#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Gjergj Bojaxhi: Veliera shkel të ardhmen, lashtësinë dhe ligjet

14956403_10157630655130361_7560696130279896800_n-2.jpg

Nga Gjergj Bojaxhi Anëtar i Forumit të Trashëgimisë Kulturore Nëse kthehemi pas në histori rezulton se Durrësi ka qenë koloni helene e më pas romake, andaj i gjithë qyteti është ndërtuar sipas një ndërthurjeje të veçantë arkitekturore. Ndërthurja e këtij lloji qyteti antik me atë të ri përbën një rast unik dhe duhet të shihet […]

Read more

“Qytetarët të protestojnë kundër politikanëve bllokues të Vetting-ut. Fushata anti-Perëndimore, marrëzi, e padenjë dhe e paturpshme”

brozi.jpg

Nga Zef Brozi* Qytetarët e partitë në Protesta Paqësore, deputetët në Parlament për Reformën në Drejtësi dhe Reformën Zgjedhore Në këtë artikull dua te shpreh shkurtazi opnionin tim për bojkotin parlamentar dhe fillimin e zbatimit të reformës në drejtësi, për reformën zgjedhore dhe protestat. “Jo” bojkotit të Parlamentit, “Po” zbatimit të reformës në drejtësi Përvoja […]

Read more

Protesta e banorëve të Zharrëzës që eklipson “Çadrën e Krimit” të Lulit!

basha-1.png

Nga Anri Bala E pritshme dhe aspak e habitshme ishte refuzimi i kryetarit të opozitës Lulzim Basha, i cili u zbyth pa një pa dy, jashtë nga protesta legjitime e banorëve të Zharrëzës, në derën e Ministrisë së Energjitikës. Banorët e Zharrëzës të cilët marshojnë ditë-natë, pa muzikën tallava, pa pica për të ngrënë dhe […]

Read more

Po Lul Basha e beson Lul Bashën?!

basha-8-1.jpg

Nga Denis Dyrnjaja Protesta hyri në javën e dytë. Kreu i Partisë Demokratike çdo ditë shfaqet në çadrën opozitare në përpjekje për të mbajtur lart moralin e protestës dhe protestuesve me sulme e premtime politike. Dakord gjithçka kur e sheh në këndvështrimin e përgjithshëm është brenda kontestit politik normal. Por anormaliteti fillon atëherë kur ballafaqohen […]

Read more

Një model i ri i rendit botëror?

Nga Doc. Dr. Vasil Kureta Tash ka shumë që mendojnë se ka përfunduar modeli liberal i rendit botëror, apo se ka përfunduar era perëndimore në dominimin e rendit botëror liberal.Ky mendim ka marrë shtysë vecanërisht pas zhvillimeve brënda hapsirës perëndimore, sidomos brënda BE dhe SHBA, por edhe evidentimit të peshës dhe rolit që kanë siguruar […]

Read more

Qeveria tek(to)nike e çadrës

basha-14.jpg

Nga Lekë Gazuli Pas një letargjie të gjatë, ideja e qeverisë teknike rilindi në momentin më absurd. Vetëm pak javë përpara zgjedhjeve të përgjithshme. Në teorinë dhe praktikën politike, qeveritë teknike, si rregull, krijohen për të kapërcyer periudha të paktit elektoral, kur si pasojë e një rezultati shumë të balancuar të zgjedhjeve të përgjithshme, asnjë […]

Read more

Zef Brozi: Politikanë të opozitës duan të djegin përsëri Shqipërinë për të shpëtuar veten nga “Drejtësia”. Paqja e jo dhuna i duhen Shqipërisë!

brozi.jpg

Ish-kreu i Gjykatës së Kasacionit, aktualisht Gjykata e Lartë dënon kërcënimet për dhunë të politikës, duke bërë thirrje se vetëm paqja i duhet Shqipërisë. Brozi nënvizon se populli shqiptar duhet të protestojë, por nuk duhet të marrë përsipër të bashkohet me ata politikanë të opozitës që kërkojnë të djegin dhe njëherë Shqipërinë për të shpëtuar […]

Read more

“Lufta për të shpëtuar kokën zakon i mafias. ‘Strategu’ i çadrës Sali kërkon të trembë Amerikën, por nuk e ndal dot Vettingun. Do dorëzoni vilat e paratë”

berisha-basha-ruli.jpg

Nga Spartak Ngjela Para dështimit politik, qetësinë e ruajnë vetëm burrat e shtetit. Kalamajtë nuk e kuptojnë dot që politika ka nje rregull: po humbe kohën duhet të ikësh, por jo të shpërthesh një luftë. Në fakt, lufta për të shpëtuar kokën nga ndëshkimi i ligjit, ka qënë tradite mesjetare dhe është zakon i Mafies. […]

Read more

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82452
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82452
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 11
      [name] => Blogu TemA
      [slug] => blogu-tema
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 11
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8214
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 11
      [category_count] => 8214
      [category_description] => 
      [cat_name] => Blogu TemA
      [category_nicename] => blogu-tema
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X