Sondazhi i dytë i AlbStat: PD ka vetëm 31.2%, PS ka 41.2% të votave

votime-kuti2Sondazhi i dytë i zhvilluar nga Qendra e Kërkimeve Shkencore dhe të Dhënave “AlbStat”, gjatë periudhës 21-28 janar 2013, tregon se nëse zgjedhjet zhvillohen sot, Partia Demokratike merr vetëm 31.2% të votave. Ndërsa Partia Socialiste vazhdon kryesimin me 41.2% dhe Aleanca Kuqezi është e treta me 15.0%.

Sondazhi u zhvillua me vizita në shtëpitë e të anketuarve, bazuar në një kampion statistikor të përbërë nga 1100 votues, 600 prej të cilëve banojnë në zonat urbane dhe 500 në zonat rurale. Metodologjia e përzgjedhjes së kampionit është e njëjtë me atë të përdorur në sondazhin e zhvilluar nga kjo qendër në fund të dhjetorit.

Nga përgjigjet e të anketuarve rezultoi se 77.5% e tyre do të merrnin sot pjesë në zgjedhje, ndërsa 69.1% deklaruan edhe se për cilën parti do të votonin.

Nga preferencat e atyre që e deklaruan votën, konstatohet se PS-ja përsëri mbetet në kuotat e zgjedhjeve të 2009-ës, ndërsa PD-ja dhe partitë e tjera të vogla duken se kanë pasur një rrjedhje të madhe, që është kanalizuar kryesisht drejt dy partive të reja.

Për të anketuarit që u shprehën se do të merrnin sot pjesë në zgjedhje, por që nuk e deklaruan preferencën për partitë, nuk ka informacion të mjaftueshëm për të parashikuar se nga mund të anojnë.

 

Metodologjia e përzgjedhjes së kampionit statistikor

Qendrat e votimit të zonave urbane dhe rurale u renditën veç e veç nga veriu në jug të Shqipërisë. Nga 2221qendrat urbane të votimit, të renditura si më sipër, u zgjodhën 30, nga një në çdo 74 qendra (e para e 74-ta, e 148-ta e kështu me radhë). Në çdo qendër votimi të përzgjedhur u anketuan 20 votues të zgjedhur krejt rastësisht sipas gjinisë dhe grupmoshave. Në mënyrë të njëjtë, nga 2476 qendrat e votimit rural, u zgjodhën 50 dhe u anketuan nga 10 votues për secilën. Një përzgjedhje e tillë realizon një kampion përfaqësues nga pikëpamja gjeografike dhe demografike. Marzhi i gabimit statistikor të kampionit për dy partitë e mëdha është 3.4%. Për partitë e vogla është më i vogël.

 

Preferencat e të anketuarve

PS- 41.2%

PD- 31.2%

AK- 15.0%

FRD- 5.5%

LSI- 5.5%

Parti të tjera- 1.6%

 

REMOTE_ADDR:[]

60 komente në “Sondazhi i dytë i AlbStat: PD ka vetëm 31.2%, PS ka 41.2% të votave”

 1. mon says:

  Ju lutem vellezer, lereni nacionalistat e aleances. Votoni PS-ne. Detyra nr.1 eshte te heqim Salen nga pushteti. Ju lutem kemi 23 vjet!!! AKZ eshte vote e hedhur poshte.

  1. marjan luka says:

   kete rradhe saliu do ta thyeje qafen se u bene 22 vjet ne kurriz te popullit nuk durohet me pomundohet te perdore cdo lloj demagogjie si enveri dikur por nuk ka rruge tjeter se partia socialiste ka per ta marr pushtetin.

  2. lORENA says:

   I admiroj keta te Aleances KuqeZi se kan bere per vehte shume njerez. Kudo flitet per ata dhe te gjithe thone do votojme AK. Urime dhe Bravo. edhe une do votoj per Aleancen Kuq e Zi

   1. PD+PS=WC says:

    Duhet te votoj te gjithe Aleancen Kuq e Zi se ajo eshte shpetimi i Shqiperise per ndryshe me fytyra si Berisha, Topi, Meta, Rama, Ruci dhe Dokle do jemi serish si 25 vite me pare.

