Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
publish
Aktualitet

Krimet e Rënda: Të konfikohen llogaritë e trafikantit shqiptar të dënuar në Zvicër

Krimet e Rënda: Të konfikohen llogaritë e trafikantit shqiptar të dënuar në Zvicër test

3:38 pm | Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon konfiskimin e rreth 13.5 milionë lekëve, në disa llogari bankare…

Tom Doshi: Bamit i është bërë presion në dhomat e izolimit nga Spartak Braho

Tom Doshi: Bamit i është bërë presion në dhomat e izolimit nga Spartak Braho test

3:15 pm | Tom Doshi u paraqit ditën e martë në Prokurorinë e Përgjithshme. Pas daljes, deklaroi për…

Ju nuk jeni heronjtë e mi

Ju nuk jeni heronjtë e mi test

3:10 pm | Nga Hamdi Nuhiju     Nuk e paskam ditur se aq shumë njohës të mirë të rrethanave…

BB publikon raportin e strategjisë për Shqipërinë: Mbështetje e fortë për modelin e ri ekonomik

BB publikon raportin e strategjisë për Shqipërinë: Mbështetje e fortë për modelin e ri ekonomik test

2:59 pm | Banka Botërore publikoi raportin e strategjisë për Shqipërinë për periudhën 2015-2019, i cili përmban programin…

Choutis: Agjendat e ndryshme mund të dëmtojnë bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe Greqisë

Choutis: Agjendat e ndryshme mund të dëmtojnë bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe Greqisë test

2:52 pm | Zv/ministri i Jashtëm grek Nikolaos Choutis tha se Shqipëria dhe Greqia kanë axhenda të ndryshme të…

La Blance

Lifestyle

 • Mbipopullimi, Australia po “zhduk ikonën kombëtare” test
 • VIDEO/ Arrestohet këngëtarja në Egjipt, nxiti imoralitet me klipin e saj test
 • FOTO/ Eva Longoria “nuk i ndahet” djalit shqiptar test
 • FOTOT/ Jemi në Shqipëri, jo në Pakistan apo Afganistan test
 • FOTOT/ Super të pasmet e vajzës së Bruce Willis test
 • FOTOT/ 54 vjeç, por Van Damme është ende një “kafshë” test
 • FOTOT/ Ups, Anna tregon “zogun” në shesh (+18) test
 • VIDEO/ Kur Elhaida Dani i këndonte Allahut me shami në kokë test
 • FOTOT/ Elasticiteti për t’u admiruar i Val Fit test
 • Ç’ndodh nëse bini brenda një vrime të zezë në Univers?! Klonoheni test
 • FOTOT/ Eliza Dushku takon Ramën për një intervistë test
 • Burrat s’kërkojnë këmbë të gjata dhe gjoks të madh, por inteligjencë test
 • Gruaja qëllon veten me armë teksa po bënte një selfie test
 • FOTOT/ Dekolteja seksi e Alessandra Ambrosias test

Rajoni

Ironia, Vuçiç do të ruhet me dron në Tiranë? test

Ironia, Vuçiç do të ruhet me dron në Tiranë?

2:13 pm | Vizita e kryeministrit të Serbisë Aleksandar Vuçiç në Tiranë këtë të mërkurë, është një vizitë historike dhe si e tillë do të marrë vëmendjen maksimale, qoftë edhe të sigurisë. Paraditen e sotme policia bëri të ditur planin e masave që…

Presidenti bullgar: Kufinjtë e Ballkanit nuk duhet të lëvizin

Presidenti bullgar: Kufinjtë e Ballkanit nuk duhet të lëvizin test

10:39 am | Presidenti i Bullgarisë Rosen Plevneliev deklaroi se kufijtë e Ballkanit nuk duhet të lëvizin. “Si…

“Grupi” i Kumanovës do sulmonte dhe burgun e Podujevës, për të liruar dy vrasës

“Grupi” i Kumanovës do sulmonte dhe burgun e Podujevës, për të liruar dy vrasës test

10:11 am | Beg Rizaj e Mirsad Ndrecaj, si drejtues të një grupi prej 44 personash, kishin planifikuar…

Mitropoliti grek: Zgjohuni, atdheu dhe Vorio-Epiri janë në rrezik. Shqiptarët janë mosmirënjohës

Mitropoliti grek: Zgjohuni, atdheu dhe Vorio-Epiri janë në rrezik. Shqiptarët janë mosmirënjohës test

8:43 am | “Zgjohuni! Atdheu dhe Vorio-Epiri rrezikojnë në maksimum. Mos qëndroni indiferent se do ta paguajmë shumë…

Sport

Prapaskenat, Ksavi mund të luajë për PSG test

Prapaskenat, Ksavi mund të luajë për PSG

3:37 pm | Duket më tepër si një histori komploti, megjithatë e përditshmja franceze Le Parisien insiston se gjithçka mund të ndodhë. Konkretisht bëhet fjalë për Ksavi Hernandez, një prej ikonave të Barcelonës, i cili nga Al Sadd mund të përfundojë te Paris…

Ja plani i Berluskonit për të bindur Ançelotin

Ja plani i Berluskonit për të bindur Ançelotin test

3:34 pm | Karlo Anceloti e tha shkurt dhe qartë. Synon të bëjë një vit pushim dhe më…

Khedira, vetëm një hap larg Juves

Khedira, vetëm një hap larg Juves test

3:32 pm | Juventusi dhe Sami Khedira janë më pranë se kurrë. Në fakt, e vetmja pengesë për…

VIDEO/ Të pësosh një gol idiot

VIDEO/ Të pësosh një gol idiot test

3:29 pm | Të shuash etjen teksa ndodhesh në krye të detyrës mund të ketë pasoja të rënda,…

Ekonomia

BB publikon raportin e strategjisë për Shqipërinë: Mbështetje e fortë për modelin e ri ekonomik test

BB publikon raportin e strategjisë për Shqipërinë: Mbështetje e fortë për modelin e ri ekonomik

2:59 pm | Banka Botërore publikoi raportin e strategjisë për Shqipërinë për periudhën 2015-2019, i cili përmban programin që përqendrohet në uljen e varfërisë dhe zhvillimin. Programi i BB-së vlerësohet si mbështetje e fortë për reformat dhe modelin e ri ekonomik që ka…

Greqia tërhiqet përkohësisht nga kërkimet për naftë në Jon, pas presionit shqiptar

Greqia tërhiqet përkohësisht nga kërkimet për naftë në Jon, pas presionit shqiptar test

10:50 am | Qeveria greke ka pezulluar përkohësisht kërkimet në detin Jon Kështu shkruan gazeta Shqip. Ndërkohë, ajo…

Meta: Do të hapet aeroporti i Kukësit. Në dy vitet e para, 500 vende pune

Meta: Do të hapet aeroporti i Kukësit. Në dy vitet e para, 500 vende pune test

5:49 pm | Aeroporti i Kukësit do të vihet në funksionim. Kjo është bërë e ditur në takimin…

Rama apel bankave: Kreditoni projektet në bujqësi, risku inekzistent

Rama apel bankave: Kreditoni projektet në bujqësi, risku inekzistent test

12:22 pm | Kryeministri Edi Rama i drejtoi një apel bankave të nivelit të dytë të kreditojnë projektet…

Kulture

A është momenti të heqim dorë nga Eurovision? test

A është momenti të heqim dorë nga Eurovision?

12:20 pm | Një tjetër edicion i Eurovision u finalizua duke sjellë zhgënjim të madh në sytë e shqiptarëve. Elhaida Dani, e cila me shumë aftësi dhe meritë, na përfaqesoi këtë vit u rendit e 17-ta duke mbledhur vetëm pak pikë, ndryshe nga…

Pse nuk doli askush ta priste Elhaidën në Rinas?

Pse nuk doli askush ta priste Elhaidën në Rinas? test

3:31 pm | Nga Sokol Marsi*   I pari vizitor që na priti sot në aeroportin e Rinasit…

Louis Arnaud: Shqipëria është më e lashtë se vetë Europa

Louis Arnaud: Shqipëria është më e lashtë se vetë Europa test

3:13 pm | Është një letër e shkruar për gazetën franceze “La Croix”‘ (“Kryqi”), nga i dërguari i…

Pse dështoi në mënyrë të shëmtuar Elhaida

Pse dështoi në mënyrë të shëmtuar Elhaida test

11:07 am |  Nga Dalina Buzi* E para e punës nuk jam aq naive të mendoj se ne…

Hi-Tech

7 arsye pse LG G4 është më i mirë për konsumatorët e biznesit se sa Galaxy S6 test

7 arsye pse LG G4 është më i mirë për konsumatorët e biznesit se sa Galaxy S6

4:03 pm | Nuk ka dyshim se LG G4 dhe Samsung Galaxy S6 janë dy nga smartfonët më të mirë Android që mund të blini. Në këtë artikull kemi analizuar shtatë arsye pse LG G4 është më i mirë se Galaxy S6 për…

Android M: Çfarë mund të presim nga ky version?

