Tranvestitja në Eurovizion fut në sherr Kristi Pinderin me Eneda Tarifën/ Putin kërkon të manipulojë rezultatin

chonchitaTani që Shqipëria është eliminuar që në nisje nga Festivali Europian i Këngës, mund të merremi me konkurrentët e tjerë.

Një prej tyre është tranvestitja Chonchita Wurst, e cila përfaqëson Austrinë në këtë festival.

Disa thonë se ajo është edhe pretendente për çmimin e parë.

Por një koment i bërë në Facebook nga një këngëtare e njohur shqiptare për seksualitetin dhe pamjen e tranvestites, ka ngjallur debat.

Eneda Tarifa e ka përbuzur tranvestiten, duke shkruar: “Ku po shkojmë, ku është fshehur muzika? Ku është strukur muzika? Si t’ia shpjegoj unë vajzës sime këtë fenomen që do të jetë përhapur”.

Këtyre komenteve i është përgjigjur aktivisti i të drejtave të komunitetit LGBT, Kristi Pinderi.

“Unë jam gej meqë ra fjala dhe bashkë njihemi shumë mirë.

Të kam intervistuar njëherë. Isha zëvendëskryeredaktor i revistës KULT, ti ishe këngëtarja që militonte në LSI në atë kohë.

Ajo që unë kam dashur në intervistë të spikas ka të bëjë me faktin që një këngëtare si ti, kishte një edukim si punonjëse sociale dhe që, mbi të gjitha ishte krenare për këtë gjë. Të bëja pyetje e doja të të “mësoja” si të përgjigjeshe, në mënyrë që ti jepja vlera atyre që do artikuloje në atë intervistë.

Unë nuk e mbaj mend mirë sot, 7 apo më shumë vjet më pas, nëse ka qenë pikërisht ky fakt që më ka bërë mua të të intervistoj, apo fakti që partneri juaj punonte në biznesin e fonisë apo qëndrës së zërit për ndonjë parti në ato kohë…

Di vetëm që të takova me idenë që duhet të botoja gjëra të mencura nga ty! Dhe u përpoqa vërtet sepse besoja gjithmonë te vlera e promovimit të artistëve që qëllon të kenë edhe një diplomë universiteti.

Por ama shkova në redaksi i bindur që ti ose nuk di t’i artikulosh gjërat e mençura, ose thjesht je e paaftë të mendosh për gjëra të mençura. Vetëm kaq doja të thoja.

Dhe të kërkoj ndjesë për lexuesit e atij numri të revistës Kult ku unë të kam nxjerrë ty si këngëtare të angazhuar e me mend shumë! Shumë faj, faj i imi,” shkruan Pinderi.

Ndërkohë, e përditshmja më e madhe në Europë, Bild, raporton se presidenti rus, Vladimir Putin ka ndërmend që të manipulojë rezultatet e festivalit në favor të këngës ruse.

Rusia përfaqësohet në finale nga motrat binjake Tolmachova.

Qëllimi i Putin është që të marrë sa më shumë pikë, në mos të fitojë.

Disa ekspertë thonë se kriza në Ukrainë do ndikojë që Rusia të mos marrë shumë pikë.

Por Putin po vepron që imazhi i vendit të mos goditet në këtë mënyrë në rang ndërkombëtar.

Kur motrat binjake u kualifikuan për në finale, në sallë pati fishkëllima kundër Rusisë.

REMOTE_ADDR:[]

67 komente në “Tranvestitja në Eurovizion fut në sherr Kristi Pinderin me Eneda Tarifën/ Putin kërkon të manipulojë rezultatin”

 1. Kosova says:

  Une jam me Kristin ketu. E ka fajin Eneda.
  Per te gjithe te interesuarit, dy jane lokalet me shume te frekuentuara ne Tirane nga komuniteti yne
  -Coffe B.x ne Bllok
  -E E7E ne rruga Elbasanit.

  Hajdeni te mblidhemi

  1. mondi says:

   Krahas ketyre, lokal gejsh eshte edhe njeri tek Rruga e Ambasadave. Kam qene njehere tek kjo E7E dhe me erdhi nje pipino donte muhabet…goten surratit qelbesires…

   1. ferdi says:

    mjaft rrejte o mond mjaft, ti je kokrra katunarit

   2. JC says:

    Ky Pinderi legjitimon dhunen ndaj homove me keto komente agresive, fyese dhe thjesht debile. Jo se po them se dhuna eshte e justifikuar, por me kete qendrim qe mban ky te provokon te thuash “hallall t’ja bojn”.

    Ti mor pederast kujton se cdo njeri me shkolle duhet te bjeri dakord me ty? Apo nese nuk bie dakord se si mendon ti atehere ti ke te drejte te flasesh ne kete menyre vulgare dhe denigruese?

    Kush je ti mor idiot t’i imponohesh njerezve se cfare i ben ata per te vjelle? Pthu plehre sodomiste.

   3. Anom says:

    Duke lexuar komentet e mjera të idiotëve racist-homofob-misogjinist lidhur me këtë temë shumëkush e kupton fort mirë sesa larg eshte Shqipëria me restin e Botës se qytetëruar dhe veçanërisht principeve Evropiane.
    Individë të tillë primitive nuk mund ta kuptojne se qëndrimet te tilla orientale tregojne shumë mirë jo vetëm intolerancen dhe prapambetjen e thellë kulturore dhe mendore të tyre por edhe për probleme serioze te seksualit dhe personalitetit të këtyre krijesave the mjera….
    Nuk ja vlen the merresh me ta……Por ja vlen të kujtojmë se qendrimet raciste/homophobe apo misogjiniste ndiqen penalisht kudo ne bote dhe shumë shpejt (edhe) në Shqiperi anonimiteti “online” nuk do te jetë I mjaftueshëm per ti mbrojtur keta individe idiot nga burgimi I gjate për krimin qe janë duke kryer me të tilla komente….

    1. laci says:

     Dhe ti qenke keputur duke treguar identitetin tend te vertete… Pederastia ka ekzistuar qysh kur nuk mbahet mend, por ama kto kohet e fundit ka njohur nje reklamim te frikshme prej lobimit te fuqishem te pedeve me pushtet, duke cilesuar qendrimet kunder pedereve si nje shkelje e hapur e te drejtave te njeriut, te drejten qe secili te beje si tja ndjeje bytha. Qe pederastia eshte jonatyrale nuk do shume mend per ta kuptuar, keshtu qe qendrimet kundra nuk vijne nga “cmirlleku” por nga arsyeja dhe instiktet primare te cdo gjallese qe vegjeton ne Toke. Gjthsesi, per aq kohe qe do te keni “sume te gezuar” komentet kundra nuk do te ndryshojne asgje. Per sa i perket ngritjes se zerit nga pederet shqiptare, me vjen ne mendje nje babtute nga nje film shqiptar qe thote: PO C’ISHTE KJO GJEME O PJETER, MEMECIT I ERDHI GOJA”…
     Ju uroj shendet e te mira, e ju knofte birra.

     1. Anom says:

      Lexoje edhe një herë çfarë kam shkruar dhe perpuqu ta kuptosh.
      Qartësisht ti bën pjesë tek ata që nuk ja vlen te merresh….për shkak të mungesës së inteligjencës

      1. laci says:

       Kurse ti je kaq inteligjent/e sa ja vlen te merresh… Dhe po te lexosh midis rreshtave qe ke shkruar, duket qarte se dhe ti nuk je me pak racist/e karshi atyre qe nuk e mendojn si ty. Gjithsesi, te keshilloj qe dhe ti te perpuqesh per te kuptuar ate qe kam shkruar…

  2. joni says:

   Nuk mblidhemi me tek ato lokale. Kerko lokalib ku luhet beer pong dhe mund te luash me topat e mi…

  3. bledi says:

   Kristin cojeni iher te burgu fush krujes te ta zhbirilojn marmiden.

  4. Beni says:

   E7E e kam degjuar dhe une nga nje mik. Duhet te keni kujdes. Dikure ka qene lokal i mire e ka pasur Nje cun musliman. Tani e kane marre kta te LTGB… Sa turp… Kam pare shume shpesh dhe Ergys Mertirin aty me cudit shume ky fakt.

  5. Epiriiiii says:

   Historira me Pedera(Pindera) Ska faj ky, kane faj ata rrotull tij qe e lene te kakarisi shume.

  6. artiles says:

   Po pse na ka genjyer Kristi, duke ja llustruar intevisten para 7-8 vjetesh???

   C’far ti besoj KRISHTIT, ato qe ka thene atehere apo ato qe thote tani???!!!!

   Ky eshte problemi i vertete i revistave te tipit KULT. Cdo personazh qe na nxjerrin aty, na e bejne ENGJELL.

   Dhe e fundit, s’dua tja di se cfare orientimi seksual ke KRISTI, edhe po shkove me gomarin, s’me behet vone fare!

   1. GENT says:

    or ti IDIOT IDIOT IDIOT IDIOT IDIOT IDIOT IDIOT meso te shkruash me perpikmeri emrat.

    1. artiles says:

     E kam bere qellimisht or toç; por nuk to thith radakja.

 2. katarakti says:

  Eneda Tarifa ka plotesisht te drejte. Keto levizjet ala LGBT jane turpi i botes. Sidomos i botes perendimore, qe me te vertete po perendon me shpejtesi. Degjenerimi moral eshte nje nga shenjat me te dallueshme se nje perandorie po i vjen fundi. Keshtu ka ndodhur me Sodomen dhe Gomoren, me Egjiptin e lashte, me Romen antike, Athinen helene, Bizantin etj etj. Tani e ka rradhen “Oksidenti”

 3. Ramy says:

  Bobo Kristi Pinderi na qenka dhe shqipetare, ik ore pederast Greqie, sigurisht duhet te kesh lidhje gjaku me Thoma Kotecin , I njejti brum I vruget

  1. toni says:

   ramyyyy po pse ore laskare nuk e din ti car materjali eshte Kristi,,,pyet kryetarin tend lul DUMA-CILJETA se e ka shok-mik e ka pritur dhe ne zyre dhe ti gjoja hiqesh sikur nuk e njeh,yyyyt jashteqitje SHQUP-i…

 4. Andrea says:

  Qelbesirllek ose ndryshe gej Kri.Pinderi!

 5. Be-X says:

  eneda ka te drejt, ku po shkojme? po reklamohet nje tranvestit, qe ben te pafajshmin! mos ndoshta do te shuhemi dhe si rrace njerzore ku ne planetin tone nuk do te lindin me femije, sepse ne te ardhmen do kemi vetem PD-erra! eshte me te vertet per te pyetur ku po shkojme? bravo Eneda! po ti vesh dhe Xhozefina topallit nje mjeker ka per te ngjare me konciten!

 6. lymi says:

  bravo kristi
  ti eneida mundohu ti shpjegosh vajzes te mos drogohet te mos behet prostitute dhe te kete edukate te mire , per diversitetin e njerezve mos u bej merak se nuk kane vrare apo vjedhur njeri deri me sot kriminelat i ke diku tjeter

  1. mono says:

   Mos i shaj prostitutat se edhe te drejten per te prostituar e mbron Pinderi…

 7. Esat Pashe Fevziu says:

  Ore Kristi! Perdore si te kesh qejf prapanicen tende por mos dil me shkrime apo ne medja se na vjen per te vjelle. Sa per Enejden ti ate e perlyen edhe kur i ze emrin ne goje.

 8. Zigur Qarri says:

  E lagu se lagu,shpresojm te mos mbesi ne hije qellimi i festivalit muzikor.
  Megjithese kenga e tranvestites ishte e bukur,kandiate kryesore mendoj se do te jete kenga gjermane dhe ajo bjelloruse(edhe ajo ruse dhe ukrainase jan te bukura),sodomos ajo gjermane esht nje kenge e mrekullueshme.

 9. Arber says:

  Gej eshte Elton John, Kristi nuk eshte gej eshte b..q. Kristi i hyri kesaj ceshtjes se sumes vetem per pune fondesh,po ja futi ai Alttin Hazizaj.

 10. Faktual says:

  Eneda mund ti thot femijeve qe sic ajo eshte kalimtare ne kete bote, do te jene dhe ata dhe nderkohe ka edhe kalimtare te tjere ne dukje te cuditshem, por qe nuk jane ndryshe nga Eneda.Gjithashtu duhet ti thot qe ajo vete ka nivel perceptimi te kufizuar dhe nuk mund te kuptoi se bota njerezore nuk ka ndryshuar shume ne essence, ka qene, eshte dhe do te jete e tille dhe problem qendron me mamin dhe jo me boten.Pra keshilla me e mire eshte qe mos ti marrin parasysh mendimet e ceketa te mamit, por te kerkojne dhe ta zbulojne boten ne maksimum, prej ku do kuptojne me shume se nga nje individ me mendje te sakatuar.

