Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

“Berisha nuk do bëjë dot pis luftën duke veshur me lavdi kuislingët”

“Berisha nuk do bëjë dot pis luftën duke veshur me lavdi kuislingët” test

9:35 pm | Deputeti Erjon Braçe thotë se Sali Berisha nuk mundë të bëjë pis Luftën Antifashiste Nacional…

Enveri nuk ka qenë aq ateist: më 29 nëntor të 44-ës, do falenderonte Zotin për çlirimin e vendit

Enveri nuk ka qenë aq ateist: më 29 nëntor të 44-ës, do falenderonte Zotin për çlirimin e vendit test

8:43 pm | Ndër misteret e mëdha që ish-udhëheqësi komunist, Enver Hoxha ka marrë me vete në varr,…

I marri sheh Kalifin, i mençuri sheh Turqinë

I marri sheh Kalifin, i mençuri sheh Turqinë test

8:05 pm | Erdogani dëshiron të marrë Sirinë dhe Irakun. Europa dhe SHBA e mbështesin. Putini dhe Irani…

FOTOT/ “Kaubojsi” krah biznesmenëve të mëdhenj

FOTOT/ “Kaubojsi” krah biznesmenëve të mëdhenj test

7:36 pm | Eduart Ndocaj ka qenë një ndër të ftuarit e kryeministrit Rama në pritjen e organizuar…

VIDEO/ Dosjet e Sigurimit të Shtetit, kërcënimi që konvertohet në pushtet

VIDEO/ Dosjet e Sigurimit të Shtetit, kërcënimi që konvertohet në pushtet test

7:23 pm | Edhe pse janë hedhur fakte të pakundërshtueshme që pjesa më e madhe e dosjeve të…

Lifestyle

Politika

“Berisha nuk do bëjë dot pis luftën duke veshur me lavdi kuislingët” test

“Berisha nuk do bëjë dot pis luftën duke veshur me lavdi kuislingët”

9:35 pm | Deputeti Erjon Braçe thotë se Sali Berisha nuk mundë të bëjë pis Luftën Antifashiste Nacional Çlirimtare duke përkujtuar, lartësuar e veshur me lavdi kuislinget, ministra e zyrtarë të qeverive fashiste e naziste “Shqipëria e shqiptarëve,kurrë e tradhtarëve! Partia e Sali…

FOTOT/ “Kaubojsi” krah biznesmenëve të mëdhenj

FOTOT/ “Kaubojsi” krah biznesmenëve të mëdhenj test

7:36 pm | Eduart Ndocaj ka qenë një ndër të ftuarit e kryeministrit Rama në pritjen e organizuar…

Rama: 29 nëntori, simbolika për të luftuar ISIS

Rama: 29 nëntori, simbolika për të luftuar ISIS test

7:06 pm | Një përkujtim dhe respekt për të shkuarën, por dhe një thirrje e frymëzim për të…

Berisha: Bastardi Rama na provokoi dhe poshtëroi, ta rrëzojmë më 8 dhjetor

Berisha: Bastardi Rama na provokoi dhe poshtëroi, ta rrëzojmë më 8 dhjetor test

6:09 pm | Sali Berisha ka shfrytëzuar një listë të dekoruarish që ka qarkulluar sot, për bërë thirrje…

Rajoni

Historia e Elmës, vajza nga Mitrovica që u arrestua për terrorizëm test

Historia e Elmës, vajza nga Mitrovica që u arrestua për terrorizëm

2:30 pm | Familja e Elma Gjyshincës, nga Lagjja e Boshnjakëve në Mitrovicën Veriore, është tronditur rëndë nga ajo që i ka ndodhur. “Duke e njohur mirë, ajo nuk ka bërë asgjë nga ajo që thuhet”, thotë gjyshja e saj, Ismeta, duke qarë.…

Albin Kurti, 30 ditë në burgun e sigurisë së lartë

Albin Kurti, 30 ditë në burgun e sigurisë së lartë test

1:21 pm | Deputeti i arrestuar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas seancës gjyqësore të zhvilluar këtë të…

Hashim Thaçi: Rusia po destabilizon Ballkanin

Hashim Thaçi: Rusia po destabilizon Ballkanin test

12:23 pm | Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, duke folur për të përditshmen më të lexuar në Gjermani…

Athina: Pas rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më kufirin grek

Athina: Pas rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më kufirin grek test

11:24 am | Që prej rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më hapësirën greke. Një zyrtar…

Sociale

FOTO LAJM/ Një foto që tregon shumë test

FOTO LAJM/ Një foto që tregon shumë

6:47 pm | Një një kohë kur në Europë ka diskutime të forta pas akteve terroriste në Paris, në lidhje me ndikimin e feve, klerikët shqiptarë vazhdojnë të japin shembullin e bashkëjetesës fetare dhe paqe. Këtë gjë e tregon edhe kjo foto. Klerikët…

Veliaj: Në 2016, sheshi ‘Skënderbej’ kthehet në pedonale

Veliaj: Në 2016, sheshi ‘Skënderbej’  kthehet në pedonale test

4:27 pm | Ashtu sikurse ishte lajmëruar edhe më parë sërish Tirana sot ka një ditë pa makina.…

Filantropja greke që po shpëton fëmijët shqiptarë

Filantropja greke që po shpëton fëmijët shqiptarë test

9:31 am | Marianna Vardinoyannis është filantropja që gjithë angazhimin e saj ua ka kushtuar fëmijëve. Emri i…

“Perlat” e teksteve për fëmijë: Gjyshja qelbej erë dhe p…rdhte gjithë ditën

“Perlat” e teksteve për fëmijë: Gjyshja qelbej erë dhe p…rdhte gjithë ditën test

5:04 pm | Agron Domi, drejtor i Tirana International Film Festival, ka postuar ditën e djeshme, në Facebook-un…

Kronika

Diamante nga Tanzania në Shqipëri! Krimet e Rënda sekuestrojnë kompaninë italiane test

Diamante nga Tanzania në Shqipëri! Krimet e Rënda sekuestrojnë kompaninë italiane

3:43 pm | Një kompani e quajtur “ALENFRA” është sekuestruar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda me një vlerë prej 2 milionë eurosh. Kompania administrohet nga shtetasja italiane Simonetta Coniglio, ndërsa pasuritë dyshohet se janë vendosur në mënyrë të paligjshme. Me kërkesë të…

VIDEO/ ‘Rishfaqet’ Enver Hoxha rrugëve të Tiranës

11:53 am | Adhuruesit e Enver Hoxhës kanë vërshuar rrugëve të Tiranës me parrulla dhe foto të Diktatorit.…

PERGJIMET/ Si trafikonin drogë dy femrat e superbandës në Tiranë

PERGJIMET/ Si trafikonin drogë dy femrat e superbandës në Tiranë test

10:32 am | Zbardhen disa prej bisedave të përgjuara nga Prokuroria e Tiranës gjatë hetimit disamujor ndaj grupit…

Rrëfimi i shqiptarit në ushtrinë greke: Na poshtërojnë, na detyrojnë të shajmë nënat tona

Rrëfimi i shqiptarit në ushtrinë greke: Na poshtërojnë, na detyrojnë të shajmë nënat tona test

10:06 am | Grekët detyrojnë shqiptarët që kryejnë shërbimin ushtarak në Greqi të këndojnë këngë antikombëtare dhe të…

Sport

“Cana 200”, Nantes nderon kapitenin tonë të kombëtares test

“Cana 200”, Nantes nderon kapitenin tonë të kombëtares

12:20 pm | FC Nantes ka luajtur mbrëmë ndeshjen e radhës në “Ligue 1”, duke barazuar në shtëpi, pa gola, me SC Bastia. Vlen të përmendet fakti se të dy lojtarët kuqezinj, pjesë e kësaj skuadre franceze, kanë qenë në fushën e lojës…

FOTOT/ Rrëzohet mbreti i boksit! Tyson Fury fiton “betejën” e shekullit

FOTOT/ Rrëzohet mbreti i boksit! Tyson Fury fiton “betejën” e shekullit test

10:44 am | Ndeshja e boksit mes kampionit të botës Vladimir Klitschko dhe anglezit Tyson Fury përfunduar në…

VIDEO/ Lojtari rrezikon jetën në fushë, por ambulanca nuk ndizet. E tërheq…zjarrëfikësja

VIDEO/ Lojtari rrezikon jetën në fushë, por ambulanca nuk ndizet. E tërheq…zjarrëfikësja test

3:48 pm | Në kampionatin shqiptar të futbollit ndodhin çudira. Një e tillë është shënuar në ndeshjen e…

Plas në kombëtaren shqiptare: Femrat seks me njëra-tjetrën

Plas në kombëtaren shqiptare: Femrat seks me njëra-tjetrën test

3:14 pm | Për herë të parë prania e femrave që kryejnë marrëdhënie me femrat, të ashtuquajturat lesbike,…

Ekonomia

Marrëzia e koncesioneve test

Marrëzia e koncesioneve

4:12 pm | Bizneset shqiptare të cigareve dhe karburanteve transferuan këtë vit si çmime fundore ndaj konsumatorëve rreth 20 milionë euro të krijuara si kosto shtesë nga koncesionet e markimit, skanimit dhe pullës fiskale. Vala e re e koncesioneve 200 milionë euro në…

Miliona për zyra e rikonstruksione. Vetëm Presidenti 150 mijë dollarë për zyrën

Miliona për zyra e rikonstruksione. Vetëm Presidenti 150 mijë dollarë për zyrën test

7:37 pm | Nga 600 milion dollarë që jep buxheti i shtetit për investimet publike, 10% e kësaj…

Gjithë pikëpyetjet e Buxhetit 2016! Ja përgjigjet e Ahmetaj

Gjithë pikëpyetjet e Buxhetit 2016! Ja përgjigjet e Ahmetaj test

8:14 pm | Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes prezantoi Shpenzimet Kapitale të Projektbuxhetit të vitit…

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?”

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?” test

5:58 pm | Parashikimet e buxhetit për investimet në infrasktrukturë janë kritikuar jo vetëm nga opozita në parlament…

Kulture

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom” test

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom”

6:24 pm | Nga Entela Bineri Shqiptarët nuk e pranuakan as kinemanë autor, as kinemanë sociale dhe aq më pak filmin shqiptar! Të paktën, kështu rezulton nga dështimi i sigurt, por jo dhe aq i parapritur i filmit “Krom” me skenar dhe regji…

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon test

10:10 am | Lajmi për humbjen e papritur të mikut dhe kolegut prof. Jorgo Bulo, jo vetëm që…

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo test

10:15 am | Akademiku Jorgo Bulo ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur dje, në moshën 76-vjeçare. Ai…

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë!

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë! test

9:34 pm | Nga Rexhep Qosja Shkove, shumë larg shkove, miku im i shtrenjtë, Jorgo! Shkove në largësinë…

Hi-Tech

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë test

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë

1:16 am | Google iu ka bërë një surprizë shqiptarëve me rastin e festës së Pavarësisë. Faqja më e madhe e kërkimit motorik në botë, ka vendosur flamurin shqiptar dhe pamje nga Shqipëria, për të nderuar shqiptarët. Kështu, sapo hap Google, të shfaqet…

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman test

2:20 pm | Mercedes-AMG raportohet se ka në plan të sjellë pasardhësin e SLR-së në vitin 2018. Sipas…

Specifikat e Alfa Romeo, vetura që sfidoi BMW-në

2:18 pm | Publikohet lista e tipareve standarde dhe opsionale të kësaj bukurie italiane për tregun amerikan. Kur…

5 veturat më luksoze në treg sot

2:13 pm | Nëse dëshironi të lëvizni në luks dhe ekstravagancë, këto janë zgjidhjet më të mira në…

Bota

I marri sheh Kalifin, i mençuri sheh Turqinë test

I marri sheh Kalifin, i mençuri sheh Turqinë

8:05 pm | Erdogani dëshiron të marrë Sirinë dhe Irakun. Europa dhe SHBA e mbështesin. Putini dhe Irani jo. Pikërisht me këta të dy, Turqia është e destinuar të hyjë gjithmonë e më shumë në konflikt Presidenti francez, Francois Hollande po përpiqet të…

Kancelari austriak: Do të votoja kundër Turqisë në BE

Kancelari austriak: Do të votoja kundër Turqisë në BE test

2:08 pm | Kancelari austriak Werner Faymann, ka deklaruar se BE pret zbatim të plotë të marrëveshje për…

Lufta e Tretë Botërore? Ja kur do nisë, dhe jo për shkak të ISIS

Lufta e Tretë Botërore? Ja kur do nisë, dhe jo për shkak të ISIS test

1:37 pm | Pas përplasjeve mes Turqisë dhe Rusisë po flitet çdo ditë e më shumë se ku…

“BE-ja do të përjetojë kolaps si Perandoria Romake”

“BE-ja do të përjetojë kolaps si Perandoria Romake” test

1:02 pm | Në një intervistë me agjensitë e lajmeve ndërkombëtare, kryeministri hollandez, Mark Rutte, ka sygjeruar shtetet…

Dossier

Enveri nuk ka qenë aq ateist: më 29 nëntor të 44-ës, do falenderonte Zotin për çlirimin e vendit test

Enveri nuk ka qenë aq ateist: më 29 nëntor të 44-ës, do falenderonte Zotin për çlirimin e vendit

8:43 pm | Ndër misteret e mëdha që ish-udhëheqësi komunist, Enver Hoxha ka marrë me vete në varr, është ai nëse vërtet ai ishte komunist në kuptimin e bindjes së plotë në këtë ideologji, apo se thjesht e përdori atë për pushtetin e…

VIDEO/ Dosjet e Sigurimit të Shtetit, kërcënimi që konvertohet në pushtet

VIDEO/ Dosjet e Sigurimit të Shtetit, kërcënimi që konvertohet në pushtet test

7:23 pm | Edhe pse janë hedhur fakte të pakundërshtueshme që pjesa më e madhe e dosjeve të…

Festimi i Pavarësisë më 1913 dhe një bisedë në jaht

Festimi i Pavarësisë më 1913 dhe një bisedë në jaht test

5:35 pm | VLORË Me rastin e 28 nëntorit, një vjetorit të pavarësisë, Ismail beu dha një pritje…

Historia e fotos që shfaqet çdo 28 Nëntor dhe një dëshmi e rrallë: Njihni Shqipërinë 4 muaj pas shpalljes së pavarësisë

Historia e fotos që shfaqet çdo 28 Nëntor dhe një dëshmi e rrallë: Njihni Shqipërinë 4 muaj pas shpalljes së pavarësisë test

1:59 pm | Kjo foto ku shihet Ismail Qemali ne nje varke qarkullon thuajse në çdo 28 nëntor.…

Blogu TemA