A mund të jetë e besueshme ekspertiza e kushëririt të Genc Pollos për videon e Metës?

17 Shtator 2011, 11:20Politika TEMA

Gjatë caktimit të eksperëtëve që caktoi Gjykata e Lartë dje për ekspertimin e videos mes Ilir Metës dhe Dritan Priftit, ra në sy që një prej tyre ishte me mbiemrin Pollo. Bëhet fjalë për Ardian Pollon, që bashkë me Ermal Beqirin dhe Artur Rahmanin do të bëjnë ekspertizën e video-skandalit.

Mediat në fakt, kanë konfirmuar sot se Ardian Pollo ka lidhje me Ministrin e Inovacionit, Genc Pollo, duke qenë se është kushëri i këtij të fundit.

Në këtë rast, lind pyetja se a mund të jetë e besueshme ekspertiza e tij? Në një vend si Shqipëria, ku lidhjet familjare dhe shoqërore janë shumë të forta dhe kanë ndikim, vështirë se Ardiani nuk do të marrë ndonjë “këshillë” nga kushëriri i tij, Genc Pollo.

22 komente në “A mund të jetë e besueshme ekspertiza e kushëririt të Genc Pollos për videon e Metës?”

 1. Stefanaqi(s) Pollo(s) says:

  Ardiani eshet raca jone dhe ju shqiptarwt e dini mire se cfare eshte en gjendje te bej raca e Por-llove kur behet fjal per leke dhe sherbime ndaj grekut. Kam len trashegimtar Gencin ne sherbim te grekut, eshte ndihmes besnik i Saliut, meqe Saliu punon edhe per serbet dhe ka ngarkese te madhe. Kaseta eshte e montuar ua them une edhe pss kam vite qe kam vdekur, e ndjej qe Meta nuk ka faj nuk eshte hajdut, por bir koqe komunisti

 2. llumit says:

  Ka erdhur koha qe plera te mbroje pleren ,,,,hajduti te mbroje hajdudin ,dhe maskarenjte te mbijetojne ,,, i vjellcin ne femijet e tyre o Zot mos vono dhe mos harro,,, jepu hakun qe meritjneketa vrases.

  1. 21Janari says:

   Foli Zotit anglisht se nuk e kupton shqipen

 3. Gas 51 says:

  Ardian Pollon e njoh personalisht, para disa vitesh merrej me problemet teknike tek Rozafa cazino. Po te prishej ruleta, pervishte menget Ardiani pastaj e rrahu Gjergj Luca me shpulla i tha bqir dhe e hoqi nga puna. Cne Ardiani me video-ekspertizen e Metes? Apo hajt se flasim…

  1. Video-Detective says:

   O Gas 51, je i modh. Kam nje pershtypje qe njihemi bashke… E njihke mire Ad Legenin, qe e shante Luca nga robt e nga gruja cdo vakt, dhe ky rrinte si kurve. hahahaha Ad Kurva e therriste, tani mu kujtua.
   Hiqe pjesen qe eshte i paafte, profesor i bythes qe ka ngel ne vitet 90, po ai eshte edhe kokrra e by..q..it. Per 2 leke le dhe fisin se bythen e ka lene me kohe.
   E the ti, hajt se flasim, do mori ndonje lek dhe Genci i Podhos nga kjo histori, se u dhine te gjithe ne leke.

 4. gello says:

  te pabesueshem jane disa nga gjygjtaret e gjykates se larte me shpresa breçen ne krye

 5. hasan says:

  E ne qofte se vidioja eshte e trukuar,Iliri i ka vjedhur aq shume shqiptaret,sa vetem ekzili ka per ta tretur koken e tij.Ne kete bote do ti laje çdokush gjynafet,keshtu ka per te ndodhur dhe me Ilirin.

 6. askushi says:

  Ky qe shikoni ne foto nuk eshte Ilir Meta.Do kete dhe vendim gjykate,po te doni kundershtoheni..

 7. Ina says:

  S’ka nevoje te na provoje nje video hajdutlleqet dhe pislleqet e ketij injoranti qe merr per shurdh e qorr nje popull te tere. Kjo plehre mund te dale e ‘pafajshme’ zyrtarisht me ato palaço gjyqtare por ne sy te popullit do ngelet nje shtaze e ndyre qe moralisht e politikisht ka marre fund pergjithmone.

 8. saliu burri i shkines says:

  EDHE PA QENE KUSHERI I POLLOS cdo shqiptar do perpunohej nga diktatori dhe ilir meta
  nuk pres te dale e verteta por te fshihet
  do degjojme pordhet e koke lopes qe eshte i pa fajshem

 9. shqipo shqiptari says:

  Stefanaq Pollo eshte permetar 100% shqiptar dhe eshte turp per ata qe cdo shqiptar ortodoks e quajne grek.sa per ekspertizen per mua jane te pabesueshem te tre.tashme te gjithe e dime qe videoja eshte e vertete.

 10. zylyfi says:

  O zot ca behet ne kete vend!Edhe nje vidio qe eshte me se e qarte se ceshte po mundohen ta hedhin poshte si te fallsifikuar ,,,o zot dy ekspertet e huaj qe thane se eshte origjinale po i heqin qafe ..tani kane caktuar shqiptare????ha ha kjo edhe shume e bukur megjithse eshte shume e trashe ,,,ekspertet shqiptare do ta nxjerin vidion te fallsifikuar ,te pavertete etj etj ja kjo eshte e gjithe puna,,,hajde race e felliqur hajde,,,,e te gjithe bejne sikur gjithcka shkon per mrekulli ne kete vend leshi,,,,,,,o zot.

 11. shqipo shqiptari says:

  Stefanaq Pollo eshte permetar 100% shqiptar,turp te kene ata qe cdo shqiptar ortodoks e quajne grek.sa per ekspertizen shqiptaret s’kane nevoje sepse e dine qe videoja eshte e vertete.

 12. taqi says:

  as me intereson fare fare fare genc polloja……por ne fakt ai qe eshte aq aq anitpatik dhe pasatj kurre se kemi degju te flase teknikisht per absolutisht asgje po vec dime prej 20 vitesh qe e shte i biri i nje supergreku , qe fliska ca gjuhera te huaja( kujt i plasi) dhe qe la nje grua me dy femije ..dmth ky eshte portreti i nje njeriu qe rri ne maje te kupoles dhe as belbezon nje fjale po vce pulit syte pa qerpike….Tani ky qyqari i kusheriri: ore a jeni ne vete ju…ata hodhen ne ere ne mes te dites gjyqtarin ju thoni te ngrihet ky ardiani e ti thoje metes shko ne burg. ai mallkon veten ka rrezik. kush nga ju ore njerez do e kishte bere kete trimeri..? apo ta gjeni veten me ajer e neper flake?

 13. anonimi says:

  Mire Adrian Pollo qe eshte nje sharlatan , por ju nuk njihni Pollon e vogel, vellain e tij.
  Ky vellai i vogel, para disa viteve ju fut punes se falsifikimit te dokumentave seriozisht. Bleu kompjutera, skanera dhe printera top quality. Krijoi keshtu nje studio cilesore falsifikimi tek rruga e Durresit. Produket i kishte cilesore : gjeje tek ai dokumenta si ti deshiroje, patenta, certifikata etj. Por, pas nej 2 vite pune intensive ja behu policia dhe e kapen me presh ne duar. Ardiani shpetoi por vellai i beri disa vite burg. Nuk besoni? Shikoni shtypin ne kohes pasi beri shume buje na ate kohe. Ishte grupi i pare vertet i sofistikuar.

 14. LENCI says:

  HARROJENI QE EKSPERTIZMA TE DAL SI AJO E BERE NGA TE HUAJT.
  KUR ISHTE PROBLEMI I VDEKJES SE KOSTA TREBICKES U PRANU EKPERTIZMA E TE HUAJVE, PASI I INTERESONTE TE LANIN DUART SI PONC PILATI.

 15. eni leka says:

  po ekspertiza qe u be ne angli nuk eshte e vertete ….po ne amerike nuk ishte e vertete…..bo bo cfare vendesh ,…..nuk jane si tek ne ….ne jemi me te zhvilluar…..po kosta qe e vrane si qen ajo ekspertize ishte e sakte bo bo ptu ,….a ka me ekspertize reale se dritan prifti he more vllezer ina rama ka shume gjynahe si prokurore,,,,,turp turp lsi e din shume mire se e kan kryetarin hajdut,,ne kabllogramet e kaluara ky qen e ka share pse edi rama nuk ja ka dhene kryeministrine ne rast fitorje hajde biznes bravo edi rama qendro larg plehrave te fekaleve ptu ptu

 16. Ericson says:

  Shikoni mangupin Ilir Muta (sikur do zihet me ariun) kur del nga dyert e Gjykates se Larte ,taman sikur ka dale nga dyert e burgut,…krenar ,trim e kastile per te dhene nje mesazh opinionit publik: …Ja ku jam,..he more pushter qe harruat te mirat qe ju kam,bere,…edhe vete Salahudinin e mora dhe e plasa per nje ore ne burg, ju futa ne pune kupton,..puna e mban te gjalle njeriun,…merr vesh!

  Shikoni nje te pandehur nga gjykata ,fshatar me kostum ,qe sipas ligjeve te Republikes duhej kllaposur ne pranga e derguar ne burgun e Peqinit,por c’e do se vete kjo gjykate duhet mberthyer ne ndonje burg te Inkuizicionit te Santo Ufficit mesjetar ,a qeli te Gestapos hitleriane ,e pastaj do rrefente persembari,fet e fet se si liroi nga burgu Lulezime Bashen, F.Mehdiun e nuk mori te pandehur Salahudinin, kapon e tyre!

 17. +10 says:

  Une them qe Gon Kulishi eshte me “i besuari” nga gjithe zagaret qe ka marshalli i Vicidolit.

 18. zef zefi says:

  Ne rradhe te pershendetje dhe pse kjo lloj teme ka gati dy vjet qe eshte diskutuar se nuk le pa shtuar per ad pollo nje njeri qe gjaku deri vone I ka ngel ne mure per vjedhjen qe bente te kazinoja dhe ka ngel me pasoja sa qe edhe ne spital kur e kan nis eshte dhen urdher mos te mjekohet totalisht , ad pollon e kam takuar dhe personalisht une punoj aty ku ka pas punu ad pollo , por te flasesh per videon dhe mbrapa skenat e priftit per te gjetur prekhraje terri nga te forte dhe nga ilir meta qe eshte person dinak duhen net te gjata me fol shqiperia eshte mallkuar dhe fatet tona jan te lidhuara politikisht naten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje