Berisha mbledh të shtunën Këshillin Kombëtar të PD

19 Korrik 2011, 18:53Politika TEMA

Ditën e shtunë paradite pritet të mblidhet Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike për të analizuar zgjedhjet e tetë majit, por edhe për të zgjedhur strukturat e reja. Në të vërtetë strukturat e reja duhej të ishin zgjedhur që në vitin 2009, kur Sali Berisha u rikonfirmua kryetar i Partisë Demokratike. Kjo çështje u shty për në harresë derisa mbërritëm në këtë javë kur është bërë e ditur se do ketë zgjedhje të reja për strukturat. Pritet që të zgjidhet kryesia, Sekretari i Përgjithshëm, nënkryetarët dhe sekretariati. Megjithatë sërish duhet pritur e shtuna për të parë se ç’do ndodhë realisht me këto zgjedhje, që janë shpesh në humorin e Berishës.

47 komente në “Berisha mbledh të shtunën Këshillin Kombëtar të PD”

 1. lilolabja says:

  Ketu jane te gjithe ne rresht per nje !

  1. LOLA says:

   byroja politike ja theu turinjte josefines me ate librin qe ka ne dore shpellar i gjalle eshte

   1. tb says:

    Jo po i thote Xhozit, puthe librin qe te shpetosh. Xhozi i thote kurre se puth po jepja Ristanit i thote se ai seshte antar i byrose. Bode nga ana tjeter thote me vete , kush e ha me te puthi librin, vetem Arvizu po e hengri ?

 2. iliri_leeds says:

  cdo malesori ben PD cdoPD-ja ben malesori

  1. LOLA says:

   kujt i plasi bbbbbbbb se do mblidhet saliu ai kete pune ka bere tere kohen edhe kur mbyllim televizorin ngelet akoma hija e tij do mblidhet keshilli i ndrikullave plac o sali

   1. tourkofagos says:

    o lola ti je femer apo mashkull?

    1. LOLA says:

     pse mos ke rene gje ne dashuri me mua ti qe pyet andej nga katundi jot ata me emer lola cfare jane mashkull apo femer une per vete jam femer

     1. tb says:

      Femer e ça femre me F te madhe, Lola je fantastike
      kisss kisss…

     2. stalinsali says:

      JO jo, shpreson te jesh mashkull……………

     3. tourkofagos says:

      po je femer me fal,,,po thash se mos ishe korrak arab mashkull,se une i kam qef shume

 3. demokrati says:

  Eshte e kote qe i mblidhni z.Berisha, demogogjine lereni menjane. Nese doni vertet demokraci ne PD atehere jepni doreheqjen, keni 21 vjet qe jeni kryetar de facto i PD dhe kjo eshte nje anomali ne demokraci.Gjithsesi shkojini deri ne fund asaj qe ke nisur, por hiqeni nga mendja kjo nuk eshte PD kjo eshte partija juaj personale me tipare te nje organizate paramilitare.

  1. ISMAIL USA says:

   Egzakt ! Nje koment brilant nga komentuesi demokrati.
   Nuk mund t’i shtosh gje tjeter se prishet..Bravo

   1. Agim says:

    o Ismail..sapo qenke ngritur nga nje gjume 15-vjecar. Per ato qe thote “demokrati” ( i cili duhet pergezuar si i ri adoleshnet qe eshte) te tjereve u ka ra leshi i barkut tu e thone dite-per-dite per 15-vjet me rradhe mbas 1997. Ate qe thote demokrati eshte e drejte, por nje e drejte qe eshte banalizu, eshte prish. qelb dhe mban ere ne gjithe Shqiperine ..or ti Ismail.

 4. geno says:

  sali mbledh keshillin e kukullave, kurvave dhe homove

 5. qerozi says:

  struktura te pa nevojshme,ushtar te bindur te kumandarit qe skan asnje rendesi dhe vler,,pd ka nevoj per 1 qeroz

 6. eli-Tiv says:

  …dua te shkruaj dicka….nuk mundem…kam vetem neveri per gete grumbull njerezish ..

 7. Majda says:

  Une mendoj se Lola eshte mashkull. Sepse i ka shprehjet si meshkujt.

  1. jeta says:

   e pse pyet ti se cfare eshte Lola …..cfardo lloje seksi qe te jete,…..jep mendim dhe ka nje shprehje qe e perdorin te gjithe , si ne parlament ashtu dhe ne rruge ………………shoku/

  2. ?? says:

   me duket se jane 2 lole:ajo e madhja ,LOLA,dhe ajo e vogla, lola

 8. NETI VJOSA says:

  Sala:
  Kam ardhe me urdhnu, jo me diskutu!…
  Kjo ishte mbledhja!

  1. tb says:

   Epo ncenesi i Ramizit eshte te dy spiuna te serbit jane.

 9. joice says:

  si nuk ve nji njeri nji bomb kur te jen te gjith bashk te shpetoj ai vend te hiqet e keqja me rrenj

 10. alban says:

  Sapo lexova nje shkrim te Z. Robert Papa, botuar ne gazeten Sot me titull: Hijet e KGB dhe te Sigurimit te Shtetit … ! ja dhe komenti im per kete shkrim: Shkrim per t’u lexuar ne shtrat per te te zene gjumi. Faktet jane interesante. Z. Papa ka bere mire qe ka germuar kaq shume, por duhet patur kujdes se eshte duke shkuar teper larg. Disa shprehje, si p.sh.: Ato fytyra inferiore (spiunet e Sigurimit te Shtetit – ah), mund të jenë edhe ministra, ambasadorë apo deputetë”; spiunët janë kudo, pa votat e tyre nuk fiton as PD e as PS, ndaj armata e madhe e spiunëve u nda dysh, dikush mbajti xhaketën e kuqe e dikush mori një xhaketë blu. Ata janë kudo, nga poshtë e deri lart fare …” Kjo shprehja e fundit, “deri lart fare” te le te kuptuar se deri lart fare eshte vetem nje: Kryeministri i Shqiperise, Sali Berisha. Mos valle edhe ky ka qene spiun i sigurimit te shtetit? Zoti mos e dhente!

  1. NY says:

   Akoma ke dyshime per kete?

  2. XHEP-MEDANI says:

   SALIU DHE UNE – KEMI QENE BASHKE, PLUS KACI DHE GIMI I PUROS. MAJTAS KISHIM BODEN DHE DJATHTAS KISHIM NGJELEN. NE GRUP KISHIM EDHE FROK CUPIN, BLENDI FEVZIUN DHE DIKU NGA FUNDI RESHTOHEJ KAPTER ALEKSANDER FRANGAJ. NE KRYE PRA ISHTE PENICILINA – SALIU, UNE- PROFESORI, TE TJERET RRETH NESH. DONI M….

 11. alban says:

  Gjeja me e mire qe mund te bejne keta “demokrate” eshte te heqin Flamurin shqiptar, jo vetem nga sfondi mbrapa presidiumit te mbledhjes, por edhe nga ndertesa e PD. Keta e njollosin, e perdhosin dhe e shkelin me kembe kete Flamur te ndritur, simboli i shqiptare edhe i shqiptarise. Antishqiptaret, vrasesit, mashtruesit, genjeshtaret dhe imoralet politike, nuk e meritojne te krenohen me ate Flamur, per te cilin eshte derdhur gjak shqiptari ne shekuj.

 12. +10 says:

  Njoftim piratesh
  Ne shpellen e shpellareve prane “Ushtarit te Panjohur” diten e Shtune ne mengjes do te mblidhet Sali Baba me 40 hajdute. Mos kaloni aty prane se kundermon ere e qelbet. Mos thoni pse nuk na thate.

 13. Gent Tironsi says:

  Do luhet pjesa e re e komedise “Monologjet e Vagines”

  1. tb says:

   E ke gabim, pjesa quhet ‘ Monologjet e vagines se xhozit’

 14. ABC says:

  Vetem per nje gje jam ne merak. Kur mbidhen keta jane si cakenjte. Nuk e di cila pjese e ka rradhen te shqyhet tani. Detin e shiten, hidrcentralet i shiten, bregdetin e vodhen, zgjedhjet i vodhen. Kushedi cfare ka ndermend tani keshilli i banditeve.

 15. shqipetari says:

  Te gjithe komentet tregojne se sa te varfer ne gjykime dhe sa larg jane shqipetaret ne debatin demokrayik cdo gje e shikojne me urrejtje dhe hakmarrje maximale kundra oponentit njesoj si Enveri dikur ,(o me mua ose je armiku im per jete), inkude edhe te ashtuquajturit intelektuale dhe politikane qe per te ardhur keq jane shume shume pak , mjere ai popull per partite qe ka qe jane te gjithe banda hinash te etura per gjak (para) dhe nuk mendojne per me pas .

  thank you

  1. tb says:

   Sa i zgjuar qenke byrazer, si thua ti a te behemi te gjithe me Berishen?

 16. tiranaime says:

  pse shikon jozefina si ato kurvat e bllokut te kjo foto?

  1. petro says:

   sepse eshte kurve periferie

 17. LUAN says:

  Mbledhjet e PD jane ceremoni mortore , ku te gjithe kokulur degjojne te zotin e shtepise qe tregon tragjedine . Eshte shume komike kjo skene 20 vjecare .

 18. Litari says:

  O Sali shpellari pse i more me qafe si djalen dhe vajzen a degjon a shikon? po misione e Bashkim Hoxhes a e shikon?…ne ate mision 100% thone; shqiptar me pushke ne dore te clirojme tiranin e zaptuare nga Salinjet shpellar, ata me perpara do te vrasin djalin dhe vajzen dhe me pase ty dhe Lirin, me dite e ke..

 19. jevgu says:

  Na hongsh pordhen o Saleee!

 20. Gazmend Nushi USA says:

  Nuk ka PD pa Mero Bazen.

  1. stalinsali says:

   Doli dhe Gogo Nushi nga cepi i erret i dhomes, e hedh ndonje ” Rrofte Sala ” ndonjehere

   1. ?? says:

    haaaaa,haaaaaa ,haaaaaaaaa doli nga cepi i dhomes,porsi nje kukudhhhhh,haaaahaaahaaa

 21. pal ndue rrok mirdita says:

  ceta e kurvave dhe pederasteve do ndaje cmimet..mungon vetem dylberi Shkelzen dhe kurtizania e vucidolit argita

 22. tiransi says:

  o zot po pse i nxirni ne per shtype le te bejn cte duan se na japin alergji keta plera te pista e te neveritshem sduhet be as nje koment se sja vlen

 23. flamuri says:

  Boll me me urrejtje dhe xhelozira te kota. Populli shqiptar ka nevoj per pajtim, disipline. Te gjitha shtetet moderne europiane i binden shtetit te drejtsise qeverise. Ky eshte modeli progresit qeveria ka nevoje per mbeshtetje, kollaj te kritikosh cdo gje. Vereni veten njehere ne rolin e atyre qe punojn nat e dite, cfare pergjegjesie te madhe kane per mbarvajtjen dhe funksionimin e shtetit.

 24. lilolabja says:

  z ALBAN !Me ROBERT PAPEN kam qene ne nje klase .E mbaj mend ROBERTIN qe ngrinte doren i pari te thoshte vjershen qe i detikohej “partise “apo xhaxhit Enver”permendsh .Mbaj mend babain e tij qe po te mungoje ne nje mbledhje “Frontit “ishe futur te lista e zeze.Mjaft te rinj te asaj kohe i ruheshin syrit te Sotir Papes dhe i kishin vene nofken “afije”.Ishin familjarisht servile te sistemit dhe i shebenin me ndonje sherbese te kesaj natyre .I gjithe mllefi i tij per sistemin fillon dhe mbaron tek e drejta e tij e studimit pasi kur mbaroi shkollen e mesme ju dha e drejta per te vazhduar ne insitutin bujqesor te Kamzes .Nuk e di ne ju kujtohet po kjo moster si Roberti ne kohe te komunizmit punonte ne Radio Tirana dhe me pas ne tv si telekronist sporti dhe qe te ishe ne kete institucion ne ate kohe nuk ishte kriter vetem meritokracia por dhe diçka tjeter qe Roberti nuk e thote .ka qene nxenes sh i mire por si Roberti ka pasur dhe shume te tjere, qe sistemi nuk ju dha mundesine te punonin ne keto institucione por do i lutesha shume Robertit te heqe dore nga ky rol si viktime e “komunizmit “se fale Robertit dhe shume syresh si roberti qe sot jane dhe kryeministra qendroi gjate ai sistem .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje