Gazeta Tema | Archive | Lifestyle | 7
 
Home » Archives by category » Lifestyle (Page 7)
FOTOT/ Elizabeth mes 888.246 lulëkuqeve për ushtarët e vrarë

Mbretëresha e Britanisë së Madhe ka bërë një vizitë në  fushën plot me lulëkuqe në Tower of London. I shoqëruar nga Duka i Edinburgut, i cili vetë ka qenë  ish oficer i marinës, Madhëria e saj dukej e zymtë në fushën, ku një lulëkuqe përfaqëson çdo ushtar britanik të vrarë Gjatë Luftës së Parë Botërore. […]

Lexo me shume »
FOTOT/ Ayris dhe Dundovic, australianet më të nxehta

Ato janë të dyja australiane dhe të dyja Miss Univere Australia. Renae Ayris dhe Laura Dundovic kanë treguar trupin e tyre super të tonifikuar, pas punës së bërë nga trajnerja e tyre Alexa Towersey. Dy biondet duken në formë të shkëlqyer. Bukurinë e tyre jo vetëm, fizike mund ta shijoni dhe ju nëpërmjet këtyre fotove.

Lexo me shume »
FOTOT/ Ministrja e Shëndetësisë kritikohet pse është e shëndoshë

Ajo është ministre e Shëndetësisë dhe për këtë arsye duhet të jetë një shembull për qytetarët. Por, Maggie De Block duket se e ka tepëruar më shumë se ç’duhet me shëndetin e saj. Ministrja belge për këtë arsye ka rënë pre e kritikave, duke qenë se ajo peshon plot 127 kilogramë. Sipas kritikuesve, nuk ka […]

Lexo me shume »
VIDEO/ Këngë për futbollistët pas “betejës” së Beogradit

Ajo që ndodhi në Beograd gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri do të mbahet mend gjatë. Tashmë ngjarja është kthyer edhe në këngë. Rapsodët Petrovci, Prelezi dhe Rashiti kanë bërë një këngë për lojtarët e Kombëtares, të cilët nuk lejuan përdhosjen e flamurit. Heronjte e këngës janë padyshim Xhaka, Lila dhe Lorik Cana.  

Lexo me shume »
VIDEO LAJM/ Kalifornia pushtohet nga peshkaqenë të uritur

Bregu i Kalifornisë Veriore është pushtuar nga një koloni peshkaqenësh. Peshkaqenët mendohet se i janë drejtuar bregut në kërkim të ushqimit. Shumë pulëbardha dhe pelikanë u bënë vakti i peshkaqenëve. Video e shfaqjes së tyre të uritur është bërë nga një peshkatar, i cili ka thënë se shfaqja e peshkaqenëve tregon një ekosistem shumë të […]

Lexo me shume »
FOTOT/ Gaga rikthehet me performanca të egra

Lady Gaga është rikthyer në skenë me performancat e saj të egra. Në turin që po zhvillon këngëtarja duket në formë dhe e lumtur. Së fundmi ajo ka folur rreth lidhjes së saj me Taylor Kinney. Këngëtarja 28-vjeçare ka performuar në Arenën Kombëtare Indoor në Birmingham të mërkurën, kur dhuroi një shfaqje të nxehtë për […]

Lexo me shume »
FOTOT/ Brook ngushëllohet me asetet fizike pas ndarjes

Kelly Brook duket se po bën një luftë të madhe me veten që në publik të shfaqet e lumtur dhe provokuese pas ndarjes nga i dashuri i saj vetëm pak ditë më parë. Ndërkohë akoma më e dhimbshme bëhet situata pasi ish i dashuri i saj, David McIntosh është parë që shoqërohet me modelen seksi […]

Lexo me shume »
Michael Jackson, artisti më i paguar pas vdekjes

Mbreti i muzikës Pop, Michael Jackson është artisti më i paguar pas vdekjes sipas revistës Forbes. Michael ka lënë prapa yllin tjetër të muzikës Rock and roll, Elvis Presley për vitin 2014. Albumi muzikor Bad për këtë vit ka arritur të gjenerojë nga shitjet plot 140 milionë dollarë.

Lexo me shume »
FOTOT/ Moss dhe Delevingne provokojnë me intimitet

Dy modelet Kate Moss dhe Cara Delevingne kanë realizuar së bashku një set shumë të nxehtë. Në fotot e publikuara nga prapaskenat dy modelet shihen shumë energjike dhe provokuese. Madje edhe në intimitet me njëra-tjetrën. Këto foto vijnë një ditë pasi Cara Delevingne deklaroi hapur biseksualitetin e saj. Të jetë vallë e joshur nga Moss?! […]

Lexo me shume »
FOTOT/ Courtney Stodden i lë shumë pak vend imagjinatës

Modelja dhe prezantuesja e njohur amerikane është shfaqur me një fustan të kuq bust në tapetin e kuq përkrah aktorit të njohur 62 vjeçar Lou Ferrigno. Me gjithë muskujt tepër të kqërcyer të aktorit, ka qenë pikërisht Courtney ajo që u ka tërhequr vëmendjen të pranishmëve. Një fustan i kuq i ndezur, i cili nxirrte […]

Lexo me shume »