#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Një model i ri i rendit botëror?

Nga Doc. Dr. Vasil Kureta Tash ka shumë që mendojnë se ka përfunduar modeli liberal i rendit botëror, apo se ka përfunduar era perëndimore në dominimin e rendit botëror liberal.Ky mendim ka marrë shtysë vecanërisht pas zhvillimeve brënda hapsirës perëndimore, sidomos brënda BE dhe SHBA, por edhe evidentimit të peshës dhe rolit që kanë siguruar […]

Read more

VIDEO/ Modelja kërkon t’i “marrë” të dashurin, reagimi epik i vajzës

us-1.jpg

Ajo tashmë është kthyer në një hit të rrjeteve sociale, falë reagimit epik që bën, për të bllokuar të dashurin e saj. Ngjarja ka ndodhur në SHBA, gjatë një eventi bamirësie, të njohur si “Date Auction,” ku ofrohen para për të dalë me persona të ndryshëm dhe kush ofron më tepër, fiton mbrëmjen romantike. Por, […]

Read more

VIDEO/ Tenton t’i grabisë çantën, por shihni rezistencën e kësaj gruaje

manchester.jpg

Këto pamje, të filmuara nga një kamera sigurie në Manchester, Britani e Madhe, tregojnë momentin kur një grabitës sulmon një grua në rrugë. Ai tenton fillimisht t’i rrëmbejë çantën, por kur përballet me kundërshtimin e gruas, nis të ushtrojë dhunë ndaj saj, duke e tërhequr zvarrë përmes rrugës, nga njëri krah në tjetrin. Megjithatë, ajo […]

Read more

Donald Trump përjashton CNN dhe New York Times nga takimi me mediat

trump-11.jpg

Disa nga mediat më të njohura amerikane, janë lënë jashtë një takimi informues, të zhvilluar në Shtëpinë e Bardhë nga sekretari për shtypin i presidentit Trump, Sean Spicer. Reporterët e New York Times, Los Angeles Times, CNN dhe Politico, nuk janë lejuar të marrin pjesë në një takim informues, pa praninë e kamerave. Ndërkaq, të […]

Read more

Familjet anti-komuniste kujtojnë ‘Vdekjet e Martirëve’

aferdita-gjuraj.jpg

  Kur Shqipëria nderoi familjet e disidentëve në mërgim, të stërvitur nga CIA për të rrëzuar regjimin komunist, medaljet kthyen kujtime të një përpjekjeje të dëshpëruar që përfundoi me tradhti dhe vdekje. Nga Fatjona Mejdini Rreth 64 vjet pasi parashutistët e fundit të Kompanisë 4000 – një grup disidentësh shqiptarë të trajnuar nga CIA për […]

Read more

Më vjen turp!

opozita-shesh-cadra-proteste.jpg

Nga Ilir Levonja Më vjen turp që PD proteston sot me fytyra të bardha. Me kollare. Me aheng çingijesh. Tallava. Me figura që kërcënojnë. Që dukshëm nuk kanë me vete popullin. Por një shpurë teknokratësh. Apo njerëz nga ajo shtresa e karrikeve të zbythura. Që pasi ropën të gjithë tenderat e mundshëm. Ndërtuan, shitën e […]

Read more

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 11
      [name] => Blogu TemA
      [slug] => blogu-tema
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 11
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8211
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 11
      [category_count] => 8211
      [category_description] => 
      [cat_name] => Blogu TemA
      [category_nicename] => blogu-tema
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X