Gazeta Tema | Archive | Sport
 
Home » Archives by category » Sport
I pari i “Plisave”: Polakët na provokuan ndaj nisi incidenti test

I pari i “Plisave”: Polakët na provokuan ndaj nisi incidenti

Sipas udhëheqësit të “Plisave”Albert Kastrati, tifozët polakë provokuan shqiptarët dhe ndaj ndodhën edhe incidentet gjatë ndeshjes mes Kukësit dhe Legias. I njohur si “Tigri”, Kastrati ka thënë se  “Thjesht ata kanë provokuar. I kanë shqetësuar njerëzit nëpër Tiranë, ua kanë derdh kamerierëve birrat në fytyrë”, ka thënë Kastrati. Më tje  ai ka thënë se janë […]

Diego Maradona: Duhet të luftojmë kundër mafias në FIFA test

Agjentinasi Diego Armando Maradona, njëri nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave, tha se dëshiron të marrë funksion në Federatën Botërore të futbollit (FIFA), për të luftuar kundër korrupsionit dhe mafias në këtë institucion, shkruan Anadolu Agency “Është detyra ime për të luftuar mafian, e cila ende është e pranishme në FIFA. Duhet ta luftojë […]

Lexo me shume »
VIDEO/Kukësi-Legia, sherri në stadium mes tifozëve test

Ndeshja mes Kukësit dhe Legias u ndërpre mbrëmjen e djeshme në stadiumin Qemal Stafa për shkak të incidenteve të shumta, të cilat nisën para ndeshjes mes tifozerive të dy skuadrave dhe vijuan edhe në shkallët e stadiumit. Drejtuesit e ekipit të Kukësit kanë akuzuar tifozët e ekipit mik si shkaktarë të incidenteve dhe provokatorë të […]

Lexo me shume »
Gledi Mici për TemA TV: Më vjen keq që ndeshja u ndërpre në momentin më të bukur. Shpresoj që UEFA të mos na japë një ndëshkim të rëndë test

Nga Fatjon Baze Aventura e skuadrës së Kukësit në Europë kthehet në një mankth. Gjestet e huliganizmit nga ana e të dyja tifozerivë bënë të mundur që ndeshja të ndërprehej në momentin e saj më të bukur, ku të dyja skuadrat ishin duke zhvilluar një takim spektakolar. Por, për fajin e disa individëve të papërgjegjshëm […]

Lexo me shume »
Drejtuesi i Kukësit: Huliganët e droguar polakë përgjegjës për incidentin test

Përgjegjësi për atë çka ndodhi në stadiumin “Qemal Stafa”, ku sfida mes Kukësit dhe Legias së Varshavës u ndërpre, kanë një pjesë e pseudo-tifozëve kuksian, por pjesën më të madhe të fajit e mbajnë huliganët polak dhe zyrtarët e UEFA-s. Ky ishte reagimi i menjëhershëm i shefit të klubit të Kukësit Jonuz Hallaci, i cili […]

Lexo me shume »
Incidenti në ndeshjen Kukësi- Legia e Varshavës/ Policia: Shmangëm konfliktin fizik, tensioni nisi nga tifozët e Kukësit test

Policia e Tiranës jep versionin zyrtar në lidhje me incidentin e ndodhur mbrëmjen e 30 korrikut 2015 në Stadiumin Kombëtar “Qemal Stafa” ku luhej ndeshja F.K Kukesi – Lega Warszawa(Poloni). Policia thotë se ndeshja nisi normalisht por gjatë përfundimit të pjesës së parë të ndeshjes, tifozët e Kuksit u revoltuan me rezultatin duke e kontestuar […]

Lexo me shume »

U damkosem!

12 komente
U damkosem! test

Pas minutës së 52-të goditjes dhe gjakosjes së futbollistit polak Duda gjatë të ndeshjes Kukësi-Legia e Varshavës për turin e tretë të Europa Leagues, gjyqtari zviceran Stephan Klossner vendosi ndërprerjen e ndeshjes, pasi stadiumi “Qemal Stafa” nuk garantonte siguri. Një rast i pa precedent në futbollin shqiptar e jo më në një garë europiane. Ajo […]

Lexo me shume »
Incidentet dhe dhuna/Ngrin ëndrra europiane e Kukësit test

Ëndrra e Kukësit kthehet në një mankth europian. Për faj të personave të papërgjegjshëm, nënkampionët e vendit ndoshta duhet të përballen me sanksionet e UEFA-s pasi ndeshja e Europa League kundër Legias së Varshavës u ndërpre përfundimisht në minutën e 52-të për shkak të një sendi të fortë  të hedhur në fushën e lojës nga […]

Lexo me shume »
Shaqiri pranë largmit, Otmar Hicfeld: Mançini nuk besoi tek ai test

Xherdan Shaqiri është drejt lamtumirës përfundimtare nga skuadra e Interit. Në lidhje me këtë largim ka folur edhe ish trajneri i përfaqësues zviceriane Otmar Hicfeld i cili ka kritikuar ashpër trajnerin e zikaltërve Roberto Mancinin. Në një intervistë për mediat gjermane Hicfeld nuk i ka pëlqyer aspak mënyra se si Mancini po sillet me mesfushorin […]

Lexo me shume »
Mino Raiola i ofron Mario Balotelin, Lazios test

Mino Raiola, i ofron Mario Balotelin, skuadrës së Lazios. Menaxheri i shumë yjeve të futbollit, pas një takimi që ka pasur me presidentin e bardhekaltërve, Klaudio Lottito, i ka ofruar atij sulmuesin, Italian, për ta marrë në formë huazimi nga ekipi anglez i Liverpulit, për vetëm 2 milionë euro. Gjithashtu, Lazio do të pagujë vetëm […]

Lexo me shume »
Page 1 of 771123Next ›Last »