Vlorë, drejtoreshës së Hipotekës i djegin makinën

inaPersona të panjohur i kanë vënë flakën makinës së kryeregjistrueses në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Vlorë, Ina Luci.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 23: 12 minuta, në lagjen Pavarësia.

Në lidhje me këtë rast janë shoqëruar 5 persona.

Për momentin nuk ka asnjë të dhënë për autorët e mundshë dhe arsyet që kanë çuar në djegien e makinës së kryeregjistrueses në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Vlorë.

REMOTE_ADDR:[]

55 komente në “Vlorë, drejtoreshës së Hipotekës i djegin makinën”

 1. pronari origjinal says:

  vajze trimereshe qe eshte bere pengese per abuzuesit e pronave, qofshin majtas dhe djathtas….respekte Ina

  1. Anaild says:

   Eshte vetem nje gjobvenese qe e njeh gjithe Vlora. Mire ja bene.

  2. Erjoni_Tr says:

   Ose matrapaze,dhe eshte bere pale me abuzuesit e pronave;)

  3. Toni says:

   Jane kane bere mire….keto te hipotekave, tani qe i ka ne dore LSI jane bere me keq se ne kohen e Saliut! Duan ryshefete nga te gjitha anet. Sikur edhe me nje thes me dokumente te vesh, nuk duan tja dine…duan cash te thata! Me habit fakti sesi Edi Rama qe pretendon te beje “rilindjen” i ka lene ne dore dy institucionet me KYC, ZRPP (Hipotekat) dhe Ministrine e Drejtesise, LSI. Sa te jete LSI neper kembe me keq ka per tu bere! Ketu do jemi!

   1. Ironik says:

    I don ai burri rushfetet. Te gjitha ne xhepin e tij shkojne. Edi Rama ska cte beje. Kanceri i Shqiperise quhet LSI.

    1. koli says:

     Te gjith e din qe ja ka ven flaken Erioni i Pepos burri i prefektes.

  4. moza says:

   shume mire ja kane bere,jane kthyer ne nje cerdhe hajdutesh e manipulatoresh,aty jane dhe shume te tjere qe meritojn,hajduter e alabaker nuk duhet te jene pjese e adminstrates,me hajdut e alabaker nuk mbahet administrata,vetem privatizimi hipotekes i zgjithe keto gjera

  5. Andi says:

   Nona e korrupsionit me fuoristrade Toyota me 6 muaj pune ne jeten e saj. Keto jane mostra se prej falsifikimeve te tyre vriten njerzit me njeri tjetrin. Kjo eshte e LSI

 2. Jane akte qe duhen denuar (djegja e makines)nga e tere SHoqeria, por ama qe marrin Leké te teperuar keta Zyrat e R.P. eshte 100% e VERTETE….!

  1. Bushi says:

   Kjo drejtoresha nuk te hedh as syt po nuk i dhe 500 euro per vertetimin me te thjeshte. Kjo eshte turpi rilindjes. E zune hakat e hallexhinjve.

 3. Miri says:

  Drejtoresha e ZVRPP te punoj me guxim per te arritur realizuar misionin e saj ne sherbim te qytetareve te Vlores. Vajze shembullore dhe engjell. Foto flet vete. Policia ti gjej keqberesit me qellim qe te inkurajohen keta njerez punotere qe mendojne per vendin e tyre dhe e duan ate.

  1. boke says:

   Mos je dashnori ti more qe na tregon edhe foton. Kujdes se na prishe. Edepsez. Ajo eshte nje hajdute ordinere me keq se ato te PD.

   1. Miri says:

    Une jam ai qe po te pres tek dhoma e gjumit te mamit tend. Do vish?

  2. hasani says:

   ORE INA LUCIN E KAM PASE NE SHKOLLE,MO CA GRIFSHE O CUNA,SJA MERR MENJA,SE IMAGJINOJ DOT CA BEN KJO ATJE,NE SHKOLLE E CA TE BETE KJO MONSTRA.
   TI MIRI SKA MUNDSI TE FLITSH KOT KSHTU,PO DO E KESH MIKESHE,SE SKA MUNDSI

 4. bobi says:

  Shqiperia eshte ne dore te hajduteve si stadiumi i beogradit ne dore te huliganeve

 5. iliriashqiptare says:

  jane kapitalistet e rinj,ata qe e bene vendin xhungel.tu bjere ligji ne koke si e meritojne me demshperblim e disa vite burg.