Android M: Çfarë mund të presim nga ky version? test

4:00 pm | Ka kaluar më shumë se një vit që nga momenti kur Gogole lançoi versionin e…

BlackBerry shkurton stafin e punonjësve ndërkohë që konsolidon biznesin e saj

BlackBerry shkurton stafin e punonjësve ndërkohë që konsolidon biznesin e saj test

3:59 pm | Prodhuesi kanadez i smartfonëve, BlackBerry Ltd është duke shkurtuar stafin në të gjitha degët e…

INTERVISTA/ Mero Baze: Shtypi i shkruar është i vdekur

INTERVISTA/ Mero Baze: Shtypi i shkruar është i vdekur test

10:46 am | Koha kur gazetat arrinin tirazhe ditore 80-90 mijë kopje (RD në vitet ’90-’91 dhe “Koha…

Bota

Mbipopullimi, Australia po “zhduk ikonën kombëtare” test

Mbipopullimi, Australia po “zhduk ikonën kombëtare”

2:57 pm | Australia duket se ka gjetur zgjidhjen më të shpejtë  për të frenuar mbipopullimin nga koalat duke i vrarë ato. Shteti australian ka marrë masa të tilla drastike për të ndalur shtimin e tyre,  por edhe për ato koala që janë…

Shpërthimi pas 30 vitesh i vullkanit në Galapagos, rrezikon të zhdukë Iguanën e rrallë

Shpërthimi pas 30 vitesh i vullkanit në Galapagos, rrezikon të zhdukë Iguanën e rrallë test

12:34 pm | Një vullkan në ishujt Galapagos ka shpërthyer për herë të parë pas  tre dekadash, duke…

FOTO/ Tornado godet Teksasin dhe Meksikën. Rritet numri i viktimave dhe i të zhdukurve

FOTO/ Tornado godet Teksasin dhe Meksikën. Rritet numri i viktimave dhe i të zhdukurve test

12:04 pm | Së paku 13 vetë kanë mbetur të vdekur pasi një tornado goditi qytetin verior të…

A mund të mbijetojë Shteti Islamik?

A mund të mbijetojë Shteti Islamik? test

10:20 am | Nga Ross Douthat Rënia e një autokrati çon drejt pushtimit të huaj dhe luftës civile.…

Dossier

FOTOT/ Shqiptari që vdiq pa e ditur që kishte fituar medalje në Olimpiadën e Gjermanisë test

FOTOT/ Shqiptari që vdiq pa e ditur që kishte fituar medalje në Olimpiadën e Gjermanisë

10:58 am | Ai vdiq pa e ditur se ishte fituesi i medaljes së argjendtë në Olimpiadën e 1970 në Siegen të Gjermanisë. Nënkampioni i botës lënë në hije.  Nga Marsida T. Najdeni Absurditetet e Shqipërisë komuniste shumë herë për ne brezin e…

DOSSIER/ Iincidenti i parë për Korfuzin në vitin 1923

DOSSIER/ Iincidenti i parë për Korfuzin në vitin 1923 test

7:06 pm | Nga Saimir Lolja Përplasja për Korfuzin e vitit 1923 ishte një krizë ushtarake e diplomatike…

Mijëra njerëz festojnë ditëlindjen e Titos në fshatin e tij të lindjes

Mijëra njerëz festojnë ditëlindjen e Titos në fshatin e tij të lindjes test

4:53 pm | Ditën e shtunë, me mijëra njerëz iu bashkuan festimit në fshatin e vogël të Kumrovecit,…

Louis Arnaud: Shqipëria është më e lashtë se vetë Europa

Louis Arnaud: Shqipëria është më e lashtë se vetë Europa test

3:13 pm | Është një letër e shkruar për gazetën franceze “La Croix”‘ (“Kryqi”), nga i dërguari i…

Blogu TemA

Votoni kandidatin tuaj per Tiranen
Votoni kandidaten tuaj per Shkodren
Votoni kandidatin tuaj per Durresin