#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Marrëveshja, FMN udhëzon ku të përmirësohet qeveria

ahmetaj-1.jpg

Bordi i Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi lëvrimin e këstit të fundit me vlerë 73 milionë euro për qeverinë. Në përfundim të marrëveshjes 3-vjeçare me Fondin Monetar Ndërkombëtar, qeverisë iu disbursua 377 milionë euro kredi. FMN shpjegoi se marrëveshja që u zbatua për 36 muaj me qeverinë shqiptare kishte si qëllim kthimin e rritjes ekonomike, kontrollin […]

Read more

FOTOT/ Peticioni Pro Reformës, dyndje qytetarësh në stenda

peticion-5.jpg

50 organizatat më në zë të shoqërisë civile kanë nisur një peticion në mbështetje të reformës në drejtësi. Kësaj thirrje qytetarët i janë përgjigjur masivisht. Në Tiranë siç shihet edhe në fotot e mëposhtme ka një dyndje të qytetarëve që firmosin Pro Reformës. Një dëshmi e qartë e mbështetjes së popullit ndaj saj, pavarësisht manovrave […]

Read more

Veliaj: “Parkoni duke dërguar vetëm një SMS në nr. 50500; Etapë e re modernizimi për Tiranën”

veliaj-16.jpg

Nga nesër, kushdo që do të parkojë në rrugët e qendrës së Tiranës, nuk ka nevojë të kërkojë punonjësin e bashkisë për të paguar biletën, por mund ta bëjë atë vetëm me një SMS. Është e thjeshtë: targën e makinës nise me mesazh në numrin 50500 dhe nga ky moment ke paguar vendin e parkimit […]

Read more

“PD po tenton të bllokojë hetimin e 21 Janarit e Gërdecit, Basha frikë nga rivaliteti me Topallin, mundohet t’i ngjajë Berishës”

gjinushi-1.jpg

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Skënder Gjinushi ka deklaruar se protesta e opozitës për manipulimin e zgjedhjeve të 18 qershorit është absurde. Sipas ish-kryetarit të Parlamentit arsyeja e vërtetë që Partia Demokratike ka dalë në shesh lidhet me bllokimin e reformës në drejtësi. Gjinushi ka komentuar edhe deklaratën e Lulzim Bashës për destabilitet të vendit […]

Read more

Moska bëhet gati të përkujtojë opozitarin vrarë Nemtsov

borisiii.jpg

Moska po bëhet gati për marshimin përkujtimor për udhëheqësin e vrarë rus, Boris Nemtsov, i cili u qëllua për vdekje mbi një urë shumë pranë Kremlinit në vitin 2015. I ndjeri konsiderohej si reformator, demokrat dhe kish detyrën e ish-zv.kryeministrit nën drejtimin e presidentit Boris Yeltsin. Veç kësaj ishte një kritik i madh i presidentit […]

Read more

Më në fund tregon arsyet e vërteta të protestës, Basha del zyrtarisht kundër: S’ka Vetting

lyl.jpg

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me aktorët në çadrën e protestës, tha se vetting-u do të bëhet një ditë pas vendosjes së qeverisë teknike. Duke treguar njeheresh per here te pare zyrtarisht dhe aresyen e vertete te protestes se opozites. “Nuk ka vetting me Armando Prengën dhe Elvis Roshin. Ne që […]

Read more

BE i bën thirrje presidentit të Maqedonisë Ivanov të mandatojë Zaevin

maqedoni-be.jpg

Komisioneri evropian i Zgjerimit, Johannes Hahn bëri thirrje që të pranohen dhe respektohen rezultatet e zgjedhjeve në Maqedoni. Zyrtari i Bashkimit Evropian pret që pas mbledhjes së 67 firmave të nevojshme, presidenti Gjorgje Ivanov të mandatojë udhëheqësin e LSDM-së, Zoran Zaev, për krjimin e qeverisë së re në Maqedoni. “Ndryshimet në shoqëritë demokratike janë të […]

Read more

Ministri i Metës, letër Lu e Vlahutin: Roli i sekretarit të Ramës, i paligjshëm. ONM antikushtetues

vasili-komision.jpg

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili, në datën 20 shkurt i ka dërguar një letër dy ambasadorëve, atij amerikan Donald Lu dhe asaj të BE-së, Romana Vlahutin, të cilët do të jenë edhe anëtarë në bordin e OMN-së për zbatimin e ligjit të vettingut. Në letrën e siguruar ekskluzivisht nga “BW”, Vasili thekson se ngritja e […]

Read more

FOTOT/ Usain Bolt shijon karnavalet në Trinidad, kërcime seksuale dhe bojëra shumëngjyrëshe

bolt-8.jpg

Usain Bolt Njeriu më i shpejtë i botës ka shijuar në maksimum karnavalet në Trinidad e Tobago, ku ai është fotografuar i ngjyer me lloj-lloj ngjyrash dhe duke kërcyer vallëzime seksuale me vajzat pjesëmarrëse. Bolt, i cili ka fituar tetë medalje të arta në Lojërat Olimpike ishte në qendër të vëmendjes dhe njeriu më i […]

Read more

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82458
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82458
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 7
      [name] => Ekonomia
      [slug] => ekonomia
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 7
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 5243
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 7
      [category_count] => 5243
      [category_description] => 
      [cat_name] => Ekonomia
      [category_nicename] => ekonomia
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X