 6. lavdosh says:

  me kerkuan 100euro per te rregjistruar nje apartement me dokumenta 100% te rregullta
  Imagjinoni sa kerkojne kur nuk je ne rregull.
  Pune pazaresh te prishura

 7. Labi says:

  Ina ezhte vajz garipe…Esht nga ata persona qe e duan dhe e respektojne te gjith…Edhe para se te emerohej e tille ka qene.E them nga njohja personale.Ajo kurre nuk perfshihet me pislliqe apo pazare.Vlora ta ket per krenari te kete nje vajz te tille ne krye te Zrpp…Problemi i vetem i saj eshte qe se ha presionin dhe bravo!Respekte Ina L.G

  1. Toni says:

   Mqs e njeh…nje pyetje kisha…eshte antare e LSI apo PS? Flm

 8. mirela says:

  Per cfare e bene qe ta frikesojn? Por njerzit me vullnet dhe deshire per te vene rregull ne institucionet me shume do te punojne. Nderkohe “te fortit” le te rrin me shpresen se ja arriten thjesht e ben me te forte ne ngjitjen e saj…

 9. lila says:

  Nje ngjarje e shemtuar per te gjithe ne dhe mbi te gjitha per nje njeri si Ina Lucaj qe nuk e MERITON kete veprim ..Respekte Ines Je shum e mire ke gjithe perkrajen tone

  1. Toni says:

   Perkrahjen tone e ka qe cke me te…por kam frike se duan edhe parate tona…na lane pa “brek” fare…:)! Ore Lila kot me te pyte…jo se merrem me llafe…po kjo vajza eshte e LSI apo PS? Flm sh!

 10. donaldi says:

  Akte vandale nga maskarenj qe duan te shkelin ligjin. ne momentin e pare qe ligji zbatohet duan te bejn akte te tilla per presion.
  e vetmja drejtori ne qarkun e vlore qe eshte shmbull.
  Guxim dhe kurajo Ina dhe shume suksese!!!

 11. shtrezi .L.K says:

  sa te papergjegjshem !!!! Njeri thote keshtu, tjetri thote ashtu, asnje nuk thote fakte vec hamendesime,qe nuk ndimojne per asgje.

 12. Arian says:

  Makinene duhet tja kishin djegur drejtoreshes qe ish para kesaj.Bejkosala, pa edukate,arrogante,dhe aspak profesionale.sigurisht qe ishte e perlyer me ryshfete dhe korrupsjon.Inen nuk e njoh por me sa shoh dhe mund te gjykoj nga fotoja dhe shtoj qe nuk kam degjuar asnje veprim te saj jo korrekt,doke qene qe jam nga vlora,por mendoj qe kete pune do ta kene bere ata qe jane mesuar te japin para per te perfituar hipoteka te pa drejta ne kohen salisjane

 13. Evi says:

  Keta te Lsi jane shume te ndershem.si ka mundesi qe i kane djegur makinen.

 14. tori says:

  Ajo eshte nje vajze trimereshe qe eshte bere pengese per abuzuesit e ligjit.Kjo eshte arsyeja e vetme e ketij sulmi te turpshem.Eshte e vetmja drejtuese institucioni qe eshte gjate gjithe kohesne sherbim te qytetareve.

 15. kosta says:

  Keshtu te ndodh kur zbaton ligjin ne kete vend !Shteti te marre masa per te mbrojtur te gjithe administraten e vet qe perpiqet me mish e me shpirt te zbatoje ligjin dhe te jete ne sherbim te komunitetit.Drejues si Kryeregjistruesja e Vlores duhen inkurajuar dhe mbeshtetur.

 16. Intelektuali says:

  Eshte e vetmja kryerregjistruese keto 24 vjet qe spo ben korrupsion se ata te paret e pame ckane bere.Po kur si rregjistron pronat mafiozve dhe matrapazve normal qe te presin keto akte te shemtuara.

 17. miri says:

  Ka mundesi te jete e LSI dhe te jete e ndershme?Vetem po e ka vene Monika do jete e ndershme.

 18. Jani says:

  Këta që i dogjën makinén duhet të jenë njerëz të rregullt apo mafioz.??!!??

 19. Labi says:

  Vazhdimsia per te mare sa me shume leke nga katrahuar e pronave, qe dhe shoqa INA po behet milionere ne nje kohe shume te shkurter. Me rrogen qe mer si ka mundesi te mbaj veten, makinen,familjen,shoqerin dhe Partin.

 20. aferdita says:

  Nje vajze me prezence kaq te embel e cila vjen nga nje familje me tradita dhe kontribut per nje shtet me ligje , a mund te jete abuzuese me postin e saj? Boll me hipoteza ..

 21. Xheni says:

  Jam shume e indinjuar qe ky popull ne vend qe te mbeshtese dhe te inkurajoje brezin e ri per te zhdukur dhe eleminuar njehere e pergjithmone mentalitetin e vjeter,kerkon me cdo kusht ngadhnjim e te vjetres dhe jo te se rese…Ina behu e forte dhe shume suksese ne rrugen tende te gjate…me shume respekt!Xheni..