  3. OZAL says:

   Cfar thua o koke bosh te votoj ke ps per cfar qe ta fali prap Sali efendin si ne 97 apo ta bej prap kryeminister si me Ilirr Meten keta jeni ju socialistat nuk na itereson me sec votojne ballaret tane apo para ardhesit po na interesojne femijet tane pas ardhesi O MON TUNCI. Na intereson Shqiperia na intereson shqiptaret kudo qe jane qe te mos ndihen me si popull endacak nper bote por te bertasin me te madhe se jane SHQIPETAR.

   1. Tony says:

    Bertasim sa kemi qejf mos u merzit per kete. Vec ju largojeni ate cop plak se ja u mori shpirtin.

  4. lili says:

   edhe nje genjeshter endyr e temes nekrye me mero bazen por nese ndodh fitorja ps ilus tegjith shqiptart tikapin armet kjo esht vdekje pertegjith ata qe endjejn veten shqiptar shqiptar hapni syt shiqoni kush voton ps korqa korqa vlora vdekje vdekje

  5. adriatiku says:

   aleanca kuqezi ska as pushtet as media te bler, as biznesmen qe e kane krijuar, aleanca kuqezi ka djem dhe vajza te reja idealist qe nga hici kane ngrit nje super levizje qe ne terren vertitet ne shifrat e 30%, sondazhet jan te porositura nga ata qe kane lek, kshu qe ak me 15% eshte shume lart, pra sado ta fshehin ak eshte ne krye

   1. I paska zene frika nga Kreshniku thone ca???????????????
    e per ca te tremben, se vjen Kreshniku me kreshniket e vegjel e u zbraz xhepat???????????????
    pse Sala cpo ben me pak???????????????
    Shikoni kapni me mire Rez Tacin e bejeni kryetar partie se ai ka para, nuk eshte legen pabyths si ky morri

  6. vlora says:

   bravo aleanca kuqezi jepi, je ne kuota edhe me te larta sao te perpiqen ju jeni me te miret

  7. bregdeti says:

   hahhahahaha i ka zene frika te ter nga aleanca kuqezi, kam bindjen qe keto zgjedhje kane surpriza dhe e kam fjalen qe aleanca kuqezi do jet ne kuota aq te larta sa do lodhen per ta vjedh. bravo kreshnik spahiu ec me ata cuna te rinj e ato goca trimeresha

  8. Oris says:

   Me rendesi eshte qe LSI nuk ekziston me! AK ka vetem 2 vjet dhe gjendet ne vend te 3-te,brravo iu qofte! Ne sondazhin e rradhes me shume siguri Aleanca KuqeZi do te ngjitet ne vend te 2-te!

  9. S.SHeqere.B. dv says:

   Kjo eshte aleanca puniste-mafjoze e edvin kristac rams
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/01/the-mask.html

  10. kuq e zi says:

   edhe per faktin qe pd+ps=ppsh nqs do marrim se kush ka me shume sigurimsa ne parti pd+ps jane ne barazim… aleanca kuq e zi del ne vend te trete sepse nuk i jepet e drejta e votes emigranteve pra pjeses me te madhe te votuesve shqiptar qe do ta nxirrte ne vend te pare

  11. e\ says:

   PS eshte e vetmja rruge per kete vend te rrenuar nga binomi PD+LSI
   Kjo vjedhje masive e gjithckaje shqiptare duhet dhe do te marre fund ne 23 qershor me fitoren e PS

   1. Neti says:

    Po thu more? Se po mendon ti qe PS eshte ma e mir se PD a? Te njejtit jane, dy paret. Tash duhet me provu diqka te re. AKZ duhet te votohet nga te gjithe!

  12. qamili says:

   Ky sondazh nuk me duket i sakte se menoj se Socialistat jan akoma dhe me shum. PD nuk e qas ma njeri ne dere te shpis se kane frike se i vjedhe

  13. Janaq Dhimitraqi (homogjen) says:

   O njerez,me te vertete besoni ne keto sondazhe?!
   Me te vertete besoni qe,LSI-ja qenka katandisur ne 5.5%?!! Ne zgjedhjet e 2011,LSI-ja i zhgenjeu te gjithe enderrimtaret me rezultatin befasues…kujt ia merrte mendja se do te ,pothuaj,dyfishonte rezultatin e vet pas te gjithe atij korruspioni “me ze e figure” sic thoshte Rama??!
   Kurse kete radhe,jam i sigurte se do te ece edhe me perpara,sidomos,po te kihet parasysh procka burracake e Rames ne Gjirin e Lalzit!
   Vini re: Rama tha para pak ditesh se PD-ja,nuk do te marre me shume 60 deputete!! Nese Rama u beson ketyre palo sondazheve,pse nuk thoshte 30,40 ose ose , te pakten 50 deputete?! -Sepse,edhe Rama e di se keto sondazhe,jane pjese e lojes se madhe elektorale!
   Edhe une,si njeri me mendje te hapur,do te me pelqente rotacioni por,per kete ,nuk mjafton keshilla e Mustafa Nanos(Mucit) per PS-ne qe te beje aleance me te gjithe plehrat e Shqiperise,perkundrazi(pa perjashtuar plehrat,natyrisht) PS-se i duhet edhe te gjeje aleate te ndershem…

  14. ardi says:

   Partia Socialiste eshte mundesia e vetme europiane ne keto zgjedhje,
   pertej hajduteve dhe mashtruesve, dhe akoma me keq atyre qe perpiqen te fshihen pas paranojes nacionaliste.
   Shqiperia nuk ka nevoje per asnje nga keta, se e vetmja mundsi per te treguar dashurine per vendin tend eshte qe te punosh shume e ta zhvillosh ate.
   Me fushata urrejtjeje apo LSIje nuk bindet asnjeri e as zhvillohet gje

  15. flamuri says:

   Keta te alenaces nuk jane parti serioze fare, se nese do ishte prioritet te hiqnin Saliun nuk do merreshin gjithe kohes me sharje kolektive, po do fillonin qe te bashkepunonin me faktoret progresiv ne vend. PS do i fitoj zgjedhjet ndersa keta te Nikut duan vetem te marrin nje cope pushtet.

  16. bamja says:

   Partia Socialiste eshte forca e te ardhmes.
   Me ta Shqiperia do te zbrazet nga hajdutet dhe pretendentet per hajdute

  17. taulanti says:

   Edhe pak muaj dhe Shqiperia do te rilinde me ps dhe me EDI RAMEN, kryeministrin qe meritojme.
   Te gjithe keta morrat zhurmedhenj nuk jane te interesuar te heqin PD nga pushteti, por vetem qe te kapin ndonje cope karrige se kan mbet thate qe nga KLD. Aleanca per Korruptimin e Zagareve te palo Nikut qe ishte ne KQZ = Ben Ristani neser te deklarohet shpresa e shqiprise per drejtesi e barazi para ligjit

  18. yplala says:

   Mendoj se zgjedhjet do behen shume me te thjeshta afer fundit.
   PS do i marre te gjithe votat e njerezve normale ne shqiperi, PD do marre kafshet, LSI hajdutet, dhe ai kacurrelsi pa dhembe do marre ca te frustruar qe nuk dine te punojne po vetem te shajne.
   Besoj se PS eshte zgjedhja me e mire per nje SHqiperi te ketij shekulli.

  19. Gentos says:

   Jemi lodhur nga Politika PS=PD e PD=PS

   Me AK bashk per Shqiperine, te bashkuar na do Atdheu. Per Shqiperine, per Atdheun tone, per Vendin tone – e jo per Hajnat qe jan tani – per para te Bashkimit Evropian!

 2. Dean says:

  Ja kur te futet ene Gani Bobi ne loje tani.
  Po ku pyet Maloku per sondazhe,bre burra????
  Maloku e ka bo gati Formulen e re te zgjedhjeve.Kesaj radhe ka me ble 1 Parti te tan,se me kokra nuk i del me hesapi,ketij BARBARI.

 3. Pelasgian says:

  LSI 5.5% ????? JO NUK BESOJ , DUHET TE JET ME SHUME !
  mire te pakten qe diktatori po humbet , don zoti ja sekuestrojne te gjithe pasurite , atij dhe familjes kriminele . Mos ta lene te largohet !

  1. Tetovari says:

   Edhe LSI ehte ma zi se PD Shpresat jan vetem tek AK dhe FRD

   1. Pelasgian says:

    e kam shkrujt gabim , desha te shkruaja AK . LSI esht me mut se PD

 4. Pelasgian says:

  AK desha te shkruaja se LSI i bej mutin .

 5. tourkofagos says:

  oi camides,sa perqind jane…??? sa??? 0,001%!!!!
  kaq jane edhe homo-t,kshq thema CAMOURIA,non exist……….

  1. flori says:

   O trap, te kisha pare dhe here te tjera ktu po mendoja se talleshe. Kush je ti mo legen qe shkel njerzit me kembe. Jane gra burra kalamaj e pleq te masakruar, qe te pelqen a jo jane i njejti gjak me ty se shqiperia sa nje fshat eshte. Une sjam cam nese mendon qe kjo eshte arsyja qe po te pergjigjem por jam shqiptar dhe me duket e shemtuar cdo fjale qe ti thua. Cjane kto ide idiote qe te ka fut ne kok jot eme a kush e di se kush. Flet per mysliman e orthodokse a thu se me verte ka ndonje rendesi tmadhe shqiptaret jane atheiste nga i pari tek i fundit. Mire qe kemi nje kriminel sot e 23 vjet kryeminister po dalin dhe minj halesh si puna jote per te na shkaterru nervat.
   Ti ke sh te drejte po te thuash ti ca dreqin do, me thene te drejten mu neverite prandaj po te kthej prgj, ti e ndot Temen me gjerat qe thua.
   Te uroj nje jete te qete dhe nese je i ri te ardhshin mendte ne pleqeri e nese je plak ska gje se te falet prej moshes.

  2. tetovari_hh says:

   pse na shet pordh , fol shqip o katunar, se dike ti italisht u bo nomi, flitet per shqiperin e jo per filma holiwudiane, neve ne mk jemi qe 80 vite migranta neper europ po flasim shqip si ktu dhe ne shpi, po na shpifet me ket italishte edhe ket greqishte, un vet jetoj ne gjermani i lem e rit ktu, po flas shqip o burr

 6. laraska says:

  Po po sondazhe alla Berisha. Kur jane bere sondazhe tamam ne Shqiperi aman. Edhe ne 2005 thonin do fitoj PD sepse i kishte dhene vizen Nano me kohe. Ik ore plera doni ti beni lavazh truri poppullit. LSI 5%? FRD 5%? Po kush i voton keta plera more? Pale pale AKZ 15%, ja kane vendosur AKZ kete perqindje edhe pse ska nje program, dhe deri me tani asnje deklarate realiste, pervec disa deklarata klishe, tipike premtime zgjedhore alla Ilir Meta i 2005. Ky sondazh do dal i vertet vetem nese deputetet jane vendosur si do ndahet qe sot. Pra sic e kam thene ne nje koment me pare, per koincidence sot, PS do fitoj po jo aq sa te bej qeveri vet, dhe gjoja “pa deshiren e vet” do krijoj qeveri me AKZ-LSI-FRD, pra me kriminelat, te korruptuarit dhe hajdudet e Berishes tere keto vite. Na rrofte ne qe heqim Berishen, se do na vij prape Meta, Topi idiotit, dhe Spahiu qe cfare beri deri dje ne KLD do bej ne ndonje ministri, rrezik te ministria drejtesise. Keto sondazhe tani po pergatisin psikozen e popullit per koalicionet e reja, por me moralin e vjeter te korrupsionit galopant dhe mos ndeshkimit te fajtoreve. Dmth sipas ketij sondazhi ne mbetemi pa qeveri apo jo??? Sepse PS nuk e merr, dhe normalisht Edi Rama nuk do bente koalicion me Meten per te cilin u vrane 4 njerez ne bulevardin e kryeqytetin? Sepse perndryshe do shkel mbi gjakun e deshmoreve? Pra pa qeveri do mbetemi qe sdo mbetemi, perse o PS te mos e heqim qe tani? Kete skuptoj une!!!!!!!!

 7. flori says:

  Ja dhe nje legen tjeter, mo une se di ca keni ne vend te neuroneve tallash? Po kush ju quan njerez juve mor aman. Po pse su bot i her rob. Po mir me qorr po a i shef ti si jetojn ne varferi gjysma shqiptarve po ka gomari keni dale a si o puna. Po ju vrafte zoti o rrac e poshter se po e shkatrroni kete vend.

 8. CIU-CIU-CRRRRRRR says:

  UNE KETIJ SONDAZHI I BESOJ SESPSE ME ARDHJEN E 3PARTIVE KOMUNISTE NE PS SOCIALKOMUNISTET JANE FORCUAR:
  1)PARTIA KOMUNISTE KRYETAR QEMAL QIQOLLARI
  2)PARTIA PUNES KRYETAR MARKO DAJTI
  3)PARTIA KOMUNISTE E REFORMUAR KRYETAR PRENG QUNI
  JUUUUUPPPIIII TE LUMTE EDI RROFSHIN KOMUNISTAT

 9. zum zum says:

  i camidhes jane ne burghet e italise ,greqise dhe te ghithe evropes , zikja , hajriu , demireli ,rajmondi presin parat nga djali i havase idrizi per te genjuer su leshet e tjere se do marin tokat dhe shtepite qe ju dha sulltani . do marin me te ghatin , shume nuk e kane .

