Ndalohet për vjedhje punonjësi i SHISH, djali i ish- këshilltarit të Nishanit

orges

Policia ka futur në pranga Orges Enver Memishajn, punonjës i SHISH dhe djalë i ish- këshilltarit të Bujar Nishanit kur ka qenë Ministër i Brendëshëm.

Skuadra “Shqiponja”, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.1 ndaloi më datë 11 maj 2014 ora 08.00, shtetasin Orges Enver Memishaj 22 vjeç, lindur në Vlorë dhe banues në Tiranë, me kombësi e shtetësi shqiptare, me arsim të lartë, me gjendje gjyqësore i dënuar për veprën penale vjedhje me vendimin penal nr.1213 të vitit 2010, me detyrë punonjës i Shërbimit Informativ Shtetëror.

Së bashku me të u arrestua dhe Altin Lleshi.

Ndalimi i këtyre shtetasve është kryer pasi në bashkëpunim me njëri- tjetrin dyshohet se janë autorë të vjedhjes me dhunë të kryer më datë 9 maj 2014 në bulevardin “Zhan D`Ark” rreth orës 22.45.

Këta shtetas dyshohet se janë bashkëautorë edhe të vjedhjeve të tjera të kryera në vende të ndryshme të kryeqytetit.

Me cilësinë e provës materiale u sekuestrua një motor i prodhimit kinez, me targa AD752 në pronësi të Shërbimit Informativ Shtetëror dhe leja e qarkullimit, motor me të cilin këta shtetas kryenin vjedhjet.

Mjeti i krimit, në momentin që është sekuestruar, ka qenë pa targa të dukshme, të cilat iu gjetën të fshehura në brendësi të mjetit motorik.

Memishaj rezulton të jetë ndaluar dhe një herë në vitin 2010 nga policia dhe është dënuar për vjedhje.

REMOTE_ADDR:[]

38 komente në “Ndalohet për vjedhje punonjësi i SHISH, djali i ish- këshilltarit të Nishanit”

 1. Andi shkoder says:

  Edhe spiun edhe hajdut. Hajde Memish, hajde.

  1. Andi says:

   Keta jane banditet e Berishes qe perpiqen te destabilizojne vendin. Ja pra qe te jitha gjurmet te shpien ne SHISH dhe te Berisha e shoket e tij. Keta jane gangsteret qe duke vjedhur e vene tritole perpiqen te bien Berishen dhe veten e tyre e familjaret e tyre ne pushtet.

   1. adriatik says:

    bo ca shteti bobobo ca lukunie islamikesh

  2. toni says:

   SHISH nje MIX i degjeneruar ne sherbim te krimit+vjedhjeve,fillo nganje xhepist-hajdut ordiner si ky kopili qe kan arrestuar e mbaro tek pas-ardhesi i gazidedes visho lika-ajazi ,,ky SHISH koordinohet nga SHQUP-i,hajde te sherbeje per shtetin ky institucion vari bidonin…

  3. adri says:

   Shikojeni cfare bejne shikasit e berishes. Kete lloj administrate ngriti berisha keta tete vjetet e shkuara me keteo lloj nepunesash. Shikojeni kete kriminelin qe eshte punesuar dhe paguhet nga takasat epopullit per te mbrojtur qytetar dhe nga ana tjeter eshte nje grabistes dhunues e kriminel. Duhet hetuar dhe derguar ne burg dhe personat qe e kane emeruar kete kriminel ne administraten shteterore.
   Dhe me aresim te larte duhet ta kete marre diplomen tek kristali ose vitrina.

  4. Fuksi says:

   Enver Memishaj – te gjith e mbajne mend ne kohen e firmave te Kapelja ne Vlore kur kontrollonte qytetaret me gisht bashke me disa tipa. Ky eshte x i ai y i qe te mbillte panik berishist

 2. tourkofagos says:

  Dhe Orges dhe Enver dhe Memishaj………!!!!!
  turkoshak i bastardhepsur…….

  1. Argita_B says:

   Po me nje brim i bie fyellit! Vjedhja nuk ka kombesi, fe apo etni, eshte fenoemn boteror. Nese do komentoje vjedhjen e nje greku, si do tja beje, dhe grek, dhe ortodoks !!! Cila do te ishte lidhja me nje grek te ndershem, ortodoks, puntor me grekun hajdut!!
   Apo do na nxjerresh ndonje teori qe vjedhjen ne Greqi e sollen turqit!
   Qe djali i dikujt me pushtet ngaterohet me afera te paligjeshme, zazkonisht korruptive kemi degjuar, po qe te ngaterohet me vjedhje ordinere ne nje kohe qeeshte dhe punonjes i sherbimeve sekrete kjo te ben per te vjelle.
   Te gjithe ngriheshin dhe dononconin kur flitej per biografi te mire apo te keqe, per lufte klasash po nuk e kishin gabim kur shikonin biografine e familjes perpara se te emeronin dike ne nje vend pune me pergjegjesi ne shtet. Nuk i varen ujkut melçite ne qafe, mjere ky vend ku eshte zhytur.

 3. rina says:

  Duket qe eshte safi hajdut Vlore ,ata jane talenta te rralle

  1. VLORA. says:

   Sa per te talentuar ke te drejt por hajdutet jan njesoj kudo ne vlore e shqiperi.

 4. BRAVO!!! says:

  Punonjes i SHISH? Talebanet i dinim, por edhe grabites ordinere…

 5. maloku lozonjar incestual says:

  Bravo SHISH. Qe te jesh punonjes i SHISH te Visho Ajazit duhet te jesh malok (nuk ka rendesi nga Veriu apo Jugu se nje mut jane), te jesh hajdut me precedente (pra te kesh dhene prova qe je usta) dhe te jesh politikisht afer hajduteve te tjere si Sali shpellari, Jar Nishani dhe cuna te tjere me emer te mire qe njihen nga bemat e mamave te bukura. Si mund te jete punonjes i SHISH nje hajdut ec e merre vesh. E shumta mund te jete nga ata spiunet qe perdor policia per te mbledhur informacion ne rruge operative, por te jesh punonjes vetem ne shtetin e malokareve ndodh. Si thone malokaret e veriut, cishin motren e tyre, kuku breeee ehuuu.

 6. mira says:

  Çfarë surrati që paska, si prej majmuni….! Ajde Albani ajde….! I gjithë llumi është punësuar si majtas ashtu dhe djathtas…!
  Përshëndetje rilindje !

  1. vlora says:

   mira, llumi nga surrati dallohet sipas teje? Dhe nuk i thone “ajde”, por “hajde”.

  2. Korabi says:

   Mos pershendet rilindjen per kete por ne dac Bujarin ne dac Vishon ose po deshe vete Sali Bushtren, se Shish nuk eshte institucion i qeverise.

 7. gjergji says:

  I dënuar për hajdut në 2010-ën dhe punonjës i SHISH ? Ça bëhet në ShISH, para pak kohe një tjetër oficer i SHISH u kap me hashash Lazarati ????

 8. iliria shqiptare says:

  Realiteti ja kalon edhe fantazise.I paskan besuar dhe sigurine kombetare ketij zgjebes.

 9. julius.... says:

  c’jane keta kafshe? shtet me vari karet se ky i yni nuk ben me nena! Ne jemi afrikane te bardhe, marrim vesh vetem me hu..biri i bushtres sapo mbaroi juridikun te Kristali, hop spiun leshi te SHISH, te institucioni gjasme inteligjent…

 10. niazi says:

  SHIKOINI MIRE KETE RAST SE MOS DALIN DHE BABALLLLARET E VITI TE RI ASHTU SI RASTESISHT…

 11. tan says:

  Ja ka lene me tapi baba Enver (Hysi)Memisha qe ka qene punonjes SHIK u i Gazidedes ne Vlore ne 1996-7 dhe u zhduk nga Vlora per krimet qe ka bere ,dhe pushteti i Saliut e ricikloje kete sahanlepires dhe bashkepuntor te sigurimit te shtetit sepse Sala i ka qejf shume keta tipa qe hiqen si te persekutuar si Ballista,dhe nuk ka pushuar se vejlluri vrere per luften N.CL ky balliste qe ne kohen e e Komunizmit ka qene shume mire ,dhe djali i tij nuk do bjere shume larg nga baba ,Enver ne kete bote lahen te gjitha poshtersit dhe spiunlleqe e tua dhe ordineri djali yt,boll te ka perdorur dhe mbrojtur regjimi i S.R.B

 12. saliu dembel says:

  Nje pasagjer ne autobuzin e vlores Itherret fatorinos.
  O safo eshte nje femije prapa autobuzit.
  Safua. Koken le te thyej. Cdo prapa autobuzit ai.
  O safo. Po eshte latifi yt moj.
  Mbae shofer te rente kanceri, bertet safo.

  Keshtu jemi ne shqiptaret. Dhe me I keqi maloku salu qe perdor dy standarte. Njevper femijet e tij. Kurse te tjereve u vret prinderit dhe femijet.

 13. Zigur Qarri says:

  Per Orges Memishajn te dhena te detajuara;vendi punes,emri i Babait,
  vendi punes se Babait,vjeçet dhe vendlindja,kurse per te arrestuarin tjeter, lexon vetem emer dhe mbiemer!Akoma me biografi komunistesh ju?
  Permendja e emrit te Nishanit e inkriminon automatikisht ate,jo si ish minister,por si President.Ne koshencen e lexuesit,dashje pa dashje,
  regjistrohet negativiteti i tij.Ndoshta ky esht edhe qellimi i permendjes
  vend e pa vend i emrit te tij,nje lloj shpelarje truri.Gjithshka rreth
  PD-istave kuterbon.Nxitja urrejtjes ndaj Presidentit esht edhe kunder institucionit,dhe kjo esht teper e rrezikshme edhe per pasardhesin!
  Opozita esht pasuri kombetare,pavaresisht se esht katandisur ne pike te hallit.Degradimi dhe mllefi ndaj saj vend e pavend mund te kthehet ne bumerang.Si sot,ashtu edhe dje kur ishte ne pushtet PD,kan perfitur vende pune shum halabake,atyre bjeruni ju ne ua mban dhe mos u merrni vetem me majen.Te gjith forcat politike i kan perdorur ne mase halabaket neper fushata zgjedhore dhe me pas i kan shperblyer.Mesa duket politika shqiptare nuk ben dot pa to.Politika shqiptare esht peng i ordinereve prej 24 vitesh.Prandaj nese doni qe kjo qeveri te kete vertete jetegjatesi,mos u merrni me biografi komunistash,por resheshoni militantet bandita qe jan iflirtruar ne administraten e sotme,para se ti gjeje opozita.

 14. pika says:

  22 vjec me arsim te larte dhe punonjes i SHISH?! Ncncnc

 15. Treviso says:

  Hajdut me shkolle te larte. Duhet te kini respekt kur ta merrni ne pyetjese eshte intelektual me universitet, nga ato universitete qe krijoi krimineli sali Berisha. keto jane kuadrot e rinj qe kan pregatitur universitetet sot.

 16. tourkofagos says:

  shume mire ky arap mund te luftonte me jihadistat ne Syria bashke me byrazeret e Zike marmides…………

 17. agim says:

  Shikoni se kete pune e ben dhe Jari pabvarsisht se ka shendet te dobte,por e ka tradite te vjeter

 18. amant says:

  Po mos i veni faj ketij Orgesit te memishajve se nga Lepenica eshte.I duket vetja sikur ndodhet bari me dhi brinjave te Cikes prane fshatit Gjorme. i ati , Enveri nje ekonomist ne kohen e Dulles sapo ra komunizmi nisi e stisi per te mare statusin e te persekutuarit. Sali Berisha e besoi i pari dhe e beri shikas ne Vloren e viteve 93-96 e me pase mori prane vetes ne Tirane. Enveri shkruante te 55 e Fariut skenare per hesap te padrionit te tij ku thoshte se gjithe intelektualet e Vlores kane qene spiune te sigurimit, qe ne fakt ishte vete me ate te kaluar te “lavdishme”. Si specialist e mori nishalliu ne ministri e me pas ne presidence dhe se perkushtimin si bythlepires e killer mediatik i historive te stisura per hesap te berishes i a shperblyen duke i mare djalin si shikas. Edhe pse vodhi heren e pare e pse u denua u kthye perseri ne rezidencen e Visho Ajazit ku nuk ka hequr dore nga zakoni i barrinjve te laberise. Kjo monster terrorizon, grabit diten per diell e nuk i dridhet aspak qerpiku se nga pas eshte i forte “miku”.

 19. rrnoft pd says:

  Keta jane fytyra e vertete e sali bish kriminelit,visho ajazit dhe mavriut president.Keta jane ata qe bejne vjedhjet dhe vrasjet me tritol,dhe ne moment dalin,mbasi kane bere krimin,si agjente te shish me dokument ne dore,sigurisht qe dhe policia corientohet,mbasi kujton se ka te beje me punonjesit e duhur,kur ne fakt jane keta qe kane bere vjedhjen apo vrasjen a dicka tjeter ne thyerjen e ligjit.Keta jane hedhur ne sulm,si e si te shkaterrojne imazhin e Shtetit e te Qeverise ne prag te marrjes se statutit ne muajin Qershor.

 20. Toni says:

  Neser i del Sala ne krah, mos kini merak

 21. . says:

  ————————————————————————–
  Na turperuan kete njerez injorant te Cetes-Veriove PD.
  BE-ja kusht Shqiperise per vrasesit e 21 Janarit.
  ————————————————————————–

 22. Kacamilli says:

  Keni ngrene ndonjehere SHISHqebap ?!

 23. Enver Memishaj(Lepenica),bashkpuntor i Sigurimit shtetit me pseudonim Planoviku,,kryetar i SHIK Vlore me 1997,u mor nr ndjekje penale,me 1992 kur ishte drejtor i nderrmarjes grumbullimit Vlore per vjedhje te grurit qe importohej,me urdher te Gazidedes ju mbyll procesi.Hajdut e spiun den baba den.Bem baba te te ngjaj.

 24. Cibuku says:

  Po ta shohish holle holle shumica e bastardeve qe Berisha and co mblodhi ne administraten shteterore, jane ose bandit ose hajdut qe konkurojne shefin e tyre. Kane dhe fytyre e ulurijne se po hiqen nga vendet e punes!

 25. esperantos says:

  Edhe tourkofagos raporton diku per informacionin e grumbulluar pra eshte spiun por nuk vjedh ama( se nuk ja mba bitha jo se ka ndergjegje)

 26. MENI says:

  KINI KUJDES KETA XHIBILET NISHANE TE NISHANIT PRESIDENTI BEJNE JO PER TE VJEDHUR PARA POR PER TE VJEDHUR QETESINE E KETIJ POPULLI TE SHKRETE KETA BEJNE VJEDHJE ME POROSI VENE DINAMIT ME POROSI E VRASIN ME POROSI NGA ATA QE I DREJTOJNE KETU ESHTE E SALIU E NISHANI E AJAZI POR PER TURP E FLAMUR NOKA QE KA NUSE PREJ KORCE TURP

 27. qytetar says:

  Spiun + hajdut + kshlltar sakati= mmmmmm

 28. Atdhetari says:

  Ky quhet akt terrorist ,se kjo fytyre i biri i babait qe punon ne SHISH nuk ka nevoja ekonomike per te vjedhur .Ai eshte i urdheruar te mbjelle terror dhe te destabilizoje vendin , aq me teper qe qenka dhe punonjes ne nje institucion qe e di mire se cdo te thote ajo qe ai ben .
  DENIM MAKSIMAL KETIHJ HORRI

 29. altin says:

  Keta jane agjentet qe vepreojne ne terren.
  Kjo kategori zbaton urdherat ne praktike,mbjelll pakanaqesi,kryen vrasje ben terrore.Nuk eshte kaq e thjeshte qe SHISH te rekurtoje kete kategori …Ka dmth te madhe ..
  Eshte nje grup nga ish punonjes te policise qe policite e rretheve kane mbajtur per te realizuar veprime ne interes te tyre,si grabitje,vrasje rrembime esksploziv etj dhe nepermjet tyre siguronin prova fallco per te futur ne burg persona qe atyre u interesonin.
  Ky grup ka qene i lidhur edhe me punonjes te SHISH te cilet vec e vec dhe bashkarishte kryenin veprime te kesaj kategorie.Keto veprime Ajazi i jusifikon se jane grupe te vezhgimit te cilet e kane me ligj te survejojne njeres/Sa poshte ka rene kjo pune ..

  Keto grupe veprojne aktualisht ne terren.
  A i ka te evidentuar policia emrat e kesaj kategorie dhe a e din se ku ndodhen me cfare merren aktualisht.Nga kush mbahen ne lidhje kush i udhezon cfare detyra kryejne dhe kujt i raportojne ..grupe dora e zeze

  Orgest Memishaj,ordiner,hajdute mashtrues cfare lidhje Ajaz Visho realizon me kete kategori Pse Visho Ajazi e merr ne takime dhe ne kafe kur del jashte istitucionit kete person dhe individ te tjere te kesa kategorie Visho……O grup hetimor i Parlamentit jeni ne kohen e duhur dhe ne vendin e duhur reforme… hetoni dhe evidentoni keto kategori ne SHISH …..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *