Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Gjykata e Strasburgut dënon qeverinë malazeze: Dhunuat shqiptarët me “Fluturimin e Shqiponjës”!

Gjykata e Strasburgut dënon qeverinë malazeze: Dhunuat shqiptarët me “Fluturimin e Shqiponjës”! test

1:09 pm | Gjykata e Strasburgut ka rrëzuar qeverinë malazeze, e cila 9 vjet më parë kreu një…

Pirro Lutaj dhe Asllan Dogjani, përplasje fizike në Komisionin e Sigurisë

Pirro Lutaj dhe Asllan Dogjani, përplasje fizike në Komisionin e Sigurisë test

12:38 pm | Mbledhja e Komisionit të Sigurisë ditën e sotme është përfshirë nga një zënkë mes deputetëve…

Tirana e ka humbur rëndësinë strategjike për SHBA?

Tirana e ka humbur rëndësinë strategjike për SHBA? test

12:32 pm | Sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Kerry do të nisë nga 1 dhjetori një tur vizitazh…

PD: Brenda policisë së Vlorës u grabit furgoni me 800 kg hashash

PD: Brenda policisë së Vlorës u grabit furgoni me 800 kg hashash test

12:25 pm | Partia Demokratike thotë se pak ditë më parë, brenda ambienteve të policisë në Vlorë është…

VIDEO/ Ja audio e paralajmërimit të ushtarëve turq për avionin rus

VIDEO/ Ja audio e paralajmërimit të ushtarëve turq për avionin rus test

12:12 pm | Në media është publikuar audio e paralajmërimit të ushtarëve turq për avionin rus, para se…

Lifestyle

Politika

Pirro Lutaj dhe Asllan Dogjani, përplasje fizike në Komisionin e Sigurisë test

Pirro Lutaj dhe Asllan Dogjani, përplasje fizike në Komisionin e Sigurisë

12:38 pm | Mbledhja e Komisionit të Sigurisë ditën e sotme është përfshirë nga një zënkë mes deputetëve Pirro Lutaj dhe Asllan Dogjani. Ata kanë fyer njëri-tjetrin dhe tonet e larta janë dëgjuar deri në korridor, ndërsa mbledhja zhvillohej me dyer të mbyllura.…

Tirana e ka humbur rëndësinë strategjike për SHBA?

Tirana e ka humbur rëndësinë strategjike për SHBA? test

12:32 pm | Sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Kerry do të nisë nga 1 dhjetori një tur vizitazh…

PD: Brenda policisë së Vlorës u grabit furgoni me 800 kg hashash

PD: Brenda policisë së Vlorës u grabit furgoni me 800 kg hashash test

12:25 pm | Partia Demokratike thotë se pak ditë më parë, brenda ambienteve të policisë në Vlorë është…

Fatos Klosi: Deputetët tanë e pinë drogën në vend të duhanit

Fatos Klosi: Deputetët tanë e pinë drogën në vend të duhanit test

9:48 am | Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi, thotë se debate për testin e drogës është një farsë.…

Rajoni

Gjykata e Strasburgut dënon qeverinë malazeze: Dhunuat shqiptarët me “Fluturimin e Shqiponjës”! test

Gjykata e Strasburgut dënon qeverinë malazeze: Dhunuat shqiptarët me “Fluturimin e Shqiponjës”!

1:09 pm | Gjykata e Strasburgut ka rrëzuar qeverinë malazeze, e cila 9 vjet më parë kreu një operacion të dhunshëm ndaj shqiptarëve të Malësisë në rrethinat e Tuzit, ku si pasojë u arrestuan disa persona dhe më pas një i moshuar vdiq…

Mediat serbe: Thaçi dhe Ditmir Bushati, sherr me Daçiçin në Berlin!

Mediat serbe: Thaçi dhe Ditmir Bushati, sherr me Daçiçin në Berlin! test

10:10 am | Në takimin vjetor të ministrave të Jashtëm të Evropës Juglindore në Berlin pati një indicet…

Bllokimi i produkteve shqiptare/ Tirana i jep ultimatum, Shkupi reagon dhe heq embargon

Bllokimi i produkteve shqiptare/ Tirana i jep ultimatum, Shkupi reagon dhe heq embargon test

8:58 pm | Pas bllokimit për të dytën herë brenda një muaji të produkteve shqiptare nga pala maqedonase,…

Kosovë, krerët myslimanë të rajonit: ISIS, rrymë kundër Islamit

Kosovë, krerët myslimanë të rajonit: ISIS, rrymë kundër Islamit test

5:52 pm | Në një kohë kur e gjithë Europa, përfshirë Kosovën, ka rritur alarmin e sigurisë, udhëheqësit…

Sociale

Veliaj inspekton masat tek “Don Bosko”: Këto, 48 orët më të vështira test

Veliaj inspekton masat tek “Don Bosko”: Këto, 48 orët më të vështira

12:01 pm | Kreu i bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj është shprehur se 48 orët e ardhshme janë më të vështira për kryeqytetin, për shkak të reshjeve të dendura që kanë nisur. Ai ka inspektuar masat e mara në zonën e “Don Boskos”,…

Bashkia e Tiranës merr masa/ Ditën e nesërme parashikohen reshje të dendura shiu

Bashkia e Tiranës merr masa/ Ditën e nesërme parashikohen reshje të dendura shiu test

9:01 pm | Bashkia e Tiranës ka njoftuar për masat e marra për ditën e nesërme (e mëkurë)…

Rrëfimi i një xhihadisti të penduar: Si shpëtova nga rruga drejt ferrit

Rrëfimi i një xhihadisti të penduar: Si shpëtova nga rruga drejt ferrit test

8:23 pm | “Gabimi më i madh në jetën time ishte të shkoja në Afganistan, pak para sulmeve…

REAGIMI/ Koncesionin për sterilizimin e ka fituar një bashkim kompanish, udhëhequr nga “Servizi Italia Spa”, me një përvojë 30-vjeçare ndërkombëtare

REAGIMI/ Koncesionin për sterilizimin e ka fituar një bashkim kompanish, udhëhequr nga  “Servizi Italia Spa”,  me një përvojë 30-vjeçare ndërkombëtare test

6:53 pm | Faqja e qeverise Transparenca,al  reagon pas shkrimit te BIRN mbi koncesionin e sterilizimit, duke theksuar…

Kronika

Itali/ Hyri për të vjedhur një vilë, vritet Valentin Frrokaj. Ishte dënuar përjetë, por u arratis nga burgu i Palermos test

Itali/ Hyri për të vjedhur një vilë, vritet Valentin Frrokaj. Ishte dënuar përjetë, por u arratis nga burgu i Palermos

11:33 am | Valentin Frrokaj, i dënuari me burg përjetë në Itali, është vrarë mbrëmjen e djeshme teksa ka hyrë në banesën e një tregtari bizhuterish. Ngjarja ka ndodhur në komunën Lucino di Rodano në provincën e Milanos. 37-vjecari shqiptar  është vrarë me armë zjarri në…

Manjani shkarkon një tjetër drejtor burgu

Manjani shkarkon një tjetër drejtor burgu test

11:00 am | Pas drejtorit të burgut të Drenovës, një tjetër drejtor është shkarkuar. Sipas burimeve zyrtare, është…

Misteri i zhdukjes së Indrit Fortuzit dhe historia e trishtë e rënies së një ylli

Misteri i zhdukjes së Indrit Fortuzit dhe historia e trishtë e rënies së një ylli test

10:55 am | Prej dy ditësh në media qarkullojnë lajme për ish-futbollistin e njohur të Tiranës dhe Kombëtares,…

HISTORIA/ Financierja u vetëplagos në mes të Tiranës, nuk mund t’i kthente borxhin të atit

HISTORIA/ Financierja u vetëplagos në mes të Tiranës, nuk mund t’i kthente borxhin të atit test

10:20 am | Pasditen e djeshme, Policia e Tiranës mori njoftim, se një femër ishte plagosur dhe grabitur…

Sport

Njeriu më i urryer në Francë! Pështyu pas këndimit të himnit test

Njeriu më i urryer në Francë! Pështyu pas këndimit të himnit

4:59 pm | Telashet nuk mbarojnë për Karim Benzema. Këtë radhë, sulmuesi francez është vënë në shënjestrën e kritikave të ashpra të eurodeputetes franceze Nadine Morano, e cila kërkoi përjashtimin e përhershëm të tij nga përfaqësuesja, pasi në sfidën me Anglinë pështyu në…

“Je suis Paris”, PSG me fanellë të veçantë ndaj Malmoe

“Je suis Paris”, PSG me fanellë të veçantë ndaj Malmoe test

2:41 pm | Në Lorient të Shtunën, luajtën me sloganin “Je Suis Paris” nën stemën e fanellës dhe…

Klodian Duro trajneri i ri i Kukësit

Klodian Duro trajneri i ri i Kukësit test

2:21 pm | Pas shkarkimit të trajnerit brazilian, Marcelo Trosi, kukësi ka gjetur menjëherë zëvëdësuesin e tij. Stafi…

Shqiptari De Biasi: Do të eliminojmë Italinë në Euro 2016

Shqiptari De Biasi: Do të eliminojmë Italinë në Euro 2016 test

11:17 am | Duartrokitje pa fund për Gianni De Biasi-n, i ftuar nderi në “Galanë e Futbollit të…

Ekonomia

Porti i Durrësit, bum anijesh luksoze test

Porti i Durrësit, bum anijesh luksoze

11:47 am | Në periudhën janar – tetor të këtij viti në portin e Durrësit janë ankoruar 1547 mjete lundruese të tipeve të ndryshme ose 66 më shumë se e njëjta periudhë e vitit të kaluar. Po në këtë terminal janë ankoruar 891…

Avokatura e Shtetit reagon per çështjen Bankers: Po përgatitemi për Arbitrazh

Avokatura e Shtetit reagon per çështjen Bankers: Po përgatitemi për Arbitrazh test

7:15 pm | Avokatura e Shtetit ka reaguar pas njoftimeve se Bankers ka fituar çështjen në arbitrazh me…

Buxheti nuk është vetëm rrugë, rrugë, rrugë. E bëri Berisha dhe dështoi

Buxheti nuk është vetëm rrugë, rrugë, rrugë. E bëri Berisha dhe dështoi test

7:12 pm | Nga Erjon Braçe   Buxheti nuk është vetëm rrugë, rrugë, rrugë. E bëri Berisha dhe…

Pezullohen nga detyra krerët e Doganës në Sarandë, Fier dhe Vlorë

Pezullohen nga detyra krerët e Doganës në Sarandë, Fier dhe Vlorë test

6:09 pm | Për shkak të mosrealizimit të të ardhurave për 10 mujorin e 2015-s, janë pezulluar nga puna disa…

Kulture

Një “Shqiponjë e Artë” për satirën e Kapexhiut test

Një “Shqiponjë e Artë” për satirën e Kapexhiut

9:10 am | Klik  Ekspo Group nderon karikaturistin e gazetës Mapo me medalje. Agolli: Vetëm të mençurit e kuptojnë satirën Ekspozita e Karikaturave të Bujar Kapexhiut në këndin e Universitetit Europian të Tiranës dhe Fondacionit Mapo në Panairin Klik Ekspo Group nuk tërhoqi…

INTERVISTA/ Kadare: E dija që spiunohesha, më paralajmëroi në një rast dhe djali i Mehmet Shehut

INTERVISTA/ Kadare: E dija që spiunohesha, më paralajmëroi në një rast dhe djali i Mehmet Shehut test

9:40 pm | Ismail Kadare intervistë për programin “Studio e  Hapur” të Eni Vasilit Zoti Kadare është botuar…

Zululand/ Ku ndryshon ISIS nga grupet e tjera terroriste. Mimoza Xharo: ISIS ngjan më tepër me një organizatë mafioze

Zululand/ Ku ndryshon ISIS nga grupet e tjera terroriste. Mimoza Xharo: ISIS ngjan më tepër me një organizatë mafioze test

8:32 pm | Emisioni Zululand i gazetarit Mustafa Nano, ka vijuar këtë të martë të trajtojë temën e…

Fjala magjepse e Heminguejt ditën që mori çmimin Nobel!

Fjala magjepse e Heminguejt ditën që mori çmimin Nobel! test

3:29 pm | Ne, shkrimtarët, kemi jetë të vetmuar. Fjala e Ernest Heminguejit në ceremoninë e “Nobelit” Nga…

Hi-Tech

Qeveria vendos të regjistrojë IMEI-n, numrin që mundëson përgjimin e celularëve test

Qeveria vendos të regjistrojë IMEI-n, numrin që mundëson përgjimin e celularëve

5:14 pm | Nga Gjergj Erebara Plani i qeverisë për krijimin e një databaze me të gjithë numrat e identifikimit unik të telefonave celularë, IMEI, me qëllim, luftën kundër evazionit fiskal në këtë segment tregu, u kthye sërish një vit pasi vetë qeveria…

Anketa/ 45% e shqiptarëve përdorin rrjetet sociale, lëmë pas vende si si Zvicra, Franca, Italia, Spanja

Anketa/ 45% e shqiptarëve përdorin rrjetet sociale, lëmë pas vende si si Zvicra, Franca, Italia, Spanja test

9:22 am | Shkalla e penetrimit të mediave sociale në vend është rritur shumë, sidomos gjatë pesë viteve…

‘Facebook at Work’ tani edhe në pajisjet mobile

‘Facebook at Work’ tani edhe në pajisjet mobile test

4:45 pm | Facebook po zgjeron rrjetin e saj social edhe në botën profesionale. Kompania zbuloi para gati…

20 superveturat e prezantuara në LA Motor Show 2015

3:12 pm | Priusi i ri, Range Rover kabriolet dhe Ford Escape i ri janë vetëm disa nga…

Bota

VIDEO/ Ja audio e paralajmërimit të ushtarëve turq për avionin rus test

VIDEO/ Ja audio e paralajmërimit të ushtarëve turq për avionin rus

12:12 pm | Në media është publikuar audio e paralajmërimit të ushtarëve turq për avionin rus, para se ata të qëllonin. “Ju flet forca ajrore turke. Po i afroheni hapësirës ajrore turke. Ndryshoni drejtim menjëherë”, thuhet në audion e publikuar sot. Por, avioni…

Turqia duhet të luajë rolin e vëllait më të vjetër, ndryshe rrezikon shumë

Turqia duhet të luajë rolin e vëllait më të vjetër, ndryshe rrezikon shumë test

11:17 am | Incidenti i djeshëm me avionin rus, mund të ketë pasoja për Turqinë. Yusuf Kanli shkruan…

Putin tani tregon muskujt!

Putin tani tregon muskujt! test

10:34 am | Mes Moskës dhe Ankarasë tensioni është në maksimum. Pas rrëzimit të avionit rus ditën e…

Si do të veprojë tani Moska?

Si do të veprojë tani Moska? test

10:02 am | Pasi Turqia u kthye në të parin vend të NATO-s që rrëzon një avion rus…

Dossier

Islami dhe Krishtërimi: Hija e një të kaluare të përgjakur test

Islami dhe Krishtërimi: Hija e një të kaluare të përgjakur

11:52 am | Një rrëfim i jashtëzakonshëm, një shpjegim i hollësishëm i një beteje, e cila është zhvilluar për më shumë se një mijëvjeçar. Përse edhe sot kërkohet që të shihet bota si e ndarë, mes “Shtëpisë së Islamit” dhe “Shtëpisë së Luftës”.…

VIDEO/ Superarma e Hitlerit: Dështimi i V3, armës që do shkatërronte Londrën

VIDEO/ Superarma e Hitlerit: Dështimi i V3, armës që do shkatërronte Londrën test

3:10 pm | Arma e quajtur V3 po ndërtohej nga nazistët me qëllim goditjen dhe shkatërrimin e Londrës.…

Intrigat e Luftës së Ftohtë: Historia e vërtetë e “Urës së Spiunëve

Intrigat e Luftës së Ftohtë: Historia e vërtetë e “Urës së Spiunëve test

10:50 am | Teksa rregjizori Stiven Spielberg ka realizuar së fundmi filmin “Ura e spiunëve”, me protagonist kryesor…

Rilindja e Kuqe: Rënia dhe ngritja e Karl Marksit

Rilindja e Kuqe: Rënia dhe ngritja e Karl Marksit test

8:03 pm | Takimi me akademikët, përkushtimi i të cilëve ndaj Marksizmit i kushtoi vendet e punës në…

Blogu TemA