Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

FOTOT/ Lidhje obsesive dhe … sa shumë vetëvrasje! Këto ishin dashuritë e Adolf Hitlerit

FOTOT/ Lidhje obsesive dhe … sa shumë vetëvrasje! Këto ishin dashuritë e Adolf Hitlerit test

10:04 pm | Pavarësisht se sot konsiderohet që të jetë mishërimi i të keqes absolute, Adolf Hitleri ka…

Korçë, babai qëllon me pistoletë djalin e vet 15-vjeçar

Korçë, babai qëllon me pistoletë djalin e vet 15-vjeçar test

9:58 pm | Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të hëne në…

Zululand/ Ngjarjet në Kosovë. Mero Baze: Rugova e donte Kosovën të pavaruar edhe nga Shqipëria. Albin Kurtin pushteti, do ta moderonte

Zululand/ Ngjarjet në Kosovë. Mero Baze: Rugova e donte Kosovën të pavaruar edhe nga Shqipëria. Albin Kurtin pushteti, do ta moderonte test

9:53 pm | Ngjarjet në Kosovë dhe arrestimi i Albin Kurtit kanë qenë në fokus të emisionit Zululand…

Sadija sulmon Armina Mevlanin: Dashnore e burrit të martuar për karrierë dhe para

Sadija sulmon Armina Mevlanin: Dashnore e burrit të martuar për karrierë dhe para test

9:13 pm | Në një postim të gjatë ne anglisht ish-bashkëshortja e Shkelzen Berishës, Sadije Berisha sulmon partneren e tij…

Dua të iki, më është shpifur çdo gjë këtu! A është kjo arsye për “azil”?

Dua të iki, më është shpifur çdo gjë këtu! A është kjo arsye për “azil”? test

8:53 pm | Nga Mentor Kikia Sot shumë shqiptarë kanë ikur, e po ikin, duke kërkuar azil në…

Lifestyle

Politika

FOTO LAJM/ “Kaubojsi” tani me “Rolls Royce” dhe një mesazh perlë test

FOTO LAJM/ “Kaubojsi” tani me “Rolls Royce” dhe një mesazh perlë

4:54 pm | Eduart Ndocaj duket se në seancën e ardhshme do të shkojë në Kuvend me një “Rolls Royce”. Ai ka postuar një foto me një makinë të tillë në FB, duke shkruajtur “Next”. Si duket “kaubojsi” ka vendosur ta zëvendësojë makinën…

INTERVISTA/ Bamir Topi: Tragjike, kriminelët po votojnë dekriminalizmin!

INTERVISTA/ Bamir Topi: Tragjike, kriminelët po votojnë dekriminalizmin! test

3:50 pm | Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi intervistë për TemA  TV   Nga Luljeta…

Albana Vokshi: Edi Rama, 120 milionë euro mikes së tij

Albana Vokshi: Edi Rama, 120 milionë euro mikes së tij test

1:40 pm | Partia Demokratike, përmes deputetes Albana Vokshi ka akuzuar kryeministrin Rama se i ka dhënë 120…

Rama: Prurje të reja për të avancuar reformat

Rama: Prurje të reja për të avancuar reformat test

12:17 pm | Turi “Të pastrojmë më tej Shqipërinë” është ndalur këtë të hënë në Berat, prej nga…

Rajoni

Zululand/ Ngjarjet në Kosovë. Mero Baze: Rugova e donte Kosovën të pavaruar edhe nga Shqipëria. Albin Kurtin pushteti, do ta moderonte test

Zululand/ Ngjarjet në Kosovë. Mero Baze: Rugova e donte Kosovën të pavaruar edhe nga Shqipëria. Albin Kurtin pushteti, do ta moderonte

9:53 pm | Ngjarjet në Kosovë dhe arrestimi i Albin Kurtit kanë qenë në fokus të emisionit Zululand të Mustafa Nanos në TemA Tv. I ftuar në studio, gazetari dhe analisti Mero Baze tha se marrëveshjet e nënshkruara nga qeveria e Kosvës me…

Donika Gervalla nxit një peticion online për gjendjen në Kosovë

Donika Gervalla nxit një peticion online për gjendjen në Kosovë test

8:35 pm | Donika Gervalla, vajza e heroit te Kosoves, Jusuf Gervalla, permes nje komenti te saj ne…

Gazeta kroate: Shqipëri-Kosovë, rrezik konflikti mes islamikëve e banorëve lokalë

Gazeta kroate: Shqipëri-Kosovë, rrezik konflikti mes islamikëve e banorëve lokalë test

6:53 pm | Ekspertët e terrorizmit thonë se në Ballkan gjatë 15 viteve të fundit është krijuar një…

Greqi, sulme kibernetike ndaj 3 bankave; alarmohet qeveria

Greqi, sulme kibernetike ndaj 3 bankave; alarmohet qeveria test

5:05 pm | Grupi më i madh i “hacker”-ave në botë, “Armada Colectiv”, ka kryer një sulm kibernetik…

Sociale

16 vjet pa drita, historia e një fshati në Bulqizë ku nuk njohin kryeministrin dhe presidentin test

16 vjet pa drita, historia e një fshati në Bulqizë ku nuk njohin kryeministrin dhe presidentin

7:10 pm | E çuditshme por e vërtetë. Ekziston një fshat në Bulqizë që quhet Gjinovec, e që për herë të parë pas 16 vitesh, arrin të shohi energjinë elektrike. Janë 17 familje të mbetura aty, ndërkohë që fashti është braktisur nga 80…

Shqiptarët s’kanë shanse për azil, por Gjermania do hapë rrugën për ardhjen legale të fuqisë punëtore

Shqiptarët s’kanë shanse për azil, por Gjermania do hapë rrugën për ardhjen legale të fuqisë punëtore test

6:01 pm | Shqiptarët nuk kanë shanse për azil politik, por Gjermania do të hapë rrugën për ardhjen…

Korçë, mbishkrime terroriste në pallatet e qytetit

Korçë, mbishkrime terroriste në pallatet e qytetit test

1:16 pm | Banorët e një prej lagjeve të qytetit të Korçës janë zgjuar mëngjesin e kësaj të…

Bashkia e Tiranës lyen me bojë hidrofobike hapësirat që u kthen urinën prapsht ndotësve

Bashkia e Tiranës lyen me bojë hidrofobike hapësirat që u kthen urinën prapsht ndotësve test

12:51 pm | Për të gjithë ata që ndotin hapësirat publike të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës ka menduar…

Kronika

Korçë, babai qëllon me pistoletë djalin e vet 15-vjeçar test

Korçë, babai qëllon me pistoletë djalin e vet 15-vjeçar

9:58 pm | Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të hëne në qytetin e Korçës, ku babai ka plagosur djalin e tij me armë zjarri, nën efektin e pijeve alkoolike. Motivet e ngjarjes së ndodhur në fshatin…

SHISH, 4 milion lekë bileta avioni vetëm për udhëtimet në janar

SHISH, 4 milion lekë bileta avioni vetëm për udhëtimet në janar test

8:28 pm | Shërbimi Informativ Shtetëror do të blejë 40 milionë lekë të vjetra, bileta për transport ajor…

Itali/ E lë i dashuri, shqiptarja 28-vjeçare paguan dy persona për ta rrahur dhe t’i marrin 20 mijë euro

Itali/ E lë i dashuri, shqiptarja 28-vjeçare paguan dy persona për ta rrahur dhe t’i marrin 20 mijë euro test

7:52 pm | Një shqiptare ka përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka paguar dy persona…

Suksesi i ligjit të dekriminalizimit, peng i vullnetit politik

Suksesi i ligjit të dekriminalizimit, peng i vullnetit politik test

2:13 pm | Nga Fatjona Mejdini Një projektligj i hartuar për të pastruar politikën shqiptare nga njerëz me…

Sport

VIDEO/ Në gjurmët e të atit. Djali i Zidane godet kundërshtarin me kokë

5:24 pm | Episodi i famshmë kur Zidane godet me kokë Materazzin mbahet mend nga të gjithë, por djali i tij Lucas ka menduar “të rifreskojë” paksa kujtesën e sportdashësve. Ai është ndëshkuar me karton të kuq pasi ka goditur kundërshtarin me kokë.…

VIDEO/ “Vallja e Tropojës”, Kërcehet në takimin e NBA mes Toronto Raports-Phonix Suns

VIDEO/ “Vallja e Tropojës”, Kërcehet në takimin e NBA mes Toronto Raports-Phonix Suns test

3:45 pm | Ndeshja e NBA midis Torontos Raports dhe Phonix Suns ka dhuruar emocione mjaft të bukura…

Zyrtare: Ja cilët janë 3 kandidatët për Topin e Artë

Zyrtare: Ja cilët janë 3 kandidatët për Topin e Artë test

2:28 pm | FIFA ka shpallur sot zyrtarisht tre kandidatët për Topin e Artë. Nuk ka patur surpriza…

Letra e futbollistëve të Armenisë: Nuk e kemi shitur ndeshjen me Shqipërinë

Letra e futbollistëve të Armenisë: Nuk e kemi shitur ndeshjen me Shqipërinë test

10:39 am | Kreu i Federatës së Futbollit armen, Ruben Hayrapetyan, bëri një akuzë të rëndë pak ditë…

Ekonomia

Ja kush do ta mbrojë Albpetrolin kundër Bankers test

Ja kush do ta mbrojë Albpetrolin kundër Bankers

7:58 pm | Studioja e avokatise qe do te mbrojë Albpetrolin kunder Bankers eshte Curtis, Mallet-Prevost, Colt & Mosle LLP E themeluar në vitin 1830, Curtis, Mallet-Prevost, Colt & Mosle LLP, (Curtis) është një nga studiot e para amerikane qe ka zhvilluar praktika…

Kinezët me sytë nga Shqipëria

Kinezët me sytë nga Shqipëria test

7:40 pm | Kompanitë kineze po shfaqin nje interes gjithnjë e ne rritje per te investuar ne Shqipëri.…

Rritet taksa e pasurisë, do paguajnë edhe qiramarrësit

Rritet taksa e pasurisë, do paguajnë edhe qiramarrësit test

5:21 pm | Jo vetëm ata që kanë në pronësi troje do të paguajnë për të, por edhe…

Mos mashtroni me skontot, do të gjobiteni

Mos mashtroni me skontot, do të gjobiteni test

4:04 pm | Është fakt se dyqanet në Shqipëri (jo të gjitha) mashtrojnë me reklamat nëpër vitrina. Si…

Kulture

FOTOT/ Sharm El Sheikh, një parajsë e kthyer në një fantazëm test

FOTOT/ Sharm El Sheikh, një parajsë e kthyer në një fantazëm

11:43 am | Sharm El Sheikh është një nga destinacionet turistike më të njohura në botë. Në vitin 2011, atë e vizituan 15 milion turistë. Por, “Pranvera Arabe” i ka ndryshuar gjërat. Vitin e kaluar, atë e vizituan vetëm 9 milion vizitorë. Ky…

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom”

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom” test

6:24 pm | Nga Entela Bineri Shqiptarët nuk e pranuakan as kinemanë autor, as kinemanë sociale dhe aq…

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon test

10:10 am | Lajmi për humbjen e papritur të mikut dhe kolegut prof. Jorgo Bulo, jo vetëm që…

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo test

10:15 am | Akademiku Jorgo Bulo ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur dje, në moshën 76-vjeçare. Ai…

Hi-Tech

FOTOT/ “BISHAT” Këto janë 10 makinat më të fuqishme në botë

2:10 pm | Shume shtete në botë shpenzojnë miliarda dollarë për të patur një ushtri sa më të fortë dhe moderne. Dhe një pjesë të rëndësishme në politikat ushtarake zënë edhe makinat e fuqishme. Në fotogalerinë e mëposhtme mund të shihni 10 makinat…

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë test

1:16 am | Google iu ka bërë një surprizë shqiptarëve me rastin e festës së Pavarësisë. Faqja më…

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman test

2:20 pm | Mercedes-AMG raportohet se ka në plan të sjellë pasardhësin e SLR-së në vitin 2018. Sipas…

Specifikat e Alfa Romeo, vetura që sfidoi BMW-në

2:18 pm | Publikohet lista e tipareve standarde dhe opsionale të kësaj bukurie italiane për tregun amerikan. Kur…

Bota

Në vendlindjen e Gedafit, bastioni i ri i Kalifit. Terrori tani vjen në dyert e Europës test

Në vendlindjen e Gedafit, bastioni i ri i Kalifit. Terrori tani vjen në dyert e Europës

7:29 pm | Sirte është Raqqa e re. Shërbimet e fshehtë të perëndimin druhen se qyteti ie verilindjes së Libisë, mund të bëhet kryeqyteti i ri i Shtetit Islamik, dy hapa larg Europës. Prej këtu, Kalifi Abu Bakr Al Baghdadi dhe rrethi i…

Ultimatumi i rrezikshëm i Obamës ndaj Putin

Ultimatumi i rrezikshëm i Obamës ndaj Putin test

6:18 pm | Konferenca e OKB për klimën në Paris ka bërë bashkë liderët botërorë. Aty është takuar…

Fitorja e madhe e Vladimir Putin

Fitorja e madhe e Vladimir Putin test

4:29 pm | Në një sondazh të kryer pas sulmeve të Parisit, rezultoi se 49 përqind e qytetarëve…

SHIFRAT/ Ja ku janë mbështetësit më të mëdhenj të ISIS

4:25 pm | Lufta e ISIS nuk është përqendruar vetëm në ekzekutime apo sulme kamikaze por edhe një…

Dossier

FOTOT/ Lidhje obsesive dhe … sa shumë vetëvrasje! Këto ishin dashuritë e Adolf Hitlerit test

FOTOT/ Lidhje obsesive dhe … sa shumë vetëvrasje! Këto ishin dashuritë e Adolf Hitlerit

10:04 pm | Pavarësisht se sot konsiderohet që të jetë mishërimi i të keqes absolute, Adolf Hitleri ka patur një jetë dashurore shumë të pasur. Gjatë jetës ai pati ndjenja (ose kështu thonë) për disa gra. Më e famshmja mes tyre, sigurisht, ishte…

“Feçor Shehu përdhunoi shtetasen polake. Ai ishte feminist, i lyente flokët si gratë”

“Feçor Shehu përdhunoi shtetasen polake. Ai ishte feminist, i lyente flokët si gratë” test

10:46 am | Historiani Kastriot Dervishi ka sjellë një libër, me titullin “Kampet dhe burgjet e komunizmit”. Duke…

RREFIMI/ Spartak Ngjela: Jeta në burg dhe koha kur Ramiz Alia u prish me Berishën

RREFIMI/ Spartak Ngjela: Jeta në burg dhe koha kur Ramiz Alia u prish me Berishën test

10:24 am | Nga Monika Shoshori Stafa Janë fundvitet 1980. Ramiz Alia kish filluar të ndiente frikë, një…

Rrëfimi i grave të dhunuara në diktaturë: Torturat e tmerrshme në kampet komuniste

Rrëfimi i grave të dhunuara në diktaturë: Torturat e tmerrshme në kampet komuniste test

9:57 am | Më shumë se 90 gra janë zhdukur dhe ekzekutuar pa gjyq gjatë periudhës së diktaturës…

Blogu TemA