#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Manjani “braktis” politikën, ja se çfarë ka zgjedhur të bëjë

manja-1024x775-2.jpg

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani me sa duket i ka shkëputur përkohësisht marrëdhëniet e tij me politikën. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter,  Manjani ka lënë të kuptojë se është duke e orjentuar karrierën e tij  në fushën e drejtësisë. Ai është zgjedhur anëtarë në Këshillin e Përgjithshëm të Dhomës së Avokatisë në vend. […]

Read more

Rama batuta me komentuesit, flet për xhupin e Juventusit: Do ta nxjerr në ankand kur të fitojë Champions League-n

16807130_10154506148691523_7056894021583132445_n.jpg

Kryeministri Edi Rama ka replikuar në rrjetin social Facebook me komentuesit duke shkëmbyer batuta të njëpasnjëshme. Komentet në adresë të Ramës kanë pasur si fokus xhupin e tij me stemën e skuadrës së Juventusit. Më poshtë po përciellim disa prej tyre: Komentuesi nr 1: Ja ke nxjer leket ktit xhupit te juventusit… Rama: Jo, do […]

Read more

Reforma në energji, Rama: Investime të rëndësishme me kontributet e konsumatorëve

Screenshot_1-26-350x191.jpg

Shefi i qeverisë Edi Rama inspektoi nga afër punimet intensive që po kryhen në disa projekte në qytetin e Vlorës. Kryeministri u ndal një nga kantieret e rëndësishme të rilindjes urbane në Vlorë, rikonstruksionin e rrugës “Veledin Kollozi” dhe rivitalizimin e hapësirës përreth. Si një nga rrugët kryesore në qendër të qytetit, ajo përbën një […]

Read more

Ilir Meta apel nga Elbasani: Matura Shtetërore të bazohet në transparencë dhe meritokraci

liri_1.jpg

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, shprehu mbështetje për të rinjtë nga qyteti i Elbasanit. Përmes fjalës së mbajtur në Konventën e Gjimnazistëve të LRI­-së ai siguroi mbështetje për propozimet e forumit rinor  mbi   administrim më transparent të maturës shtetërore. “Unë mbështes plotësisht të gjitha propozimet e LRI­së për një administrim më […]

Read more

“PD po tenton të bllokojë hetimin e 21 Janarit e Gërdecit, Basha frikë nga rivaliteti me Topallin, mundohet t’i ngjajë Berishës”

gjinushi-1.jpg

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Skënder Gjinushi ka deklaruar se protesta e opozitës për manipulimin e zgjedhjeve të 18 qershorit është absurde. Sipas ish-kryetarit të Parlamentit arsyeja e vërtetë që Partia Demokratike ka dalë në shesh lidhet me bllokimin e reformës në drejtësi. Gjinushi ka komentuar edhe deklaratën e Lulzim Bashës për destabilitet të vendit […]

Read more

Më në fund tregon arsyet e vërteta të protestës, Basha del zyrtarisht kundër: S’ka Vetting

lyl.jpg

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me aktorët në çadrën e protestës, tha se vetting-u do të bëhet një ditë pas vendosjes së qeverisë teknike. Duke treguar njeheresh per here te pare zyrtarisht dhe aresyen e vertete te protestes se opozites. “Nuk ka vetting me Armando Prengën dhe Elvis Roshin. Ne që […]

Read more

Ministri i Metës, letër Lu e Vlahutin: Roli i sekretarit të Ramës, i paligjshëm. ONM antikushtetues

vasili-komision.jpg

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili, në datën 20 shkurt i ka dërguar një letër dy ambasadorëve, atij amerikan Donald Lu dhe asaj të BE-së, Romana Vlahutin, të cilët do të jenë edhe anëtarë në bordin e OMN-së për zbatimin e ligjit të vettingut. Në letrën e siguruar ekskluzivisht nga “BW”, Vasili thekson se ngritja e […]

Read more

Basha në të 9-tat e protestës: Rama në panik, s’po gjen vrimë ku të fusë kokën. Kreshnik Spahiun e rrahën por…

basha9.jpg

Në ditën e nëntë të protestës së PD-së, kundër qeverisë, kreu i demokratëve nga çadra e protestuesve ka qenë i rrethuar nga artistët, që iu bashkuan sot protestës. “Jam këtu me ajkën e kombit, jo më kot në këto 9 ditë të përballjes e protestës këtu në sheshin e lirisë, krah për krah më qytetarët, PD, aleatët […]

Read more

Basha kërkon nga qytetarët kandidatët për deputetë, Blushi votohet kryetar, Dokle kërkon një…titull romani

dokle.jpg

Deputeti i PS-së, Namik Dokle prej kohësh lajmëroi se ky është mandati i tij i fundit, ndërsa pjesën e mbetur duket se ka zgjedhur ta kalojë mes librave. Pasi kërkoi ndihmën e ndjekësve të vet për një titull në lidhje me romanin e parë “Vajzat e mjegullës”, Dokle ka përfunduar romanin e tij të dytë […]

Read more

Veliaj firmos peticionin pro vettingut: 1 milionë firma që zhbllokojnë punët publike; Të qenit shqiptar i mirë, sot do të thuash të duash drejtësinë

veliaj-1.jpg

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj firmosi peticionin e iniciuar nga 50 organizata të shoqërisë civile në mbështetje të Reformës në drejtësi dhe të ligjit të vettingut. Në fjalën e tij, Veliaj shprehu besimin se peticioni do të arrijë q ëtë mbledhë 1 milionë firma nga qytetarët, ndërsa theksoi se drejtësia aktuale ka bllokuar apo vonuar […]

Read more

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82458
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82458
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24965
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24965
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X