Gazeta Tema | Author Archives
 
Home » Entries posted by TemA Online
Artikuj shkruar nga blumani
Ish-drejtori i “Qytetit Studenti” arrestohet për vjedhje të energjisë

Ish-drejtori i “Qytetit Studenti” arrestohet për vjedhje të energjisë

Ish-drejtori i “Qytetit Studenti”, Bujar Brovina, është arrestuar për vjedhje të energjisë. Mësohet se anëtari i Këshillit Kombëtar të PD u ndalua pasi në banesën e tij 3 katëshe u zbuluan 3 lidhje të paligjshme të furnizimit me energji elektrike. Grupet e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike dhe Policia e Shtetit evidentuan lidhjet e […]

Ngjarja në Seman/ Agresorët përdhunuan jo vetëm vajzën, por edhe të fejuarin e saj

Prokuroria raportoi dje një ngjarje të rëndë të ndodhur në pyllin e Semanit të Fierit, ku një çift të rinjsh janë dhunuar. Sipas hetimeve të prokurorisë, më 20 tetor, ata kishin shkuar në pyllin e Semanit rreth orës 14:00. Ata kanë parkuar makinën në brendësi të pyllit dhe mendohet se kanë bërë seks. Në momentet […]

Lexo me shume »
“Një vajzë 17-vjeçare vdiq se polici më vonoi teksa e transportoja në urgjencë”

Qani Kapllani, një qytetar nga Kavaja, thotë se një vajzë 17-vjeçare ka vdekur si pasojë e sjelljes së papërgjegjshme të një punonjësi të Policisë Rrugore. Ai thotë për News 24 sa ka qenë duke e transportuar me makinë vajzën, pasi kishte pirë fotoksinë. Por, ai është ndaluar nga polici, që sipas Kapllanit, e ka vonuar […]

Lexo me shume »
Vlerësimi, universitetet e disa vendeve ballkanike (përfshirë Shqipërinë) s’figurojnë as ndër të këqinjtë

“News & World Report” ka konfirmuar se universiteti më i mirë në botë vazhdon të jetë ai i Harvardit. Sa i përket Ballkanit, Universiteti i Beogradit është ai që renditet më mirë, në në vendin e tretë e 388, ndërsa Universiteti i Zagrebit në vendin e 489, nga 496 universitete të ranguara gjithësej në botë, […]

Lexo me shume »
Një janë vetëm tifozët agresivë/ Trajneri serb godet me grusht lojtarin e vet (VIDEO)

Pamjet e dhunës së shkaktuar nga serbët në sport tashmë janë duke u kthyer në normalitet. Dhe, duket se nuk janë vetëm tifozët të dhunshëm, por edhe vetë ata që përfaqësojnë sportin serb. Pas incidentit të Beogradit, dhuna serbe është shfaqur edhe në Izrael në ndeshjen e basketbollit mes Hapoelit dhe Partizanit të Beogradit. Trajneri […]

Lexo me shume »
Kur braktiset Parlamenti – Gjithë herët e bojkotit!

Një histori e detajuar e refuzimeve parlamentare në Shqipëri, gjithë herët kur partitë politike shqiptare kanë shpallur bojkot, që nga viti i largët 91’ e deri tani. Arsyeja kryesore rezultatet e zgjedhjeve; në çdo rast opozita që humbiste kundërshtonte numrat dhe braktiste parlamentin. Por pakkush kujton se ka pasur bojkot dhe për ligjin për pronat, […]

Lexo me shume »
Arvizu: Shqipëria po jep një shembull të mirë në luftën kundër korrupsionit

Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, është shprehur se Shqipëria po jep një shembull të mirë në luftën kundër korrupsionit. Deklarata e tij është bërë gjatë një konference të organizuar nga Këshilli i Lartë i Shtetit. “Në Shqipëri KLD është një administrues i rëndësishëm që mbikëqyrë financat dhe mashtrimet e mundshme në qeveri. Në luftën kundër […]

Lexo me shume »
Përgjimet/ Një skandal korrupsioni që përfshin zyrtarët më të lartë të EULEX-it në Kosovë

Zyrtarët më të lartë të EULEX-it në Kosovë, prej disa ditësh po përfliten në media se janë të ëprfshirë në një skandal korrupsioni. Kjo gjë është pohuar edhe nga vete Bashkimi Europian, që tashmë ka nisur hetimet. Koha Ditore raporton se shefi i komponentit të EULEX-it për drejtësi, Silvio Bonfigli, ka pasur në dorë të […]

Lexo me shume »
Hajduti që vodhi makinën e vrasjes së kryekomisar Lamajt aksidenton për vdekje një të sëmurë mendor

I dyshuari për vjedhjen e makinës nga ku u vra kryekomisari Dritan Lamaj, Gentjan Bejtja, ka aksidentuar për vdekje një 33 vjeçar. Ngjarja ka ndodhur  në afërsi të fshatit Nikël në Fushë Krujë. Mësohet se viktima është është Artan Arra, i cili ka qenë një person me problem mendore. Ai u u përplas nga një […]

Lexo me shume »
INTERVISTA/ Mesila Doda: S’e kemi opozitën gjëkundi. Konferencat nuk zëvendësojnë grupin parlamentar

Deputetja demokrate Mesila Doda deklaron se grupi që mbështet rikthimin opozitës në Kuvend brenda radhëve të PD është i madh. Në një intervistë për Agon Channel, Mesila Doda thekson se zërat kritikë ndaj bojkotit të opozitës në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së janë të shumtë. Sipas saj, opozita aktualisht nuk është askund, ndërsa sqaron […]

Lexo me shume »
Page 1 of 2058123Next ›Last »