FOTO LAJM/ Shpend Ahmeti shkon në punë me autobus

27 Dhjetor 2013, 10:40Rajoni TEMA

Ashtu siç kishte premtuar, kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka udhëtuar me autobus për në punë.

Një ditë pasi bëri betimin, Ahmeti mori autobusin urban për tek zyra.

Ahmeti u betua përpara flamurit të Kosovës dhe atij kuqezi./ep

16 komente në “FOTO LAJM/ Shpend Ahmeti shkon në punë me autobus”

 1. Aurenc Bebja says:

  Nje shembull per politikanet tone…Besoj dhe uroj qe Zoti Ahmeti te perdore autbuzin jo vetem sot por edhe here te tjera. Ne vendet nordike kjo gje ndodh shpesh…Gjithsesi me kete shembull ka arritur te terheqe vemendjen e te tjereve…dhe tani do detyrohet ta marre me shpesh autobuzin…perndryshe mediat e ndryshme do t’ia rifreskojne memorien…

  AB : http://darsiani.jimdo.com/dars-klos-news-albania/news-2013/

 2. adi says:

  Bravo Shpend! Ndoshta edhe katundaret ne Tirane dhe Prishtine fillojne te kuptojne se nuk ka asgje te keq te hecesh pak me shume dhe te perdoresh mjete publike. Te vjen per te vjelle nga keta njerez qe me shpesh lajne makinat se veten dhe qe masin “lumturine” me kilomentrat qe pershkojne me makine dhe modelin e makines qe kane. Njerez pa asnje vlere dhe pa asnje pasion qe duan t’i kompensojne keto mungesa me makina te shtrenjta.

 3. aaa says:

  bravo,kshu te jet per te gjith

 4. GJINUSHI says:

  Rrofte Rinia. Poshte klasa e vjeter e komunisteve.

  1. Prishtina says:

   Po, rrofte rinia demokratike! Poshte PPSH dhe LKK-se!

 5. sipas meje says:

  Gjinush je kokrra e idiotit,clidhje ka komunizmi?

 6. kercovari says:

  e ne kohra me te ngrohta si, ne pranver apo vere me BICIKLET ?
  po pse jo nga pak edhe me kerr, sduhet te ja marrim me te keqe.

  bravo shpend, bravo vetevendosje.

 7. GR says:

  Uroj qe te mos jete thjesht 1 show mediatik , sic bejne keta tanet , cdo fushate elektorale .Nuk ka asgje te keqe as te ecesh dhe as te perdoresh urbanin , mgjtht une po ndaj 2 shqetesime te miat me ju
  1.kam ca kohe qe kur laj duart me vjen turp , sqarimi , une eci neper tirane nja 15 apo 20 minuta deri sa te marr furgonin per pune dhe kur vi ne pune dhe laj duart ,me habit pa mase pislleku i madh , mendoni mushkerite e mia dhe tuajat , kush e di sa do jete perqindja e ndotjes se ajrit qe thithim cdo dite .
  2.Shpesh eshte shume e veshtire te perdoresh mjetet publike se nuk di cfare te ruash me pare , portofolin , celularin apo mos te te ngjeshen butheve pleqte e frustruar .Per te mos folur per mbikapacitet, jo korrektesine ne orare , te foluren e vrazhde te fatorinove , ererat e tmerrshme , ngjeshjet si ne ambasadat dikur ,etj etj
  Hall te ecim ne kembe , e hall te perdorim urbanin .Po ATA te medhenjte nuk e dine se kur hipin ata per showerat , zbraset i gjithe urabani , ndizen kondicioneret , bejne vetem nje cerek stacioni etj etj

 8. ELBASANI says:

  I uroj z.AHMETI shendet e suksese.Te tille politikane i duhen kombit tone.

 9. Peshkatari. says:

  E vlerèsoj jashtè mase thjeshtèsinè e krebashkiakut tè Prishtinès. Mè duhet t’ju kujtoj juve lexues dhe adhurues tè ” TemA ” se nè koncertin e fundit tè Bruce Springsteen qè mbajti nè Forum Asago Milano It, Artisti i madh erdhi nè koncert me metro ! Kjo èshtè thjeshtèsia, humility !
  Ju lumtè Shpend Ahmeti !

 10. bravo says:

  bravo z Ahmeti dhe jo si keto politikanet tone qe krenohen se kush e ka benxin me te shtrenjte.keto politikanet tone i jane fut politikes me duar ne xhepa dhe vinin nga familje te varfra dhe na kane dale me te pasurit e ballkanitpas disa vitesh. na kane vjedh dhe buken e gojes keto maskarenj

 11. Fotaq says:

  Eshte nje mesim per te gjithe politikanet Shqiptare qofshin ata ne Shqiperi,ne Kosove apo ne Maqedoni.Thjeshtesia eshte virtyt,eshte kulmi i persosmerise.Ky djale po vazhdoi keshtu do t’ja dale mbane.Kete veprim te Shpendit,duhet te arrijne ta kuptojne flliqanet- politikane,se nuk mund te behet jete luksi me taksat e popullit e popullit ne nje vend te varfer.

  Fotaq

 12. Edmonddd says:

  kujdes o popull se nuk eshte me i mire se politikanet e tjere, kujdes xhepat…

 13. ema says:

  Gjesti me pelqen, eshte shume domethenes. Gjithsesi mbetet te shihet sesi do te vazhdoje. Ne shqiptaret njihemi per aktore te papare.

  Jam shume dakord me Adin siper, ka plasur tangerlliku i madh te shqiptaret qe me shume lajne makinat se surratin.

 14. Dritani says:

  FOTOGRAFIN DHE GRUPIN E XHIRIMIT E PASKA THIRR ME QENE ATY.,,,

 15. Aryan Brotherhood says:

  Kur te vish ne Tirane Sh. Ahmeti do eci ne kembe se keshtu ka dhene urdher Rama per te gjithe obezet e shendoshe, prandaj rri me mire aty ku je me autobuz.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje