Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
publish
Aktualitet

Tahiri viziton familjen e komandantit të FNSH të rënë në krye të detyrës

Tahiri viziton familjen e komandantit të FNSH të rënë në krye të detyrës test

6:57 pm | Pasditen e së dielës, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri kreu një vizitë ngushëllimi në familjen…

Lulzim Basha, raport qesharak për humbjen e zgjedhjeve lokale. Asnjë analizë për rezultatin e 21 qershorit

Lulzim Basha, raport qesharak për humbjen e zgjedhjeve lokale. Asnjë analizë për rezultatin e 21 qershorit test

6:20 pm | Në mbledhjen e fundit të Kryesisë, kreu i PD-së, Lulzim Basha, u shpërndau të pranishmëve…

VIDEO/ Disa të rinj i vënë flakën dhe qëllojnë me kallashnikov flamurin grek

VIDEO/ Disa të rinj i vënë flakën dhe qëllojnë me kallashnikov flamurin grek test

5:54 pm | Një video ku disa të rinj të veshur me rroba ushtarake qëllojnë me kallashnikov dhe…

“Lobet e farmaceutikës kanë kapur për fyti opozitën”

“Lobet e farmaceutikës kanë kapur për fyti opozitën” test

5:50 pm | Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Milva Ekonomi reagoi të dielën ndaj deklaratave të opozitës, e cila akuzoi…

Erdogan kundër Putin: Rusia ka bërë një gabim të madh!

Erdogan kundër Putin: Rusia ka bërë një gabim të madh! test

5:30 pm | Veprimet ruse në Siri nuk janë të pranueshme për Turqinë, iu tha Presidenti Recep Tayyip Erdoğan…

Lifestyle

 • FOTOT/ Një spikere tmerrësisht seksi si Ava test
 • FOTOT/ Kjo femër seksi është “zjarri” i ri Ronaldos test
 • Melania Trump, nga fotot nudo në kandidate për Shtëpinë e Bardhë test
 • FOTOT/ Dekolteja “ulërimë” e Belen tërbon italianët test
 • Kryeministri Rama bën kamarierin në ceremoninë e De Biasit test
 • Nëna e fëmijës së Steve Jobs: Ai ishte një monstër, mohoi fëmijën e tij test
 • FOTOT/ Kërcimtarja më seksi! Ola zhvishet sërish test
 • Bleona i përgjigjet “kandidatit” 64-vjeçar: Më vjen keq, por… test
 • FOTOT/ 53 mln $ dhe 17 vjet për të ndërtuar vilën përrallore test
 • Mjeku i martuar letër Bleonës: Dua të bëj fëmijë me ty test
 • Afërdita e tepron, publikon foto pa mbathje test
 • FOTOT/ Sheila ofron një shfaqje tejet të nxehtë nga plazhi test

Rajoni

Ish-ministri i Syrizas zgjidhet kryetari i ri i Parlamentit grek test

Ish-ministri i Syrizas zgjidhet kryetari i ri i Parlamentit grek

5:56 pm |  Ish-ministri i Brendshëm i Syriza-s, Nikos Voutsis u zgjodh sot Presidenti i ri i Parlamentit grek, ndërsa deputetët po përgatiten për një sezon të ri parlamentar me mjaft zhvillime. Voutsis i cili është pasues i Zoe Constantopoulou, i njohur për…

VIDEO/ Disa të rinj i vënë flakën dhe qëllojnë me kallashnikov flamurin grek

VIDEO/ Disa të rinj i vënë flakën dhe qëllojnë me kallashnikov flamurin grek test

5:54 pm | Një video ku disa të rinj të veshur me rroba ushtarake qëllojnë me kallashnikov dhe…

KFOR: Në Ballkan po rekrutohen “luftëtarët e huaj”

KFOR: Në Ballkan po rekrutohen “luftëtarët e huaj” test

5:25 pm | KFOR-i vlerëson se terrorizmi dhe fondamentalizmi fetar janë çështje komplekse e globale, kurse të ashtuquajturit…

Daçiç: Kosova dhe ISIS-i janë njësoj

Daçiç: Kosova dhe ISIS-i janë njësoj test

5:03 pm | Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Dacic, ka thënë se pranimi i Kosovës në…

Sport

Befason Serbia, fton lojtarin me origjinë shqiptare për ndeshjen e Elbasanit test

Befason Serbia, fton lojtarin me origjinë shqiptare për ndeshjen e Elbasanit

4:29 pm | Serbia ka gjetur një mënyrë që të acarojë shqiptarët që do jenë të pranishëm në “Elbasan Arena”. Mësohet se trajneri serb Radovan Çurçiç ka ftuar për ndeshjen me Shqipërinë dhe Portugalinë sulmuesin Miralem Sylejmani. Sylejmani luan aktualisht me Jang Bojs…

Grekët falin Andi Lilën pas bërjes së shqiponjës

Grekët falin Andi Lilën pas bërjes së shqiponjës test

2:26 pm | Grekët kanë vendosur të falin Andi Lilën pasi festoi duke bërë simbolin e shqiponjës pasi…

“Kurir”: Poshtërim, ja sa mund të fitoni nëse vini një bast në Shqipëri për fitoren e Serbisë

“Kurir”: Poshtërim, ja sa mund të fitoni nëse vini një bast në Shqipëri për fitoren e Serbisë test

1:48 pm | Koeficentët e basteve që një kompani shqiptare kishte vendosur për ndeshjen Shqipëri-Serbi, ku fitoren e…

Gjigandi sportiv amerikan, film dokumentar për Shqipëri-Serbi

Gjigandi sportiv amerikan, film dokumentar për Shqipëri-Serbi test

11:21 am | Përballja mes Shqipërisë dhe Serbisë në ‘Elbasan Arena’, e ka tërhequr edhe vëmendjen e mediumeve…

Ekonomia

“Lobet e farmaceutikës kanë kapur për fyti opozitën” test

“Lobet e farmaceutikës kanë kapur për fyti opozitën”

5:50 pm | Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Milva Ekonomi reagoi të dielën ndaj deklaratave të opozitës, e cila akuzoi qeverinë se hapi portat e ilaçeve të dyshimta e të skaduara. Në një konferencë për media në zyrat e Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të…

Udhëzimi i ri: Malli i konfiskuar do shitet me çmimin e tregut, jo në ankand

Udhëzimi i ri: Malli i konfiskuar do shitet me çmimin e tregut, jo në ankand test

3:44 pm | Ministria e Financave po harton një udhëzim të ri për sekuestrimin e mallrave të bizneseve…

Ndryshojnë rregullat/ Asnjë individ s’do lejohet të sjellë më shumë se dy makina nga jashtë

Ndryshojnë rregullat/ Asnjë individ s’do lejohet të sjellë më shumë se dy makina nga jashtë test

11:20 am | Qeveria ka vendosur që të shtrijë operacionin kundër informalitetit edhe në sektorin e transportit rrugor.…

Çmimet e apartamenteve në Tiranë bien me 15%. Koha për të blerë

Çmimet e apartamenteve në Tiranë bien me 15%. Koha për të blerë test

9:42 am | Aktorët kryesorë pohojnë se tregu imobiliar i Tiranës po përballet me një rritje kërkesash për…

Kulture

Pse librat e shtypur janë më të mirë se ata elektronikë! test

Pse librat e shtypur janë më të mirë se ata elektronikë!

10:50 am | Javën e kaluar, industria e librit ka publikuar shifrat që tregojnë se shitjet e librave elektronike (e-book), ka pësuar rënie. Kjo është hera e parë që ka rënie në shitjen e tyre, kurse shitja e librave të shtypura është relativisht…

LETRA/ Lordi Byron para 206 vjetësh: Shqiptarët nuk i japin rëndësi fesë

LETRA/ Lordi Byron para 206 vjetësh: Shqiptarët nuk i japin rëndësi fesë test

10:22 am | “Në motin 1800 vjershëtori ingliz, Byroni shëtite Sinisin’ e Ballkanit nga e cila dërgonte letra…

FOTO/ Anija superluksoze e miliarderit rus në bregdetin shqiptar

FOTO/ Anija superluksoze e miliarderit rus në bregdetin shqiptar test

7:57 pm | Një anije e jashtëzakonshme është parë shumë afër ujërave tona, pranë gjirit të Butrintit në…

Kadare sërish pretendent për Nobel

Kadare sërish pretendent për Nobel test

6:14 pm | Ismail Kadare mund të jetë sërish pretendent për të fituar çmimin Nobel në letërsi. Ai…

Hi-Tech

Impakti negativ i Facebook-ut në lidhjet e dashurisë test

Impakti negativ i Facebook-ut në lidhjet e dashurisë

12:11 pm | Epoka e shekullit 21 ka sjellë ndryshime dhe arritje të mëdha në fushën e teknologjisë. Pothuajse gjithçka ka shkuar në vritualitet, që nga blerjet e gjërave të nevojshme, leximi i librave online e deri te ndërtimi i lidhjeve romantike e…

BE gati masat e reja për rrjetet sociale, Facebook-u në vështirësi

BE gati masat e reja për rrjetet sociale, Facebook-u në vështirësi test

6:52 pm | Të martën e ardhshme Gjykata Evropiane e Drejtësisë shpall një vendim që pritet me vëmendje.…

Revolucioni në Facebook, fotoja e profilit zëvendësohet me video

Revolucioni në Facebook, fotoja e profilit zëvendësohet me video test

4:25 pm | Prej ditës së djeshme ka nisur një test në Britaninë e Madhe dhe në Kaliforni,…

Porsche sjell veturën luksoze Cayman Black Edition

Porsche sjell veturën luksoze Cayman Black Edition test

1:13 pm | Porsche ka prezantuar makinën e re Cayman Black Edition. I veshur në të zezë, edicioni…

Bota

Erdogan kundër Putin: Rusia ka bërë një gabim të madh! test

Erdogan kundër Putin: Rusia ka bërë një gabim të madh!

5:30 pm | Veprimet ruse në Siri nuk janë të pranueshme për Turqinë, iu tha Presidenti Recep Tayyip Erdoğan gazetarëve të dielën. Duke folur në Aeroportin Ndërkombëtar Esenboga në Ankara para se të nisej për në Francë, Erdoğan tha: “Për fat të keq, Rusia…

VIDEO/ Furtunë mbi BBC, falsifikoi pamjet televizive

VIDEO/ Furtunë mbi BBC, falsifikoi pamjet televizive test

4:21 pm | Rrjeti gjigand BBC është përfshirë nga një skandal që rrezikon të rrëzojë besueshmërinë e tij.…

“Putin? Një ganster dhe kriminel”

“Putin? Një ganster dhe kriminel” test

4:11 pm | Prej ditësh gjykimi mbi Vladimir Putin është futur në një debat të ethshëm pas ndërhyrjes…

FOTO/ Ishin abuzuar seksualisht. 20 vite më pas 3 motrat e gjejnë dhe çojnë para drejtësisë njerkun pedofil

FOTO/ Ishin abuzuar seksualisht. 20 vite më pas 3 motrat e gjejnë dhe çojnë para drejtësisë njerkun pedofil test

2:06 pm | Tre motra, të cilat ishin abuzuar nga njerku i tyre kur ishin të vogla e…

Dossier

Justin McCarthy, një amerikan në Tiranë për të rrëfyer: Ç`i gjeti miliona myslimanë gjatë rënies së Perandorisë Osmane test

Justin McCarthy, një amerikan në Tiranë për të rrëfyer: Ç`i gjeti miliona myslimanë gjatë rënies së Perandorisë Osmane

3:53 pm | Të hënën  vjen në Tiranë nga Amerika Justin McCarthy, autori i një vepre studimore të pazakontë, të titulluar: ‘Vdekje dhe Dëbim – spastrimi etnik i myslimanëve osmanë, 1821-1922’. Pra, siç shihet, është fjala për periudhën e fundit të Perandorisë Osmane,…

Zbulohet misteri i serial killerit: Xhek Rrjepësi ishte kantautor dhe nuk u kap se mbrohej nga Masonët

Zbulohet misteri i serial killerit: Xhek Rrjepësi ishte kantautor dhe nuk u kap se mbrohej nga Masonët test

7:08 pm | “Xhek Rrjepësi” ishte një këngëtar dhe tekstshkrues i njohur i kohës dhe nuk u kap…

Gjermania: Rrugë me pengesa nga Rënia e Murit, tek bashkimi

Gjermania: Rrugë me pengesa nga Rënia e Murit, tek bashkimi test

12:21 pm | Një formulim jo i saktë për ligjin e ri të RDGJ-së për lirinë e udhëtimit…

Tezat e panjohura të Nolit për origjinën e Skënderbeut

Tezat e panjohura të Nolit për origjinën e Skënderbeut test

4:48 pm | Nga  Preng Cub Lleshi Historianët, që synojnë të zbulojnë të vërtetat e mëdha për ngjarje…

Blogu TemA