Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Policia dhe SHISH zbardhin emrat, 26 shqiptarë luftojnë për ISIS në Siri

Policia dhe SHISH zbardhin emrat, 26 shqiptarë luftojnë për ISIS në Siri test

6:10 pm | Janë 26 shqiptarë aktiv në krah të luftëtarëve të ISIS-it dhe organizatave të tjera, që…

Pse ne shqiptarët jemi më të rrezikuarit?

Pse ne shqiptarët jemi më të rrezikuarit? test

6:00 pm | Nga Veton Surroi 17. Në momentin kur imamët kosovarë filluan predikimet e tyre për “tokën…

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?”

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?” test

5:58 pm | Parashikimet e buxhetit për investimet në infrasktrukturë janë kritikuar jo vetëm nga opozita në parlament…

VIDEO/ Një polic që iu “bindet” qytetarëve

VIDEO/ Një polic që iu “bindet” qytetarëve test

5:43 pm | Zakonisht policët e qarkullimit rrugor janë agresivë kur të ndalojnë në rrugë. Por, nuk ndodh…

“Gjykatat dhe Prokuroria në një nivel kredibiliteti të mjerueshëm”

“Gjykatat dhe Prokuroria në një nivel kredibiliteti të mjerueshëm” test

5:34 pm | Nga Ben Andoni Për juristin e Fondacionit Shoqëria e Hapur për Shqipërinë, është e nevojshme…

Lifestyle

Politika

Basha iu përgjigjet kritikave të Selamit: Nuk jam unë e keqja më e madhe e këtij vendi test

Basha iu përgjigjet kritikave të Selamit: Nuk jam unë e keqja më e madhe e këtij vendi

4:55 pm | Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të Eduart Selamit, se ai ka zhgënjyer demokratët si kryetar i PD-së dhe nuk ngjall shpresë. Duke folur në një intervistë për ABC, Basha ka thënë se në këtë moment nuk është ai e…

Meta: Reforma në drejtësi do të sjellë luftë kundër krimit të organizuar

Meta: Reforma në drejtësi do të sjellë luftë kundër krimit të organizuar test

4:25 pm | Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta thotë se Shqipëria ka bërë progres për sa i përket…

Gafa e PD-së me një listë gjyqtarësh, që nxjerr bllof edhe mediat

Gafa e PD-së me një listë gjyqtarësh, që nxjerr bllof edhe mediat test

3:35 pm | Në emisionin e së enjtes mbrëma, Blendi Fevziu ka publikuar një letër të ministrit të…

Meta mban leksion në ‘Sapienza’ dhe takon Massimo D’Alema-n

Meta mban leksion në ‘Sapienza’ dhe takon Massimo D’Alema-n test

12:00 pm | Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta u…

Rajoni

“Vetvendosja” lincon nje gazetare per qendrimet e saj. I kerkon gazetes ta heq nga puna test

“Vetvendosja” lincon nje gazetare per qendrimet e saj. I kerkon gazetes ta heq nga puna

6:02 pm | Gazetarja Artiana Matoshi mund të ketë humbur vendin e punës në gazetën koha Ditore, për shkak të qëndrimeve të saj kundër lëvizjes “Vetvendosje”. Gazeta Expres ka raportuar se shkak i pushimit nga puna janë qëndrimet e saj personale në facebook,…

Shkelja e hapësirës ajrore: Turqia ka cënuar sovranitetin grek 1 mijë e 443 herë

Shkelja e hapësirës ajrore: Turqia ka cënuar sovranitetin grek 1 mijë e 443 herë test

4:44 pm | Turqia e cilësoi cënim të sovraniteti kalimin e avionit rus në hapësirën turke dhe e…

FOTOT/ Greqia nis patrullimet nga ajri në kufirin jugor me Shqipërinë. Diçka po ndodh, shkruan Hellas Force

FOTOT/ Greqia nis patrullimet nga ajri në kufirin jugor me Shqipërinë. Diçka po ndodh, shkruan Hellas Force test

3:24 pm | Që prej datës 18 nëntor helikopterë të ushtrisë greke patrullojnë kufirin jugor me Shqipërinë në…

VIDEO/ Solidaritet në Athinë me Rusinë, digjen flamuri amerikan dhe ai turk

VIDEO/ Solidaritet në Athinë me Rusinë, digjen flamuri amerikan dhe ai turk test

12:34 pm | Disa qindra qytetarë grekë janë mbledhur në qendër të Athinës për të protestuar kundër rrëzimit…

Sociale

Mungesa e konkurrencës në sigurime, Lati: Rekomandimet u shpërfillën test

Mungesa e konkurrencës në sigurime, Lati: Rekomandimet u shpërfillën

5:17 pm | Kryetarja e Autoritetit të Konkurrencës flet për situatën në shitjen e siguracioneve për automjetet Mungesa e plotë e konkurrencës në shitjen e polisave të siguracionit të automjeteve është një dukuri që tregu po e vuan prej vitesh. Shkeljet e vazhdueshme…

Nxitja e punësimit, Klosi viziton biznesin në Lezhë që kërkon 300 punëtorë

Nxitja e punësimit, Klosi viziton biznesin në Lezhë që kërkon 300 punëtorë test

2:00 pm | Nxitja e punësimit dhe hapja e vendeve të reja të punës ishin në fokusin e…

FOTOT/ Përurohet rruga “Dritan Hoxha” me 6 korsi

FOTOT/ Përurohet rruga “Dritan Hoxha” me 6 korsi test

12:13 pm | Nga dita e sotme, hyrja e Tiranës ka një pamje tjetër dhe një rrugë sipas…

17 fëmijë shqiptarë të mbetur jetimë në Siri

17 fëmijë shqiptarë të mbetur jetimë në Siri test

6:32 pm | 17 fëmijë shqiptarë kanë mbetur jetim në Siri, pasi baballarët e tyre janë vrarë gjatë…

Kronika

Policia dhe SHISH zbardhin emrat, 26 shqiptarë luftojnë për ISIS në Siri test

Policia dhe SHISH zbardhin emrat, 26 shqiptarë luftojnë për ISIS në Siri

6:10 pm | Janë 26 shqiptarë aktiv në krah të luftëtarëve të ISIS-it dhe organizatave të tjera, që janë pjesë e luftimeve kundër regjimit të Bashar-Al-Asadit. ABC News ka mësuar se sektori i Antiterrorit në Policinë e Shtetit me ndihmën e agjentëve të Shërbimit…

VIDEO/ Një polic që iu “bindet” qytetarëve

VIDEO/ Një polic që iu “bindet” qytetarëve test

5:43 pm | Zakonisht policët e qarkullimit rrugor janë agresivë kur të ndalojnë në rrugë. Por, nuk ndodh…

“Gjykatat dhe Prokuroria në një nivel kredibiliteti të mjerueshëm”

“Gjykatat dhe Prokuroria në një nivel kredibiliteti të mjerueshëm” test

5:34 pm | Nga Ben Andoni Për juristin e Fondacionit Shoqëria e Hapur për Shqipërinë, është e nevojshme…

Sherr mes xhihadistëve shqiptarë në Siri, Almir Daci dha urdhër për vrasjen e Dumanit?

Sherr mes xhihadistëve shqiptarë në Siri, Almir Daci dha urdhër për vrasjen e Dumanit? test

4:35 pm | Almir Daci, i riu nga Pogradeci që lufton për ISIS dhe që shihet në video…

Sport

Ranieri: Nuk kam marrë “fund” si trajner test

Ranieri: Nuk kam marrë “fund” si trajner

4:59 pm | Falë tyre Leicester City ka bërë mrekullinë teksa pas 13 javëve të para kryeson Premier Leaguen në kuotën e 28 pikëve. 13 herë ka shënuar sulmuesi 28-vjecar me një mesatare prej 1 goli për ndeshje, ndërsa trajneri italian i ka…

