Roi Kin: Fajtor për dështimin e Junaited është Ferguson

12 Shkurt 2014, 15:21Sport TEMA

Ish-kapiteni i Mançester Junaited, Roi Kin, mendon se dështimi i “Djajve të Kuq” këtë sezon është si pasojë e aktivitetit të paktë transferues të lojtarëve vitet e fundit.

“Daily Express” shkruan se rënia e fundit e Mançester Junaited, sipas ish-lojtarit të skuadrës, nuk është për faj të menaxherit aktual, Devid Mojes.

Sipas Kin, fajin e dështimit të skuadrës e ka politika e Sër Aleks Ferguson për të qenë dorështrënguar në tregun e transferimeve.

“Junaited ka nevojë për pesë ose gjashtë lojtarë të rinj. Ata kanë qenë dorështrënguar në aspekt të transferimeve në disa vitet e fundit, dhe nuk ia kanë dalë dhe të sjellin lojtarë të mëdhenj. Kjo i ka goditur këtë vit”, citohet të ketë thënë Kin.

“Djajtë e Kuq” gjatë verës transferuan vetëm Maruan Felaini nga Evertoni, që nuk ka qenë në formë të mirë, ndërsa transferimi tjetër, Huan Mata, erdhi muajin e kaluar nga Çelsi.

Roi Kin ka qenë një nga legjendat e ekipit të lavdishëm të Junaited, por ai u largua nga ekipi në fund të karriereës së tij, pas konfliktit publik që pati me Aleks Fergusonin.

 

6 komente në “Roi Kin: Fajtor për dështimin e Junaited është Ferguson”

 1. bimbash says:

  Ka te drejte! Fergusoni la nje ekip te mabruar dhe ata qe luanin mire u demtuan. Vetem Runi ka luajtur dicka kete vit…

  1. patrioti says:

   sa per informacion ky ekip fitoi kampionatin vitin e kaluar. pra no coment

 2. Uji i ftohte says:

  Pas deshtimit te United qendron Januzaj i cili ka vrare nenen e vet,krimi me i madh ne Bote eshte te vrasish nenen.

 3. United Kingdom says:

  Moys eshte trap fare!

  A blihej fellani £27.5 miljon (leke te hedhura ne hale) Mata £37.7 miljon (prap lek te hedhura ne hale)

  Moys i ka syte si “BERRKOCKE”

  Ca fitoi Moys tek Evertoni! Nuk na e hoqen kete Moys se nuk e shoh dote.

  Po te ishte kaq keq nuk kish fituar kampionatin vitin e shkuar ky. Moys duhej (te pakten) te ishte ne vend te 3-te

  Menaxheri qe asnjeher nuk i kam dhen credit

  Sy BERRKOCKA

 4. Alex says:

  Emri i tij eshte Roy keane.

  1. amin says:

   Po por ne i shqiperojme emrat (sic duam e sic dijme vetem ne)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje