#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

FOTOT/ Veliaj tregon Bashkinë, ndërkohë që sheshi “Skënderbej” merr formë

sheshi-11.jpg

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka pritur dje në ambientet e Bashkisë, drejtuesit e guidave turistike në Tiranë. Me këtë rast ai ka prezantuar ambientet e Bashkisë, por edhe punimet në sheshin “Skënderbej”, që tashmë ka marrë formë. “Edhe pak muaj përfundon, jo vetëm një pikë takimi për shqiptarët. Sot(dje) në ditën ndërkombëtare të guidave turistike me […]

Read more

FOTOT/ Parkimi në sheshin “Skënderbej” drejt fundit, nis mbjellja e pemëve

sheshi.jpg

Sheshi “Skënderbej” është duke marrë formë dita- ditës. Parkimi nëntokësor është drejt përfundimit, ndërkohë që punonjësit e Bashkisë tashmë kanë nisur nga mbjellja e pemëve. “Kush ka ende pikëpyetje për pemët në sheshin Skënderbej, ja ku e ka provën. Qindra pemë nisën të mbillen për një hapësire 50/50 gjelbërim me pllakë”, shkruan kryebashkiaku Veliaj, që […]

Read more

FOTOT/ Si po merr formë sheshi “Skënderbej”

rama-sheshi-1.jpg

Kryeministri i vendit Edi Rama, ka vendosur sot pllakën e parë në sheshin “Skënderbej”. Ai tha se rilindja e vështirë e sheshit për shkak të pengesave gjithëfarë të së shkuarës, tanimë është më në fund në prag të kurorëzimit. Kreu i ekzekutivit sqaroi se ky projekt është zhvilluar dhe përmirësuar si një metaforë urbane fantastike […]

Read more

FOTOT/ Vendosja e gurit të parë në Sheshin “Skënderbej”, Rama: Pikë referimi për gjithë shqiptarët

a1-378.jpg

Kryeministri Rama ka qenë sot prezent në ceremoninë e vendosjes së gurit të parë në Sheshin “Skënderbej”. “Ky shesh ka qenë gjithmonë një pikë referimi për të gjithë ata që vinin në Tiranë”, u shpreh Rama. Fjala e tij:  Mirënjohje për punën e admirueshme të Bashkisë së Tiranës që në një kohë shumë të shkurtër […]

Read more

Zbuloni se si do të jetë Tirana 2020

a1-373.jpg

Kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Veliaj vendosën sot pllakën e parë inaguruese në Sheshin Skëndërbej. Pas përfundimit të të gjithë punimeve nëntokësore, kaneleve kullues dhe kanalizimeve, puna për sheshin qëndror të kryeqytetit është duke u futur në fazën e saj përfundimtare dhe pritet të përmbyllet brenda pak muajsh. Sheshi Skëndërbej është vetëm një prej tre projekteve […]

Read more

FOTOT/ Vendoset pllaka e parë e Bulevardit të Ri. Ja si do të jetë Tirana 2020

a1-148.jpg

Nga fushata elektorale e 2011, kohë kur kryebashkiaku i atëhershëm i Tiranës, Edi Rama do të prezantonte projektin e tij për Bulevardin e Ri, u deshën plot 5 vite që në të të vendosej pllaka e parë. Kryeministri Edi Rama si ideatori dhe nismëtar i këtij projekti dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj […]

Read more

FOTOT/ Nis ndërtimi i parkingut nëntokësor në Sheshin “Skënderbej”

d4-75.jpg

Shumë shpejt qytetit të Tiranës do t’i shtohet një parkim i ri nëntokësor, i cili bashkë me atë që po ndërtohet në fillim të Bulevardit të Ri, do të rrisë ndjeshëm kapacitetet e parkimit në qendër të kryeqytetit. Gjatë inspektimit të punimeve për zbatimin e projektit të “Rikualifikimit Urban të Sheshit Skënderbej”, të cilat prej […]

Read more

VIDEO/ 46 sekonda për të parë transformimin e sheshit “Skënderbej”

sheshi.png

Sheshi i ri “Skënderbej” do jetë gati para afateve të caktuara. Për këtë qëllim Bashkia e Tiranës po punon me kapacitet në mënyrë që brenda verës së ardhëshme të gjithë shqiptarët të kenë sheshin e tyre.  Këtë fakt e bënë të ditur kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i cili ka postuar sot edhe […]

Read more

Punimet për sheshin “Skënderbej”, Bashkia njofton devijimin e qarkullimit të mjeteve

punimet.jpg

Duke qenë se Bashkia e Tiranës po vijon punën për zbatimin e projektit të “Sheshit Skënderbej”, për të përfunduar fazën e II të punimeve, nga dita e shtunë (dt. 29 Tetor) e në vijim, lind nevoja që trafiku i automjeteve të devijohet sipas përshkrimit më poshtë: “Qarkullimi i automjeteve dhe mjeteve të transportit urban në […]

Read more

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82422
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82422
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22659
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22659
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6895
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6895
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X