  1. o Pinder faktual says:

   Kalimtare ne kete bote jemi, por po te ishim te gjithe si ti (me mentalitetin tend) do ishim shuar me kohe si specie. Te zbulosh boten ne maksimum nuk do te thote domosdoshmerisht te zbulosh bythen. Ndersa persa i perket perceptimit te kufizuar, mendoj se te kufizuar jane te gjithe ata njerez qe cdo bisede, cdo shikim, cdo shqetesim e lidhin me seksualitetin e tyre…

  2. mono says:

   Ti faktual je prind? Mendimet e tua te cekta si prind do ua transmetosh femijeve? Mendja jote qenka e pasakatuar?
   Nje shtate vjecar qe sheh ne TV kete gjysem mashkull-gjysem femer si do e corodisim? Lobet pro-gay i mbyten mediat, vecanerisht Eurovizionin, me imazhet e tyre seksuale. Festivali i Eurovizionit, e tha dhe Frederik Ndoci, eshte kthyer ne nje vitrine gay-lliku. Ku cuditerisht gjen gay me shumice. Ka nje agresivitet nga ky komunitet per te bere pjese e lajmit. A keni pare ne ndonje film te Hollywood-it ndonje personazh gay “negativ”? Nese dikush shpreh idene e tij qe s’perputhet me komunitetin gay, direkt vihet ne qender te sulmeve. Lobi eshte shume i forte. Beri qe ambasadoret e SHBA, Holandes etj te dilnin ne fushaten e gay-ve ne Tirane per te treguar se jemi dhe ne pas tyre…

 11. vitrina says:

  jam pro gejve jam pro lidhjeve me te njejtin seks,kuptoj qe prirjet seksuale jane personale.po me thene te drejten nuk kam kuptuar ndonjeher transet..tjeter jane e tjeter duan te jene..te pakten ane edukative nuk ka ne kete pike..se jane persona qe spranojne veten e tyre.nuk kane lidhje me gay..gjithsecili ben cte doje ne shtratine e tij,po jo cdo gje duhet bere publicitet,e kerkim te drejtash..ca te drejtash mund te kerkojne transet???dakort te mos paragjykohen..po dhe mos te dalin me te madhe se jam trans a sjam smeret njeri me ta.kjo lloj llogjike mund te vlej dhe per gayt po fenomeni i gayve eshte shume i vjeter ,ka ekzistuar,eshte pune gustosh,eshte normale qe ti te pelqesh ke do ti,po jane te vetedijshem cfare jane vete e ckane qef.keta sjane,spranojne veten e tyre,imagjino te tjeret..booo

 12. argita+xeni says:

  KRISTI ESHTE MOTRA E PUCOFAGOSIT(TURGOFAGOSIT)

  1. turi says:

   po ti je vllai torres?

 13. . says:

  Kristi ka te drejte per nje gje qe kjo Eneida qenka injorante .
  Sa turp!
  Qenka dhe punonjese sociale, pa le! Eneida, harxho kohe per studime dhe lexime jo vetem per mode. Fycke

  KURSE TI KRISTI , ME 17 MAJ GJATE PARADES SE HOMOVE , DUHET TE TREGOHESH ME TOLERANT SEPSE S’ESHTE FAJI YNE QE TI I PERKET NJE KOMUNITETI QE GJITH BOTA E SHEH ME DYSHIM.

  PO MANIFESTUAM NE HETEROSEKSUALET, KU DO FUTENI JU Homot?

  PRANDAJ MOS NA SHISNI SHUME MEND ME 17 MAJ

 14. Dibrani says:

  Shqiptaret Duan ti Bejn pederasta me zor, na e shesin pederastllekun per kultur. Allahu I shkaterroft kto politikan e kta popuj te shthurum qe Po Bejn Cdo gje me shkaterru popullin ton.

 15. Dibrani says:

  Bravo Eneida , Po edhe ti Nuk e ke te gjat, so te terhiqesh nga ajo qe the sepse ke frik per karieren tende. Masoneria NE shqiperi ka depertu shum thell NE shqiperi dhe skeni nga tja mbani.

 16. LABI nga Berati says:

  Ne pri Putin, tja u shtypim koken ketyre Lg tve.