VIDEO/ Kjo ndërhyrje makabër i kushtoi shumë futbollistit shqiptar

2:46 pm | Derbi i prefekturës mes Naftëtarit dhe Tomorit, luajtur të dielën që kaloi në Kuçovë, prodhoi…

UEFA i përgjigjet akuzave për trukim të ndeshjes Shqipëri-Armeni

UEFA i përgjigjet akuzave për trukim të ndeshjes Shqipëri-Armeni test

12:30 pm | Deklarata e presidentit të Federatës Armene të Futbollit, Ruben Hayrapetyan, ka ngjallur debate dhe diskutime.…

Man. City, ofertë “faraonike” për Messin. 40 milion paund në vit

Man. City, ofertë “faraonike” për Messin. 40 milion paund në vit test

10:49 am | Këto janë shifrat e çmendura që pronarët e Manchester City-t i ofrojnë Lionel Messit që…

Ekonomia

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?” test

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?”

5:58 pm | Parashikimet e buxhetit për investimet në infrasktrukturë janë kritikuar jo vetëm nga opozita në parlament por edhe nga maxhoranca. Deputeti i PS, Artan Gaci dhe ai i LSI Robert Bitri shprehën shqetësimin se buxheti,i ka dhënë përparësi rrugëve në bashkitë…

Problemi afatgjatë dhe afatshkurtër i ekonomisë sonë

Problemi afatgjatë dhe afatshkurtër i ekonomisë sonë test

4:29 pm | 1-Problemi afatgjatë Në periudhën 1999-2009, treni ekonomik shqiptar eci me një shpejtësi të admirueshme (rritja…

“Durrës-Kukës“ kërkon sërish para, debate qeveri-opozitë për investimet

“Durrës-Kukës“ kërkon sërish para, debate qeveri-opozitë për investimet test

2:23 pm | Gjashtë vite pas përurimit zyrtar, rritja e faturës për rrugën “Durrës-Kukës” nuk ka të ndalur.…

Informaliteti, një shembull nga Kosova

Informaliteti, një shembull nga Kosova test

11:03 am | Kanë zgjedhur një formë krejt ndryshe autoritetet e Kosovës për të luftuar ekonominë informale. Jo…

Kulture

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo test

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo

10:15 am | Akademiku Jorgo Bulo ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur dje, në moshën 76-vjeçare. Ai ka qenë prezent në një aktivitet në Përmet, ndërsa Zylyftar Hoxha, që ka qenë prezent vetë, rrëfen se çfarë ka ndodhur. “Për ndarjen nga jeta…

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë!

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë! test

9:34 pm | Nga Rexhep Qosja Shkove, shumë larg shkove, miku im i shtrenjtë, Jorgo! Shkove në largësinë…

Gjermania do mundesoj shkembimet kulturore, arsimore dhe turizmin me Shqiperine

Gjermania do mundesoj shkembimet kulturore, arsimore dhe turizmin me Shqiperine test

9:09 pm | Ministrja e Kulturës, znj. Mirela Kumbaro firmosi sot në Berlin marrëveshjen e bashkëpunimit kulturor Shqipëri…

INTERVISTA/ Gruaja e Agim Krajkës i përgjigjet Merdanit: Ne kemi qenë të persekutuar, jo spiunë

INTERVISTA/ Gruaja e Agim Krajkës i përgjigjet Merdanit: Ne kemi qenë të persekutuar, jo spiunë test

4:18 pm | Një ditë pasi Sherif Merdani deklaroi live në emisionin Opinion se kompozitori Agim Krajka ishte…

Hi-Tech

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman test

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman

2:20 pm | Mercedes-AMG raportohet se ka në plan të sjellë pasardhësin e SLR-së në vitin 2018. Sipas “AutoBild”, divizioni i automobilave të shpejtë të Daimlerit, pritet të vijë me motor V6 dhe të kombinuar me një motor elektrik. Këta motorë do të…

Specifikat e Alfa Romeo, vetura që sfidoi BMW-në

2:18 pm | Publikohet lista e tipareve standarde dhe opsionale të kësaj bukurie italiane për tregun amerikan. Kur…

5 veturat më luksoze në treg sot

2:13 pm | Nëse dëshironi të lëvizni në luks dhe ekstravagancë, këto janë zgjidhjet më të mira në…

Harrojeni Wi-Fi, rrjeti i ri Li-Fi është 100 herë më i shpejtë

Harrojeni Wi-Fi, rrjeti i ri Li-Fi është 100 herë më i shpejtë test

8:00 pm |   Teknologjia e fundit e internetit mund ti rrezatoj të dhënat tuaja duke e përdorur…

Bota

“Sunistani” dhe shtetet e tjera, si do bëhet ndarja e Lindjes së Mesme nga fuqitë e mëdha test

“Sunistani” dhe shtetet e tjera, si do bëhet ndarja e Lindjes së Mesme nga fuqitë e mëdha

3:37 pm | Me rezolutën 2248, Kombet e Bashkuara i hapin rrugën shpërbërjes së “Sirak” dhe territoreve të pushtuara nga xhihadistët duke legjitimuar veprimet ushtarake që po kryhen nga Rusia dhe perëndimorët. Duke qenë se nuk ekziston një strategji e përbashkët për luftimin…

Erdogan paralajmëron Putinin: Mos luaj me zjarrin!

Erdogan paralajmëron Putinin: Mos luaj me zjarrin! test

3:09 pm | Presidenti turk Rexhep Erdogan ka paralajmëruar Putinin “të mos luajë me zjarrin” Erdogan është shprehur…

5 arsyet që kushtëzojnë Amerikën në luftën kundër ISIS

5 arsyet që kushtëzojnë Amerikën në luftën kundër ISIS test

2:36 pm | Nga Robert Bernard Reich Duket se jemi duke shkuar gjithnjë e më afër një lufte…

“Rusia më e fuqishme se SHBA! Ja pse nuk do të ketë Luftë të Tretë Botërore”

“Rusia më e fuqishme se SHBA! Ja pse nuk do të ketë Luftë të Tretë Botërore” test

2:12 pm | Rusia ka zhvilluar së tepërmi arsenalin e saj bërthamor dhe ka kaluar SHBA-në, por në…

Dossier

Përdhunimet në diktaturë/ Iris Sojli: Operativi iu fut në shtëpi gruas së bukur. Tezen time e çmendën nga torturat test

Përdhunimet në diktaturë/ Iris Sojli: Operativi iu fut në shtëpi gruas së bukur. Tezen time e çmendën nga torturat

12:04 pm | Iris Sojli, skenariste dhe producente televizive, tregoi në Opinion një rast që lidhet me familjet e saj. Ajo tregon dramën e grave në komunizëm: “Tezja ime Vjosa Jakova është çmendur nga torturat. Ishtë bërë një presion i jashtëzakonshëm. Dhe ka…

Besnik Mustafaj: Çfarë (nuk) shkoi mirë nga krijimi i PD-së

Besnik Mustafaj: Çfarë (nuk) shkoi mirë nga krijimi i PD-së test

10:53 am | Një nga bashkëthemeluesit e Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj, duke komentuar aktualitetin politik që ka shoqëruar…

Agron Tufa: Si u përdhunua këngëtarja dy orë para se të dilte në skenën e festivalit të RTSH-së, nga një sigurims

Agron Tufa: Si u përdhunua këngëtarja dy orë para se të dilte në skenën e festivalit të RTSH-së, nga një sigurims test

10:18 am | Shkrimtari Agron Tufa, që njëkohësisht është edhe në krye të  Instituti i Studimeve të Krimeve…

Sherif Merdani: Agim Krajka ka qenë spiun i Sigurimit, ja pseudonimi që kishte

Sherif Merdani: Agim Krajka ka qenë spiun i Sigurimit, ja pseudonimi që kishte test

9:27 am | Këngëtari Sherif Merdani ka hapur “petët e lakrorit” mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” duke…

Blogu TemA