Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

“Bankers”, qeveria nuk tërhiqet: Shkojmë në Arbitrazh

“Bankers”, qeveria nuk tërhiqet: Shkojmë në Arbitrazh test

3:27 pm | Qeveria shqiptare duket se është e vendosur që të shkojë në Arbitrazh me kompaninë kanadeze…

Jep dorëheqjen drejtori i burgut 313 në Tiranë, ishte dënuar n ’94-n për…prishje qetësie

Jep dorëheqjen drejtori i burgut 313 në Tiranë, ishte dënuar n ’94-n për…prishje qetësie test

3:18 pm | Një dënim i para 20 viteve i ka kushtuar vendin e punës drejtorit të Burgut…

Fundi i botës? Lufta apokaliptike Turqi-Rusi u parashikua 2 shekuj më parë

Fundi i botës? Lufta apokaliptike Turqi-Rusi u parashikua 2 shekuj më parë test

2:59 pm | Dy figurat më të respektuara në historine hebreje  parashikuan një luftë mes Turqisë dhe Rusisë,…

14 vjet burg për “Tezen e Kokainës”

14 vjet burg për “Tezen e Kokainës” test

2:47 pm | Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë dënimin përfundimtar për Valentina Tufinën e njohur si…

Balla: Lulzim Basha duhet të japë llogari për lejen e ndërtimit abuziv

Balla: Lulzim Basha duhet të japë llogari për lejen e ndërtimit abuziv test

2:26 pm | Deputeti socialist Taulant Balla sulmoi ish-kryetarin e Bashkisë Basha mbi lejen e ndërtimit të dhënë…

Lifestyle

Politika

Balla: Lulzim Basha duhet të japë llogari për lejen e ndërtimit abuziv test

Balla: Lulzim Basha duhet të japë llogari për lejen e ndërtimit abuziv

2:26 pm | Deputeti socialist Taulant Balla sulmoi ish-kryetarin e Bashkisë Basha mbi lejen e ndërtimit të dhënë 6 ditë para se të dorëzonte detyren. “Lulzim Basha, duhet të japë sot përgjigje për skandalin e tij të radhës. Kryetari i Partisë Demokratike duhet…

Meta takime në Berlin: Reforma në drejtësi, kyçe për negociatat

Meta takime në Berlin: Reforma në drejtësi, kyçe për negociatat test

12:15 pm | Në kuadër të një vizite pune në Berlin, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta zhvilloi një…

Andi Bushati: Kjo është një rilindje hajdutësh, Rama bleu ish-klientët e Berishës

Andi Bushati: Kjo është një rilindje hajdutësh, Rama bleu ish-klientët e Berishës test

12:01 pm | Andi Bushati thotë se kjo mazhorancë mund të konsiderohet si rilindje hajdutësh. Për këtë, sipas…

Servet Pëllumbi: Pas 21 qershorit pritej një përplasje mes Blushit dhe Ramës, dhe ndarje e PS-së

Servet Pëllumbi: Pas 21 qershorit pritej një përplasje mes Blushit dhe Ramës, dhe ndarje e PS-së test

9:15 am | Servet Pëllumbi thotë se pas zgjedhjeve të 21 qershorit, Ben Blushi ka pasur kërkesa ultimative…

Rajoni

“Kurrë pa qenë terrorist mos metsha, tjau heki krytë qafirave kështu”, mesazhet e terroristit shqiptar

1:50 pm | Samet Imishti, i arrestuar sot në Han të Elezit si i dyshuar për nxitje të terrorizmit, ka qenë mjaft aktiv në Facebook. Ai shpesh ka bërë postime me tone kërcënuese, të cilat i ka lënë madje edhe publike, duke kërcënuar…

Celula terroriste/ Kërcënimi për ambasadoren amerikane: Kjo e pafe meriton dënimin nga sharia

Celula terroriste/ Kërcënimi për ambasadoren amerikane: Kjo e pafe meriton dënimin nga sharia test

1:22 pm | Mediat italiane publikojnë dhe pjesë të përgjimeve të dy vëllezërve Imishti, njëri prej të cilëve…

Rrugëtimi i 40 vajzave kosovare për në Siri/ Çfarë i josh ato të përfundojnë në ISIS

Rrugëtimi i 40 vajzave kosovare për në Siri/ Çfarë i josh ato të përfundojnë në ISIS test

11:32 am | Në Zhegër të Gjilanit e njohin me emrin Merita, por në Siri ajo quhet Ummu…

John Kerry shkon vetëm në aeroportin e Prishtinës?

John Kerry shkon vetëm në aeroportin e Prishtinës? test

11:07 am | Sekretari i Shtetit, John Kerry do të vizitoj nesër Kosovën. Sipas një axhende të siguruar,…

Sociale

Pezullohen ndërtimet te Kopshti Botanik test

Pezullohen ndërtimet te Kopshti Botanik

12:34 pm | Bashkia e Tiranës pezullon totalisht ndërtimet në Kopshtin Botanik. Vendimi erdhi pak ditë pas në Selitë të Vogël një gropë e ndërtuar për një pallat të ri rrezikoi të shembte një pallat tjetër aty pranë. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj…

Veliaj: Nuk ka rritje çmimesh për festat. Viti i ri, te “Nënë Tereza”

Veliaj: Nuk ka rritje çmimesh për festat. Viti i ri, te “Nënë Tereza” test

11:10 am | Ndryshe nga vitet e tjera, festimet e natës së vitit të ri nuk do të…

Kush është zyrtari amerikan i Korpusit të Paqes, që sulmoi seksualisht gra në Shqipëri dhe e larguan dhe mbuluan skandalin?

Kush është zyrtari amerikan i Korpusit të Paqes, që sulmoi seksualisht gra në Shqipëri dhe e larguan dhe mbuluan skandalin? test

9:56 am | Rrjeti gjigant televiziv amerikan, CBS ka zbuluar një skandal të vërtetë të aferave seksuale me…

Brenda dhjetorit do ç’rregjistrohen 90 mijë automjete që nuk paguajnë taksat

Brenda dhjetorit do ç’rregjistrohen 90 mijë automjete që nuk paguajnë taksat test

9:19 am | Brenda muajit dhjetor, Ministria e Transporteve, do të marrë masat për çregjistrimin e rreth 90…

Kronika

Jep dorëheqjen drejtori i burgut 313 në Tiranë, ishte dënuar n ’94-n për…prishje qetësie test

Jep dorëheqjen drejtori i burgut 313 në Tiranë, ishte dënuar n ’94-n për…prishje qetësie

3:18 pm | Një dënim i para 20 viteve i ka kushtuar vendin e punës drejtorit të Burgut 313 në Tiranë. Saimir Alushi ishte dënuar me 1 muaj burg për prishje të qetësisë publike, pasi kishte xhiruar gomat e makinës në vitin 1994…

14 vjet burg për “Tezen e Kokainës”

14 vjet burg për “Tezen e Kokainës” test

2:47 pm | Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë dënimin përfundimtar për Valentina Tufinën e njohur si…

Media italiane: Shqipëria dhe Kosova, çerdhe xhihadistësh. Kërcënim për mbarë Europën

Media italiane: Shqipëria dhe Kosova, çerdhe xhihadistësh. Kërcënim për mbarë Europën test

12:56 pm | Shqipëria dhe Kosova janë burime xhihadistësh dhe kjo tashmë dihet. Por e përditshmja italiane “Espresso”…

Tensione në gjyqin e imamëve në Tiranë/ Fadil Muslimani: Piktori masonik mos ta kruajë me ISIS. Vetëm ISIS mund të shpëtojë Shqipërinë

Tensione në gjyqin e imamëve në Tiranë/ Fadil Muslimani: Piktori masonik mos ta kruajë me ISIS. Vetëm ISIS mund të shpëtojë Shqipërinë test

11:22 am | Seanca e sotme gjyqësore ndaj 9 të pandehurve mes tyre edhe disa imamë xhamish të…

Sport

Kryeministri francez: Benzema s’ka vend në kombëtare test

Kryeministri francez: Benzema s’ka vend në kombëtare

3:09 pm | Mungon vetëm zyrtarizmi, por Benzema mund të konsiderohet si I përjashtuar nga kombëtarja franceze. Kryeministri Manuel Valls ka deklaruar se nëse një sportist nuk është një shembull për të tjerët, ai nuk duhet të jetë në kombëtare. “Një sportist i…

Tramezani: Po vëzhgoj Berishën, mund t’i shërbejë kombëtares

Tramezani: Po vëzhgoj Berishën, mund t’i shërbejë kombëtares test

2:36 pm | Paolo Tramezani, ndihmësi i De Biazit në kombëtare, ka qenë i pranishëm në tribunën VIP…

Kryebashkiaku Erion Veliaj: Ortak te Tirana, tifoz jam me Partizanin

Kryebashkiaku Erion Veliaj: Ortak te Tirana, tifoz jam me Partizanin test

2:34 pm | Ndeshjen Tirana-Skënderbeu 1-2 e ka përcjellë edhe kryebashkiaku i kryeqytetit, Erion Veliaj. Ai është rikthyer…

Presidenti ka punë, finalja e Superkupës zgjat 67-të minuta: Gjuani penalltitë!

Presidenti ka punë, finalja e Superkupës zgjat 67-të minuta: Gjuani penalltitë! test

1:12 pm | Mauritani, stadiumi i “Nouadhibou”, qyteti i dytë më i madh i shtetit afrikan. Fc Tevragh-Zeina…

Ekonomia

“Bankers”, qeveria nuk tërhiqet: Shkojmë në Arbitrazh test

“Bankers”, qeveria nuk tërhiqet: Shkojmë në Arbitrazh

3:27 pm | Qeveria shqiptare duket se është e vendosur që të shkojë në Arbitrazh me kompaninë kanadeze “Bankers Petroleum”. Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri la të kuptohet në Komisonin parlamentar të Veprimtarive Prodhuese se ndasitë mes palëve janë të thella. “Ne, nga…

Shqipëria, në hartën e 90 vendeve që do japin informacione bankare për britanikët

Shqipëria, në hartën e 90 vendeve që do japin informacione bankare për britanikët test

10:59 am | HM Revenue and Custom, autoriteti britanik i taksave ka hartuar një listë prej 90 shtetesh,…

Ja kush do ta mbrojë Albpetrolin kundër Bankers

Ja kush do ta mbrojë Albpetrolin kundër Bankers test

7:58 pm | Studioja e avokatise qe do te mbrojë Albpetrolin kunder Bankers eshte Curtis, Mallet-Prevost, Colt &…

Kinezët me sytë nga Shqipëria

Kinezët me sytë nga Shqipëria test

7:40 pm | Kompanitë kineze po shfaqin nje interes gjithnjë e ne rritje per te investuar ne Shqipëri.…

Kulture

FOTOT/ Sharm El Sheikh, një parajsë e kthyer në një fantazëm test

FOTOT/ Sharm El Sheikh, një parajsë e kthyer në një fantazëm

11:43 am | Sharm El Sheikh është një nga destinacionet turistike më të njohura në botë. Në vitin 2011, atë e vizituan 15 milion turistë. Por, “Pranvera Arabe” i ka ndryshuar gjërat. Vitin e kaluar, atë e vizituan vetëm 9 milion vizitorë. Ky…

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom”

Shkëlqimi i parakohshëm dhe dështimi me sukses i filmit “Krom” test

6:24 pm | Nga Entela Bineri Shqiptarët nuk e pranuakan as kinemanë autor, as kinemanë sociale dhe aq…

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon test

10:10 am | Lajmi për humbjen e papritur të mikut dhe kolegut prof. Jorgo Bulo, jo vetëm që…

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo test

10:15 am | Akademiku Jorgo Bulo ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur dje, në moshën 76-vjeçare. Ai…

Hi-Tech

5 shenjat që tregojnë se celulari juaj ka marrë virus test

5 shenjat që tregojnë se celulari juaj ka marrë virus

2:02 pm | Mos i injoroni këto pesë shenja të listuara më poshtë, që tregojnë se telefoni juaj ka nevojë për një pastrim të plotë. Para së gjithash, problemi më i madh është se shumica e pronarëve të telefonit nuk janë të vetëdijshëm…

Vetura më e re nga Lindja e Mesme e cila po i ‘lë pa mend të gjithë’

2:00 pm | Fenyr Supersport dhe Lykan hypersport sapo janë bërë me një vëlla të ri trupmadh Vetura…

Shqipëria, lidhjen më të dobët të internetit në Europë

Shqipëria, lidhjen më të dobët të internetit në Europë test

11:47 am | Shqipëria renditet e fundit në Europë përsa i përket cilësisë së lidhjes së internetit. Raporti…

FOTOT/ “BISHAT” Këto janë 10 makinat më të fuqishme në botë

2:10 pm | Shume shtete në botë shpenzojnë miliarda dollarë për të patur një ushtri sa më të…

Bota

Fundi i botës? Lufta apokaliptike Turqi-Rusi u parashikua 2 shekuj më parë test

Fundi i botës? Lufta apokaliptike Turqi-Rusi u parashikua 2 shekuj më parë

2:59 pm | Dy figurat më të respektuara në historine hebreje  parashikuan një luftë mes Turqisë dhe Rusisë, një luftë që do të sjellë Armagedonin, fundin e botës. Orakulli izraelit Elijah ben Shlomo Zalman paralajmëroi hebrenjtë që të përgatiteshin për “fundin e ditëve”…

Ky është problemi më i madh në çështjen siriane

Ky është problemi më i madh në çështjen siriane test

2:14 pm | Që nga fillimi i luftës civile në Siri, para thuajse pesë vjetësh presidenti sirian Bashar…

VIDEO/ Rusia përdor armë kimike mbi civilët në Siri?

VIDEO/ Rusia përdor armë kimike mbi civilët në Siri? test

1:17 pm | Raportime të ndryshme nga mediat perëndimore raportojnë se Rusia po përdor armë kimike mbi civilët…

Dridhet Italia: ISIS dhe Boko Haram vetëm dy hapa larg

Dridhet Italia: ISIS dhe Boko Haram vetëm dy hapa larg test

12:38 pm | Tashmë krerët e ISIS janë zhvendosur nga qyteti i tyre fortesë Raqqa duke kërkuar një…

Dossier

“Ka shumë kulte të rremë për Lëvizjen e Dhjetorit. Ramiz Alia kontrollonte PS-në dhe elementë të PD-së” test

“Ka shumë kulte të rremë për Lëvizjen e Dhjetorit. Ramiz Alia kontrollonte PS-në dhe elementë të PD-së”

10:45 am | Afrim Krasniqi thotë se janë ngritur shumë kulte për Lëvizjen e Dhjetorit, sidomos për politikanët që kanë qenë në pushtet. “Lëvizja e Dhjetorit ka një vlerë simbolike, me përjashtim të 1912 dhe 1920 në asnjë ngjarje tjetër historike nuk ka…

Ja si survejoi Sigurimi i Shtetit delegacionin kosovar të 1969-ës, në festimet e Pavarësisë

Ja si survejoi Sigurimi i Shtetit delegacionin kosovar të 1969-ës, në festimet e Pavarësisë test

10:02 am | “Gazeta Shqiptare” ka botuar të plotë një relacion sekret të zv/ministrit të Brendshëm, Rexhep Kolli,…

“Shefi i degës, pasi i përdhunonte femrat në qelitë e diktaturës komuniste, i pikturonte ato nudo”

“Shefi i degës, pasi i përdhunonte femrat në qelitë e diktaturës komuniste, i pikturonte ato nudo” test

9:43 am | Përgjatë 45 viteve të diktaturës 91 gra u pushkatuan, 4465 gra u burgosën, 7 gra…

FOTOT/ Lidhje obsesive dhe … sa shumë vetëvrasje! Këto ishin dashuritë e Adolf Hitlerit

FOTOT/ Lidhje obsesive dhe … sa shumë vetëvrasje! Këto ishin dashuritë e Adolf Hitlerit test

10:04 pm | Pavarësisht se sot konsiderohet që të jetë mishërimi i të keqes absolute, Adolf Hitleri ka…

Blogu TemA