SONDAZHI i dytë i Kult: PS merr 41%, PD merr 30% dhe AK është pranë 15%

sondazhi(E PERDITESUAR)- Fondacioni Kult me qendër në Tetovë ka publikuar sondazhin e dytë të realizuar në Shqipëri, duke arritur në përfundimin se Partia Socialiste ka thelluar diferencën me Partinë Demokratike.

Kështu, nëse zgjedhjet do bëheshin sot, PS do merrte 41 përqind të votave, kurse PD vetëm 30 përqind.

Ajo që bie në sy është pozicioni i mirë i AK, që i afrohet 15 përqindëve në këtë sondazh.

“Nga data 22-31 janar, zhvilluam sondazhin e dytë të opinionit publik në Republikën e Shqipërisë, në lidhje me pikëpamjet e popullsisë në moshë madhore rreth bashkimit kombëtar dhe përkrahjen e elektoratit për partitë e ndryshme politike të vendit.

Kampioni i sondazhit u përbë prej 1200 të intervistuarve dhe u përzgjodh në dy faza: 1) Me përzgjedhje të rastësishme u përcaktuan 100 qendra votimi të shpërndara në krejt vendin; 2) Për çdo qendër votimi u përzgjodhën rastësisht 12 shtetas të moshës madhore. Intervistat u kryen faqe-më-faqe në shtëpitë e të intervistuarve. Për intervistim, u përzgjodh anëtari i familjes që kishte datëlindjen më të afërt me datën e intervistimit, për të arritur një kampion me shpërndarje sa më përfaqësuese të moshave.

Marzhi i gabimit statistikor për këtë kampion është +/- 3.1%,” thanë përfaqësuesit e fondacionit Kult.

Në sondazh janë bërë pyetje edhe për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën dhe 61 përqind e shqiptarëve janë pro bashkimit, përpara se vendi të hyjë në BE.

 

Rezultate kryesore të sondazhit

1. A doni që bashkimi i Shqipërisë me Kosovën të ndodhë para bashkimit me Evropën?

Po——————61%

Jo——————25%

Nuk e di———–14%

 

2. A mendoni se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën do të kryhet para bashkimit me Evropën?

Po——————42%

Jo——————-42%

Nuk e di————16%

 

3. Cila parti po bën punën më konkrete për bashkimin sa më të shpejtë të Shqipërisë me Kosovën?

AK——————41%

PD——————-30%

PS——————-20%

LSI——————1%

PDIU—————-1%

Nuk e di————-7%

 

4. Në qoftë se zhvillohen zgjedhjet sot, a do të votoni dhe a e keni ndarë mendjen se për cilën parti do të votoni?

Do të votoj dhe kam përcaktuar partinë——————75%

Do të votoj, por ende nuk e kam përcaktuar partinë—-7%

Nuk jam i sigurt nëse do të votoj—————————3%

Nuk do të votoj————————————————15%

 

5. Ju që keni përcaktuar partinë, a mund të na tregoni për cilën parti do të votoni?

PS—————————–41.2%

PD—————————–30.1%

AK—————————–14.9%

FRD—————————-4.1%

LSI—————————–4.1%

Tjetër parti——————–1.4%

Nuk tregon——————–4.2%

REMOTE_ADDR:[]

80 komente në “SONDAZHI i dytë i Kult: PS merr 41%, PD merr 30% dhe AK është pranë 15%”

 1. adi says:

  Ku është bërë sondazhi, në Maqedoni?

  1. Nje pyetje says:

   AHAHAHHAHAHHHAHHAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHAHAHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHHAHAHAHHAHAHAHHAHHAHAHHAHHHAHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHhAHahhahahhhAHHAhAHAHHAHAHHAHHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHHHAHAHHAHAH

   1. Elidon says:

    Aleanca Kuq e Zi duhet te kete me shume vota. mendoj se ata dalin force e pare ose e dyte.

    1. Emanuela says:

     Edhe une mendoj qe Aleanca Kuq e Zi ka me shume se 15 % te votave ne Shqiperi. Kreshnik Spahiu eshte me popullor se Rama dhe Berisha

     1. Bir Selmani i nenes, ke te qaje me pare! says:

      Kreshniku eshte i Saliut!

     2. flogerti says:

      Sondazhi eshte bere ne shqiperine e zhvaqtur nga saliu me te tijet dhe eshte jo i plote. PD me ato partickat e tija ka shume me pak vota,pasi eshte e madhe skamja ne kete vend

      1. gerti says:

       zullum i madh.. votat duhet te blindohen tamam. PD e kto partickat e tjera jane asgje

     3. Big B says:

      Rama edhte ai qe do ta beje kete popull qe te jetoje ate qe Saliu na e ka mohuar gjithe keto vite. Mendimi e majte eshte ai qe do ta beje shqiperine pjese te BE. Ky sondazh tregon edhe njehere se kush do ta udheheqe kete popull drejt fitores se madhe me 23 qershor

     4. Kaci says:

      Ca thoni ju mer aman se vetem me bertit aty se duhet te bashkohemi do te vije ndryshimi, pse tani qe jane zgjedhjet ka filluar qe te bertasin per bashkim kombetar. shume turp luajne me ndjenjat e shqipetareve dhe i shfrytezojne per interesat e tyre politike. Por ama shqipetaret e kane kuptuar kete gje dhe do ti japin nje shuplake ketyre qe tallen me ndjenjat e tyre patriotike. Bashkimi vjen me vepra. Rilindja sjell bashkimin.

    2. tifozikuqezi says:

     Ikni mer palla ju |”tgjith jeni Kreshnike ju!”
     Leshko te gjithe, nuk e dini cfare eshte patriotizmi ju, dini vetem ate palloshin qe do me marr ndonje lek lart e poshte.
     Thojini te lahet njehere e te mos laget sa her i kalon para ndonje goc

   2. gerti hoxha says:

    Aleanca Kuq e Zi duhet te kete me shume vota. mendoj se ata dalin force e pare ose e dyte.

   3. PD e ka bere ciklin, e ca cikli ka qene, vjedhje, vrasje, shkaterrim e injorim total.
    Koha per PS dhe Ramen te tregojne se ky vend meriton me shume dhe shume, po shume, me mire.
    Keta te tjeret jane vec bishta

  2. e\ says:

   PS po del dukshem aty ku e ka vendin, ne krye te vendit si e vetmja force qe mund te drejtoje anijen e shtremberuar prej Berishave e Metave te kesaj palopolitike. Populli shqiptar nuk eshte i mete, e ka pare se cfare mund te arrije te beje qeveria e hajduteve

  3. oliver says:

   Une personalisht besoj se PS ka per te fituar gjithmone edhe me shume terren ne realitet dhe ne sondazhe. Populli eshte tejet i lodhur me Saliun dhe nuk mund te harroje asnje nga bemat e tij famekeqe. Ka ardhur koha qe ky dinozaur i politikes shqiptare te hiqet nje here e mire nga vendi.

  4. ilo says:

   Socialistet do i fitojne bindshem keto zgjedhje, dhe duket se edhe keto sondazhe jane duke treguar ate qe tashme e dime te gjithe, qe koha e Berihes ka m b a r u a r !

   1. sh.mali says:

    Ps fiton me thelle.Askush nuk genjehet nga aleanca kuq e zi e cila ne program te saja ka vetem nacionalizmin e tepert i cili eshte i demshem per kedo,parti pa program,sa per Saliun humbja e tij do jete me permasa katastrofale!

  5. dado says:

   PS fiton bindshem dhe pa nevojen e votave te korrupsionit te Ilir Koklopes

  6. I ardh funi ene Sales or taj
   Me sa dukt edhe ca te tjerve qe srrijn dot pa komentu per budakzilliqe
   Qershori do jet muaj roze mduket

  7. pinturicchio says:

   Sali scendi questo prendi i bi ksaj pune.
   e Hongri ene Leshkua KM

  8. yplala says:

   Keta komentusit e AKZ duket qe e kan pun mer jahu
   Thon i llaf a thu se i beso kush
   pale kta tPD, qe sdin me cin kan kryetar nonje serb a turk, a kushdi ca o gdhi Sala sot, mbase cifut
   Po mbohet qefi se PS do i fitoj vec vete zgjedhjet e ky film ka maru, pa LESHELI e pa derra tpalame

  9. fukushima says:

   Dru me pre PD, po keta ujqit e dbores edhe kta Bode i pagu.
   Nejse Metka du mbetet gjysmak duket

  10. stela says:

   Une per vete kam qene nje dite te AKZ dhe ika nga syt kembet.
   Nuk ja vlen as me punu as me besu.
   Rob si manjaker, te shofin sikur do te te hane.
   Nuk e imagjinoj dot cdo ndodh po te marrin ndonje cope te vockel pushteti.
   Gjsesi me Saliun nuk shtyhet, ndaj mbohet qejfi per PS, shpresoj ti fitoj kto zgjedhje pa barbona me vete

  11. www says:

   PS do fitoi duket.
   e di edhe bufi.
   po skuptoj pse kta te tjeret bojn sikur kan ndonje vot
   une snjof njeri me AKZ, dhe po tjene, nga standarti i komenteve ktu, duket se skane per ta qit qimen nga qulli

  12. nacut says:

   Nacut e Spahiut mos u merzisni, dru do hani ju, se per nje cope buke jeni aty,. Paci fatin e k…. ose me mie te PD
   Hec aty PS – ky vend ka nevoje per njerez te rinj, jo per sharlatane te vjeter

  13. Doni ALBO says:

   AK definitivisht do te merr me shume, bile s’paku 20% mendoj se do ia arrij……..FORCA AK, n’gjalleni pak shqiptarizmin qe ka munguar prej kohes se Ismail Qemalit dhe Hasan Prishtines.

  14. mali says:

   Ore po humbja e PD do jete edhe me e thelle.Populli nuk duron me!

  15. gertjan says:

   Te gjithe ne zgjedhje per te rrezuar regjimin Salist.Humbja e PD me e thelle se ne sondazh!

  16. gjyshja.g says:

   PD humbje katastrofale.PS merr shume me shume se ne sondazh!

  17. niku says:

   Sinjali i pare i rilindjes po vjen. Tani pritet qe kjo shifer te vertetohet me nje diference akoma me te thelle me 23 qershor.

  18. jani says:

   Fituesi dihet PS madje me thelle se ne sondazh.

  19. Sneki says:

   Ky sondazh eshte kryer ne Shqiperine e lodhur nga ky sistem dhe te etur per te shembur kete diktature te eger qe po jetojme. Rilindja ka nisur. behu edhe ti pjese e kesaj nisme.

  20. besos says:

   Nuk ka asgje qe e ndalon me kete here qe PS te triumfoje bindshem ne keto zgjedhje. U lodhem nga keto muhabete ne lajme vetem me vrasje, varferi, papunesia ne kulm. Kjo gje duhet te ndryshoje.
   Duam qe te marrim fryme lirisht ne ditet ne vazhdim.
   Boll na ka bllokuar asma.

  21. Luli says:

   Shyqyr qe qenka zhdukur nga lista ai Ilir kokemadhi, se ai eshte personi me negativ qe mund te ekzistoje ne kete shqiperi. Ky 23 qershor do spastroje nga jeta politike Saliun dhe Ilirin bashke sepse jane shembulli me i keq per te ardhmen e ketij vendi.

  22. Berti says:

   Sondazhi po e tregon qarte se rotacioni eshte i pashmangshem per Saliun. Mendoni ky eshte nje sondazh por 23 qershori do te vertetoje se ky sondazh do jete akoma me i thelle ne rezultat. Historia filloi te shkruhet per demokracine. Rilindje

  23. Shqiperia dhe Kosova nuk do bashkohen KURRE, sepse Gjeo-Politika Perendimore nuk e ka dashur dhe nuk e do, pasi Shqipefolesit si ne Ballkan por edhe neper Bote mund dhe e bejne Nacionalizmin edhe me ekstrem se “Komshinjte” qofshin Sllave apo Arabe. Pra Shqipefolesit (edhe une bashke padyshim) jemi EKSTREMISTE ne gen po te na bashkosh apo te na leshosh pak Frenat, prandaj mire jemi keshtu sic jemi dhe sejcili ne “Shtepi e Token e tij” aty ku na ka ra Fati per mire apo per keq, nuk e ndryshojme dot tani se perendimi ka hallet e veta e s’do merret tere jeten me NE. O Milet a merrni vesht apo ju rrejne Berisha e Spahiu, e shifni endrra ne diell.

  24. Taulant says:

   Fitore berisha

 2. Vlora says:

  PS gjithmone i ka pasur votat.

  por kane qene meta-nano ata qe ja kane dhen berishes.

  kete radhe vota direkt te rama,ne rast se shpresojme qe te kemi shtet.

 3. pirro says:

  Nuk ka sondazhe ne shqiperi ku te dale hapur qe njerezit nuk do te votojne qeversine por opoziten. Med mire ta kishit shkuar qe 41% do te votonin PD se keshtu do te ishte me e besueshme se njerezit ne te vertete do te votojne PS pavarsisht se nga frika thone se do te votojne PD.
  Publikimi i ketyre sondazheve eshte gjeja me e gabuar pasi krijon idene se PS e ka te sigurte fitoren dhe njerezit nuk kane per ta care koken pert te punuar.

 4. Partia Demokratike e shqiperise ne keto zgjkedhje duhet te ngel Parti e tret. Demet qe i ka shkaktuar vendit jane shume te medha dhe te pa riparueshme. Keshtu kjo force politike duhet te marre edhe Ilirin me vet si force e gjashte politike.
  Asnje dyshim nuk duhet te ngjallim.Ilir meta eshte njelloi edhe me i keq se Berisha.

 5. Diol says:

  Per medimin tim AK meriton me teper,pasi vertete po mundohet te mbroje identitetin kombetar ne kete kohe kur te gjithe na jane kundervene.
  E mbeshtes AK pasi ngre zerin per shume ceshtje ku e tere kasta tjeter politike eshte memece.

 6. viktor hoti says:

  Cdo femer mban si shoqeruese nje femer shemtaqe. Meqenese jo cdo kush mund te pretendoje te jete siperoren “me i miri: te pakten me pranine e shemtaqes del me krahasoren ” Me i mire” edhe kur ne thelb eshte i keq . viktor Hoti

 7. teti says:

  duket qarte qe pd dhe berishes i ka ardhur fundi. esht ceshtje muajsh. aleanca kuq e zi duhet ta ndaje mendjen e te bashkoje forcat me ps. duhet ti therrase mendjes edhe te heqe dore nga pjesa me retorike e propagandes se saj sepse me dashje apo pa dashje eshte bere shume ekstremiste ne disa momente. bashke me ps ne qeverisje te dyja keto forca kane mundesine ta ndryshojne kete vend

 8. eda says:

  iku pd!!! saliut i ka ardh cofja! edhe nje sforco duhet deri ne 23 qershor qe ta cojm nga kryemnistria drejt e ne burg

 9. armando spahia says:

  10% diferenca ps pd? me e madhe duhet te jete! me kaq zullume sa ka bere saliu ska mundesi qe ti besojn ende aq shum shqiptare

 10. agimi fier says:

  iku per lesh tur kaptinmodhi me gjith lsi. ti thon burgut hapu bashk me saliun

 11. tironci says:

  Mos e rruni …. hic! Vazhdoni e bonjani qefin njoni-tjetrit! Mos rrini tu bo gom gom por punoni se do te humni ene kte here! Ilir Mets i rruni lesht!!!!! Keni per ta honger prej tij!!!!!!

 12. Boll says:

  Po Dulen ku e keni o qirje komentues greke.

 13. hasani says:

  hallall bile me shume se kaq ka per te marre PS sidomos AK 32 %/ Me kete mendje shkoni se tullumin do mbani prape.
  Vjen Gani Bobi radhes tjeter dhe thote “Baca Sali merr 71 Deputete bashke me LSI” juve ju ngelet biberoni, por kesaj radhe do jua embelsojne me sondazhe qe mos tju vije hidhur.. Taponxhen do marre ed rama prap se ju ka bo ves…

 14. Bir Selmani i nenes, ke te qaje me pare! says:

  Po pse te behen zgjedhje fare. Le ta nxjerrim fituesin me sondazhe

  PS = 41%

  PD = 30%+15% te AKZ = 45%.

  FITON PD!

  1. Qaj ke te duash por ne fillim nise me veten says:

   O Selman o qaraman, po cben keshtu o derman,
   Te tha PS te futesh me koke kunder AK te komentosh
   Te thuash pacavure dhe brockulla te hartosh

   AK gjall ose vdekur me Saliun nuk shkon.
   Mund te kthehet ne opoziten e vertete te vendit tone qe e ka ndare me dysh Saliu dhe Rama jot

   Rrofte AK rrofshin kuqezintje

   1. E pse e paska ven PS me shajt AKZ ?
    Apo e rendsishme leshi Akz me u shajt tani.
    Ska hic nevoje me i shajt, mjafton qe robt tshofin Niken tuaj dhe e kuptojne ca ngjyre ju pelqen juve.
    Vetem ngjyra lekut, se Niku ka boll histori e mrekulli bareve e KLD/KQZ ve – Tani dashka Goshja me na u ba oficer….
    Gjithe jeten legen, maksimumi do behet kazan…….

 15. Mesuesit says:

  Rastesisht pata nje bisede me nje mesues dhe e pyeta :Po pse ikni me vrap dhe nuk ju pergjigjeni pyetjeve te gazetareve, lini figure te keqe. Ai mu pergjigj: Po si tja bejme? kam gruan pa pune dhe tre femije kam paguar 3000 euro(te marra borxh) per kete vend pune ne fshat (rreth Tiranes) jetoj ne shtepi me qera dhe eshte e vetmja mundesi mbijetese. Nqs une flas, me emira me transferojne direkt ne fshatra te larget pa ndonje arsye, me e keqja me dergojne nje kontroll ku te me gjejne “gabime”dhe me pushojne direkt- Athere fixi nuk me ben dot derman.
  Te gjithe ne mesuesit kemi nje urrejtje te madhe qe saliu do ta marre vesh ne 23 qershor pavarsisht se ne pyetje themi , do votojme PD.Kemi frike edhe nga koleget se na spiunojne tek drejtorat qe natyrisht jane militant.Une vazhdon ai mbylla edhe konton e facebook se me shikonin friendsat ,midis te cileve kishte shume socialist. Frika eshte me e madhe se ne kohe te Enverit.

  Ky eshte nje realitet i tmerrshem, prandaj duhet te mos mungoje njeri ne vorime per heqjen e cancerit qe ka mbytur Shqiperine dhe qe quhet baca i gegeve.

 16. tironci says:

  O mesuesit le nom mer lal! Kush e beso kte gjone qe thu. Msuesit nuk urrejne asnjonen pale por jone rob qe merren me fmije!!!!!

 17. staticieni says:

  Sondazhi nuk tregon se si do dalin zgjedhjet, por se si mendon populli se do votoj. Kuadri ligjor seshte keshtu. Kuadri ligjor ka ca perllogaritje matematikore qe do sjelli nje rezultat shume me dnryshe nga cthone statistikat se si mendojne njerezit.

  Jane skemat e kualicioneve, jane diferencat e partive qe nuk kapin % per tu futur, dhe si keto vota kalojne per kandidatet e tjere.

  Rezultati ka gjasa qe PS te dali me mbi 50% te votave

  diku te 55 % dhe pd diku te 35 %. Te tjerat do te ndahen ndermjet LSI, AK, FRD e ndonje parti tjeter qe do mund te futet.

 18. Tironcit says:

  Pse mer tironco, mesuesit nuk jane te politizuar? Shkollat dhe spitalet ne Tr jane mbushur me mesues qe as shqipen nuk e artikulojne sic duhet dhe infermiere maloke qe flasin sikur jan ne mal.

 19. tironci says:

  Msuesit jane rob te mire. Ene prej tyne ka rob qe nuk e meritojne por nuk osht mire me sha ene sulmu, msusit se Ed Roma do me u bo kryminister.

 20. kujtim says:

  Keto sondazhe nuk parashikojne asgje. Rezultatet nga proporcionali rajonal jane te ndryshme nga proporcionali kombetar.

  Me kete formule rezultati del 71-72 me 68-69 . Pra rezultati del ngushte.

  Me proporcional rajonal FRD, PSD, PR, PDS, PDK, PBDNJ marrin 0 deputete. Asnje nga keto parti nuk merr dot 8-10 mije vota ne nje rajon.

  LSI mund te marre 2-3 (Tirane, Berat dhe ndoshta Durres) deputete, PDIU 2-3 deputete ( Vlore, Fier, dhe ndoshta Tirane) dhe nuk i dihet AK qe mund te jete surpriza e zgjedhjeve.

  1. EZ says:

   Jam dakorte me ty, por LSI ka per te marre me shume deputet. Minimalisht 6 deputet.

 21. salihi says:

  Mor cpo bajn kta shqiptaret e Maqedonise,me nxorren lakuriq fare,una jam dhe burr i ndershem,mlan me vetem 30% te votave,hajdeni o popull me votoni mue ndryshe siq e kam zanat do tju vjedh perseri votat siq u vjedh perdite e siq ju mashtrioj perdite…

 22. EZ says:

  Beni kujdes me AK. Ato jane mashtruesit me te medhenje qe do te jen ne keto zgjedhje. Kreshnik Spahiu, se pari eshte sherbetori i Sali Berishes, se dytiai po mashtron te gjithe vetem per te perfituar personalisht. Ai nuk ka as deshire dhe as mundesine per te bashkuar Shqiperine ne Kosoven. Ai perdor keto nota nacionaliste thjesht me terhequr sa me shume individe. Por mos u genjeni nga ky njeri, eshte thjesht nje hajdut si gjithe te tjeret.

 23. Ben Chicago says:

  po te zbresim votat e kosovareve dhe vjedhjet e saliut del pd 41% dhe ps 31%
  ne votojme saliu numuron

 24. nub says:

  forca rama! poshte me turqit Spahiu dhe Berisha!

 25. laraska says:

  Sondazhe koti ne funksion te kesaj politike te felliqur per te parapergatitur psikozen e popullit. Keto sondazhe jane te paverteta. Si more merrka PD 30% dhe PS 41%?? hahaha talleni ju? Keto do ishin me te besueshme nese nuk do kishte ndodhur gerdeci, 21 janari, korrupsioni galopant, martesa e Metes etj. etj. etj. Keto sondazhe do ishin te besueshme nese Shqiperia do ishte nje vend normal, qe nuk eshte, dhe thjesht po kalon pak renie ekonomike dhe ka ardhur koha per rotacion. Por ne kete Shqiperi me varferi te skajshme, te djegur, te shitur, ku qytetari vritet ne mes te dites e ne mes te bulevardit kryesor te kryeqytetit, nuk behet fjale per nje rotacion politik te thjeshte e te natyrshem. Ketu behet fjale per shfarrosje te kesaj qeverie te jashteligjshme dhe kushdo qe e ka mbjatur ne kembe deri tani. Me kete sondazh dalin fjalet e mia, qe po behet nje skenar i tipit PS fiton por jo mjaftueshem prandaj o burra alaenca me ish-bashkepunetoret e Sali Berishes si p.sh Spahiu, Topi. Nese kjo ndodh, harrojeni o njerez qe Berisha te denohet. HARROEJNI!!! Dhe nese ky sondazh eshte i vertet (99% seshte e vertet) kjo do te thote qe opoztia “demokratike” e twitterit ka deshtuar, prandaj Rama ti meshoj kembeve e te bej fushate ne cdo cep te Shqiperise.

  Per mua keto jane sondazhe fallco. Sic na thonin ne 2005 qe do fitoj PD sepse ja kishte dhene vizen Nano me kohe, prandaj dhe u be loja, pseudo sherri i Metes me Nanon. Krejteisht i pabesueshem si sondazh!

 26. lakja says:

  MERO une jam i majte kurse ti duhet te jesh asnjanes qe gazeta jote te jete me e lexuara dhe me reale duhet te japesh te gjithe sondazhet e bera per zgjedhjet e ardheshme.Pevec kritikave qe i ben te djathtes per mos mbajtjen e premtimeve duhet ti besh kritika edhe te majteve per premtime qe nuk mund ti realizojne dot……me dy fjale TI duhet te jesh opozitar GJITHMONE

 27. alban4eva says:

  sondazhet ne Albanistan jane te pavlera, sondazhet kane vlere ne boten perendimore demokratike, jo ne Albanistanin e Saleh shpelles..
  Salehu nuk e leshon pushtetin ne asnje menyre, do ta mbaje karrigen edhe me force po te jete nevoja..
  duhet qeruar Saleh kerma perpara zgjedhjeve, perdnryshe do ta kemi dhurate edhe nja 8 vjet te tjera, ose do ta kemi mbi qafe derisa te ngordh si qen plak..
  Saleh kurva, plak rrugac..

 28. zum zum says:

  keto sontazhe jane mashtrime , kosovaret qe kane bere kete sontazh genhejne . bashkimin e shqiptareve nuk e do as 15-20 per qint dhe partia socialiste ka mbi 5o per qint ,ak e spahiut mer apo smer 5- 6 per qint , nuk u besoj tetovareve ,sepse eshte njesoj si te besosh sontazhet e berishes .ne vlore nuk fliste njeri per spahiun e kishi shume inat ,te ghithe qe pyesja ishin kunder si na del 15 per qint. pordhe me rigon shkupiiiiiii

 29. ARTI says:

  ME KETO SONDAZHE QE PO BENI ,RAMA PO FLUTURON ME PRESH NE BYTHE.eLINI FAKIRIN SE PO HUMBI DO TE CMENDET ME KEQ SA ESHTE.MOS U TALLNI ME TE ,TJU VIJE TURP JU QE NXIRNI TE TILLA SONDAZHE,

 30. Din Kruja says:

  Te gjitha keto sondazhe jane mashtrime. Kush jeton ne Shqiperi e di mire se asnjeri njeri nuk pergjigjet per ke parti do te votoje. Edhe ne rast se do te pergjigjet do te thote per partine qe ka sot qeverine, kjo pasi kane frike se pergjigjer do te perfundojne ne zyrat e qeverise.
  Pergjigjet e ketyre sondazheve do te jepen ne perputhje me interesat e atyre qe kane dhene parate per berjen e tyre. Keto anketime vlejne me shume no dobi te forces politike qe do te kontestoje zgjedhjet. Pra do te vlejne me shume per ti fryre zjarrit te destabilizimit te ketij vendi.
  Forcat politike opozitare qe pretendojne per te fituar zgjedhjet krahas punes me elektoratin, ne rradhe te pare duhet te marrin masa te plota per ruajtjen e votes. Paresore duhet te kene zgjedhjen e kanditurave sa me te pastera per anetare te komisioneve te administrimit zgjedhor. Mos te mbajne shprese te gjykatat dhe te nderkombetaret. Qarjet jane vetem per kalamajt, pasi do te behen qesharake ne rast se do te kerkojne perseri hapje kutijash apo te pretendojne se perfaqsuesit e tyre u kane shitur votat. E vetmja menyre per manipulim eshte blerja e komisionereve, grabitjje e votave dhe kutijave si ne 96-ten nuk mund te behet me.

 31. JC says:

  Per mendimin tim keto jane skenaret e mundshme:

  1. PD + AKZ + LSI = Fitore
  2. AKZ nuk shkon me Saliun, por Saliu vjedh votat me shume menyra mashtrimi.
  3. Saliu ben pakt paraprak me PS qe te mos preket ai dhe familja pas zgjedhjeve ne kembim te zgjedhjeve te pakontestuara.

  Me dy skenaret e pare fiton Saliu, ne skenarin e trete fiton PS.

  Ne secilin skenar populli humbet.

 32. opa gangnam style- sexy lady says:

  Aleanca Kuq e Zi eshte ajo qe do te vendosi kush do te jete qeveria e ardhshme! Por vetem me PD nuk duhet te beje koalicion, sepse ky do te ishte fundi pastaj dhe “Shqiperia nuk do te behej kurre”

 33. bardhi says:

  Sontazhi eshte qind perqind i sakte, dhe cdo shqiptar sot nuk ka frige me nga berisha,pse te kete frige,tani ka ardhur koha qe shqiptaret te mos kene me frige nga asnje njeri por ata duhet te kene frige vetem ligjin e jo me sali berishen.

 34. kushtrimi says:

  Ska rendesi se kush sa vota fiton. Me rendesi eshte qe te hiqet qafe ky
  perandori i fundit komunist. Kushdo qe merr qeverine eshte me i mire se ky tani.

 35. Leone-53 says:

  FRD-ja do te jete e vetmja parti ne ritje deri ne zgjedhje.
  Keshtu qe do jet supriza e zgjedhjeve ku do te kapi patjeter dy shifra, pra mbi 10% votues!

  1. kasimati says:

   Po kjo eshte e sigurte. Me Gerta Gumenin dhe Daut Gumenin do marrin 30%.

   E more Bamir qe su poqe kurre.

 36. lini says:

  hahahahahahahha Pd bashk me administrat e me gjith njerzit qe ishkojn per mraba nuk i benka me shum se 30 %.

 37. si voten per salen si kundra votat po shkelzeni do ti marri

 38. edi says:

  Ps fiton 80% sipas gazetes zeri popullit

 39. besim ne vete says:

  Ps fiton.

 40. santi says:

  Ej kjo dihet tashme qe PS er ka te vituar kte vit kjo esht shum e sigurt perpiquni ta kuptoni ju qe mendoni se do fitoj PD harrojeni beni cik llogarit mos u tregoni budallenj ne duhet te pranojm realen dhe PS e merr kte vit me 1000000000000 % e sigurt mos u lodhni kot se e ka te marre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *