#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

FOTOT/ Peticioni Pro Reformës, dyndje qytetarësh në stenda

peticion-5.jpg

50 organizatat më në zë të shoqërisë civile kanë nisur një peticion në mbështetje të reformës në drejtësi. Kësaj thirrje qytetarët i janë përgjigjur masivisht. Në Tiranë siç shihet edhe në fotot e mëposhtme ka një dyndje të qytetarëve që firmosin Pro Reformës. Një dëshmi e qartë e mbështetjes së popullit ndaj saj, pavarësisht manovrave […]

Read more

Veliaj: “Parkoni duke dërguar vetëm një SMS në nr. 50500; Etapë e re modernizimi për Tiranën”

veliaj-16.jpg

Nga nesër, kushdo që do të parkojë në rrugët e qendrës së Tiranës, nuk ka nevojë të kërkojë punonjësin e bashkisë për të paguar biletën, por mund ta bëjë atë vetëm me një SMS. Është e thjeshtë: targën e makinës nise me mesazh në numrin 50500 dhe nga ky moment ke paguar vendin e parkimit […]

Read more

Andi Bushati: Ky shtet është legen. Bashën dhe oligarkët e PD-së i lë të protestojnë në çadër, të mjerët e Zharrzës në shi

bushati.jpg

“Ca turpi ky shtet legen. Bashen e le te protestoje me cader, te mjeret e Zharrzes, qe nuk jane ne parlament dhe jane te vetem, pa financime, pa oligarke nga pas i le ne shi”. Kështu shkruan i irrituar gazetari Andi Bushati, pasi policia ndaloi që protestuesit e Zharrzës, të ngrejnë një çadër para Ministrisë […]

Read more

Bashkia e Patosit: Po përfundon vlerësimi i dëmeve në Zharrëz

patos.png

Kryetarja e Bashkisë së Patosit, Rajmonda Balilaj, njësia administrative të cilës i përket dhe fshati Zharrëz tha se komisionet shtetërore për verifikimin e dëmeve kanë përfunduar vlerësimet për shumicën e shtëpive të prekura. Balilaj sqaroi se kompensimi i dëmeve do të bëhet menjëherë pas përfudimit të procedurave. “Mbas përfundimit të vlerësimit të dëmeve dhe me […]

Read more

Ushtria ndërton urën në Rukaj të Matit, Kodheli: Lidh 5 njësi administrative. Nënkryetarja bashkiake e PD: Hera e parë që dikush bashkëpunon, përshëndes Ministren

mim8.jpg

Forcat e Armatosura përfunduan punimet për ndërtimin e një tjetër ure të tipit “bailey”, kësaj radhe në fshatin Laç të Njësisë Administrative Rukaj në Bashkinë e Matit. Në përfundimin e punimeve ishte e pranishme edhe ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli, e cila shoqërohej nga komandanti i Komandës Mbështetëse kolonel Ardian Bali, përfaqësues të pushtetit […]

Read more

Protestuesit e Zharrëzës mbërrijnë në Tiranë, MEI: Të zgjedhin një përfaqësi

zharreze.png

Protestuesit e Zharrëzës u nisën tre ditë më parë në këmbë nga Fieri, për të përfunduar marshimin e tyre përballë Ministrisë së Energjisë dhe Industrisë. Mbrëmjen e të premtes ata e kaluan në Vorë, për t’u nisur më pas sërish, dhe këtë të shtunë të mbërrijnë në Tiranë. Ministria e Energjisë dhe Industrisë u ka […]

Read more

FOTOT/ Një tjetër rrugë në Tiranë. Veliaj: Korrupsioni në gjykata i ka bllokuar 40 projekte bashkisë, vettingu i domosdoshëm

rruge.jpg

Një nga zonat periferike të Tiranës, fshati Sos në Njësinë Administrative Nr. 2, tashmë është bërë pjesë e qytetit edhe si infrastrukturë rrugore e urbane. Bashkia e Tiranës ka përfunduar në kohë rekord ndërtimin e rrugës “Hermann Gmeiner”, e cila qe kthyer në një shqetësim disa vjeçar për banorët e lagjes së populluar pas viteve […]

Read more

Çlirim Peka i kërkon llogari Bashës: Pse e merr në telefon Muç Nanon, ai ka qenë spiun…

peka.jpg

Mustafa Nano një ditë më parë rrëfente një telefonatë që i kishte bërë Lulzim Basha. “Përpara disa kohësh, pas një shkrimi timit kritik ndaj kryeministrit Edi Rama, më bëri një telefonatë kreu i PD-së Lulzim Basha. Ishte një telefonatë që nuk e prisja. Kisha rreth 10 vjet pa ia dëgjuar zërin në telefon. Dhe nuk […]

Read more

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82458
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82458
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6899
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6899
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X