Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

FOTO/ Prezantimi i kandidatit, Rama: Vota për Ndonin është votë për të ardhmen e Këlcyrës

FOTO/ Prezantimi i kandidatit, Rama: Vota për Ndonin është votë për të ardhmen e Këlcyrës test

9:59 pm | Rama ka prezantuar sot kandidatin e ASHE në Këlcyrë Klement Ndoni. Sipas Ramës duke votuar…

Dashamir Shehi kritikon punën e Bashës: Tirana është ndotur fizikisht

Dashamir Shehi kritikon punën e Bashës: Tirana është ndotur fizikisht test

8:52 pm | Kryetari i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, megjithëse është pjesë e koalicionit të…

FOTO/ Zeni “sulmon” gazetaren Desada Metaj, pasi shprehet skeptike për përfshirjen e tij në politikë

FOTO/ Zeni “sulmon” gazetaren Desada Metaj, pasi shprehet skeptike për përfshirjen e tij në politikë test

8:32 pm | Shkëlzen Berisha si çdo pjesëtar i familjes me të njëjtin mbiemër bën publike ambiciet e…

Mes mesias dhe djallit

Mes mesias dhe djallit test

8:20 pm | Joseph Blatter ka luajtur edhe futboll. Në vitet 1960 për FC Visp si sulmues. Në…

PD: Rama po shkel standardet zgjedhore, të reagojnë Ambasadat dhe ODIHR

PD: Rama po shkel standardet zgjedhore, të reagojnë Ambasadat dhe ODIHR test

7:32 pm | Partia Demokratike i bën thirrje ODIHR-it, Ambasadës së Shteteve të Bashkuara, ambasadave të vendeve të Bashkimit…

La Blance

Lifestyle

Rajoni

INTERVISTA/ Zaev: Shqiptarët e dënuar në rastin “Monstra” janë të pafajshëm test

INTERVISTA/ Zaev: Shqiptarët e dënuar në rastin “Monstra” janë të pafajshëm

6:51 pm | Zoran Zaev është kryetar i Partisë Socialdemokrate të Maqedonisë. Përmes publikimit të bisedave telefonike të qeverisë ai ka shkaktuar krizën, e cila aktualisht po e trondit Maqedoninë. Në intervistë me «Zeit Online», portalin e gazetës së përjavshme gjermane «Die Zeit»,…

Rama-Vuçiç nënshkruajnë protokollin për autostradën Durrës-Nish brenda 15 ditëve

Rama-Vuçiç nënshkruajnë protokollin për autostradën Durrës-Nish brenda 15 ditëve test

3:37 pm | Kryeministrat e Shqipërisë dhe Serbisë, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiç, brenda 15 ditësh do të…

Daçiç flet për ndarje të Kosovës: Kosova të marrë territorin në jug të lumit Ibër, kurse Serbisë t’i dorëzohet veriu

Daçiç flet për ndarje të Kosovës: Kosova të marrë territorin në jug të lumit Ibër, kurse Serbisë t’i dorëzohet veriu test

10:04 am | Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka thënë se idesë së autonomisë së Kosovës, të…

Grekët të shqetësuar për paratë, radhë në marrjen e pensioneve

Grekët të shqetësuar për paratë, radhë në marrjen e pensioneve test

9:16 pm | Nën frikën e zërave se paratë në arkat e shtetit po mbarohen dhe vendi mund…

Sport

Mes mesias dhe djallit test

Mes mesias dhe djallit

8:20 pm | Joseph Blatter ka luajtur edhe futboll. Në vitet 1960 për FC Visp si sulmues. Në klubin e tij të vendlindjes, ai ishte edhe trajner. Asokohe askush nuk e merrte me mend, se ai do të bëhej dikur funksionari më i…

UEFA, 50 mijë euro gjobë Shqipërisë. Parrulla raciste dhe flakadanë në fushë, në ndeshjen ndaj Armenisë

UEFA, 50 mijë euro gjobë Shqipërisë. Parrulla raciste dhe flakadanë në fushë, në ndeshjen ndaj Armenisë test

2:27 pm | Komisioni i Disiplines së UEFA-s ka gjobitur Federatën Shqiptare të Futbollit me 50 mijë euro…

Blatter sulmon Europën dhe SHBA-në: Unë i fal të gjithë, por nuk harroj

Blatter sulmon Europën dhe SHBA-në: Unë i fal të gjithë, por nuk harroj test

1:00 pm | Një ditë pas zgjedhjes së tij për herë të pestë në krye të FIFA-s, Sepp…

Mafia e futbollit

Mafia e futbollit test

10:08 am | Nga Ian Buruma E vetmja surprpizë në lidhje me arrestimin e shtatë zyrtarëve të FIFA-s…

Ekonomia

Ahmetaj zgjedh Vlorën për të prezantuar masat për sezonin turistik test

Ahmetaj zgjedh Vlorën për të prezantuar masat për sezonin turistik

6:32 pm | Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, ishte sot në Vlorë, ku ka prezantuar masat që do të ndërmerren nga MZHETTS dhe agjencitë e saj të varësisë, por edhe nga institucionet e tjera, në kuadër të sezonit…

Rama-Vuçiç nënshkruajnë protokollin për autostradën Durrës-Nish brenda 15 ditëve

Rama-Vuçiç nënshkruajnë protokollin për autostradën Durrës-Nish brenda 15 ditëve test

3:37 pm | Kryeministrat e Shqipërisë dhe Serbisë, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiç, brenda 15 ditësh do të…

Haxhinasto-Brajovic: Kufiri për ne nuk do të ekzistojë, bashkëpunim i ngushtë ndërkufitar

Haxhinasto-Brajovic: Kufiri për ne nuk do të ekzistojë, bashkëpunim i ngushtë ndërkufitar test

11:56 am | Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto, i shoqëruar nga homologu i tij malazez Brajovic, ka inspektuar…

Euromoney: Shqipëria përmirësohet me 6 pozicione në renditjen e vendeve sipas rrezikut. Rrezikohet nga Greqia dhe Italia

Euromoney: Shqipëria përmirësohet me 6 pozicione në renditjen e vendeve sipas rrezikut. Rrezikohet nga Greqia dhe Italia test

9:28 am | Shqipëria është përmirësuar gjashtë pozicione në renditen e vendeve sipas rrezikut, që nga 2014, duke…

Kulture

Ahmetaj zgjedh Vlorën për të prezantuar masat për sezonin turistik test

Ahmetaj zgjedh Vlorën për të prezantuar masat për sezonin turistik

6:32 pm | Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, ishte sot në Vlorë, ku ka prezantuar masat që do të ndërmerren nga MZHETTS dhe agjencitë e saj të varësisë, por edhe nga institucionet e tjera, në kuadër të sezonit…

Një atelie origjinale bizhuterish (FOTO)

Një atelie origjinale bizhuterish (FOTO) test

4:48 pm | Ajo është një vajzë shumë trendy, por edhe origjinale, të cilat janë shumë të rëndësishme…

Elhaida, Miriam Cani, Dudaj dhe Vikena Kamenica mbështesin Veliajn: Energjia që i duhet Tiranës

Elhaida, Miriam Cani, Dudaj dhe Vikena Kamenica mbështesin Veliajn: Energjia që  i duhet Tiranës test

4:10 pm | Këngëtarja shkodrane Elhaida Dani shfaqet në mbështetje të kandidatit të majtë për Tiranën Erion Veliaj.…

Shqipëria marrëveshje me “Palazzo Spinelli” për mbrojtjen e monumenteve të kulturës

Shqipëria marrëveshje me “Palazzo Spinelli” për mbrojtjen e monumenteve të kulturës test

7:30 pm | Në ambientet e Ministrisë së Kulturës u nënshkrua sot  marrëveshja e bashkëpunimit mes Ministrisë së…

Hi-Tech

Aplikacioni që ju tregon se sa i njihni ju kandidatët për qytetin tuaj test

Aplikacioni që ju tregon se sa i njihni ju kandidatët për qytetin tuaj

3:35 pm | Informacioni po kalon gjithmonë e më shumë nëpërmjet teknologjisë. Keni menduar ndonjëherë, a i njihni kandidatët e qytetit tuaj? A i njihni problemet e qytetit tuaj? Për këtë kanë menduar një grup të rinjsh me në krye Arbër Rrapin që kanë…

Fushata, propozohen gjoba ndaj 5 televizioneve/ Nuk respektuan balancën në transmetimet live

Fushata, propozohen gjoba ndaj 5 televizioneve/ Nuk respektuan balancën në transmetimet live test

11:39 am | Nje pjesë e anetarëve të Bordit të Monitorimt të Medias kërkojnë supergjoba për 5 televizione…

Lenovo sjell në treg tri modele të reja laptopësh me kosto të ulët

Lenovo sjell në treg tri modele të reja laptopësh me kosto të ulët test

4:09 pm | Në 28 maj në Beijing, Lenovo do të mbaje eventin ‘Lenovo Tech World’, në të…

Çipa prej druri? Ato premtojnë energji ‘të gjelbërt’

Çipa prej druri? Ato premtojnë energji ‘të gjelbërt’ test

4:08 pm | Hulumtuesit amerikanë dhe kinezë kanë mundur të ndërtonin një lloj çipi i cili përbëhet plotësisht…

Bota

Guinness / Erdogan dhe Davutoglu, posterin më të madh në botë test

Guinness / Erdogan dhe Davutoglu, posterin më të madh në botë

7:44 pm | Anëtarët e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) kanë përgatitur një poster 4 709 metra katrorë ku presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan dhe kryeministri Ahmet Davutoglu janë krah për krah, në ndërkohë që ky poster ka hyrë edhe në…

“Lista e zezë ruse, arbitrare dhe e pajustifikuar”

“Lista e zezë ruse,  arbitrare dhe e pajustifikuar” test

7:22 pm | Lista e zezë ruse është plotësisht arbitrare dhe e pajustifikuar, para së gjithash me mungesa…

Një tërmet 8,5 ballë Rihter trondit Japoninë

Një tërmet 8,5 ballë Rihter trondit Japoninë test

7:09 pm | Një tërmet me magnitudë 8,5 ballë të shkallës Rihter tronditi një numër ishujsh pranë Tokios…

SHBA kërkon ndërprerjen e menjëhershme të ndërtimit të ishujve në detin e Kinës Jugore

SHBA kërkon ndërprerjen e menjëhershme të ndërtimit të ishujve në detin e Kinës Jugore test

2:41 pm | SHBA-ja kërkoi sot një ndërprerje të menjëhershme dhe afatgjatë të punimeve për ndërtimin nga Kina të…

Dossier

INTERVISTA/ Hubert Vedrine: Kur dështuam të bindim Millosheviçin test

INTERVISTA/ Hubert Vedrine: Kur dështuam të bindim Millosheviçin

6:32 pm | Hubert Vedrine është një ndër ministrat e jashtëm më jetëgjatë të Francës, në dy dekadat e fundit. Socialist, 68 vjeç, bashkëpunëtor i ngushtë i ish-Presidentit François Mitterrand, Vedrine shërbeu për pesë vjet rresht (1997-202), si ministër i jashtëm i kabinetit…

Një libër për dy familje shqiptare në Perandorinë Osmane, që askush tjetër nuk do të mund ta shkruante përveç Noel Malcolmit

Një libër për dy familje shqiptare në Perandorinë Osmane, që askush tjetër nuk do të mund ta shkruante përveç Noel Malcolmit test

2:10 pm | Agjentë të Perandorisë: kalorës, kusarë, jezuitë dhe spiunë në botën mesdhetare të fundshekullit të gjashtëmbëdhjetë.…

Tirana e paraluftës, më shumë librari sesa kryeqyteti i sotëm i internetit

Tirana e paraluftës, më shumë librari sesa kryeqyteti i sotëm i internetit test

10:11 am | Ka pasur aq shumë librari të njohura dikur, saqë Tirana vetëm në vitin 2015 mundi…

FOTO LAJM/ “Sali, shihe krimin tënd në fytyrën time”

FOTO LAJM/ “Sali, shihe krimin tënd në fytyrën time” test

1:06 pm | Erjon Braçe ka kujtuar 26 majin e vitit 1996, kur Sali Berisha manipuloi zgjedhjet dhe…

Blogu TemA

Votoni kandidatin tuaj per Tiranen
Votoni kandidaten tuaj per Shkodren
Votoni kandidatin tuaj per Durresin