 17. hemi says:

  Kristi bythshqyeri….Jane bere keta pederastet qe tju duket vetja gabim te rregulltve mor vlla.Nuk guxon njeri te thote gjys fjale per keta defektozet e natyres,se te hidhen per gryke.Ca behet keshtu?Njerez kunder ligjeve te zotit e te natyres.Ik beni cfare te doni me jeten tuaj,po edhe te kerkoni llogari se si mendojne te tjeret,kjo eshte shume e tepert.Ahhh o Enver Hoxha,vetem per keta tipa te ngriheshe edhe njehere nga varri…

 18. Tefta says:

  C’fare shoqerie e keqkuptuar dhe e keq konceptuar qe jemi. Ne rastin qe jemi duke bere kaq zhurme… Nuk ka te beje as-fare se cfare do n’a i thoje vajzes se vete kjo artistja jone, pasi besoj se ka shume gjera te tjera per te cilat t’i flase dhe pak nga pak ta beje te kuptoje vogelushen. Si psh, e ka per detyre si nene e mire ti mesoje thelbin, qe ne kete rast eshte pranimi i te ndryshmes si domosdoshmeri per te jetuar shendetshem ne jete. Te pranosh qe kjo kengetarja eshte transvestite, apo qe Kristi Pinderi eshte gej, nuk do e bej Tarifen nenen me “contro-versus” as edhe me te keqe apo te paafte ne transmetimin e edukates tek vogelushja e vete. Perkundrazi mungesa e guximit dhe para kesaj mungesa e theksuar e formimit te saj si qenie njerezore, si kengetare dhe se fundmi si nene e demton me shume dhe me rend ardhemrine dhe bote-kuptimin e vogelushes se saj. Nese kaq shume merakoset sesi do i shpjegoje faktin se kjo zonja kengetare perfaqesuese e Austrise ne eurovizion eshte e veshur me fustan dhe ka mjekerr… le te mendoj njehere dhe te reflektoj thelle sesi do i shpjegoje femijes se saj gjithe mute-irat qe ka bere vete si qenie jo perfekte qe eshte dhe pastaj me radhe te tjerat.

 19. ARUSHA says:

  POPUJT PO I COJNE NE RROT TE SOMES!

 20. Latif dreqi says:

  Hajde cojme Eneiden te na perfaqesoje eneida me kenget e saj…jam kurioz te di a njihet ndonje kenge e eneides jashte matane qafe thanes apo hanit te hotit?!

 21. skenderi says:

  edhe une vete jam bythqim,por sdo te thote qe kam te drejte

 22. Amerikoni. says:

  Kjo Travestia prej Austrie i fishkelleu Rusise??? Hahahahahaaaaa, hajde bote hajde!

 23. astrit gora says:

  pse cuditet kjo permetarja me kristi shqiperine raca e kristit e ka drejtuar 50 vjet enveri dhe kish partnere (dullen, kia xhandarin) dhe eneda i falet e sot partise socjaliste rama ska lene hu pa thyer dhe e votuan masivisht ne shqiperi ka shume gej dhe rama do e mbaje sa verua se keta jane te zgjuar kur ta heth ndonje njeri i thua ma hodhi bythe qiri
  poshte gejte
  ju pershendes nga amerika

 24. kaurri says:

  Nuk asht transvestite( qi vishet si femen kur ne fakt asht mashkull), por transseksuale( ka ndryshue organet seksuale permes nderhyrjes kirugjikale). Dava mitologjije boshe!

 25. Tim Kacurrelsi says:

  O Eneida leri budallalliqet…Sikur vetem ti je bere nene…Ka plot transvesti neper bote dhe femije qe po rriten ne mes tyre…Rriten shume mire dhe pa gram urrejtje apo paragjykimi ne ndergjegjen e tyre…Po me ardhka keq per vajzen tende, se si do te formohet nga ty…se nqs ishe aq familjare zotrote, shpjegoi me mire pse bashkejetove 20 vjet me babin dhe nuk te martonte? Duhej te vinte femija qe te martoheshe. Shpjegoi gjithashtu qe pse jeton vetem per syte e njerzve dhe nuk je e afte ta besh jeten ashtu sic do ti, dhe jo sic u duket njerzve perreth e rregullt.

 26. AIR FORCE ONE says:

  Ah, mer Hitler si nuk e cove deri ne fund kryevepren

 27. elire says:

  Kondra totalisht kondra, na jane bere kemi frike te hapim tv, kemi femije, cfare koncepti do krijone per familjen. Te bejne c’te duan mizerjet vetem mos te degjoj gje per ta. Ne Toronto kryetai I bashkise nuk merr pjese asnjehere ne paraden vjetore me te madhe ne bote qe behet dhe e shpjegoi sh bukur: nuk kam si t’i sjell kamalajte e te shohin se si rrahin njeri tjetrin lakuriq me kamzhik. Te neveritshem. Ky palo gazetar, palace, Enedes I merr te ligat.

 28. baffo says:

  Po me bythen cfar kane e ce keqe mund te na vije nga nje bythe

 29. oskeola says:

  Eneida ka te drejte cfare mund ti thuash femijeve si mund tja shpegosh se ka njeres anormale dhe te semure njeres gey,ky eshte shvillimi demokratik,po na nxjerin heronj njerezit anormale kafshe me vjen keq qe I krhasova me kafshet se edhe kafshet si bejne ato pune.

 30. Cfare ti them Vajzes. says:

  Se pari ,thuaj qe LSI (meqe je pjese e saj) kujt si lepihet dhe ben gjithcka qe s’ka lidhje me moralin per vota dhe pushtet.Paska joshur dhe tranvestitet per vota.Thuaji qe nderojne Enver Hoxhen (me dyshime per seksualitetin e tij) si proletare te devotshem dhe nga ana tjeter festoje si borgjeze ditelindjet.Thuaji se ka aq degjenerim dhe trasformin nga qenia normale njerezore nder heteroseksualesh ,sa edhe nese s’do ekzistonin “te ndryshmit” qe te shqetesojne jo vetem ty (dhe qe do benin mire te pakten te mos imponojne deviancat e tyre nga e pergjithshmja dominuese qe natyra a zoti e ka dhene),kjo bota jone shqiptare heteroseksuale e ka thyer rekordin e se keqes.Se dyti, per te mos u lodhur shume ,pyet artistin Rama.Ka hulumtuar gjate ne kete fushe (Edi Rama “Lule shqipo lule djale”).Bisedo me Erjon Velian,por mundesisht te jete veshur me tanga,Arber Maznikun,Endri Fugen etj.Bisedo mes grash dhe me Dalina Fico ,ish-gruan e Rames qe po organizon paraden e 17 majit.Te lidhur pas te njejtit ideal kane tentuar te promovojne homoseksualizmin dhe transeksualet edhe ne tekstet shkollore,nder femijet pra.Ne fund duhet te pyesesh veten::kush do te jete I pari ne listen e sodomianeve ,heterot e babezitur per para e pushtet apo homot ?Ne fund do gjesh cfare ti thuash vajzes.

 31. Vizionari says:

  TRANSUSTRIA lol ! Shume pamje e shpifur …

 32. idealist says:

  Shkruan Pinderi b…irë, dhe na bën “moral” e na shet “kulturë”, ndërsa artikullshkruesi na thotë se Putin “do të manipulojë” rezultatin në Eurovizion…(???!!!) O Zot ! Ç’do të na dëgjojnë veshët, akoma…???!!! Për mua, njëqind herë më mirë “me kulturë të rëndomtë sociale”, por i ndershëm e fiziologjik, se sa me “kulturë të madhe” por “b…irë”, si të Pinderit, apo të “femrave” me mjekër si të xhihadistëve…! (Të më falin lexuesit për fjalën që përdor)

 33. maximus says:

  po mire mo vella, ajo ose ai australiani ,kishte bere gjith ato nderhyrje ne trup, po ate mjekren nuk mund ta ruante , na e shpifi me ate mjekren e zeze, po c’menden njerezit, prandaj edhe lufta eshte e pashmangshme,

 34. maximus says:

  he se harova, sic e kane nisur keta njerezit e semure, do vij nje dite qe kur ti propozosh nje femre, me pare duhet ti kerkosh certifikaten e lindjes, nese ka lindur femer apo eshte kthyer gjate viteve te jetes se saj.

 35. qytetari shqiptar says:

  kurse mua me kujtohet qe ky kristi, kur ne nje nga programet e çanit eshte pyetur a je homo, ai eshte pergjigjur jo, dhe une pyeta veten, po çne nje hetero te drejtoje nje shoqat homosh .. e paska pranuar dhe ky me ne fund ate qe te gjith e dinin …

 36. migen says:

  Bota ben embargo ,ndera Tarifa e thyen .Qellimi nuk eshte se tarifa urrene homoseksualet por ajo ka si per qellim te injoroje shqiptaret dhe ti paraqesi ata si njerez qe nuk i perkasin Europes se qytetruar.Disa injorant nga Shqiperia e kane ber si te modes me ofendimet dhe provokimet e tyre ne rreng nderkombetare.Ne kete rast Tarifa merr pergezime nga filo sllavet.

 37. Bertoja Shkodër says:

  Ça ishte ajo gru ashtu?Me ta shpifë…

 38. ory says:

  papa Francesko tha per gej. kur keta persona kane vullnet te mire, kush jam une qe ti gjykoj?

 39. PS-isti says:

  Eneda Tarifa me mire ta lere muziken dhe opinionin e te vazhdoje me profesionin e saj te vjeter gojorllekun

 40. arben says:

  Sa kohe te frikshme po jetojme. une per vete kam shume frike tethem ate qe mendoj se keta pinderat po syndojne boten. nese nuk medoj si ata, jane gata te ndjekin edhe penalisht nder te tjera. ka ardhur dita e qametit…

 41. Aurora says:

  Nuk ju njoh personalisht as Ju e as Eneden. Jetoj ne nje vend shume demokratik dhe ushtroj profesionin e mesueses se Anglishtes ne nje nga shkollat me te medha te Gjuheve ne kete vend Anglishtfoles. Dua te shpreh mendimet e mia rreth debatit tuaj. Me duket shume vulgare fyerja qe ju i beni nje zonje. Cdo njeri ka te drejte te shprehe mendimin e tij per nje fenomen apo gjithcka qe sipas opinionit te tij nuk eshte i drejte. Eneda nuk perdor zhargon fyes e degradues dhe aq me shume ajo nuk ju drejtohet ju fare. Ketu tek ne njerezit dalin hapur per drejtimin e tyre seksual. Edhe ne ne pune kemi disa kolege qe u perkasin grupit tuaj. Sigurisht qe ketu nuk gjykohet njeri per jeten e vet personale. Ka midis tyre gej ‘te lindur’ dhe gej ‘te sajuar’ per mode. Sido qe te jene ata kane jeten e tyre dhe ta jetojne sic e duan. Prandaj Kristi po ju jap nje keshille: Ju nuk mund t’i ndryshoni te tjeret, as tua mbyllni atyre gojen. Me sa shoh une ketu, ju ‘ne vend te vinit vetullat keni nxjerre syte’, pasi keni marre gjithe keto sharje vulgare nga shume komentues. Kjo po eshte e ulet dhe denigruese. Perqendrohuni ne jeten tuaj, sepse nuk mund t’i mbyllni dot te gjitha gojet e liga.

  Pershendetje, Aurora

 42. . says:

  ENEDA, PO TE DERGONIM TY NE FESTIVAL DO KISHE NDRICU AQ FORT SA DO ISHE DJEG BASHKE ME KENGEN. TI GOCE NUK KE ZE NDERSA AI DJALIFEMER ME MJEKER KISHTE ZE QIELLOR, IA KA FAL ZOTI PRANDAJ MOS KI INAT E MOS MBAJ MERI . ORIENTIMI I TIJ SEKSUAL ESHTE TJETER GJE . nE FESTIVAL AI KISHTE VAJTUR TE KENDONTE JO TE TREGONTE SEKSUALITETIN E TIJ… TE SAJ–

 43. kaurri says:

  Po pse nuk ka gjete ndoj femen leshatake me perfaqesue Austrine moderne, sa rrin e bâjne eksperimente me gjinine e me seksin?

 44. M34 says:

  Kjo tregon qe eneda qenka vert vajze e zgjuar tamam kult bravo eneda e mrekullueshme me llogjik dhe e plotesuar,ne muzike familje pune bravo kto te bythes kur te shajne te shtojne pike njerez qe bishtin e kerkojne vete po tja japi ndonje tjetr anormale gabim natyror plera ju doni tritolin.sumqefli dhe te shan.

 45. jam says:

  Ky po qe eshte problem i madh,si do t’ia shpjegoje eneida femijes se saj kete ”fenomen”.
  Une akoma nuk e kam kuptuar se si eneida drejton nje show ne tv,kete ma shpjegon dot moj eneida.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *