VIDEO/ Nuk arriti të zbriste në kohë, gruaja tërhiqet zvarrë nga autobusi

bus.jpg

Një grua ka humbur jetën në Rusi, pasi u tërhoq zvarrë nga autobusi për një kilometër. Incidenti ndodhi në rajonin e Kamchatka, në lindje të Rusisë dhe është filmuar nga një kamera sigurie. 54-vjeçarja nuk arriti të zbriste në kohë, ndërsa këmbët i ngecën midis dyerve. Shoferi ka vazhduar kështu rrugën, i bindur se pasagjerët […]

Read more

Pamjet e rralla: Fordlandia, si dështoi parajsa utopike industrial në Amazonë

3D88793C00000578-0-image-a-37_1488032346988.jpg

Ëndrra e miliarderit dhe industrialistit amerikan, Henri Ford për ndërtimin e një qyteti utopik në mes të xhunglës së Amazonës, dështoi mëse një shekull më parë. Tashmë, pamjet e rralla të bëra publike, i japin botës një imazh tjetër të qytetit të humbur, Fordlandia. Themeluesi i “Ford Motor Copmany,” në vitin 1926 ishte në kërkim […]

Read more

VIDEO/ Modelja kërkon t’i “marrë” të dashurin, reagimi epik i vajzës

us-1.jpg

Ajo tashmë është kthyer në një hit të rrjeteve sociale, falë reagimit epik që bën, për të bllokuar të dashurin e saj. Ngjarja ka ndodhur në SHBA, gjatë një eventi bamirësie, të njohur si “Date Auction,” ku ofrohen para për të dalë me persona të ndryshëm dhe kush ofron më tepër, fiton mbrëmjen romantike. Por, […]

Read more

VIDEO/ Tenton t’i grabisë çantën, por shihni rezistencën e kësaj gruaje

manchester.jpg

Këto pamje, të filmuara nga një kamera sigurie në Manchester, Britani e Madhe, tregojnë momentin kur një grabitës sulmon një grua në rrugë. Ai tenton fillimisht t’i rrëmbejë çantën, por kur përballet me kundërshtimin e gruas, nis të ushtrojë dhunë ndaj saj, duke e tërhequr zvarrë përmes rrugës, nga njëri krah në tjetrin. Megjithatë, ajo […]

Read more

VIDEO/ Manovra spektakolare, shoferi i kamionit shmang përplasjen

spectacular.jpg

Ky është momenti kur një kamion në një autostradë në Kinë, arrin të shmangë përplasjen, falë një manovre spektakolare. Drejtuesi i kamionit ka frenuar, ndërsa është përpjekur të shmangë përplasjen me një tjetër automjet përpara tij, duke e anuar kamionin vetëm mbi dy rrota, për të dalë në korsinë tjetër të autostradës, ku e ka […]

Read more

Angelina Jolie dhe fëmijët, gatuajne dhe ushqehen me insekte në Kamboxhia

angelina.jpg

Aktorja e njohur, Angelina Jolie ka shijuar disa nga ushqimet vendase gjatë një udhëtimi në Kamboxhia, bashkë me fëmijët e saj. Në intervistën për BBC, 41-vjeçarja shihet teksa iu mëson fëmijëve se si të gatuajnë dhe të hanë insektet. Sipas Jolie, ushqimi me insekte lidhet mbi të gjitha me instinktin e mbijetesës. Ajo tha se […]

Read more

Kur stërvitja dështon me sukses, tigrat kapin dhe shkatërrojnë dronin që iu hyri në territor

tigers.jpg

Mos e nënvlerësoni kurrë një tigër, pavarësisht peshës së tij. Është një e vërtetë e përhershme dhe që, kujdestarët e një parku të jetës së egër, në provincën Heilongjiang në Kinë, iu desh ta mësonin nga e para. Ata dërguan një dron në habitatin e tigrave, që nga pamjet duken disi mbipeshë, për t’i vënë […]

Read more