Berisha takon Wisner: Procesi i vlerësimi të ofertave për Albpetrolin do jetë transparent

Kryeministri Sali Berisha takoi sot diplomatin Frank Wisner, përfaqësues i firmës Patton Boggs, që lobon për qeverinë e Berishës.

Në një njoftim të kryeministrisë thuhet se Berisha e ka falënderuar atë për kontributin që ka dhënë në pavarësinë e Kosovës. Gjatë bisedës u vlerësua edhe heqja e mbikëqyrjes së pavarësisë së Kosovës.

Në fund të njoftimit përmendet edhe çështja e Albpetrol dhe theksohet se vlerësimi i ofertave do jetë transparent.

“Kryeministri e njohu zotin Wisner edhe me zhvillimet në Shqipëri duke u ndalur në një numër reformash ligjore, ekonomike, në shëndetësi, arsim etj si pjesë projektit të qeverisë shqiptare për një Shqipëri të zhvilluar dhe integrim në BE. Kryeministri Berisha i shprehu zotit Wisner vlerësimin për punën e bërë nga kompania Patton Boggs në procesin e përgatitjes së tenderit për privatizimin e Albpetrol-it dhe u shpreh se procesi i vlerësimit të ofertave do të jetë plotësisht transparent dhe i bazuar në kriteret e përcaktuara,” thuhet në njoftimin e kryeministrisë.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Berisha takon Wisner: Procesi i vlerësimi të ofertave për Albpetrolin do jetë transparent”

 1. SA trasparent eshte SALIU??????? TRASPARENT si gerdeci——trasparent me 21 jANARIN ME KALLASH NE DORE????????????TRASPARENT ME DETIN????????? KESAJ I THONE PO O SALI je i drejte si DRAPERI??????????’

 2. Delli USA says:

  Z.Wisner dhe shefat e tij duan shperblimin per mbrojtjen qe i bene kriminelit Sali Berisha kur ai vrau 4 qytetar shqiptar te pafajshem,bile paturpesia arriti deri aty sa e quajten dhe burre shteti.

 3. Goni says:

  E keni pare Sajmirin dhe Doktorin tek Fix Fare kur flet kryekrimineli yne per perparesi ose per transparence apo per cfaredolloj plehrash qe nxjerr nga goja haleja fillojne e qeshin dhe thone vajti dhe kjo apo ajo gje per lesh. Pra dhe transparenca per shitjen e albpetrolit vajti per lesh.

 4. IMRE NAGI says:

  Wisner perfaqson ato politikane amerikane qe i bejne dem vendeve qe shkojne si shqiperia ne kete rast por dhe vete amerikes.
  Ne egjypt para dy vjetesh beri nje figure te shemtuar ne mbrojtje te mubarakut jashte kornizes zyrtare te shtepise bardhe.
  Ardhja ketu e ketij njeriu te dyshimte eshte per te marre “bonusin” ne mbrojtjen qe i beri vrasesit berishe ne korridoret e washingtonit.
  I jati i wisnerit ka qene eksponet ne cia-n amerikane ne juglindje te europes pas luftes se ftohte.
  Vrau veten me pistoleten e djemve te tij ne gjendje psiqike te renduar.
  Eshte fatkeqesi per kombin amerikan dhe ate shqiptar qe fatet e tyre i kane dy njerez filoserbe te deklaruar..turp !
  Nuk mjaftoi gjysem miliardi dollare ne rrugen e kombit dhe holokausti i gerdecit ?

 5. Kujtuam o popull shqipfoles se vetem nga Lindja na kane ardhur gjithmone te keqiat, por JO..JO, sepse kemi shume vite sidomos keto te fundit nen rregjimin me kriminal ndoshta te te gjitha kohrave ne Historine tone, e dy malokeve Berisha+Meta, qe mbahen ne Pushtet nga Perendimi. Shikoni e degjoni kush jane keta “miqte” Made in USA dhe disa nga Made in EU, qe kane Privatizuar me mashtrime te Berishes e Metes pothuaj gjithe objektet dhe pasurite Strategjike Kombetare te Shqiperise. Ata pa perjashtim jane pjese e Mafias Nderkombetare me seksere Serb, Italian, Austriak, Grek, Turq… nen emrin e kompanive Lobing te US apo EU, dhe me paturpesi ekstreme vine edhe vete here-here ne Shqiperi dhe bejne presione e pazare Mafioze me Berishen familjerisht dhe Meten individualisht, por qe te gjitha jane te kapshme e te zbuluara nga kushdo shqiptar apo i Huaj.

 6. lili says:

  franck wisner nuk perfason asgje pos xhepin e tij! ai eshte ne gjendje te prishe imazhin e amerikes tek ne,sikur ne egypt ,vetem per xhepin e tij,duk perkrah se ne egypt nje kriminel qe demton rend vendin e tij!
  pattonet edhe wisnerat duhet ta dine se pazaret e tyne me pasurine tone jane nuls e non avenus!do te prishen pa asnje demshblerblim se ne populli i shqiperise,po i lajmerojme:larg duart nga pasurine tone kombtare!

  1. ciceronja says:

   per lili : vetem me paralajmere nuk shkon , ai ka futur
   duart me ghithe krah . berisha thote ju mbani paralajmerimet ,
   kurse une po mbaj zaptimet. berisha eshte she frikacak ,
   por ai e njeh shume mire kete popull, qe eshte me frikacak
   se ai . ate e ndihmon shume amerika . sa per opoziten e ka te blere
   se ato jane me dhjere se ai. keshtu ai shkon i sigurt
   ne zgjedhjet e rejae me fitore ne zhep dhe popullit i thote
   vazhdoni me paralajmerime se ky popull gje tjeter nuk din te bej .
   asnje popull ne europe nuk do ta duronte kete reghim .
   por shqipetareve ju eshte kalitur durimi , plus qe jane
   popjll pa pretendime per jeten , jane mesuar me shtypje
   dhe nuk i njohin protestat. dhe keshtu do te vazhdoje .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *