA-ve (NSA), e ka spiunuar qeverinë dhe kompanitë private në Japoni. Në publikimin e quajtur “Target Tokyo”, Wikileaks ka spjeguar se shënjestër e NSA-së kanë qenë më shumë se…

Droni i Facebook që shpërndan internet në një rreze prej 50km

Droni i Facebook që shpërndan internet në një rreze prej 50km test

5:18 pm | Aquila ka krahët e një Boeing 737 por sigurisht që nuk mban pasagjerë dhe është…

Lançohet Windows 10: “Era e re” për kompjuterat personal

Lançohet Windows 10: “Era e re” për kompjuterat personal test

1:17 pm | Lançimi i Windows 10 sipas shefit ekzekutiv të Microsoft, Satya Nadella, është nisja e “një…

Studim/ Përdorimi i tepruar i mediave sociale çon në probleme të rënda të shëndetit mendor

Studim/ Përdorimi i tepruar i mediave sociale çon në probleme të rënda të shëndetit mendor test

11:28 am | Adoleshentët që përdorin faqet e mediave sociale për dy ose më shumë orë në ditë,…

Bota

Martesa e Clinton-ëve gënjeshtër. E gjitha për karrierë politike test

Martesa e Clinton-ëve gënjeshtër. E gjitha për karrierë politike

7:32 pm | Martesa e Hillary Clinton me burrin e saj Bill është  e gjitha një gënjeshtër. Sipas një eksperti të Shërbimeve Sekrete martesa mes tyre po “shtyhet”  vetëm për përfitimet e fushatës presidenciale Robert Kessler ka zbuluar se çifti  Clinton ka hyrë…

Ofensiva e vonuar turke mbi ISIS sipas motos: Me një gur vras dy zogj…

Ofensiva e vonuar turke mbi ISIS sipas motos: Me një gur vras dy zogj… test

6:07 pm | Turqia po bombardon si Shtetin islamik, ashtu edhe kurdët e lidhur me luftëtarët që po…

Zbulimi i fundit i Wikileaks: NSA ka spiunuar qeverinë japoneze

Zbulimi i fundit i Wikileaks: NSA ka spiunuar qeverinë japoneze test

5:21 pm | Të premten Wikileaks ka zbuluar se Agjencia Kombëtare për Siguri e SHBA-ve (NSA), e ka…

E veja e Litvinenkos: Putini urdhëroi vrasjen e burrit tim

E veja e Litvinenkos: Putini urdhëroi vrasjen e burrit tim test

2:53 pm | Avokati i të vesë së ish-agjentit të KGB-së Aleksander Litvinenko, ka thënë se presidenti rus…

Dossier

FOTO/ Afganistani para pushtimit sovjetik, një vend i emancipuar dhe i qetë test

FOTO/ Afganistani para pushtimit sovjetik, një vend i emancipuar dhe i qetë

12:19 pm | Këto foto tregojnë jetën në Afganistan para pushtimit sovjetik të vitit 1979. Ato vijnë nga  Dr William Podlich, i cili  mori një leje dy vjeçare të firmosur nga Universiteti i Arizonës, për të punuar me UNESCO-n e për të dhënë mësim…

Konferenca e Londrës, 102 vjet nga ndarja e trojeve shqiptare

Konferenca e Londrës, 102 vjet nga ndarja e trojeve shqiptare test

10:32 am | Konferenca e Ambasadorëve i filloi punimet në dhjetor të 1912-s, duke vazhduar deri më 29…

Dëshmitarë të historisë: Vrasja e Jul Çezarit

Dëshmitarë të historisë: Vrasja e Jul Çezarit test

1:46 pm | Rrëfimi i Nikolaut të Damaskut për momentin e vrasjes së Perandorit Në janar të vitit…

25 vjet më parë: Eksodi ambasadave dhe mbrojtja e pushtetit “me çdo kusht!”

25 vjet më parë: Eksodi ambasadave dhe mbrojtja e pushtetit “me çdo kusht!” test

5:12 pm | Vera e 25 viteve më parë ka qenë e ngarkuar me disa ngjarje të nxehta…

Blogu TemA