Ujkani braktis Shqipërinë, zgjedh Kosovën!

13 Shkurt 2014, 14:31Sport TEMA

Etrit Berisha duke mbrojtur portën kuqezi është kënaqësi për tifozët shqiptarë, por ta kesh atë rival për një vend titullari, kjo mund të të demoralizojë. Ndoshta kjo mund të jetë një nga arsyet që Samir Ujkani do lërë Kombëtaren e Shqipërisë për të mbrojtur ngjyrat e përfaqësueses së Kosovës.

Zyrtarët e Federatës Shqiptare të Futbollit kanë mbetur të befasuar nga lajmi dhe kanë deklaruar se nuk kanë pasur asnjë kontakt zyrtar me portierin. “Ujkani është në planet tona dhe nuk kemi biseduar për ndonjë largim të mundshëm të tijin. Nuk mund të them më tepër sesa kaq, pasi më parë duhet të flasim me futbollistin”, ka thënë menaxheri i përfaqësueses, Alban Bushi.

57 komente në “Ujkani braktis Shqipërinë, zgjedh Kosovën!”

 1. nik says:

  Ujkan ky eshte nderi me i madh qe do i besh kombetares Shqiptare.A ka mundesi te bindesh edhe Dallkun qe te ik e te luaje me Kosoven? Qe te dy jeni lojtaret me medioker qe ka pasur ndonjehere Shqiperia.

 2. Qorri/Shqiperi says:

  Jemi nje komb dhe duhet te kemi nje Kombetare.Kjo eshte detyra e Federatave te futbollit dhe qeverive perkatese.

  1. shqiptari says:

   Votoj i pari PRO

  2. Sali=Geddaf says:

   Jo vetem 1 kombetare, por dhe nje kampionat te perbashket dhe 1 federate te perbashket, dhe kryetari te zgjidhet me rotacion cdo 4 vjet ndermes Kosoves dhe Shqiperis,, do rritej shume niveli i kampionait, dhe gjithashtu i kombetares

 3. Skrapari says:

  Shum Dakort me komentusin me lart nje komb nje kombetare. Nje kosov nje shqiperi e madhe nje gjak nje kultur nje tradit Zgjohuni tifoz kuq e zi dhe beni protest nje komb nje kombetare vetem bashk kemi fuqi

 4. MERITONI says:

  mire e keni,nje komb nje kombetare.
  pasi qe keni deshtuar ju qe te beni nje kombetare te forte ,atehere na leni rahat ta bejm ne ket kombetare.
  ju keni deshtuar edhe shtet te beni, edhe ket ne mund ta bejme.
  e di se sdo te pajtoheni,por,paramendone pas 100 viteve shtet ende e keni LLAZARATIN.

  1. Agim says:

   Ti pas 100 viteve prape do marresh leje nga Serbia per cdo gje ashtu si ben tani. Ju akoma jetoni ne kohen e parandoris Osmane. Ate mentalitet keni. Mos i beni qefin vetes mor burr se lat nam. Cfar kombetare do kete Kosova?? Kosova nuk mund te kete kurr nje kombetare sepse kurr nuk do pranohet ne OKB.

  2. shqiptari says:

   O Serb qe di shqip, si do ta quash kombetaren? Republika e Kosoves? C’do te thote Kosove ne shqip? Po ne serbisht?
   Ne jemi nje kombe, kush thote ndryshe, nuk eshte shqiptar.
   P.s. Se fundmi sllavet kane filluar te mesojne shqip ne mase te konsiderueshme.
   KUJDES!!!

  3. Sali=Geddaf says:

   Ndoshta nuk jemi aty ku duhej te ishim si Kroacia pershembull, se politika e ka lene mbrapa kete vend, baca jot sali qe shpesh keni ardhur nga Kosova dhe keni votu per te, por ama jemi SHTET me te drejta te plota dhe jo nje shtet multi etnik, fatkeqsisht per ju eshte qe ju kurr nuk do jeni tamam SHTET, do jeni si puna e bosnjes, se prap serbi jua futi,, ekonomia jone do rregullohet, edhe lazarati do hiqet, por ju keni gjera qe veshtire se do mund ti rregulloni, edhe pas 100 vjetesh sepse jeni peng i Serbis.

   Po me qe do shtetin tat , identitet te ri etnik dhe kombetaren tende, vazhdo, askush nuk te mban me zor, nuk jemi Serbia qe te ju mbajme peng, por mos harro,, nuk ka identitet Kosovar, ka vetem identitet Shqiptar, sado qe te perpiqesh te te krijosh nje identitet te ri.

 5. Skrapari says:

  Komentus MERITONI jam shum i sigurt se qytetaret e kosoves duna nje komb nje kombetare se keshtu mund te kemi fuqi ne evrop dhe bot nuk eshte nevoja te flasesh lazarat mos ngatero topet me bolet

 6. MERITONI says:

  agim,
  mendime identike ke si nje fqi i imi serb, edhe ai mendonte si ti,por, ai e ka kuptur realitetin,per dallim nga ti.
  ju te shipnise ende nuk e keni te zhvilluar ndjenjen e qytetaris psh.
  dje ne peje ka pase nje proteste masive e organizuar nga nxensit e shkollave te mesme,ku kan marre pjese mbi 10 mije vete,ata kerkonin te ndalet dhuna ,sepse eshte vrare nje nxenes i shkolles se mesme,kurse te ju nje vrasje dmth.nje viktim,dhe mjaftoheni qe ju sjeni viktima.
  GJITHA ATO VRASJE KURRE SKAM PA PROTESTE,THUAJ SE KAN NDODHE NE NJE PLANET TJETER.

  1. Genti says:

   Po ti ca kerkon ne portal te Shqiperise o zoteri Kosevar?? Pse fut hundet ne punet e Shqiperise?? apo keshtu eshte kur per vete skeni as shtet as ekip futbolli, asgje dhe jeni krahine multi-etnike qe komandohet nga nderkombetaren dhe Serbet?? Ne e kemi shtetin tone te pakten o Kosovar. Ju jeni ne krize identiteti si popull.

  2. demokrat says:

   Nga bashkejetesa e gjate me serbet, apo nga bashkim -vellazerimi dhe ti je prudkukti me i paster i saj,ju kosovaret keni pervetesuar cesin me te keq te tyre, p…et e medha. Pak modesti nuk ben keq.

   1. shqiptari says:

    Kujdes serbet qe kuptojne shqip!!!
    KUJDES!!!

  3. Bashkim says:

   @MERITONI: e cfare lidhje ka kjo me kombin. Nese per kete arsye ti nuk do te jesh shqiptar, se ne Shqiperi ka shume vrasje na plasi kxxi. Beju suedez se atje po i mbyllin burgjet pasi si duket ka pak krime. Komb kosovar nuk ka dhe nuk do te kete.
   Dhe mos me shaj per pro-serb, apo grek se jam me afer kam Prishtinen se Tiranen!

  4. Reds says:

   Po kur u bete kaq te qyteteruar ju kosovaret?Ju qe e mbushet Sirine e Al Qeden me ”intelektual”.Ju jeni nje popull e kombetare qe do jeni ne dore te Serbise e Rusise per sa kohe te duan ata.Ju jeni popull mosmirnjohes e mendjemadh.Perpara se ju te vinit ne Shqiperi, mendonim se ishim nje komb, tani qe ju njohem shume mendojne ”sa me larg aq me mire”.Dhe kjo kategori ppo shtohet sepse ju po e tregoni veten se cfare jeni.

   1. Realisti says:

    Ti Reds,je bajge greke ose serbe.Kosovaret jane dardan dhe kane shtetin e tyre te njohur nga 106 shtete me te fuqishme te botes.Ka flamurin shteterore dhe kufijte e vete gjeografik.Ka mbi 97% te popullesise dardane-kosovare.Kosovaret nuk jane kampionet e krimit europian.Ata nuk vrasin me tritol.Rruget e Kosoves,jane te mbushura me lypes nga Shqiperia,shteti londinez i vitit 1912-tes.Kosovaret nuk shesin motrat e tyre shovenistve pleq serb e maqedon.Kosova se shpejti do hyhe edhe ne OKB,pasi ka miqte e nderuar: SHBA,BE etj.Mos u be merak zoteri.Kur ne dergojme Zvicrren ne Brazil,mund te bejme edhe mrekullira te tjera sic beri Majlinda Kelmendi me medaljen e arte ne xhudo,ne Paris te Frances.Ne jemi shume mirenjohes per ata qe na ndihmuan gjate gjate rrugetimit tone te gjate dhe te mundimshem te Pavaresise.Minoritete ka edhe ne vendin e shqipeve:Grek,Maqedon,serb,boshnjak,malazez,rom,ashkali,egjiptas,muxhahedin iranian etj.Minoritetet duhet te jene urelidhese me shtetet nga at vijne.Ne dembabadem jemi nje komb:shqiptare,por i takojme shtetit me te ri te Republikes se Kosoves.Tani per tani keshtu eshte vendosur nga SHBA,BE dhe NATO.

    1. Babuc says:

     Realist e di ti ku lidhet gomari ? Po qe ngateron karin me dollarin kte e di ? Bej llogarit edhe njhere pasaj mere mundimin dhe shkruaj …….
     Jane kosovaret ata qe shane imazhin e Skenderbeut para nje viti apo nuk ishin kosovar ata qe quajten Nene T erezen “puta ” Apo kosovaret e Sirise sa detyruan kryeministrin tuaj te nxjeri ligj te ri me 15 vjet burg per ate qe iken e lufton edhe ke luftojne thuaj vllezrit Amerikan qe ju dhan nderin mbrapa se ne Shqiptaret sjemi vllezer per ju se sjan as per tu kujtuar por e harryat vitin 98
     Ata qe e quajn veten kosovare nuk jane shqiptare nuk jane dardan thjesht pretendojn se hane kosovare dhe pike !! Realisto pasaj ka dhe nga ata Shqiptare te vertet qe kan deshir te quhen shqiptar e jo kosovar si psh Adem Jashari njeri prej tyre deri ne vdekje e mbajti lishur ne gryken e pushkes flamurin shqiptar dhe me ate flamur u nderua dhe ne var ……. Une jam i sigurt qe ne ashtuquajturen kosove ka dhe shqiptare qe e duan emrin shqiptare me shume se vete jeta vetem per faj te politikes se dikurshme kane frik apo xhelozi ta pranoje ate …… Ska gje ne prape ju kuptojme dhe po te tregoheni te duruar keni per ta pare qe Shqiperia ska per tju lene kurre mbrapa vetem mos na fyeni mos thoni kosova kshtu e shqipria ashtu se nuk beni gje tjeter pervec se na tralletoni …… Ik e pyet Lorik Canen cdo te thote te jesh shqiptare E duan shqiptaret shum sepse ai spati frike ta pranonte por per kundrazi u be krenaria e shqiptarve ……….. Realisto ik pirdhu se nuk merem me me ty nuk ja mbush dot mendjen nje njeriu qe ka qen per 90 vjen nen sundimin e serbit qe do te thot ska shkolle se nuk ishte i interesuar serbi tu jepte shkoll por token e te parve sja u mori dot prandaj realisto prano realitetin dhe mbaje koken larte.

 7. MERITONI says:

  edhe une jame per nje kombetare,na lejoni ne ta bejme,edhe ju do te jeni krenar,ose,ose vet do ta bejme.
  edi se sdo ta pranoni sepse VUANI NGA KOMPLEKSI I VLERAVE TE ULTA.

 8. Skrapari says:

  MERITONI nuk je shqiptar se po te jesh do kesh deshir si te gjith deshir e shqiptarve nje kom nje kombetare po vetem te jesh anti shqiptarve mos ta kesh deshir kete deshir qe shqiptaret preain me dekata

 9. kosovari says:

  o AGIM ti po lipshe me …….. po pisi qe koke

 10. oneli says:

  OOOO Meritoni
  Ti qenke nje koke loqe…..Turp te merresh me ty

 11. ylli says:

  Parameno kur ne tKosoves tju muna 8 me 2 juve tShipnis, juve shipsave Bumerang ka per tju ba…

  1. Genti says:

   Shqiptari nuk mundet nga turkosllavi jo ?

  2. shqiptari says:

   Hapi tjeter do te jete gjuha. Do te kerkoni edhe shpalljen e gjuhes Kosovare. O gjakprishur.

 12. MERITONI says:

  SKRAPARI,
  e vertet eshte se nuk jame shiptare,por jam KOSOVARE,bile ,bile edhe shume KRENARE.

 13. Sali=Geddaf says:

  Djema nga Kosova, me vjen keq per ju por po shohe qe jeni ne kriz identiteti,, nuk e dini me cfare jeni, Shqiptar, Serb, Turq, apo Arab, keq e keni punen, nuk po dini cfare jeni.

  1. Genti says:

   Shume e vertet kjo koment

 14. MERITONI says:

  sali-gadafi
  ne jemi dardan,te cilet kemi dridhur JUGOSLLAVIN,kurse juve ju rrespektojm si vllezer,por, jemi te ndare.
  ju na dhimseni,sepse ende nuk e dini se sa te mjer jeni, se po ta dini ju do te permisoheshit,bile edhe ne do ju ndihmonim.

  1. --------------------- says:

   OOOOOOoooooooooppppppppaaaaaaa!

   Balkan Comedy. Edhe Maqedonsit sllav qene. Kush ta meson historine ty kllufi i lalit Ternava apo Burovichi?

  2. --------------------- says:

   Ik e shifi dosjet e UDB-se mos ndoshta gabimisht do gjesh emrin e plakut apo gjyshit aty.

  3. Sali=Geddaf says:

   MERITONI, pak me siper ke thene qe je Kosovare, biles shume krenare qe je Kosovare dhe nuk je Shqiptare! Ndersa ketu thua jam Dardan,e shikon qe jeni shume konfuz dhe nuk po dini me cfare jeni? Po e di ti se nga vjen emri Kosovo ? dhe nje pyetje tjeter e dashur, ne cfare gjuhe po shkruan, Kosovarce ?

   Mos naj qaj hallin ne, se heret apo vone problemet tona do zgjidhen, nuk jan te pa zgjidhshme, keshtu qe mos te te dhimbsemi hic, por ne fakte po me dhimbseni mua juve, se nuk dini as se cfare jeni, nuk keni as shtet tamam tuajn, keni dhe problemet me islamiket, qe shume shpejt do ju kthejne ne vend Arab, skeni as ekonomi, mos o zot me ju liberalizu vizat se te gjithe do ikni me vrap nga Kosova, aq krenar jeni ?

   Nejse ta thash dhe ne nje koment me siper, nese doni te distancoheni nga toka mem eshte zgjedhja juaj, nuk ju mbajme me zor, se nuk jemi Serbi, ne kemi cdo gje qe bejme dhe pa ju, ndersa ju as nuk keni bere dot dhe as nuk mund te beni pa ne, mbaje mend kete gje ?

   1. Komente aq qesharake sa nuk di si po lejojn me u botue por demokracija e ka kte,pra ne jem shqiptar kosovar,ne jem ata qe formuam edhe shqiprin e juaj patriotet kosovar krijuan ket shqipriqe ju po thonim se eshte ejuaja fal ju koft patriotet te cilet e krijuan shqiprin ju i vrat te gjith prej Hasan prishtines e radh te tjeret,enveri e perziu shiptarin u martuat me rom ,bugar ,grek,dreq bir prandaj sot e kem ni komb shiptar ne shipri jo te paster ,kombetarja per ju nuk do te thot asgje ju me grekun ,itallianin ju nuk keni ndjenja kombetare as qe e dini qa eshte ndjenja kombetare,rrnoft populli kosovar.

    1. Sali=Geddaf says:

     O roni, shqiperin e formuan Shqiptaret e jo Kosovaret, nuk ka komb Kosovar o dertimen, termi kosov eshte sllav, e nese ka nje perzirje kjo eshte ne Kosove dhe jo ne shqiperi, por problemi juaj eshte qe gjithe jugun e Shqiperis e cilsoni si Grek!! Pavarsisht se jan shume me Shqiptar se une e ti bashke,, pateriotet dhe rilindasit me te medhenje nga Jugu kan dale, (une vete jam nga veriu) e RROFTE POPULLI SHQIPETAR se ska popull kosovar.

   2. Realisti says:

    Gedaf,qenke i mashtruar,sepse ne filluam Luften per pavaresi dhe u kthyem mbi 1,3 milion te shperngulur ne trojet tona te rrenuara,qe nuk ka ngjare askundi ne bote.Nderesa ju iket nga Shqiperia,ne emer te kosovareve dhe tani mbi 30% jane refugjate ne mbare boten,ku nje pjese e mire e tyre prijne ne mafia dhe krime te ndryshme.Nje pjese e tyre tani po lufton edhe ne Siri,ne anen e Al Qaides dhe per Xhihad dhe sheriat.Disa prej tyre,nga Vlora,Tepelena dhe Pogradeci kane ra shehit kunder Assadit.

    1. Sali=Geddaf says:

     Realisti, Xhihadistet jua kemi lene ju andej nga kosova,, ka dhe ketej nga Shqiperia ndonje, me gishta dore numrohen, por andej nga ju jeni mbi 50% islamik ekstremista, ato 1.3 milion mire apo keq ne ju ndihmuam me ju mbajtur deri sa u kthyet ne shtepit tuaja, MOS E HARRONI.

 15. Uji i ftohte says:

  Nuk ka komb kosovar sepse nuk ka gjuhe kosovare,ashtu siq nuk ka komb boshnjak sepse nuk ka gjuhe boshnjake.Termi KOSOVO eshte term rus,termi adekuat eshte Dardania,ajo eshte krahine siq eshte Malakastra,Mirdita,Cameria,…Kosovaret jane konsumatoret me te medhenj te misrit i cili permban shume vitamine PP,kjo vitamine ndikon negativisht ne zhvillimin normal te trurit.Prandaj ne si bashkekombas e kemi obligim moral qe ceshtjen e identitetit vazhdimisht t,ua shpjegojme vellezerve kosovare.

 16. Qorri/Shqiperi says:

  Sali=Gedafi,
  kosovaret jane shqiptare.As turq,as arabe.Nuk eshte turp te jesh turk apo arab,eshte nder per ata qe jane te tille.

  Por kosovaret jane shqiptare dhe ju qe I shani thjesht I detyroni ata qe te mos ndihen te tille.Pra thjesht ndihmoni ne largimin tone.

  A beni mire?
  Kjo pergjigje varet sa shkolle keni,nga cfare familje vini,sa gjak patriot keni brenda vetes.

  Te gjithe e dime se kosovaret jane patriota dhe jane vrare me dhe per flamurin kuq e zi.Gjithe bota e di qe ata jane shqiptare.

  Dhe ndergjegjen qytetare e kane me te larte se ne,qe kurre nuk protestojme as per korrupsionin,as per vrasjet makabre qe na kane ndodhur as per padrejtesise e llahtarshme qe jane bere.
  Ne jemi me pak te dhene pas fese!
  Megjithate ne duhet te marrim te mirat nga njeri tjetri dhe ta nxisim kete,jo duke share por duke kritikuar dhe falenderuar!

  1. Sali=Geddaf says:

   Qorri, ka kohe qe shohe nje far ndarje te Shqiptarve te Kosoves nga ne, nje rritje te arrogances ndaj nesh, nje si pune konkurence ndaj nesh, duke na thene qe ne jemi me te mire se ju !! ne ketej na behet qejfi kur dikush nga Kosova ka sukses, biles ju kemi hapur dyert ne cdo fush, por kur kjo kthehet ne arrogance ndaj nesh ne ndjehemi keq, mos harroni se shume Kosovar ofendojne Skenderbeun vetem se ka qene i krishter, une nuk e shohe herojn skenderbeu si te krishter, por si Shqiptar, dhe nene Terezen e ofendojne dhe i thone kurve! Ne nuk e shajme Adem Jasharin,, perkundrazi e krahasojme me Skenderbeun si hero te Shqiptarve.

   Ju doni identitet te ri, eshte puna juaj nuk ju mbajme me zor qe ta quani veten Shqipetar, ne mire apo keq kemi bere pa ju per shume vite, por mos harroni nje gje se jemi e vetmja porte e hapur me gjithe zemer dhe pa interes, Serbi e Maqedonasi jua hapin porten vetem kur kan interesin e tyre,, ne jemi vllaj i madh, dhe vllaj i madh ta fut dhe ndonje shpulle qe te zgjohesh, e kjo nuk do te thote se vllaj te do te keqen nese te jep nje shpulle,, por problemi eshte se ju keni filluar te na cilesoni si komshinje sic keni Serbin apo Maqedonasin, dhe jo si vllajn e madh ku here pas here te ndihmojme njeri tjetrin, une nuk e kam problem te jem dhe komshi, pavarsisht se me vjen keq qe vllaj i vogel ka filluar te harroj se nga cila familje vjen.

   1. Qorri/Shqiperi says:

    Sali=Gedafi,
    e para une jam shqiptar nga Jugu,por dhe sikur te isha nga Kosova(kam qene vetem kater here atje,gjithe gjithe 10 dite) do ndihesha njesoj dhe e dua Jugun sa dhe Kosoven.(Keshtu me ka edukuar familja ime!)
    E dyta,Skenderbeun e ke ne qender te Prishtines!Skenderbeu esht idhull ne Kosove.
    E treat identiteti I tyre thuhet qarte nga vet ata :qe jane shqiptare!
    Ka rryma te ndryshme dhe kjo eshte logjike.Edhe ne Shqiperi ka te tilla:qe e quajne Nene Terezen katolike(ne Shkoder kryesisht) apo Skenderbeun jo te vecante ne historine tone(Lubonja).
    Ne cdo zyre ne Kosove do te shohesh dhe flamurin e Skenderbeut kuq e zi!

    E keqja jote dhe e njerezve si ty eshte se nuk e njihni realitetin atje dhe merrni disa mendime te disa monstrave atje dhe I ngrini ne piedestal ddhe I pergjithesoni.

    Shko njehere atje,njihu me realitetin dhe pastaj fol.Se keshtu dashur padashur beheni ju armiq te shqiptareve duke futur xixa mes nesh…

 17. Alias says:

  Kush mund te me thote a mund te ekzistoje kombi kosovar, sepse behet fale per kombetare , ju jeni shqiptare doni apo sdoni ju,gjithsesi shpresoj te formoni skuadren tuaj pa u bere liberalizimi i vizave se pastaj do ikni te gjithe nga ks per azil si ckeni bere gjith jetes.

 18. 1 prilli says:

  Kur nxorrem, shprehjen “hodha lumin te dhjefsha kalin” mesa duket kishim parasysh kosovarin (jo shqiptaret e Kosoves) Po kujt i plasi? Me apo pa keta futbolli njesoj do jete. Sa per te tjerat …..

 19. besnik der ne vdekje says:

  mos harroni te rrespektuar komentus se kosova ishte e shkeputur per 60 vjet prej shqiperis deri sa te mesohemi se kosova eshte shqipri do shkoj edhe pak koh keshtu I interreson serbis te na percaj dhe jo te na shohin nje shtet I vetem ne jemi nje komb nje kombetare bashkim e jo percamje vec dy vargje tju kujtoj ne prizen o mat bukrin vend mlidhen burrat ne kuvent kan lidh bes e kan ngrit zanin ne me gjak ta mbrojm vatanin pra shqiptar te shqiperis se madhe bashkohuni qe te na haj mutin kurva serbi pra SHQIPERI KOSOV MAQEDONI MAL I ZI TE GJITH JEMI VETEM SHQIPTAR RROFT SHQIPERIA E MADHE

 20. favelas bidonvil says:

  Or bashkekombas te kosoves ,mos u beni gjakprishur por kujtoni se isa boletini dhe te gjithe ata qe dhane jeten per kombin shqiptar u perkulen para flamurit kuq e zi dhe jo para pacavures verdhe e blu te unmikut.

 21. skrapari says:

  MERITONI U lutem mos te shaim njeri tjetrin se Jemi vetem 1 KOMB DHE DUAM JNE KOMBETARE MBAN SHQIPTARE jam i bindur se gjith KOSOVA e do kete Kosov shqiperi Jemi vetem 1 flm

 22. United Kingdom says:

  @ MERITONI Nuk ke faj or i shkret se nuk po e merrni vesh se c’fare jeni se edhe emrin qe keni “Koso-VAR” kuptohet qe jeni te varur nga dikush! Ti qenke si loq”e fishkur……….

 23. Arian says:

  E drejte, duhet te ike, edhe nga surrati duket se e meriton te mos jete ne perfaqesuesen e shqiperise.

 24. Skrapari says:

  MERITONI Sa per bolet e mija punoin dhe rendoin mos u bej merak ti ke nkaterim zorresh ne kupen e gjurit hahah

 25. terani says:

  Mos lexoni ate pushtin o komentus, se ai ju shan ofendon ne emer te kosovarve, por origjina nuk i dihet,mund te jet dhe kosovar qe ka punu ter jeten per UDBne JUGOSLLAVE,por nuk do biem ne lojen e kti plere dhe te shajm njeri tjetrin se eshte turp,e kam fjalen per Meriton PLEREN,

 26. Me keqardhje po e them se eshte hapi i pare drejt ndarjes se kombit. Perse duhen 2 kombetare?! Kujt i sherben kjo?! Kaq te mallkuar paskemi qene si komb per tu ndare ne 400 copa?! Cfare ndodh sikur shqiptaret e Maqedonise dhe Malit te zi te bejne nga nje kombetare tjeter me Shqiptare?! Jam absolutisht kunder kombetares se Kosoves kunder flamurit Kosovar qe nuk shpreh asnje ndjenje tonen dhe kunder doganes ndermjet nesh. Jemi shume te vonuar ne histori dhe shume te vegjel ne popullsi per tu ndare nga njeri tjetri. Turp e faqe zeze per ata qe bejne ndarje dhe ofendojne njeri tjetrin si kendej dhe andej kufirit te zi qe na ndan.
  Padyshim qe kemi probleme por ndarja nuk eshte zgjidhje.
  Te bashkojme pervojat ekonomike politike sportive etj ta shikojme me dashuri dhe jo me urrejtje njeri tjetrin te bashkohemi si gjaku brenda trupit dhe te ecim perpara.

 27. He Vokrri ta q….a nonen gabele,se filluan shqipecat me honger mut me njeri tjetrin???

 28. Babuc says:

  Ktu ku ndodhem un me ka ren ne pjes qe gjith emigrantet shqiptare ne fakt te jene kosovare …..Ata nuk i njeh njeri per kosovar por per shqiptare sepse ashtu e identifikojn veten si shqiptare “” I am Albanian “” apo Shqipe ktu Shqipe aty ti shofesh neper makina plot me (Albanian stickers ) apo flamuj etj …. Kta shqipfolsa me njeri tjetrin e kan shum leht te flasin serbiaht pa te keqe , ndonjhere i pyesja kastile se cfar gjuhe po flasin dhe e di cfar pergjigje kthenin “”jena tu fol Kroacisht ha ha qe esht e njejta gjuhe si Serbishtja , dicka tjeter kosovaret rin te ndare myslimanet nga te krishteret dhe e urejn njeri tjetrin ne maksimum jo me te bejn krushnji si ne shqiptaret. Kosovaret aq shum dine per historin Shqiptare sa nga Fushkruja deri ne sarende i quajn Shqiptaret greker sepse e kan shum te veshtir te kuptojn gjuhen dhe ne mendjet e tyre duket sikur flasin greqisht ? , kosovaret genjejn veten si Dardaner por per mendimin tim ata jan formuar ne nje grup ku esht veshtir te gjendet indititeti sepse jan aq shum raca sa nje zot e di si psh …… Turqit qe akoma skan ik nga kosova , Serbit qe sju kan ik akoma perfundimisht …. Mos te flas me per ushtaret francez e gjerman e te tjere qe i zbraznin topet sa here te donin aty. Kfori e tje . Une nuk arij ta kuptoj qe pse na ureni kaq shum kur skeni pare asgje te keqe nga ne pse kaq shum inat mllef xhelozi ndaj vllezerve shqiptare te pakten ne kshtu ju kemi konsideruar si vllezrit kosovare por tani po e marin veshe mire Shqiptaret se kush jane te vertet kosovaret dhe ta dini mire qe na keni ngecur neve tani ne shqipri ….. Serbi ju do tokat por jo racen , malajzezet kishin interesa nga turistet kosovare po sa e moren vesh se kush jeni ju vune drune dhe ata tani i erdhi radha shqiperise por me duket se SHqiptaret sja kan ngene ktyre dhe e din tani se cfar pret nga kta . Vetem shqiptare nuk jeni ju ska shqiptare bjonda e sy jeshil sikur ju Prandaj zoti jua shtoft inatin ndaj nesh por duhet ta kuptoni mire se pa ne nuk beni dot gje pa ne jeni si ato markat fallco qe si perfill njeri ME NE JU NJEH DHE BOTA. ?

 29. Komputeri says:

  te jemi krenar qe jemi shqiptar dhe qe urrejm turqit, mulemanet, sllavet, kosovaret dhe gjith mbeturinat asiatike qe fatekeqsisht ndodhen ne trojet tona.

  dikur do i vin koha edhe shqiptarve. ather do i shuajm keto mbeturinat e permendura nga faqja e dheut.

  !!!!!!!!!!!PER NJE SHQIPERI DHE NJE KOMBETARE TE PASTER PA MBETURINA TURKO-KOSOVARE!!!!!!!!!!!!

 30. ***** says:

  Kosova te behet e forte dhe e fuqishme dhe te njejten gje te beje edhe Shqiperia bashke me shqiptaret ne Maqedoni. Te forte te ndihmojme njeri tjetrin dhe jo te dobet qe te terhqim sho-shoqin drejt gremines.

  Federatat Gjermane qene te konsoliduara kur u bashkuan prej Bizmarkut.

  Nese Kosova do kombetare te sajen, Shqiperia gjithmone do ta ndihmojme me mundesite qe ka.

 31. MERITONI says:

  gjer tani nuk kam reaguar, sepse edhe njeher u pa se sa te pafuqishem e te brisht jeni perballe kosovarve.
  kam lexuar akuza shume komike dhe tragjike psh.
  BABUCI thot se ska shiptare me sy jeshil dhe bjond,me besoni une jam nje i tille,por injorancae juaj thot se shiptari duhet te jet,i zi,i shkurt dhe te flase shume e a kuptim,ne kosove ky eshte JEVG.
  akuza tragjike eshte se jemi udb,ne kohen e ish jugosllavise KOSOVA eksportonte 3 miliard dollar,vetem produkte bujqesore eksportonte 600 ilion dollar,rroga mesatere ishte 1 mije DM.KETO JAN TE DHEN STATISTIKORE.
  GJER TANI NUKE KAM OFENDUAR,POR,EDHE UNE DI TE OFENDOJ,PSH.
  KRETENIZMI ESHTE NGECJE MENTALE E CILA SHKAKTOHET NGA MUNGESA E JODIT NE KRIP TE KUZHINES,SIMBAS BANKES BOTRORE 50 VITE KOMUNIZEM NE SHIPNI ESHTE PERDOR KRIPA PA JOD,PRANDAJ JENI TE TILLE.
  JU DUA SHUME.

 32. Taulant/Shqiperi says:

  Kosovaret jane shqiptare me atdhedashuri dhe flamurin kuq e zi ne zemer.
  Ata na mesuan ne se ca eshte krenaria kombetare.Mbaj mend qe ne thoshim te gjithe jashte qe jemi greker,italiane,apo cdo gje sipas vendit ku ishim.Madje doli dhe loja qe nenen e kam nga ketu por jam rritur ne Shqiperi prandaj nuk di gjuhen ketu(ne cdo shtet perserisnim keto gjera)
  Komputer ,ata jane shqiptare dhe nuk I detyron njeri te thone keshtu.
  Nese do te ishin turq do thoshin qe jemi turq.
  Ca ka me shume nje shqiptar nga nje turk??Pse eshte turp te jesh turk???
  Cfare I kemi dhene ne botes me shume se turqit???

  Ata thone ate qe jane dhe qe ndihen.
  Por ti je me I zgjuar dhe ke me shume argumente pse ata jane turq dhe pse nuk e thone ate gje dhe pse deklarohen shqiptare.Thjesht nuk do ti thuash argumentet e tua se I ke sekrete shkencore!

 33. Veriu says:

  Shum nga shqiprija e shofin qe kosova Po perparon , e do plasin fare, do plasin Kur komtarja e kosoves do Jet shum e sukseshme rrofshin shqiptaret e KOSOVES ! Shqiprija Ska Stadion ku ti boj lojen nderkomtare ! Ejani ne kosov tknaqet Shpirti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje