#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Protestuesit në Nantë nuk lejojnë mitingun e radikales Le Pen

le-pen-2.jpg

Fjalimet raciste dhe diskriminuese ndaj emigrantëve kanë bërë që një grup prej 2 mijë personash të organizojnë një protestë me qëllim pengimin e mitingut të lideres së partisë radikale të djathë, Marine Le Pen. Protestuesit u përplasën me policinë dhe grupi përbëhej nga të majtë dhe radikalë të majtë. Protestuesit mbanin në duar pankarta si, […]

Read more

Papa Françesku me të drejta imazhi

papa-1.jpg

Vatikani ka njoftuar se zotëron “të drejtat e autorit” për figurën e Papa Françeskut. Kisha Katolike ka marrë këtë vendim, e nervozuar nga përhapja e bluzave me tematika papale, nga rruzujt e borës për zbukurim apo peshqirët e duarve anembanë botës. Vatikani ka paralajmëruar se ka për qëllim “të mbrojë” imazhin e Atit të Shenjtë […]

Read more

Moska bëhet gati të përkujtojë opozitarin vrarë Nemtsov

borisiii.jpg

Moska po bëhet gati për marshimin përkujtimor për udhëheqësin e vrarë rus, Boris Nemtsov, i cili u qëllua për vdekje mbi një urë shumë pranë Kremlinit në vitin 2015. I ndjeri konsiderohej si reformator, demokrat dhe kish detyrën e ish-zv.kryeministrit nën drejtimin e presidentit Boris Yeltsin. Veç kësaj ishte një kritik i madh i presidentit […]

Read more

Dhuna nga emigrantët, Suedia vendos të limitojë lejet e punës për punëtorët jashtë BE-së

stokholm.jpg

Përplasjet mes policisë dhe emigrantëve në Suedi kanë bërë që qeveria e vendit të reagojë. Sipas zyrtarëve shkak i reagimit të dhunshëm të emigrantëve është pamundësia e tyre për të punuar krahasuar me suedezët, e nisur nga kjo, duhen bërë ndryshime. Kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven, deklaroi se do e limitojë pranimin e punëtorëve nga […]

Read more

Tri arsyet kryesore pse Erdogani është i fiksuar me Gylenin

erdogan-6.jpg

Nga Yüksel Alp Aslandoğan Në telefonatën e tij të parë me presidentin Trump, presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogani ka deklaruar se i ka kërkuar atij ekstradimin e Fethullah Gylenit, një kleriku të dalë në pension, i cili është kritik ndaj Erdoganit dhe që jeton në Shtetet e Bashkuara që prej vitit 1999. Erdogani dhe […]

Read more

Donald Trump përjashton CNN dhe New York Times nga takimi me mediat

trump-11.jpg

Disa nga mediat më të njohura amerikane, janë lënë jashtë një takimi informues, të zhvilluar në Shtëpinë e Bardhë nga sekretari për shtypin i presidentit Trump, Sean Spicer. Reporterët e New York Times, Los Angeles Times, CNN dhe Politico, nuk janë lejuar të marrin pjesë në një takim informues, pa praninë e kamerave. Ndërkaq, të […]

Read more

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82458
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82458
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 12
      [name] => Bota
      [slug] => bota
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 12
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 9033
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 12
      [category_count] => 9033
      [category_description] => 
      [cat_name] => Bota
      [category_nicename] => bota
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X