 22. kushtrim komunisti qe nuk dorzohet. says:

  PERPARA SE TE KOMENTONI, REFEROJUNI DETYRES SE INES AJO NUK ESHTE KRYEREGJISTRUESE POR REGJISTRUESE E ZVRPP VLORE , E VENDOSUR NE KETE DETYRE KOHET E FUNDIT.SI QYTETAR NGA NJE QYTET TJETER ME DISA PRONA TE RIREGJISTRUARA NE ATE ZYRE PAS KTHIMIT PRONAVE NE VITIN 1994-95, PER SHKAQE TE VONESAVE TE NDRYSHME PER TE MARRE DOKUMENTET E REJA SI CERTIFIKATE PER VERTETIM TE PRONESISE KAM DASHUR DY HERE TE TAKOHEM ME TE NE DITEN E PRITJES DHE PASI KAM PRITUR 4-5 ORE RRADHEN SIPAS LISTES , AJO E KA LENE PRITJEN MBASI ESHTE LODHUR DHE KA NGARKUAR PERSONA TE TJERE PER TA VAZHDUAR.MEGJITHSE KETYRE JU ESHTE BERE PREZENT PROBLEMI ENDE NUK ESHTE ZGJIDHUR .Pas kesaj i eshte drejtuar znj.ina nje kerkese dy kerkesa dhe nuk ka kthyer pergjigje.DETYRA QE I ESHTE NGARKUAR KA PERGJEGJESI TE MADHE DHE DO KUJDES JO VETEM PER TE NJOHUR LIGJIN DHE RREGULLOREN E FUKSIONIMIT TE ZYRES POR DUHET TE DISH TE DREJTOSH TE GJITHA NJESITE QE PERBEJNE ZYREN DHE NJERZIT QE JANE NGARKUAR PER TE PUNUAR AJTE QE SE CILI TE BEJE ME PERGJEGJESI TE LARTE PUNEN E TIJ .NE ATE ZYRE KAM PARE E DEGJUAR QE SPECIALISTE TOPOGRAFE QE ESHTE PER TE ZBATUAR KUFIZIMET E PRONAVE TE BEHET JURIST DHE TE FLASE ME PUBLIKUN SIKUR AI DI LIGJET JURIDIKE DHE KERKON ME KETE TI IMPONOHET TE TJEREVE KETO DUHET TI NDALOJE ZNJ.INA ME RREPTESI.NJE REGJISTUES QE KA QENE ME PARE ME MBIEMRIN DERVISHI, ME KA CUDITUR KUR ME THA SE AI MEGJITHSE ISHTE REGJISTRUES NE ATE ZYRE NUK KISHTE MUNDUR TE REGJISTRONTE PRONAT VE TIJ.NE ATE ZYRE DUHET TE REGJISTROHEN PRONAT DHE TE MERET DOKUMENTI VETEM DUKE ZBATUAR LIGJIN DHE VENDIMET E FORMES PRERE TE GJYKATES.NJE VENDIM TE FORMES PRERE TE GJYKATES NUK MUNDET TA BLLOKOJE AS REGJISTRUESI DHE KUSH DO QOFTE TJETER POR KETO I KA ZGJIDHUR LIGJI CDO GJE ESHTE E PERCAKTUAR NE LIGJE.UROJ QE TE MOS BJERE PRE E NJERZVE QE DUAN TE PRISHIN RREGULLIN DHE ZBATIMIN E LIGJIT DU BERE ATE QE DUAN DHE JO ATE QE KA PERCAKTUAR LIGJI.

 23. Labi says:

  @Toni …Me cpo shoh qenka dhe nje lab tjeter!Cfare rendesie ka se me cfare partie eshte?Edhe sikur te ta them ti do vazhdosh perbaltjen.Se kryeregjistruesi pergjithshem eshte i LSI kjo sdo te thote qe te gjith kryeregjistruesit rajonal jane te LSI

 24. spiro says:

  NUK E DI CFAR KA PATUR NE MES TE KESAJ GJEJE.POR KETE VAJZE E MBAJ MEND QE TE VOGEL DHE GJITHMON KA QENE KOREKTE.FAMILJE KOREKTE.KJO ESHTE NJE DRAME PER ATA. KETO QE THEM JANE PERSHTYPJET E MIJA PERSONALE DHE NUK MENDOJ SE GABOJ.PO TE QE NDRYSHE NE JETOJME NE VLORE QE EDHE PA BERE GJE TA VEME DAMKEN.KETO VEPRIME JANE SHUME TE ULETA DUKE U I BERE PRESION NJE VAJZE.TURP.TURP.TURP.KETA SJANE BURRA …………….

 25. ira says:

  Urgjent z. Rama te ngresh nje njesi Task Force per kontrollin e punes neper hipoteka. Asnje dokument sado rutinor qe te jete nuk te jepet nqs nuk paguan rryshfetin, para cash ne dore. Nga pervoja ime, ne hipoteke puna po shkon me keq se para zgjedhjeve te 23 qershorit.

 26. bossi says:

  Ja kan bere aq mire se nuk ka vajze me te poshter se kjo.. as partia e vet se do.. eshte mbese e hakmarrjes per drejtesi.. Qelbesire vajze

  1. sidita says:

   po mund te te venin dhe ty ne ate post po ce do ske cv e duhur morale dhe intelektuale

 27. VLVL says:

  Ina, o hajdute.. Nuk rri dot pa u ber faktor ti .. Ti nuk meriton post ne administrate se je shpirt katrane.. Lek po marrin te gjithe po ti je gjobvenese. TURP !!!

 28. eranda says:

  Zonja dhe Zoterinj, ne vend qe te denoni aktin e kthyhet si zyre ankesash.. turp

 29. Horrori says:

  Kjo eshte ajo qe mbante pankartat ”Kaci i Zi” para shpise se Kac Islamit dhe Edi Rama e shperbleu me kete post. Gojet e liga thone qe Rama keta drejtor i ka vene per ti djegur, por kete me sa duket do e djegi populli.

 30. sonila says:

  E dashur Ina, vetem njerezit puntor, trima dhe te drejte ngjallin frike. Keshtu qe mos u tremb po vazhdo te ecesh ne rrugen tende. Je njeri me vlera pozitive dhe mjaft fisnike. Te vleresojme per cfare ke arritur deri tani me punen tende.

 31. erika says:

  Ina je nje vajze qe po i jep ngjyra serioze dhe shteti ketij institucioni. Jemi me ty kete moment. …..

 32. Flora says:

  kjo eshte nje super plehre, nje gjobevenese e papare

 33. laramani njengjyresh says:

  Nuk e marr vesh pse ha mut ky milet kur as e njeh fare ate vajzen, po hajde, per mode po hame pak mut se na ben mire se jemi mesuar me llogje blogjesh.

 34. alba says:

  Ju te gjithe qe shani tu vi turp sepse ne zyren e saj Qani …. o njerez pa vlera po ajo eshte nje vajze ME SHUME VLERA

 35. Liku says:

  e pse jeni te marre e meskin o njerez! Sa egoist e inatcor qe jeni! Pikerisht se jeni ky llum qe u bie ne qaf ketyre te rinjve punetor e te perkushtuar per te zbatuar ligjin, asnje ska per tju vleresuar! Merruni me gjera me te rendesishme e frytdhenese sesa me thashetheme meskine! Rrini te qet Rama nuk djeg asnje te ri dhe qytetaret Vlonjat te ken per nder qe kane kete gocen drejtoresh! Po duket ju qe vetem keni hedh vrer ne kete situat te rende sjeni gje tjeter vetem dora e qelbur e zjarrit .lart e me lart Ina!!!

 36. itali says:

  Do te doja ta digjnin edhe ate per arsye se ka bere shume padrejtesira ne ate zyre me gjithe ato mbivendosje.Do zoti heren tjeter.

 37. sidita says:

  Po pse kaq xheloza o njerez per nje vajze te re qe sapo ka nisur karrieren e saj. Po mund ti behet nje kercenim i tille nje vajze ne kete moshe. Ku as nuk ka bere nje vit karriere. Si nuk ju vjen turp qe per pislliqet e juaja mundoheni ti beni keq dikujt. Por asgje sdo arrisni thjesht do zhyteni me ne llum sic jeni.

 38. sajmiri says:

  kushdo qe po flet keq per inen nuk e njeh ate gjithsesi doja tju terhiqja vemendjen nese ndonjeri nga keto qe permendin rryshfete ka kerkuar dicka qe nuk eshte e tija normal se ska si te hakmerret ndryshe se ka ngelur that…sepse ajo nuk ka lejuar te abuzohet dhe nuk do abuzoje njeri sa te jet ajo aty . i uroj ines suksese te me tejshme ne punen e saj ..dhe shkaku i zjarr venies e tregon shum mir qe keto frikacak nuke pelqejn punen e saj te paster dhe sado presion te bejne aq me keq eshte per ato qe e perdorin kete menyr jane njerez te zhgenjyer se jan mesuar te mos i prishet qefi ne asnje menyr …po tani qe sharra ra ne gozhde…. filluan menyrat e tjera qe nuk kan vend ne kete qeveri qe kemi ndertuar .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *