#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Veliaj: “Ndërtojmë 60 banesa të reja sociale, zgjidhje për strehimin e 400 anëtarëve të komunitetit rom”

lali-eri-banesa-sociale.jpg

Për 6 muaj, 60 familje të komunitetit rom që preken nga projekti i rehabilitimit të Lumit të Tiranës në zonën e Bregut të Lumit, do të sistemohen në banesa të reja. Falë një investimi të Bashkisë së Tiranës, sot ka nisur puna për ndërtimin e banesave sociale pranë ish-repartit ushtarak në Shkozë. Punimet u inspektuan […]

Read more

Hamdi Kacani i Dibrës dhe Frroku i Ambulancës së Tiranës

hamdi-kacani.jpg

Nga Abdurahim Ashiku Në odën dibrane, po qe se dikush përmend emrin e Hamdi Kacanit, të gjithë do të luajnë vendit e fjalët për të do të marrin rrjedhën e Drinit. Nuk kishte shkollë Hamdi Kacani, shkollë ulur në bankë me libra, fletore, kalem e penë në dorë. Nuk kishte laps Hamdi Kacani të shkruante […]

Read more

Mungesa e dritave dhe internetit e bëjnë të vështirë recetën elektronike

beqja.jpg

Nga Gëzim Kabashi Receta elektronike, që qeveria ka vendosur ta shpërndajë në të gjithë vendin pas një projekti pilot në Durrës,  nuk i ka zgjidhur shqetësimet e pacientëve, për barna më të mira dhe shërbim të shpejtë. Ditët e fundit në Poliklinikën e Specialiteteve të qytetit është vërejtur një dyndje e pazakontë të sëmurësh. “Kjo […]

Read more

Veliaj inspekton linjat e transportit publik: shërbim më dinjitoz qytetarëve të Tiranës

Veliaj.jpg

Në kuadër të riorganizimit të shërbimit për transportin urban, Bashkia e Tiranës ka nisur inspektimin e të gjitha linjave të autobusëve për të kontrolluar cilësinë e shërbimit që u ofrohet qytetarëve. Sot, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zgjodhi të inspektojë linjën e re të Kasharit, e cila i është shtuar së fundmi linjave […]

Read more

Bashkia e Tiranës nis projektin e monitorimit dhe kontrollit të fondit pyjor me kamera termike

Veliaj-per-kamerat-termike-2.jpg

Me marrjen e funksioneve mbi pyjet dhe kullotat, Bashkia e Tiranës ka nisur menjëherë punën për vënien në zbatim të projektit për monitorimin dhe kontrollin e fondit pyjor, i cili realizohet për herë të parë në Shqipëri dhe ka për qëllim raportimin në kohë reale nga salla operative të kundravajtjeve në pyje dhe të vatrave […]

Read more

Zbuloni se si do të jetë Tirana 2020

a1-373.jpg

Kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Veliaj vendosën sot pllakën e parë inaguruese në Sheshin Skëndërbej. Pas përfundimit të të gjithë punimeve nëntokësore, kaneleve kullues dhe kanalizimeve, puna për sheshin qëndror të kryeqytetit është duke u futur në fazën e saj përfundimtare dhe pritet të përmbyllet brenda pak muajsh. Sheshi Skëndërbej është vetëm një prej tre projekteve […]

Read more

FOTO/ Gjimnazi i Tiranës nxjerr tabelë me fotot e politikanëve: Ndiqni këta shembuj!

a1-Copy.png

Gjimnazi i njohur në Tiranë “Sami Frashëri” ka gjetur një mënyrë të veçantë për të motivuar nxënësit. Drejtuesit e këtij gjimnazi kanë vendosur një tabelë me fotot e disa politikanë dhe gazetarëve në korridorin e shkollës. Të gjithë kanë kryer studimet në këtë gjimnaz dhe drejtuesit i ofrojnë si shembuj për nxënësit. Ja cilët janë […]

Read more

FOTOT/ Bashkia e Tiranës organizon “Tirana Art Fest” për vitin e dytë radhazi,Veliaj: Marrim mbrapsht hapësirat e zaptuara!

EV-te-Sami-Frasheri-2.jpg

Pas suksesit dhe impaktit pozitiv që pati vitin e kaluar, “Tirana Art Fest” rikthehet sërish për të dytin vit radhazi në të gjitha gjimnazet e  Tiranës (publike dhe jopublike), ku të rinj nga mosha 15 deri në 19 vjeç performojnë në tre disiplina të ndryshme: muzikë, kërcim dhe multimedia. I kthyer tashmë në një traditë, […]

Read more

FOTOT/ Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e një tjetër rruge, kush përfiton

Veliaj-inspektim-ne-rrugen-Selaudin-Bekteshi-ne-Njesine-nr.-4-4.jpg

Falë investimit të Bashkisë së Tiranës, e cila ka nisur rikonstruksionin e segmentit “Selaudin Bekteshi”, banorët e Njësisë 4 do të kenë një rrugë krejt të re. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga deputetja e PS, Blerina Gjylameti, tha se bashkia është fokusuar në zbatimin e përpiktë të planit të ri […]

Read more

FOTOT/ Nis rikonstruksioni i kinemasë në Laprakë, do shërbejë si një qendër për aktivitete kulturore dhe artistike

Veliaj-inspektim-te-Kinemase-ne-Laprake-4.jpg

Shumë shpejt zona e Laprakës do të ketë një kinema, e cila do të shërbejë edhe si qendër për aktivitete kulturore dhe artistike. Bashkia e Tiranës, me mbështetjen financiare të qeverisë shqiptare dhe asaj italiane, ka nisur rikonstruksionin e plotë të godinës së vjetër të kinemasë në njësinë 11, e cila prej vitesh ishte jo […]

Read more

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82458
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82458
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6899
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6899
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X