  1. ilir says:

   ti qe flet me kaq urrejtje per CAMERINE , qe e therret njelloj si deputeti fashist grek , me siguri duhet te jesh me se paku “shqiptar jo shum i bindur” , ne mos fare grek (mender muhabetit) . Me vjen shume keq qe nje pjese e shqipetareve ju besojne shume me teper genjeshtrave me absurde qe trillojne “historianet patriote” te fqinjeve tane te “dashur” sesa te vertetave qe mund ti shohin edhe vete me sy . Provokatoret qe nxjerrin koken here pas here ju kujtoj se greqise ne ja kemi treguar vendi ne 48-49 kur po te donim mund ti ndiqnim der ne athine (dhe ta benim prap qytet SHqiptar) . Sa per votimet mendoj se situates ku ndodhemi , i duhet nje shkundje e forte , nje ndryshim i madh qe tja u prishi folete politikaneve tane te “ndritur” . Ne te vertete diten keta faqezinj zihen para televizorit (jane aktore mjaft te mire) , naten qeshin me ne , ndersa mbyllin pazaret e tyre . Fitorja e AK , te pakten do ti c’orientonte e do ti fuste friken .

 10. kordinatori says:

  kush duhet votuar?kush mund te ishte nje vote e vlefshme?mendoj se duke votuar PS,dhe pse jo shume bindshem,do te mund te largonim berishen,sepse me keto partite e vogla mund te mbetemi te zhgenjyera si puna e LSI ne 2009.per zgjidhje konvencionale mund te hedhin armet opozitare e ti ngjiten saliut nga pas..derisa nuk ka garanci per kete,me mire te votohet direkt PS.pastaj nacionalizmi politik asnjehere nuk eshte i mire.patriot e nacionalist duhet te jemi jashte politikes,se brenda saj pastaj keto terma luhen per interesa te tjera.

 11. Blerina says:

  Prandaj Aleanca duhet te bej koalicion me ps qe ta hiqni Salen se perndryshe ai do fitoje me nje opozite te percare. Kete here e keni ju ne dore dhe duhet ta beni per te miren e kombit kete koalicion

 12. jemi nje popull qe merremi me politrike dhe kemi frike nga politikanet, kjo eshte nje minus per ne, politika seshte gje tjeter vecse nje prostitute

 13. Arnoud Korca says:

  Me cudit kjo LSI, pas gjithe atyre skandaleve, pas gjithe atyre gjobvenieve qe kane vene ministrite e tyre, pas gjithe asaj maskarade dhe pazarlleku i votojne, a thua i paguajne te gjithe?!

 14. sondazhi im says:

  Per mendim tim ky Albstat ka nivel shume te ulet e te berit sondazh,.
  sondazhi nuk mund te jete ne asnjemenyre i sakte,per te vetmin arsye se eshte zhvilluar ne shtepine e tjetrit,kur i shkon tjtrit ne shtepi tjtri te pyet ti i çfare partije je dhe ai te pergjigjet se dhe une do votoj per ty per te bere qefin dhe se ka frike.
  Per te bere sondazhe duhet te dilni ne rruge te pyesni njerz qe si njihni dhe jo ti shkoni ne shtepi,ose bejeni ne interrnet ku Zoti Berisha kryeson me me shume se 200mije fansa kundrejte Edi Rames..

 15. ramy says:

  Nese aleanca kqz fiton 15% do jete fatkeqesi per kombin.
  Nese fiton, te shohim a do ta arrestoje saliun per korrupsion shtetror. Nese jo, kuptohet qe eshte kobure e malokut.
  Socialistat duhet te hyjne ne koalicion me nje parti te shendoshe si frd dhe jo akqz.
  Nese lsi fiton 5,5% ,nje tjeter fatkeqsi.
  Ilir meta duhet ti kaloje drejtesise.
  Pasurite e argites dhe metes duhet te shqurtohen.
  Po ashti kontratat qe la firmos saliu. Nafta, kontrabanda e armeve e shume te tjera.
  Duhet cveshur presidenti, kur them cveshur, lakuriq ne sy te popullit.
  Arben imami ti kaloje drejtesise.
  Tv klan duhet mbyllur.
  Blendi fevziu duhet ti kaloje drejtesise per supervjedhjet dhe duhet te futet te nurgu I grave meqe eshte pasiv.
  Ky qorri lubonja duhet te cvishet lakuriq ta shofi gjith populli cfare plaku I shemtuar eshte qe fshihet pas kosyimeve e te cohet ne vllahi si nongrata..
  Ata frangaj, cupaj tua konfiskojne miljonat e pervetsuara me ane te spiunllikut sern dhe kontratave te paligjshme shtetrore.
  Argita e shkelzeni besoj se po pregatiten per tja mbathur

 16. Atila says:

  PD bashke me aleatet e vet jalla te marre 31%, po vetem PD s’merr me shume se 20%.Ndersa Blloku Opozitar me Ps ne krye do arrije 47-48% dhe AKZ me 12-14% plus FRD me 4-6%.Pushteti do i kaloje opozites dhe forcave te tjera qe do i bashkengjiten qeverisjes demokratike te vendit.

 17. Juli says:

  Ak meriton gjith respektin. Une sapo jam bere anetar i ri i Ak dhe me vertet kur jam me ata cuna qe punojne gjith diten pa ndalim e vullnetarisht per nje shqiperi me te mire filloj te mendoj vertet se kjo force politike eshte ngritur me djerse e me vullnet te cunave te rinj dhe te vjeter , te shkolluar e me pervoje te gjate. Besojini Ak . Jua them me gjith zemer. Hajdeni po te doni thjesht provojeni njehere si aktivist i Ak. Ju garantoj se do tju behet si gje e shpise. Rofte Ak. Rofshin cunat dhe gocat KuqeZi qe lodhen gjith diten.!!

  1. katina says:

   Te lutem a mund te me thuash cfare bejne aktivistet e ak se nuk e kuptoj, po te pyes pa te keq dhe paragjykime thjesht sepse nuk kam pare te kene bere ndonje gje. Faleminderit

  2. Lona says:

   Juli, po te punosh merr pagesen. Pse cfare kujton ti se jeton pa para ai Kreshnk Spashiu qe ishte ne KLD dhe qe e la sistemin e drejtesise te korruptuar sa nuk ka ku te shkoje me e gjykatat i la me te zezat e gjithe viteve nga korrupsioni qe prej 1990? Po per emerimet si gjyqtare nga KLD e Kreshnik Spahiut – a nuk ishte psh Artan Zeneli – ne gjykaten e Tiranes e me pas ne gjykaten e larte – i etiketuar si individ i lidhur me rryshfetin? Pse Artan Zeneli mund te te jape ty drejtesi? Avokati i krimineleve Artan Zeneli, rryshfeti dhe Artan Zeneli etj… Behu e zgjuar se kjo do te thote te zhgenjehesh rende.

 18. visi says:

  Votoni Aleancen kuq e zi shqipria ka nevoj per rrotacin politik, dhe 1 rilindje te re shqiptare.

 19. miri shkodra says:

  Si mos te kete me shume LSI, me ate njeri te ndershem e te pakorruptuar qe ka ne krye?

 20. Shkembi says:

  Sondazhi eshte bindes, por per te qene brenda duhet te parashikoni dhe vjedhjet ,respektivisht 3% per PD dhe 2% per LSI.

 21. ari says:

  mos votoni me pd ps e lsi. keto 3 partit duhet te mos jen me ne parlament. se na kthyen na komunizem ne sistem demokraci diktatur se vetem njerzit e ketyre 3 partive jan ber me lek. cdo fond publik i kan ngren keta, ketu e 23 vjet paguhet per cdo gje. nuk te bejn asnje pun ne zyra shtetrore po nuk u dhe rryshfet. posht hajduteve e kriminelve politikan. kush voton per keto parti nuk do te arthmen e femijve te tij

 22. PD+LSI bejn 36 % Kjo eshte e pa falshme. Keto te dy forcat politike nuk duhet te marrin me shue se Pd 21 % dhe LSI 05 % as nje deputet jo. Keto jane forcat me destruktive ne Shqiperi ja perse nuk duhet te fiotojne keto dy forca politike.
  1. Te vjedhesh vota dhe te kesh fytyre ti dalesh elektorati perpar dhe tu kerkosh vote eshte e pa falshme ndaj ne se PD merr 31 % ateher eshte fai i PS dhe i forcave te tjera progresiste qe nuk kan sqaruar mire popullin votues se c`pasoja te renda kane sjell keto ne shqiperi.
  2. Te vrasesh 26 veta te shkatrrosh tre fshatra dhe te plagosesh 355 veta domethen ta kthesh Tirane ne nje Hiroshim dhe perseri te kerkosh vota edhe kjo eshte e pa falshme,
  4. Te vrasesh demonstruesit dhe perseri te kerkosh vote edhe kjo eshjte e pa falshme.
  5. Te shkelesh demokracin per te marre pushtet te pa merituar sic ndodhi ne viti 2011 edhe kjo eshte e pa falshme.
  6 Te japesh detin dhe perseri te kerkosh vote edhe kjo eshte e pa falshme.
  7. Ministrat lobojne me flamur kunder vendit ton duke u ber argat te Agimit te arte dhe perseri te kerkosh vote edhe kjo eshte e pa falshme.
  per te gjitha keto poshtersira Berisha milona dollare firma propoganduese Ameriokan per te mbuluar keto poshtersi edhe keto jane te pa falshme.
  Popull kujdes se perseri do te blejne, do dhe pastaj do te vrasin sic te vran ne Gerdec dhe ne Bulevarde.!
  Kjo eshte edhe arsyeja qe PD dhe LSI nuk duhet te fitojne mbi 20 %. Bile edhe kjo eshte e tepert.

 23. THONI PSE says:

  une sjam me AK do thoni pse,nuk kam besim se do ndryshojne gjendien qe ka pllakosur ne te gjithe shqiperine,pa punesia ka aritur aty ku smban me,fukaralliku dhe korupsioni eshte ne shkallet me te larta,nuk kam pasur simpati per spahiun qe kur ishte ne postin e nen kryetarit te keshillit te drejtesise.ndofta e kam gabim por jam cuditur se si spaiu nje vegel ne duart e qeverise op sikur e pickoi bleta na u be patriot i madh,po dhe mund te jete,populli dhe vendi ka nevoje per rilindie,ka nevoje per politikane serioz ,tani per tani keto kushte i ploteson PSja.ku marin ,pjese kuadro te zote me z rama i cili ben nje politike te mirfillte,me edukate pa thirie dhe cjerie ,pa genjeshtra e mashtrime,politika e rames eshte puna dhe nryshimi qe ne kete kohe eshte e domosdoshme,KOMENTUSI I PARE KISHTE SHKRUAJTUR TE VOTOJME PS JAM DAKORT,PARA SE TE JEPNI VOTEN MENDOUNI SE SI SHKOI KJO QEVERI; HYP NJERI MEKANIK E BEHU MINISTER;SHOK E MIK I KOKLOPES; SI KA QENE QEVERIA ESHTE BERE SHQIPERIA PARA PARA SE TE HIDHNI VOTEN MENDOHUNI JO KALIM NE EUFORI NACIONALISTE;SHQIPERINE DUHET TA BEJME ZONJE MBI ZONJAT TI JAPIM VENDIN QE I TAKON:

  1. nuyt says:

   platforma e akz eshte berisha eshte idiot. ore kete e dime, por ca do beni me teper. ps ka program te mire, taksa progresive, investime ne zonat rurale, akreditime universitetesh……

   keta nuk shikojne qe spahiu ishte bythlepires i sales 5 vjet me pare.

 24. Horri i Bulevardit says:

  Ne sondazhin qe kam bere une, me del se Saliu plus vjedhjet, fiton 70%
  Ne sondazhin pa vjedhje nga Saliu, PD-ja e berishes, fiton vetem 10%
  Meta 02%
  Republikanet 00,2%
  Ballist e zogiste 00,1%
  AKZ 20%
  FDR 5%
  PS me aleatet 74%

  Ne qofte se zgjedhjet i organizon nje qeveri teknike PD e Saliut fiton vetem 5%

 25. lira says:

  A ju kujtohet sa ulurinte Ilir kokemadhi-meta ne zgjedhjet e 2009? Do fus saliun ne burg, tradhetari.. e teri e veri…

  KAM FRIKE QE TE NJETEN PUNE DO TE BEJ EDHE AK

 26. gani bobi says:

  FRD po tregon dita dites qe esht nje nga forcat kryesore dhe do jete pjese e rendesishme e parlamentit shqiptar, kto sondazhe mund te tregojn vetem nje te vertete gjysmake… te verteten e plote do ta shohim mbas 23 qershorit dhe do vihet re dhe pjesa kryesore e FRD ne parlament dhe qeveri kshu qe ju ftoj te gjthve te beheni pjese e kesaj force te re pasi esht vendi i duhur per te gjithe njerezit ambicioz qe kane deshire per te punuar me ide konstruktive dhe per te vazhduar endrrren qe shum njerez e vazhduan ne 1990 por qe u la ne mes nga diktatura e reformuar e diktatorit te maskuar si “pellumb i demokracise” pra shoku sali.

 27. Deti says:

  Partija Akz eshte nje parti pro pashallarve turk dhe vetem nacjonaliste nuk eshte . Me pa turpsin me te madhe pretendojne se Jane patriota duke bere percarje midise besimeve kjo parti eshte njelloje si pd perca dhe sundo prandaje njerez mose u kenjeni me dallaveret e kreshik baglaxhiut

 28. AKUSH NUK E VEN NE DYSHIM FITOREN E PARTUISE SOCIALISTE PERVEC VJEDHJES MANIPULIMT DERI DHE GRABITJEN E SAJE.

  Pertia Socialiste e shqiperise ne cdo perudhe zgjedhore pas vitit 1996 ku aty u thye tersishte demokracia zgjedhore, ajo ka fituar.Pore kesaj fitore I jane ber njemie nje pengesa dhe barriera per ta fshehur voten dhe per ta manipuluar e aty ku nuk ka ecur manipulimi tani ajo ka perdorur forcen e pushtetit sic e pame te gjith ne zgjedhjet e pushtetit vendore ketu ne Tirane.
  Edhe keto zgjedhje qe po vijne natyrishte qe do te fitoi bilazi thell Partia Socialiste pore po merren masa te rrezikshme per ta penguar kete fitore dhe per ta pushtuar me ne funde.
  Ketije qellimi I sherben edhe kualicioni I Ilir Metes me Sali Berishen me iden qe:
  te manipulojne votat dhe ne qeveri te jene .
  1. Ilir Meta Kryeminister.
  2. Sali Berisha Prasident.
  Ku e mbeshtete ky argumente.( Nishani do te hiqet me nje te ren te lapsit)
  Fitorja e Partise Socialiste u prish shume pune jo vetem Sali Berishes dhe Ilir Metes te cilet kane hapur probleme te thell me Greqine, probleme keto qe ndofta do te shkojne para drejtesi, pore edhe Berisha ka hapur shum plage kete mandate te fundit te cilit i duhet pushteti qe te mos rrezikoj deri dhe prapa hekurave.
  Ne kete loje te felliqur eshte edhe Fatos Nano i cili dhe ky kerkon qe Rama te fumdoset dhe ne nje te ardhme jo shume te larget te rikthehet ne detyre per keto arsye.:
  a) Sali Bewrisha dhe Ilir Meta e kane me te garantuar vijushmerin e pasuris se tyre te ven ne menyre teper korruptive dhe ne kundershtim me ligjet e shtetit.Fatosi ua plotson kete klerkes ndaj ata bejne lufte te pa meshirsh per ta rikthyer nanon ne krye te PS.
  b) B. Edhe qarqet antishqiptare dhe vecanrishte ato Greke duan me cdo kushte qe na ket rrotacion ose te vij Nano ose Berish te jet perseri, pasi atyr rrezikojn shum ne planet e tyre djallzore kunder vendit tone.
  c) Nje mbashtetje edhe me e fuqishme vjen edhe nga monopolet te cilat kerkojn te ruajn interesat e tyre pas Rama sinqerish i rrezikon ato.

  Pra ne keto kushte lufta behet me shpiret nder dhembe per te mbajtur pushtetin me cdop cmime .
  Partia Socialiste e Shqiperise duhet te jet shume e pergatitur per situata te tilla situata keto qe keto qarqe, monopole dhe klane te caktuera , kerkojn me cdo kushte te ruajn statukoj e tyre, dhe mundesishte edhe nje pesvejecare te mbyllin plaget qe kan hapur ne trupin e lodhur te Nenes Shqiperi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *